Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    159
Canım bende olmadım daha haftaya olacağım sanırım doktorum tek doz olmalısın dedi . Bebekle alakası yok seni koruyan bisi dedi bana
Ben de bayram sonrası tek doz çünkü ilk dozun haftasına gecikmiş oluyorum. Hasta oldum ilaç kullandığım için hemen iyileşmeden olmuyor malum. Sadece tek doz yaptırmış olacağım

Evet neden öyle detaylandirarak dümdüz sordum acaba farketmedim cidden kizlar kusura bakmayın. Hastanede doktor sırası beklerken vs kulak verdigim konuşmalar vs oluyo etrafma sordum yaptiran var yaptirmayan var buraya sorma amacım felaket tellalligi degil tabiki de ayni dönemden geçiyoruz acaba duyan var mi bunları bi gerçekliği var mi niye merak etmiştim cogumuz araştırma donemindeyizdir tetanoz zamani yeni gelmiştir herkesin dusuncesindeydim ksuura bakmayin tekrardan

Evet neden öyle detaylandirarak dümdüz sordum acaba farketmedim cidden kizlar kusura bakmayın. Hastanede doktor sırası beklerken vs kulak verdigim konuşmalar vs oluyo etrafma sordum yaptiran var yaptirmayan var buraya sorma amacım felaket tellalligi degil tabiki de ayni dönemden geçiyoruz acaba duyan var mi bunları bi gerçekliği var mi niye merak etmiştim cogumuz araştırma donemindeyizdir tetanoz zamani yeni gelmiştir herkesin dusuncesindeydim ksuura bakmayin tekrardan
Elbette merak etmek, sormak çok doğal. Sadece bunun gibi korkunç ihtimaller daha önce de yazıldığı için kendi adıma konuşmam gerekirse tahammülüm kalmadı. Dediğim gibi riskli bir gebelik geçiriyorum, ilk kez bir gebeliğimde bu haftaya kadar gelebildim. Bugün olsa yine aşı yaptırırım araştırmalarım ve doktorumun tavsiyesi doğrultusunda. Ama bunları okumak daha iyi hissettirmiyor, bugün aşı olan birine, panik atağı olan birine ya da daha evhamlı birine de daha iyi hissettirmeyecek. Ya da aşıyla hiç ilgisi olmasa bile sonra bir olumsuzluk yaşadığında kendini ya da doktorunu suçlayacak. Onu ifade etmek istedim ben de 🙏🏻 Doktorunuzla konuşup içinize sineni tercih edebilirsiniz. Her şey gönlünüzce olsun. Sevgiler.

Son düzenleme:
Kızlar merhabalar nasılsınız? Bugün detaylım vardı çok şükür bir sıkıntı görmedi doktor, Rabbim hepimizin evlatlarını sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah. Bizim bey çok hareketliydi ama yüzünü zar zor yandan görebildik😂😂 ayaklarını poposunun altına koyup bağdaş kurmuştu😂😂

Hanımlar hazır aşı ile ilgili konuşuyorsunuz ben de bir şey sorayım. Bugün 20+1 oldum. Doktorum sağlık ocağında iki doz tetanoz aşısı olabileceğimi ama asıl önerdiğinin 32. Haftada Adecel Tdap isminde eczaneden satın alınan tetanoz+ difteri+ boğmaca 3’lü aşının tek dozu olduğunu söyledi. Ben de hangisini yaptırsam ikilemde kaldım. Bilgisi olan var mı?

Hanımlar hazır aşı ile ilgili konuşuyorsunuz ben de bir şey sorayım. Bugün 20+1 oldum. Doktorum sağlık ocağında iki doz tetanoz aşısı olabileceğimi ama asıl önerdiğinin 32. Haftada Adecel Tdap isminde eczaneden satın alınan tetanoz+ difteri+ boğmaca 3’lü aşının tek dozu olduğunu söyledi. Ben de hangisini yaptırsam ikilemde kaldım. Bilgisi olan var mı?
Benim doktorumda boğmaca olanlısını önerdi 28. Haftada.

