Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    227
Ya bu isim konusunda çok dertliyim. Eşim diyor ki gençliğinden beri hayaliymiş ilk çocuğu olunca babasından isim koymasını isteyecekmiş. "İlerideki eşinin hayalini hiç düşünmedin mi?" diyorum: "lütfen Sena" diyor. Hep benden daha heyecanlıydı bebek konusunda o yüzden kırmak da istemiyorum ama babasına mı aklımdaki ismi söylesem acaba🥲 Babası ne alaka diyeceksiniz ama çok hevesli eşim niyeyse söylerken bile o kadar mutlu oluyor ki. Sizce bırakmalı mıyım? Babası da güzel isim koyar biliyorum ama benim aklımda Cihan ve Zehra ismi vardı hep
Önerisini dinleyin bi babasının bakalım. Biz daha hamile kalmadan seçmiştik isimleri. Eşim kız olursayı, ben erkek olursayı seçmiştim. Şansa iki kız olunca, 2. kız ismini de ben buldum tekrar. Beğenmeyen hala isim öneriyor sağolsun. Ben de artık isim yazan şeyler yaptırdım, aldım diye yalan atıyorum. Beğenmiyorsanız seslenmezsiniz çocuğuma diyorum ahshsjjdj

Benim şansım eşimin buralı olması. Köydeyiz yine ama denize gidip gelebiliyoruz ayrıca🙈 ben gezmeyi seviyorum🥹 doktor da perinatolog da sorun yok dedi. Sadece ıslak mayoyla oturmuyorum hemen değiştiriyorum. Yüzüyorum da kendimi yormadan. Umarım iyi geliyordur bebeklere de. Normalde spora müsade etmemişlerdi çünkü.
Ya öyle mi tatillerde ülke değiştiriyorsunuz ne güzel😍 Ben yüzmeden çok anlamıyorum normalde şimdi hiç yapamam herhalde karın kaslarını çalıştıran bir spor diye çekinirim ama az az yüzüyorsan bi şey olmaz inşallah

Ya öyle mi tatillerde ülke değiştiriyorsunuz ne güzel😍 Ben yüzmeden çok anlamıyorum normalde şimdi hiç yapamam herhalde karın kaslarını çalıştıran bir spor diye çekinirim ama az az yüzüyorsan bi şey olmaz inşallah
Umarım🥹 hoşlarına mı gitti hatta bilmiyorum. Fıldır fıldırlar hep. Dışardan tekmeleri görünüyor artık🐣🐣

Önerisini dinleyin bi babasının bakalım. Biz daha hamile kalmadan seçmiştik isimleri. Eşim kız olursayı, ben erkek olursayı seçmiştim. Şansa iki kız olunca, 2. kız ismini de ben buldum tekrar. Beğenmeyen hala isim öneriyor sağolsun. Ben de artık isim yazan şeyler yaptırdım, aldım diye yalan atıyorum. Beğenmiyorsanız seslenmezsiniz çocuğuma diyorum ahshsjjdj
Çok iyi yapmışsın kdndmk Ben de eşime diyorum çocuk doğunca bir bahaneyle küsüp babamın evine gideceğim nüfusa gidip ismini kaydettirdikten sonra barışırız😅 Şaka bir yana çok hevesli diye kırmak istemiyorum ama babası sevmediğim bir isim söylerse o zaman üzülürüm işte

Valla ben Mercan ya da masal istedim eşim istemedi hatta baya kavga ettik fok bagirdi bana o günü hiç unutmicam gece kaça kadar ağlamıştım işin sonu onun istediği oldu gökçe koyduk alıştım artık bende
Aynısını bağırmadan biz yaşıyoruz diyorum ki senin soyadını aldım bunda da benim dediğim mi olsa ehehehe falan yok ben aslan çok istiyorum can da çok severim can çok basit kalırmış aslanda istemiyormuş yok timsahmış Bursaspor’dan dolayı ki bende Beşiktaşlıyımdır yani ortak isimler seçmiştik ki ben aslan’ı kız sanarken bile çok istemiştim oda şuan Uraz diyo ama aslan olmıcagı net kayınpederimde Kubilay diyo 😒😀 dedim eşime düşünme bile diye aslan uraz koyalım diyorum tüm tuşlara basmış tüm popi isimleri koymus gibiymiş erkekler kapatılsın 😂

Ya bu isim konusunda çok dertliyim. Eşim diyor ki gençliğinden beri hayaliymiş ilk çocuğu olunca babasından isim koymasını isteyecekmiş. "İlerideki eşinin hayalini hiç düşünmedin mi?" diyorum: "lütfen Sena" diyor. Hep benden daha heyecanlıydı bebek konusunda o yüzden kırmak da istemiyorum ama babasına mı aklımdaki ismi söylesem acaba🥲 Babası ne alaka diyeceksiniz ama çok hevesli eşim niyeyse söylerken bile o kadar mutlu oluyor ki. Sizce bırakmalı mıyım? Babası da güzel isim koyar biliyorum ama benim aklımda Cihan ve Zehra ismi vardı hep
Bebeğinizin cinsiyeti ne sizin bilgilerde göremedim sanki yani bi önersin belki de çok beğeneceğin bi isim önerisiyle gelecek ama bu olay bana saçma geliyo ya çocuk benim ama kayınpederim isim seçecek annelerimiz hep yaşamış gerçi bunu biz 3 kardeşiz annem hiçbirinde söz hakkı olmamış maalesef benim kayınpederim de kubilayı önerdi ama tepkisizliğimden anladı koymıcağımı

