Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Benin karnım iki gündür acayip sertlesip toplanıyor bide idrara çıkma hissi geliyor arada öyle oldukça. Cuma günü hem kontrol hem şeker yükleme vardı yarına çektim randevuyu. Sürekli toplanıyor ya dokununca bazen tepki veriyor 😢
Sertleşince mesane doluysa sıkışıyor zaten :KK43: Benim genelde mesane dolu olunca sertleşmeler oluyor ve hep de aynı dediğin şey oldu. Perinatolog: "İdrarını tutma kasılma yapıyor olabilir." demişti. Sertleşmelerim o kadar sıktı ki kaç gündür ama böbrek ağrımdan onu düşünemedim🥲 Sorun olmadığına inanıyorum inşallah da yoktur abla içini ferah tut❤️

Kızlar merhaba 1 haftadan fazladan şeker derdi ile uğraşıyorum çok şükür bebek haftasıyla uyumlu zaten diyete önceden başlamıştım artık çok daha sıkı bir diyet yapıyorum bu 3 ay biraz zor geçecek gibi görünüyor Allah beterinden saklasın. Daha yeni yeni kontrol alabildim şekerimi açlıklarım yüksek değil ama tokluklarım maalesef bazen sınırı geçebiliyor hiç kaçamak yapmasam bile burda önemli olan neyin şekeri yükselttiğini bulabilmek o da biraz deneme yanılma ile oluyor genelde akşamları protein salata şeklinde beslendiğimde çok şükür 120 civarı çıkıyor ama sabahları 135 seviyelerinde çıkıyor o da sınırın altı neyse ki, ilk günler 170 leri görmüştüm moralim çok çok bozulmuştu ama şu an daha iyiyim önemli olan diyete sadık kalıp kontrol altında tutabilmek zor ama yapacak bir şey yok.

Flyi hep yanlış ölçüyorlar bence çünkü benimki bazen 2 hafta geride çıkıyor bazen 3 hafta önde. İlk kısa ölçtüklerinde internetten türlü hastalıklar okuyup paniğe kapılmıştım ama sonraki hafta da önde ölçtü. Genelde kısa ölçüyorlar benimkini o yüzden ben de bebiş kısa mı acaba diyorum ama ölçüler hep yanlış😅 Arkadaşımın bebiş 35 haftayken bebeği 3200 kilo ölçüyordu doktor. 38de 2800 ölçtü. Arkadaşım: "bebek zayıflamış mı?" dedi, doktorum da: "Tartı mıyım ben?" dedi. Bir anormallik görseler zaten söylüyorlar hiç kafana takma T tadella ❤️
Doktorun cevaba çok güldüm 😂 bebek minyon olsa da sorun değil aslında. Nedense bi takıldm boy kilo şeyine. Ufak tefek olsun istemem çevremdeki çocuklar hep uzun ondan sanırım

Kızlar bi anda dün gece karin ağrılarım ve kaburga ağrılarım arttı çok uyuyamadım hiç mahvoldum tüm gece sabah kalktım ishal olmuşum bitik durumdayım ya 🥲
Canım ya geçmiş olsun. Gebelikte ishal yorucu oluyor :KK43: imkanın varsa hastaneye git serum taktır. Bol su iç sıvı kaybetme, yoğurt çorbası iyi geliyor ben de geçen ay ishal oldum. İlaç veremeyiz dediler çok halsiz kaldım

Canım ya geçmiş olsun. Gebelikte ishal yorucu oluyor :KK43: imkanın varsa hastaneye git serum taktır. Bol su iç sıvı kaybetme, yoğurt çorbası iyi geliyor ben de geçen ay ishal oldum. İlaç veremeyiz dediler çok halsiz kaldım
Evet müthiş halsizlik var Sorma 😑 doktoruma yazdım bol sıvı içip dinlen dedi takip edelim bugünü dedi bakalım yaticam bugün böyle ama çok zormuş ya kabizlik yaşıyordum hep ben alışmıştım şimdi bu nerden çıktı anlamıyorum .

Sertleşince mesane doluysa sıkışıyor zaten :KK43: Benim genelde mesane dolu olunca sertleşmeler oluyor ve hep de aynı dediğin şey oldu. Perinatolog: "İdrarını tutma kasılma yapıyor olabilir." demişti. Sertleşmelerim o kadar sıktı ki kaç gündür ama böbrek ağrımdan onu düşünemedim🥲 Sorun olmadığına inanıyorum inşallah da yoktur abla içini ferah tut❤️
Her sabah zaten karnım tas gibi oluyor idrara sıkışıklık oluyor ama onun harici sonn2 gün aşırı oldu şimdi şeker için kan verdim nstden çıktım öğleden sonra bakcak doktor bebege ve nst sonucuna inşallah iyidir 🤲

Ay kızlar herkesin bir hastalığı rahatsızlığı var üzülüyorum okudukça, bir tane de ben yazayım. 1 haftadır geçmeyen öksürük nefes darlığı falan yaşıyorum, böyle olup doktora giden var mı? Benim doktorum göğüs hastalıklarına bir git baksın dedi randevu aldım gideceğim inşallah yarın ama bi tedavi falan yapıyorlar mı? Çalışırken daha çok hasta oluyorum resmen, belki evde yatsam bu kadar zorlamayacak ama oda mümkün değil sürekli 😒😒

