Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Şeker hiç anlaşılmayabiliyor. Bence randevu bulabilirsen, endokrinoloğa git. Bana 100'lük yükleme yapmadılar, 75'lik yaptılar. 100'lüğe gerek olmayabilir. İlk etapda diyetle kontrol altına almaya çalışıyorlar zaten. Meyve vs. ara öğün olarak yemenizi, miktarına dikkat etmenizi tavsiye ederim. Diğer şeyler de genel olarak bilinen şeyler.
Tesekkur ederim.Endokronolojiye dahiliye doktorunun alan açması gerekiyor.Bu yuzden ben de ölçüm cihazı bugun aldım yarın itibariyle olcumlere başlayacağım.
Glikoz yüklemesi öncesindeki yenilen/icilen sekerli urunlerin testi etkiledigini okuyorum.Umarim böyle bir durum yaşıyorumdur.Keza bu sıcaklarda beni meyve seven birini cok fazla zorlayacak.
Gunde iki kez mi olcum yapıyorsunuz?Doktor sabah kahvalti oncesi 1 saat ,kahvaltı sonrasi 1 saat arayla ölçüm yapalım demis.Yani gunde 2 kez ..Siz de bu sekildemi ilerliyorsunuz?

Benim gibi kasılmaları çok erken hissetmeye başlayanlar için bir video buldum. Açıkçası beni çok rahatlattı. Zaten kasılmalar olunca aşağıda baskı hissettiğim için korkuyordum. İnşallah o da normaldir. @saygidegermisafirler whiterabbit88 whiterabbit88 sizi de rahatlatır belki ❤️

Teşekkür ederim canım, gerçekten rahatlatıcı bir video olmuş ☺️ kaç gündür yazmamıştın, merak etmiştim aslında, iyi olmana sevindim.

Kızlar aşırı sıcak sütyenler çok sıkıyor mahvoluyorum. Sütyen kullanıyor musunuz? Yarım atlet, sporcu sütyeni filan önerisi olan var mı çünkü sıkıyor çok yaa 🥵

Ben de 4. Aydan beri bunu kullanıyorum hatta 2.yi de aldım çok rahat

Teşekkür ederim canım sana da geçmiş olsun dün perinatoloğa gittim karından ultrasonla muayene oldum bebek iyiydi ama bu ağrı oldukça korkuyorum erken doğacak diye
Hamilelik boyunca nisan ayında ve haziranın sonunda bende idrar yolu enfeksiyonu yaşadım. Antibiyotik kullandım tamamen enfeksiyonun geçtiğini düşünmüyorum ama iyi gibiyim şimdi şükür. Bende aynı ağrıyı yaşıyordum canım, bence de enfeksiyondan 🙏🏻

Hamilelik boyunca nisan ayında ve haziranın sonunda bende idrar yolu enfeksiyonu yaşadım. Antibiyotik kullandım tamamen enfeksiyonun geçtiğini düşünmüyorum ama iyi gibiyim şimdi şükür. Bende aynı ağrıyı yaşıyordum canım, bence de enfeksiyondan 🙏🏻
Çok şükür canım iyi olmana sevindim az zamanımız kaldı inşallah sağ salim gelir bebişlerimiz 🙏🏻

Çok geçmiş olsun neden nidilat başladılar acaba? Kasılma mı vardı?
Cuma akşamı doğum sancım başlamıştı. Beş dakikada bir ve 75i görüyordu nstde. O sebeple yatışımı verip nidilat başlamışlardı. Çok şükür durdu.
Kasılmalarla birlikte şiddetli bir sancı vardı kasıklarımda.

Tesekkur ederim.Endokronolojiye dahiliye doktorunun alan açması gerekiyor.Bu yuzden ben de ölçüm cihazı bugun aldım yarın itibariyle olcumlere başlayacağım.
Glikoz yüklemesi öncesindeki yenilen/icilen sekerli urunlerin testi etkiledigini okuyorum.Umarim böyle bir durum yaşıyorumdur.Keza bu sıcaklarda beni meyve seven birini cok fazla zorlayacak.
Gunde iki kez mi olcum yapıyorsunuz?Doktor sabah kahvalti oncesi 1 saat ,kahvaltı sonrasi 1 saat arayla ölçüm yapalım demis.Yani gunde 2 kez ..Siz de bu sekildemi ilerliyorsunuz?
Günde 4 kez ölçüm yapıyorum, sabah aç, kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri sonrası. Bana da öyle söylediler, yani yüklemeden önceki beslenme, ölçüm sonuçlarını etkileyebiliyormuş. Ancak bu kadar dikkat ettiğim halde, birkaç kere normalden yüksek çıktı. O yüzden kesin bir şey diyemiyorum. En güzeli ölçüm yaparak neleri ne kadar yiyeceğimizi anlamak. Bu arada meyve yasak değil ancak bir anda çok miktarda yeme, 3 porsiyona böl dedi bana diyetisyen. Az ve sık yemek de önemli, denge için. Ben uzun süre aç kalıyordum, günde 2 öğün yapıyordum. Şimdi 3 ana, 2 ara öğün yapıyorum. Umarım sağlıklı ilerler hepimizinki.

Günaydın kızlar.. Ben bugün 27+0 oldum. Yani 28. Haftaya giriş yaptım. Bebeğin giyecek hiç kıyafeti yok 🤣 Annem bana sormadan bir hastane çıkışı almış o kadar 🤦🏻‍♀️
neyse ben bu bebişe ne alacağım, nerden alacağım, uzun mu alacağım, kısa mı alacağım. Ne alacağım hiç bir şey bilmiyorum 🤦🏻‍♀ Siz kıyafet olarak neler aldınız? Aldıkça resimli paylaşsanız da bana da fikir olsa ne güzel olur. Bilmemek zor 🙈

Mesela şunlar uygun mu? 0-3 ay . Bunlardan 3-4 tane alsam olur mu? Alacak bir şey bulamıyorum sanki 🙈

Eklentiler

• IMG_1807.jpeg
    IMG_1807.jpeg
    99,4 KB · Görüntüleme: 48
Günaydın kızlar.. Ben bugün 27+0 oldum. Yani 28. Haftaya giriş yaptım. Bebeğin giyecek hiç kıyafeti yok 🤣 Annem bana sormadan bir hastane çıkışı almış o kadar 🤦🏻‍♀️
neyse ben bu bebişe ne alacağım, nerden alacağım, uzun mu alacağım, kısa mı alacağım. Ne alacağım hiç bir şey bilmiyorum 🤦🏻‍♀ Siz kıyafet olarak neler aldınız? Aldıkça resimli paylaşsanız da bana da fikir olsa ne güzel olur. Bilmemek zor 🙈
Canım selam alternatif benim alışveriş yaptığım yerler cıvıl e bebek ve lc waikiki ürünleri güzel sevdim ben . Zıbın çoğunlukta gerisi nasıl giydirmek istersen bence tulumlar özellikle iyi oluyor diyorlar . Havalar hemen sogumayacagi için ben 1-3 e şortlu bi kaç takım aldım sonrası 6 aya kadar uzun aldım 6 dan sonrası da kısa olucak şekilde

X