Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    227
Kızlarrr tatildeyiz diye çok bakamıyorum. Günde 4-5 litre su içiyorum sanırım. Saymadım ama rahat vardır. Çok sıcak havalar. Genelde sabahları ekmeksiz, 1-2 yumurta, yarım avokado, peynir, bol salatalık ve iki kayısı yiyorum dalından. Denizdeyken, süzme yoğurt bal ceviz yapıyorlar. Ondan sipariş ediyorum. Yanında da kafeinsiz bir kahve ( sabah türk kahvesi içtiğimden) akşam da kaynanam ne pişirmişse ya da dışardaysak da meze peynir salata kalamar karides gibi yiyorum. Çok az yedikten sonra bile şişip nefes alamıyorum ona rağmen kilo alıyorum da gibi. Ama sorun etmiyorum çünkü güzel besleniyorum bence.
Yunanistan’dayız biz. Haftaya cuma burada bir doktora takip olacağım doktor 2 haftada 1 görün dediği için. Onun dışında her şey güzel

Bende öyle plesentadan kanama gelince yatış verdi doktor evde gene cikiyorum ama bir yere gidemiyorum hiç bı işimi yapamiyorum buda çok kötü ya böyle zaman da geçmiyor 25+3 Allah'tan bebek alisveris işlerini oda işlerini büyük bölümünü hallettim ben de sezeyan 38 hafta da alırız dedi doktor

İsim’e karar vermek çok zormuş biz bide doğru cinsiyeti 18 haftada öğrenince daha hala karar veremedik
Valla ben Mercan ya da masal istedim eşim istemedi hatta baya kavga ettik fok bagirdi bana o günü hiç unutmicam gece kaça kadar ağlamıştım işin sonu onun istediği oldu gökçe koyduk alıştım artık bende

Olsun Gökçe de çok güzel isim. Ama şu erkekleri anlamıyorum zaten sizin soyisminizi alıyorlar burakın da isim bari annelerin içine sinen bir şey olsun. Biz de eşimle tek isim de anlaşamayınca 2 isim koymak zorunda kaldık ama ikimizin de içine sindi yoksa yine olmazdı

Bizde de birini eşim birini ben koyduk

Benim doğal yollu üç gebelik kaybım var. O yüzden tedaviye başladık ve bu gebeliğim tedaviyle oldu. Pıhtılaşma sorunumdan dolayı coraspin ve oksapar kullanıyorum. Tedavi gebeliklerinde coraspine çok erken başlanılması da tetikliyormuş kanama alanlarını. Ama coraspini temelli bırakamıyoruz muhtacız ona. Benim de önce rahim ağzına yakın bir yerde kanama alanım vardı. Çok büyük değildi. Prolutex iğne ve progestan fitille küçüldü ve kayboldu. Kendimi yormadan rutinime döndüm, yürüyüş yapmaya başladım vs. İki hafta sonra kontrole gittiğimde bebeğin eşinin hemen altında çok büyük bir kanama alanı oluşmuştu. Yine başa döndük sürekli dinlendim, yürüyüş yasaklandı. Ispanak tükettim vs vs. O da küçüldü ama plasentanın içindeki minicik minicik alanlar kaldı. Tekrar büyür bir şey olur diye hep evdeydim. Bu saatten sonra doktor çık koş dese de bu kadar şeyden sonra ben de yapamam Arabayla bir yere gidip oturabilirsin kendini hiç yorma ama bunaltma diyor doktorumuz. Ben de özeniyorum onlara Doğumdan sonra inşallah diyerek teselli ediyorum kendimi. Bi sağ salim o günü görelim de.

Son düzenleme:
Canım bana doktor 2 Türk kahvesi içebilirsin dedi kahveyi çok sevdiğimden
Bana sınırlama koymadı hatta aile hekimim gunde 1 turk kahvesi mutlaka ic anne ve bebek icin cok faydali dedi. Ama internette 200mg kafein diyince ben biraz korktum cunku kahve cok severim özellikle soguk

ya hayal ettim ne güzeldir şimdi tatil Size iyi eğlenceler Ben de eşim de zaten evden çok çıkan kişiler değiliz üstüne gebelik de olunca sadece avmye falan gittik arada Gebelik olmasa da bırak Yunanistan'ı Antalya'ya zor götürüyor ama ben de hevesli değilim pek zaten. Denize giriyor musun doktorun bu konuda ne dedi acaba?

