Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Allah kabul etsin inşallah canım, afiyet olsun. Ama dikkat et sen yine de. Benim de gece bel ağrım Gündüz mide yanmam oluyor. Ayakların da şişer bak dinlemezsen. Suyunu bol bol iç mutlaka

Benim de ilginç bir şekilde sabah ölçümlerimde problem var. Dün kahvaltı sonrası 147, bugün 178 çıktı. Üstelik süt ve şekersiz, kuruyemişli, tam tahıllı kahvaltılık yemiştim, diyetisyen önermişti. Yarın doktora gideceğim, bakalım ne diyecek.
Şeker hiç anlaşılmayabiliyor. Bence randevu bulabilirsen, endokrinoloğa git. Bana 100'lük yükleme yapmadılar, 75'lik yaptılar. 100'lüğe gerek olmayabilir. İlk etapda diyetle kontrol altına almaya çalışıyorlar zaten. Meyve vs. ara öğün olarak yemenizi, miktarına dikkat etmenizi tavsiye ederim. Diğer şeyler de genel olarak bilinen şeyler.

Canım, sertleşmeden kastın sancıysa şöyle anlayabilirsin: karnın istemsiz bir şekilde toparlanır, kasılır, sertleşir, bir müddet sonra da geri rahatlar. Bu, eğer bizim haftalarımızda olursa ve düzensizse, buna Braxton-Hix kasılması deniyor ve normal bir şey. Burada dikkatli olunması gereken konu, bu kasılmaların belirli aralıklarla olup olmaması. Doğum sancısı dediğimiz kasılmalar, uzun aralıklı olarak başlar ama düzenlidir(benim ikinci doğumumda yarım saatte bir şeklinde başlamıştı mesela). Sonra giderek sıklaşır.

bunun dışında karnımız, çocuğun o anki pozisyonu, yediklerimiz içtiklerimizin etkisi, yorgunluk gibi çok çeşitli sebeplerle sertleşebilir. Anormal gelen durumlarda doktora danışmak en iyisi. Umarım faydalı olmuştur.

Bendeki sonda yazdığın sanırım teşekkür ederim

Kızlar bu idrar yolu enfeksiyonu beni mahvediyor sürekli yanma antibiyotik de kullandım geçmedi bir de sağ kasığa doğru vajina kemiğinde ağrı hissediyorum acaba normal mi bebek baskı yaptığı için

Doktorun cevaba çok güldüm bebek minyon olsa da sorun değil aslında. Nedense bi takıldm boy kilo şeyine. Ufak tefek olsun istemem çevremdeki çocuklar hep uzun ondan sanırım
Bence bebişin selvi boylu olacak hiç dert etme Bacağını hafif büktüğü bir açıdan yakalasa bile bacak boyu kısa görünür gayet normal Benimki de kısa çıktığı için kaç tane okudum çok kısa ölçülüp de 54 cm çocuk doğuran

Ben de 50lik yapmama rağmen gün boyu midem bulanmıştı aç karna o kadar şeker iyi değil İnşallah dikkat edersen kontrol altına alınır zaten

Teşekkür ederim canım sana da geçmiş olsun dün perinatoloğa gittim karından ultrasonla muayene oldum bebek iyiydi ama bu ağrı oldukça korkuyorum erken doğacak diye
Güzel şeyler yaz güzel şeyler olsun Arkadaşımda gebelik boyunca vardı idrar yolı enfeksiyonu. 38+4'te sezaryen ile doğum yaptı. Evet enfeksiyon sorun olabiliyor ama illa olacak diye bir şey yok. Yeter ki artmasına müsaade etme bol bol su iç. Bir süredir kuru dut kaynatıp içiyorum faydasını gördüm. Nioli yağı aldım doktor MFK'dan o da etkili oldu bence. Sen de nioli yağına bak bence antibiyotikle beraber onu da kullanırsın. İnşallah sorunsuz geçer gebeliğimiz hiç korkma içini ferah tut

Amin canım inşallah nioli yağına bakacağım bende teşekkürler

Amin canım inşallah nioli yağına bakacağım bende teşekkürler
Çamaşıra sıkılıyor. Her gün mutlaka çamaşır değiştir. Çamaşır hava alsın ve dar olmasın. Giymeden önce ütüle ki mikroplar ölsün. Sonra da yağı çamaşıra damlat biraz. Bol bol su önemli tabi. doktorum öneriyordu ütülemeyi. Nioli yağını da doktor mfkdan gördüm. İnşallah iyi gelir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…