Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    227
Kitikate’den aldım. 9 aya kadar tüm tulum ve alt üst takımları aldım Ben de duruma göre ilerlemeye karar verdim. Mevsimine göre almak daha mantıklı. Hediye falan da gelirse elimde bir sürü kıyafet olacak bu sefer
Büyük parçaları almadım temmuzdan itibaren başlayacağım detaylı ultrasona girmedim henüz

Aslında kilo almak değil olay. Ben 53 ile hamile kaldım ilk 3 ay midem kötüydü ve sağlıklı beslenmeye de özen gösterince 5 kilo verdim, 48 e düştüm. Şu an 22+4 üm ve 50 kiloyum yani hala pek kilo alamıyorum. Ama bebek normal haftasından da kilolu. Yaptığım şey sağlıklı beslenmeye özen göstermek. Ekmek çok az, makarna hiç, tatlı hiç gibi. Her sabah yumurta, avokado, bal peynir zeytin ve zeytinyağı mutlaka yiyorum. Bri gün sebze bir gün et balık tavuk şeklinde akiam yemekleri ve aralarda da kuruyemiş mutlaka yiyorum. Meyvemi de mutlaka her gün yiyorum. Ben kilo almıyorum ama bebek alıyor bu sayede. Su ben hiç içemezdim başlarda 1.5 şimdi 2 litre civarı içmeye çalışıyorum.

Hiç canını sıkma çok yiyemediğin için ama kaliteli yemeye özen göster. Karbonhidrat şeker değil faydalı yağlar ve protein ağırlıklı beslenirsen toparlarsın bence.

Doktor kendisine söyledi temizlikçiye vereceğiniz para yasayacaklarinizdan hiç önemli değil dedi ama benimkinin derdi para degil
Böyle bir durumda bunlarla mücadele etmek zorunda kalmasanız keşke. Allah yaşatmasın ama hiç kayıp yaşamamış olmalı eşiniz ki birinin gelip evinizde temizlik yapması ona daha problematik bir durum gibi geliyor.
Kendinizi yormamaya çalışın Sizden ve bebeğinizden değerli değil hiçbir şey. Sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah.

Ahah evet adım berfu:) geçen de elbiseyle gittim yukarı sıyırdım hemşire altıma örtü serdi normal pantalonla gitmişim gibi.
Benim baldırlarım artık pantelonlara girmiyor maalesef hahaha
Ben de elbiseyle ve biker taytla yaşıyorum valla En rahat ettiğim onlar. Pijama tipi pantolonlarım da var ama sıcak

Eklentiler

• 87E1A349-F88C-40C5-9F04-AD5C0D50FDF6.jpeg
    115,8 KB · Görüntüleme: 128
Evet biraz salmıştım rahatladım mide bulantılarım yok diye şimdi dikkat etmeye çalışıyorum. Ve su içmeye çalışıyorum sürekli. Her dk tuvalete gitmek canımı biraz sıkıyor ama yapcak bişey yok

Benim eşim izin vermedi eve temizlici arada bir almaya okadar kanama vs yaşadım elimden geldiğince ben yaptım hala da yasancak kadar yapıyorum biseler başka birisi benim evimi temizleyemez dedi malesef
O zaman kendi yapsaydı siz niye yaptınız ki? Yapmayın. Ya annesi bacısı gelsin yapsın, ya eşiniz yapsın ya da birini alsın temizliğe.

Ben de elbiseyle ve biker taytla yaşıyorum valla En rahat ettiğim onlar. Pijama tipi pantolonlarım da var ama sıcak
Ay tshirt çok tatlı.
Tayt giyersem ölürüm sanırım ya içimde sanki kalorifer kazanı var sabah dolaba göbeğimi dayadım öyle bir yanma. Hem doğurup hem menapoza girmiyorumdur umarım

Ay tshirt çok tatlı.
Tayt giyersem ölürüm sanırım ya içimde sanki kalorifer kazanı var sabah dolaba göbeğimi dayadım öyle bir yanma. Hem doğurup hem menapoza girmiyorumdur umarım
Teşekkür ederiim Ben de öyleyim, klimadan ayrılmıyoruum. Ayrıldığım an yanıyorum Ama tayt pamuklu ve bayağı ince o yüzden benim vazgeçilmezim Diğer türlüsünü ben de giyemem şu an fenalaşırım

Elele baby bonte 6in1 park yatak siparişi verdim birkaç gün önce. Yarın kargoya verirler diye umut ediyorum. Alacaklar vardı, aldınız mı? Nasıl? Kargoya zamanında veriyorlar mı?