Bana sınırlama koymadı hatta aile hekimim gunde 1 turk kahvesi mutlaka ic anne ve bebek icin cok faydali dedi. Ama internette 200mg kafein diyince ben biraz korktum cunku kahve cok severim özellikle soguk
Benim çayla veya kahveyle aram çok yok ama instagramda bir doktor var yeni takip etmeye başladım. Doktor mfkydı ismi. Bebişi muayenede hareket etmeyen annelere kahve için gelin demişti. demek ki az tüketilince sorun değil

Benim de küçüldü yok oldu dışarda olanlar ama plasentanın içindeki minik minikler maalesef kaldı. Doktor progestan fitili kesti ama hâla prolutex iğne yapıyorum. Gelişim için sorduysanız bana bunu ilk olarak perinatolog, sonra da kendi doktorum söyledi. Yani ikisi de aynı şeyi söyledi ama bu bir ihtimal dediler. Plasentanın içinde kanama olunca böyle bir risk olabiliyor maalesef. İnşallah olmaz. Sizinki doğrudan plasentanın içinde değildiyse o yüzden söylememiş olabilir.

Antalya diyince nerede oturuyorsunuz acaba, biz ıspartadayız Antalya yakın bize de. Ben çandarlı ve fethiyede denize girdim doktorum izin verdi havuzu önermiyorum dedi

Doktor mfk ben de takip ediyorum çok tatlı ve çok rahat bir doktor icimi rahatlatiyor surekli videolari

Bunları eşime okuyacağım mayanozde çiğ yumurta var diye bana yedirmiyor ranch sos vs
Mayonezin arkasında pastörize yumurtadan yapıldığı yazıyorsa yiyorum ben, çok da severim Ama grubun en kilo alanı olarak bu aralar yemiyorum öyle şeyleri. Doktorlar da pastörize yumurtadan yapılanların yenilebileceğini söylüyor. Ev yapımı olanlar yasak bu yüzden. Ama ranch sosta sadece yumurta yazdığı için güvenip yemedim hiç.

Bizde de birini eşim birini ben koyduk
Ya bu isim konusunda çok dertliyim. Eşim diyor ki gençliğinden beri hayaliymiş ilk çocuğu olunca babasından isim koymasını isteyecekmiş. "İlerideki eşinin hayalini hiç düşünmedin mi?" diyorum: "lütfen Sena" diyor. Hep benden daha heyecanlıydı bebek konusunda o yüzden kırmak da istemiyorum ama babasına mı aklımdaki ismi söylesem acaba Babası ne alaka diyeceksiniz ama çok hevesli eşim niyeyse söylerken bile o kadar mutlu oluyor ki. Sizce bırakmalı mıyım? Babası da güzel isim koyar biliyorum ama benim aklımda Cihan ve Zehra ismi vardı hep

Benim şansım eşimin buralı olması. Köydeyiz yine ama denize gidip gelebiliyoruz ayrıca ben gezmeyi seviyorum doktor da perinatolog da sorun yok dedi. Sadece ıslak mayoyla oturmuyorum hemen değiştiriyorum. Yüzüyorum da kendimi yormadan. Umarım iyi geliyordur bebeklere de. Normalde spora müsade etmemişlerdi çünkü.

Antalya diyince nerede oturuyorsunuz acaba, biz ıspartadayız Antalya yakın bize de. Ben çandarlı ve fethiyede denize girdim doktorum izin verdi havuzu önermiyorum dedi
Eşim Maraşlı ben Gaziantepliyim ve Gaziantep'teyiz yani orası çok uzak ama seviyor Antalya'yı suya girme meselesi benim de kafamı karıştırıyor geçen kardeşlerim havuza gitti enfeksiyonum hafif var diye gitmeye korktum. İnşallah bebişlerle gideriz suya. Sanki deniz yasak değiş diyorlar ama onda da korkarım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…