Kızlar ya sorum arada kaynadığı için bir daha soracağım kusura bakmayın 🙈😂
Bebek arabasına aldığınız ana kucağının tam yatırılabilir özelliği var mı? Benim alacağım ana kucağının bu özelliği yok ve bu özelliği olanı da aşırı pahalı. Ama bazı yerlerde tam yatırılmayan ana kucaklarının özellikle ilk aylarda zararlı olabileceğine dair bir şeyler okudum. Siz ne düşünüyorsunuuz?
Bence herkes yatırılmayan versiyonunu kullanıyor ya, ciddi anlamda problem olsa herkes kullanmazdı diye düşünüyorum. Zaten onu kullanacağımız süre yarım saati geçmez bence.
Ana kucağı tam olarak kaç ay kullanılıyor bu arada? 3 ay falan mı?

Kızlar ya sorum arada kaynadığı için bir daha soracağım kusura bakmayın 🙈😂
Bebek arabasına aldığınız ana kucağının tam yatırılabilir özelliği var mı? Benim alacağım ana kucağının bu özelliği yok ve bu özelliği olanı da aşırı pahalı. Ama bazı yerlerde tam yatırılmayan ana kucaklarının özellikle ilk aylarda zararlı olabileceğine dair bir şeyler okudum. Siz ne düşünüyorsunuuz?
Bence herkes yatırılmayan versiyonunu kullanıyor ya, ciddi anlamda problem olsa herkes kullanmazdı diye düşünüyorum. Zaten onu kullanacağımız süre yarım saati geçmez bence.
Ana kucağı tam olarak kaç ay kullanılıyor bu arada? 3 ay falan mı?
Siz galiba puseti kastediyorsunuz ana ku ağı farklı bir şey çünkü. Pusetin de zaten pozisyonu bebeğe göre, hafif eğimli

Siz galiba puseti kastediyorsunuz ana ku ağı farklı bir şey çünkü. Pusetin de zaten pozisyonu bebeğe göre, hafif eğimli
Bundan bahsediyorum. Yenidoğanlar için düz zeminin daha iyi olduğuna dair şeyler okudum. Yurtdışında düz zeminli yatağımsı olanı kullanıyorlar hatta. O yüzden kafam karıştı. Ama bunun tam yatırılabileni 20bin şaka gibi 😂

Eklentiler

• IMG_0228.jpeg
    IMG_0228.jpeg
    71,7 KB · Görüntüleme: 39
Tünaydın kızlar, yazılan her şeyi okudum da herkesin doktorunun ya da kendinin farklı düşünceleri var. Benim gibi sigaraya devam edenimiz var (günde 1’e düşürdüm şükür), tadımlık alkol alan var, yasak denilen besinleri tüketen, abur cubur yiyen ya da maşallah aşırı sağlıklı beslenen arkadaşlarımız var. Aslına bakarsak doğru denilen şey kişiden kişiye değişecek bir şeydir. Bir bakıyoruz bize yasak denilen şeyleri annelerimiz tüketmiş ya da bizde uygun olmayan şey başka ülkelerde doğru diye gösterilmiş. Ben çok evhamlıydım beslenme konusunda ama artık biraz saldım, canım çekince abartmamak şartıyla cipsimi de yiyorum, hamburgerimi de, yeri geliyor proteini de alıyorum vitaminimi de. Günde 2 fincan çay içsem ne olur ki? Ya da çikolata yesem? Ben de hurma aşerdim, ciğer aşerdim hepsinin de azar azar tadına baktım. İnsanız, noksanlıklarımız olabilir canımız alakasız şeyler çekebilir. Bu demek değil ki sağlıksız besleneceğiz ama her bebiş nasibiyle gelir biraz da, yüce rabbim hepimizi ve bebişlerimizi korusun. Hayırla sağlıkla bu süreci bitiririz inşallah ❤️
AdChoices
ADVERTISING​

Bundan bahsediyorum. Yenidoğanlar için düz zeminin daha iyi olduğuna dair şeyler okudum. Yurtdışında düz zeminli yatağımsı olanı kullanıyorlar hatta. O yüzden kafam karıştı. Ama bunun tam yatırılabileni 20bin şaka gibi 😂
Ben puset almadım o söylediğin 6 ay kullanılan olanı aldım sonrası da herkesin kullandığı aparat olanı benim boyum uzun olduğu için bebeğinde uzun olacağını düşünüyoruz oyuzden puset yerine onu tercih ettim ben geçen sene almıştım arabasını yurtdışından

Canım ben bu siyahı aldım ama yorumlar vs de hep çok iyiydi
Yaa ben de onu alacağım gibi görünüyor. Diğerine 20bin veremem çünkü zaten Cybex'in arabası yeterince pahalıydı 😅 Herkes memnun evet sadece yenidoğan için düz zemin olmalı gibi bir şeyler görünce kafam karıştı. Aslında Cybex'in de düz zeminli olan puseti var ama Türkiye'de yok.

X