Canım bonte 6 in 1 alacaktım sonra ebebek indirimi aklımı çeldi kanz withme II aldım.
Ama eleleden deneyimim şu şekilde; elektrikli ana kucağı aldık bayramdan önce trendyol üzerinden hala kargoya vermediler.

İyi akşamlar herkese
Kızlar alışverişler ne durumda neler aldınız ?

Malum alınacak listeleri çoook uzun Allah kolaylık bol kazanç versin hepimize paramız bereketli olsun yoksa bu işler zor valla

Canım benim bir bebek arabası kaldı. (Büyük olarak)
Dün odasını aldık 25 is günü vermişlerdi teslimat için saka gibi bugün aradılar yarin getireceğiz dediler depoda vardı demekki. 10 gündür ise de gitmiyorum bayramla birlestirmistim herkese yarına termin verdim salı maffedecekler beni
Çok erken aldım sanki odayı 23. Haftadayiz ama sürekli zam geliyor herseye yetişmek zor. Gerçi annemler ödedi sağ olsunlar. Sifonyer dolap ve sedir tipi montessori yatak aldım. Erkek kardeşim de içine uyku seti hediye aldı.

Bu sabahta oda için avize ve sticker siparişi verdim trendyoldan. Halı , duvar askısı süsleri falan kaldı odanın.

Mama sandalyesi ve anne yanı yatak ebebek indiriminden aldım. Mama joie mimtz LX anne yanı park yatak kanz withme II.

Süt pompası için de ebebek te satılan eller serbest aldım

Anakucagi da elele elektronik sallanan aldım. Arkadaşım da fisher price orman yağmuru verecek.

Allah paramizin bereketini arttırsın Amin

İyi akşamlar herkese

Malum alınacak listeleri çoook uzun Allah kolaylık bol kazanç versin hepimize paramız bereketli olsun yoksa bu işler zor valla
Ben bebek arabası ve anakucağı aldım. E bebek indirimlerinden de siveno deterjan, oioi ek gıda setleri, birkaç paket ıslak mendil, ağız mendili aldım. Sanırım gerekli hiçbir şeyi alamadım henüz

Ayy ne güzel.. Sağlıkla kullansın bebişin inşallah annesi

Canım bonte 6 in 1 alacaktım sonra ebebek indirimi aklımı çeldi kanz withme II aldım.
Ama eleleden deneyimim şu şekilde; elektrikli ana kucağı aldık bayramdan önce trendyol üzerinden hala kargoya vermediler.
Umarım verirler pazartesi. Bakalım. Whatsapp hattından rahatsız etmeyi düşünüyorum ilk olarak.

İyi akşamlar herkese

Ben daha büyük ürünleri almadım. Sadece bebek arabası geldi akrabadan, bir de mobilya yatak geldi ama onu henüz kullanmayacağım. Şimdilik park beşik alıp inşallah eve çıkabilirsem oraya kurmayı düşünüyorum. Aldığım ufak tefek şeylerin listesini ekleyeyim. Ana kucağı, park beşik, puset falan muhtemelen son iki ay içinde alırım. Yine de bakıyorum sürekli, indirim falan yakaladıkça alıyorum.

Eklentiler

• Screenshot 2024-06-23 at 23.04.12.png
    164,9 KB · Görüntüleme: 78
  • Screenshot 2024-06-23 at 23.04.33.png
    20,8 KB · Görüntüleme: 80
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…