Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    227
Evett bence biz birazcık abartıyoruz bu beslenme yasak vs durumu ya önceden cunku her seyi yerlermis annelerimiz benim yengem viks krem yerdi mesela cok canı isterdi
Hamilelik insana neler yaptırıyor dimi jdkeksksndv. Bende öyle düşünüyorum sucuk yedim bişi olur mu diyen duydum ben pişmiş yahu

Zor bir durum evi de temizleyeniyorum

11. Haftada erkek demişlerdi sonra bir kız bir erkek oldu, geçen hafta üniversite hastanesinde yaptırdığım detaylı ultrasonda çiş yaparken pipisi görüntülendi artık kesin erkek adı da Doruk ben koydum, kız olsaydı babası Gökçe diye tutturmuştu bu babaların gökçe ismine hayranlığı nereden geliyor acaba üniversite hastanesinde yaptırdığım detaylıdan memnun kalmadığım için yarın gittiğim özel hastenede tekrar yaptırıcam inşallah olumsuz şeyler çıkmaz

Zor bir durum evi de temizleyeniyorum
Ben de öyle. Bir abla bulduk o gelip yapıyor her hafta. Yemeği de eşim annem arkadaşlarım hallediyor sağ olsunlar. Ama artık doktor yap dese de bu kadar şeyden sonra korkarım bir şey yapmaya, gezip tozmaya vs. Bebeklerimiz sağlıkla bi doğsun, sonra hepsini telafi ederiz inşallah

Hamilelik insana neler yaptırıyor dimi jdkeksksndv. Bende öyle düşünüyorum sucuk yedim bişi olur mu diyen duydum ben pişmiş yahu
Ahahah valla ben de dedim o sucugu insan panik oluyor ister istemez hamilelik hormonlari yuzunden hamile olmadan once neler neler yerdim heyyy gidii. Gerci hamileyken de sadece midye sushi ve salam yemedim ve alkol ve sigarayi biraktim

Kesinliklebide herkesin dusuncesi farkli oluyo ben hep tulum giydirdim benim icin rahat olam oydu baskasi iki parca daha kolay dedi o yizden az alip duruma gore ilerlemek cebe yarar Ben e bebekten almistim hep yine oyle yaparim die dusunuyorum sen nerden aldin.

Ahahah valla ben de dedim o sucugu insan panik oluyor ister istemez hamilelik hormonlari yuzunden hamile olmadan once neler neler yerdim heyyy gidii. Gerci hamileyken de sadece midye sushi ve salam yemedim ve alkol ve sigarayi biraktim
Bence yiyecek hadi neyse diyip göz ardı ediyorsun kararında yiyerek ama sigara alkol gerçekten yapılmaması gereken şey çok sevindim senin adına iyi ki bıraktın daha da başlamazsın inşallah helal olsun valla

Canım nereye gideceksin detaylı için bi de ne kadar ay yarın mutlaka bizede haber ver

Bunlar puset ya niye ana kucağı demişler anlamadım. Oto koltuğu da olabiliyor hatta. Tam yatmasına gerek yok zaten normal yatağı bile hafif eğimli oluyor. Bizim bebek arabasında ouset olmadığı için biz alacağız işte bu ara, joie veya prego tercih edeceğiz.

Ana kucağı daha farklı, bebeği koyuyorsun evde sallanıyor dönenceli müzikli filan olabiliyor, elektrikli ve manuel olanı var. Biz joie serina 2in1 aldık

Kızlar ben tatile yazlığa geldim gelmeden de yüzme konusunu 2 doktoruma da sormuştum ikisi de mutlaka gir hamileler için enngüzel spor şekli dediler zaten geçen bir kere girdim gerçekten de çok keyifliydi hiç yorulmadım sadece ıslak mayo ile kalmamak gerekiyor, seminerim bitsin bol bol gireceğim inşallah imkanı olan bence mutlaka değerlendirsin. Havuzu kesinlikle önermiyorlar havuzda enfeksiyon riski çok yüksek deniz havuza göre her zaman daha steril oluyor ben zaten havuza girmeyi hiç sevmem

Havuz kimyasal ve kalabalik oldugu icin doktorlar önermiyor mikrop yuvası cidden. Ama deniz cok faydali bebisin de hosuna gidiyordur. Ben bayramda 4 kere girdim

Bence yiyecek hadi neyse diyip göz ardı ediyorsun kararında yiyerek ama sigara alkol gerçekten yapılmaması gereken şey çok sevindim senin adına iyi ki bıraktın daha da başlamazsın inşallah helal olsun valla
Ay yok başlamam inşallah alkol yine emzirmeden sonra alirim arada ama sigara igrenc bir sey. Esim ve annem de birakti onlara cok sevindim. Faydali bir sey degilki cigerlerimize yazık

Eveet beklenen gün geldiii:)

Yarın detaylımız var. İnşallah her şey çok güzel geçer. Çok heyecanlıyım. Tek korkum plasentamın hala rahim ağzına yakın olması ve geçen ultrasonda hafif büyüme görülen bebeğin sol böbreği. Gerçi sağ olsun doktorum önemli değil diyip duruyor ama insan her şey dört dörtlük olsun istiyor
Umarım herkes detaylılarını sıkıntısız atlatır

Bence kayınpederin anlayışlı olup geline fikrini sorması lazım inşallah benimki öyle yapar. Cinsiyetinden emin değilim ya bi kız diyor bir erkek. Son kontrolde sormayı da unuttum bence erkek ama bir dahakine soracağım

Havuz kimyasal ve kalabalik oldugu icin doktorlar önermiyor mikrop yuvası cidden. Ama deniz cok faydali bebisin de hosuna gidiyordur. Ben bayramda 4 kere girdim
ya çok iyi etmişsin bizim burada deniz yok ama olsa da devrilirim düşerim diye girmeye korkardım herhalde pimpirikliyim de biraz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…