Her sabah zaten karnım tas gibi oluyor idrara sıkışıklık oluyor ama onun harici sonn2 gün aşırı oldu şimdi şeker için kan verdim nstden çıktım öğleden sonra bakcak doktor bebege ve nst sonucuna inşallah iyidir 🤲
Çok geçmiş olsunn. Ben bu sertleşme işini çok anlamadım kızlar ya. Benim de sertleştiği oluyor özellikle alt kısımda ama beni rahatsız eden bir şey sancı ağrı vs olmuyor. Yine de bunu bir nst ile takip etmek mi gerekiyor? Haftaya doktor randevum bekleyip kendisine söyliyim en azından. Hiç aklıma gelmiyo doktora gidince bir şey sormak🥲

Ay kızlar herkesin bir hastalığı rahatsızlığı var üzülüyorum okudukça, bir tane de ben yazayım. 1 haftadır geçmeyen öksürük nefes darlığı falan yaşıyorum, böyle olup doktora giden var mı? Benim doktorum göğüs hastalıklarına bir git baksın dedi randevu aldım gideceğim inşallah yarın ama bi tedavi falan yapıyorlar mı? Çalışırken daha çok hasta oluyorum resmen, belki evde yatsam bu kadar zorlamayacak ama oda mümkün değil sürekli 😒😒
Sana da geçmiş olsun canım. Benim artık yok ama ilk trimesterde nefes darlığı olmuştu. Göğüs hastalıklarına gittiğimde bir inhaler bir de burun spreyi verdi. Sonra geçti çok şükür🙏🏻

Sana da geçmiş olsun canım. Benim artık yok ama ilk trimesterde nefes darlığı olmuştu. Göğüs hastalıklarına gittiğimde bir inhaler bir de burun spreyi verdi. Sonra geçti çok şükür🙏🏻
İnşallah bana da bir çözüm bulurlar, klimadan kaynaklı bu kadar hasta olduğumu düşünüyorum yoksa bu sıcaklar artana kadar böyle bir sorunum yoktu 😒

Benim 1 aya yakın geçmeyen öksürüğüm vardı. Ben de gittim göğüs hastalıklarına. Gebelik olduğu için sadece bir hava verdi nebülizatör ile kullanılan. Günde 1 kere kullan çok sıkılırsan diye. Ama ben kullanmadım kortizol içeriyor diye.

Çok geçmiş olsun🤍 Yerinde olsam 100lük yüklemeyi yaptırmazdım. Benim doktorum doğallıktan yana o yüzden önce şeker yüklemesi yapmayalım dedi. Bir hafta sonra ben ısrar edince sadece ellilik yapalım dedi. 100 gr glukoz 25 küp şeker ediyormuş. Bence bir hafta diyetine dikkat edip arada kontrol ettir. Şeker yoluna girmezse sonra bakarsın. Tekrar geçmiş olsun❤️
Çok teşekkür ederim.Dünden beri diyare oldum tum dengemi altust etti bu glikoz yuklemesi 😔
100lüğü dediginiz gibi zaten cesaret edemezdim.Doktoruma sordum şimdi, 1 hafta aç tok kan takibi istediğini yazmış.Cihazı alip kontrol edeceğim umarım problemsiz geçer 🌸

Kızlar bi anda dün gece karin ağrılarım ve kaburga ağrılarım arttı çok uyuyamadım hiç mahvoldum tüm gece sabah kalktım ishal olmuşum bitik durumdayım ya 🥲
Bu aralar bi ishal salgını var sanırım. Herkesten duymaya başladım. Özellikle denize havuza filan dikkat edin. Geçmiş olsun. İlk 3 ayımıza geri döndük gibi balayı hamilelik bitti 😅

Hepinize iyi günler diliyorum❤️ Birkaç gündür yanlarımın ağrısından giremiyordum. Bugün yine daha iyiyim çok şükür. Eşim bir şeyleri bahane edip haftada bir bebeği görmeye gittiğimi düşünüyor o yüzden bir ay doktora gitmeyi yasakladı🥲 İnşallah dayanabilirim. Böbreklerim beni bitirdi 32 derecede üşüyorum. Umarım hepiniz iyisinizdir her şey yolundadır❤️ Mesajları çok okuyamadım bu süre zarfında
Size de çok geçmiş olsun 😞 Her zaman iyi olun 💕

Benim 1 aya yakın geçmeyen öksürüğüm vardı. Ben de gittim göğüs hastalıklarına. Gebelik olduğu için sadece bir hava verdi nebülizatör ile kullanılan. Günde 1 kere kullan çok sıkılırsan diye. Ama ben kullanmadım kortizol içeriyor diye.
Yani kullanılması sakıncalı ise neden veriyorlar ki 🥹🥹🥹

Bu aralar bi ishal salgını var sanırım. Herkesten duymaya başladım. Özellikle denize havuza filan dikkat edin. Geçmiş olsun. İlk 3 ayımıza geri döndük gibi balayı hamilelik bitti 😅
Ay hiç sorma benim yediğim bisi dokundu sanırım bilmiyorum havuz deniz hiç girmiyorum çünkü ama başlara döndük doğru :KK43:

Öncelikle çok geçmiş olsun 😞 Ben mümessilken göğüs hastalıkları bölümüne çalışıyordum. Önce hastalık öykünü dinler sonra Sft testine yollayabilir, kan testi isteyebilir ya da ikisini birden yaptırır. Belki sıkışma için gebelik kategorisi B olan bir fısfıs ya da alerji ilacı verebilir ya da birkaç önlem almanı söyler, tavsiye verir. Gebe hastalar için genelde böyle yapılıyordu. İnşallah bir an önce iyileşirsin, tekrardan çok geçmiş olsun 🧡

X