Kizlar sorulmuştur daha önce illaki ama takip edemedim bayadır sayfayı. 20.haftaya ulaştık cok şükür tetanoz aşısı icin sağlık ocağı aramaya başladı. Tetanoz aşısıni da şeker yüklemesini de yaptırmak istemiyorum. Tetanoz için duyduklarim özellikle cok korkuttu beni. Aşıyı olduktan sonra kayıp yaşayanlar olmuş açıkça yazasım bile gelmedi durumu o derece içimi daraltiyo soylemek. Tetanoza kadar ultrasonda normal çıkan bebekte aşı sonrası beyinde su birikimi cigerde su birikimi yaşayan olmuş yakin arkadasim da beyinde su birikimi tanısıyla doğuma kadar kafayi yedi amniyosenteze kadar yaptırdı . Bu rahatsızlıkları tetanoz yaptı diyen de var hayır ne alakasi var tetanoz mutlaka yapılması gereken yararli bi aşı diyende var. Saglik ocağı ve doktorum beni aşıya zorlayacak bence . Siz ne yaptınız bu aşı meselesini
Kendi araştırmanızı yapın, içinize yaptırmak mı yaptırmamak mı siniyor bir bakın. Yurtiçinde ve yurtdışında aşı karşıtı hocalar doktorlar kadar aşı olmazsa olmaz diyenler de var. Ben kendimce kendi araştırmamı yapıyorum ve çocuğum için hangisi iyi olacaksa onu yapacağım.

Canım bende epeydir var kaşıntı gebelik kolestazi diye bişe var onda genelde avuç içlerinde kaşıntı oluyormus ne olur ne olma diye l sağlık ocağında kan verdim bilirubin karaciğer değerlerine baktılar temiz çok şükür ... Benimde diz eklemi ve dizden aşağısı çok kaşınıyor insaAllah doğuma kadar kasinmam ..seninde bir kan değerlerine baktirman gerek ..
Geçen hafta vermiştim kan herseyim normal di inşallah birde bu çıkmaz gerçekten çok fazla ilaç kullanıyorum tiksindim resmen devamlı birşey çıkacak diye korkuyorum bende . 🥹

Kızlar saç boyatma hakkında doktoruma yazdım da bikaç arkadaş da merak ediyordu
Cevabı şöyle

Eklentiler

• IMG_2093.png
    IMG_2093.png
    302,2 KB · Görüntüleme: 98
Ay kusura bakmayın sizin özelinizde değil sadece ama bu felaket tellalları riskli gebelik geçiren biri olarak beni bezdirdi artık. Ben 1 ay önce yaptırdım hem perinatolog hem de doktorumun önerisiyle. Çok şükür bebeğim gayet iyi. Bu hafta da ikinci dozu yaptıracağım. Doktorunuz tavsiye etmiyorsa yaptırmayın ama böyle şeylere de inanmayın ve yaymayın lütfen. Bu tarz bilimsel gerçekliği olmayan felaket olasılıklarının gruplarda konuşulması çok rahatsız edici. Faydalı paylaşımlar için buradayız. Allah hepimize sağlıkla bebeklerimizi kucağımıza almayı nasip etsin. 🙏🏻
Kesinlikle katiliyorum. Kendi yaptirimiyo sonra burda yayiyo ki baskasi da yaptirmasin. Doktorlarimiz ne diyorsa ona yapmaliyiz😇

Benimde bugün randevum vardı d3 ve kanım düşükmüş ilac verdi.18deyim ama haftama göre gelişimi öndeymiş boy 21 kiloda 294gr dedi.cok keyifci her muanemde eller arkada yatıyor😄şimdilik herşey yolunda detaylı utrason istedi peritonolojiye yönlendirdi özeller çok pahalı zeynep kamilde varmış oraya aldım hayırlısı inşallah

X