Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    162
Evet kesinlikle haklisin benim ailemde bile erkek kiz cocuk muhabeti var sirketleri var mesela yakin cevremin akrabalarimin ailemin kiz devamlilik saglayamaz muhabeti var ama anne baba bakiminda erkeklerden bisey beklemiyorlar kizlardan bekliyorlar bende hep dua ediyorum vatanina milletine kendine yetebilecek hayirli bir insan olsun Allah im benim sagligimi eksik etmesin biz bakariz
Amin canım. Bende hep öyle dua ediyorum. Allah kimseye muhtaç etmesin. Sağlığım yerinde olduktan sonra ben evimde yaşarım, kimsenin beni yanına alıp bakmasını beklemem. Benim çocuğumdan beklentim beni sırtında taşıması degil. İyi bir insan olsun, güzel işler yapsın bana yeter.

Ayy Amin canım inşallah 😍😍 cok geçmiş olsun bol su bunun en güzel ilacı çünkü aynı durumu bende yaşıyorum idrar yolu enf. Ve kum dökme nedeniyle kasilmam oldu 2 tane iğne oldum şuan progestan kullanıyorum yürüyüş filan yasakladı, 12sinde detaylı usg var inşallah iyi haberler alırım 🤲 sizde kontrolde inşallah iyi haberlerini alırsınız 🤲❤️
İnşaallah 🙏🙏 Hepimize acil şifalar❤️🥰🙏

Merhaba kızlar. Bu sabah ilk defa krampla uyandım. Önce sol bacağıma, sonra sağ bacağıma girdi. Çok keskin bir ağrı acıydı. İnce baldırlarıma girdi. Yatakta dönerken oldu :KK43: doktorumla paylaştım hemen, magnezyuma başladık. İnşallah bir daha olmaz. Eskiden de ayağıma kramp girerdi ama bu çok değişik birşeydi.
Sadece 1 gece magnezyum almayı unuttum ve aynı şeyi yaşadım. Bacaklarım ve ayak parmaklarım kasıldı, kramp girdi yataktan zor kalktım. Bu aylardan sonra magnezyum çok önemli sanırım aksatmayın kızlar 🫶🏻

Günaydın kızlar, kuzenim banyo küvetini alacak sen seç ben alayım dedi. Ama nasıl seçmeliyim neye göre seçmeliyim hiç bilmiyorum, fikriniz var mı?
Ben şunu aldım canım derecesi de var, katlanabilir ama çok sağlam bir şeye benziyor ben çok beğendim belki fikir olur 🌸

Arkadaşlar bende kurutma makinesi önerisi isteyeceğim sizden. Kullanıp memnun olanlarınız marka model önerebilir misiniz? Yeni alacağım çok kararsız kaldım. Ütülü teknolojiler buhar değil su veriyor diyorlar filan kafam çok karıştı. Çocuk doğmadan bu kurutma işini halledeyim diyorum yoksa çamaşır olayı çok eziyet olacak gibi 😊
Canım ben de geçen kış Bosch Serie 8 aldım elim ayağım oldu gerçekten çok memnunum. Daha önce neden almamışım dedim. Islak bırakmıyor, buruşturmuyor, kendi kendini temizliyor ve ütü ayarı da var tavsiye ederim.

Günaydın kızlaar 🌺 Park yatak alan var mıı? Chicco Next2Me Forever'ın özelliklerini beğeniyorum ama iki yıl kullanacağımız için o kadar pahalı bir şey almak istemiyorum. Bebek arabasını Cybex alacağım çünkü. Chicco'da beni cezbeden şey ayarlanabilir yükseklikte olması. Chicco Next2Me Essential daha uygun fiyatlı ve o da ayarlanabilir yükseklikte. Var mı bu modelleri alan ya da benzer özellikte tavsiyesi olaan?

Son düzenleme:
Günaydın kızlaar 🌺 Park yatak alan var mıı? Chicco Next2Me Forever'ın özelliklerini beğeniyorum ama iki yıl kullanacağımız için o kadar pahalı bir şey almak istemiyorum. Bebek arabasını Cybex alacağım çünkü. Chicco'da beni cezbeden şey ayarlanabilir yükseklikte olması. Chicco Next2Me Essential daha uygun fiyatlı ve o da ayarlanabilir yükseklikte. Var mı bu modelleri alan ya da benzer özellikte tavsiyesi olaan?
Ben 8 sene önce bunu almıştım canım. Çok kaliteli ve kullanışlı bir yatak. Şimdide kullanacağım nasipse, sapasağlam duruyor.

Kizlar sorulmuştur daha önce illaki ama takip edemedim bayadır sayfayı. 20.haftaya ulaştık cok şükür tetanoz aşısı icin sağlık ocağı aramaya başladı. Tetanoz aşısıni da şeker yüklemesini de yaptırmak istemiyorum. Tetanoz için duyduklarim özellikle cok korkuttu beni. Aşıyı olduktan sonra kayıp yaşayanlar olmuş açıkça yazasım bile gelmedi durumu o derece içimi daraltiyo soylemek. Tetanoza kadar ultrasonda normal çıkan bebekte aşı sonrası beyinde su birikimi cigerde su birikimi yaşayan olmuş yakin arkadasim da beyinde su birikimi tanısıyla doğuma kadar kafayi yedi amniyosenteze kadar yaptırdı . Bu rahatsızlıkları tetanoz yaptı diyen de var hayır ne alakasi var tetanoz mutlaka yapılması gereken yararli bi aşı diyende var. Saglik ocağı ve doktorum beni aşıya zorlayacak bence . Siz ne yaptınız bu aşı meselesini

Kizlar sorulmuştur daha önce illaki ama takip edemedim bayadır sayfayı. 20.haftaya ulaştık cok şükür tetanoz aşısı icin sağlık ocağı aramaya başladı. Tetanoz aşısıni da şeker yüklemesini de yaptırmak istemiyorum. Tetanoz için duyduklarim özellikle cok korkuttu beni. Aşıyı olduktan sonra kayıp yaşayanlar olmuş açıkça yazasım bile gelmedi durumu o derece içimi daraltiyo soylemek. Tetanoza kadar ultrasonda normal çıkan bebekte aşı sonrası beyinde su birikimi cigerde su birikimi yaşayan olmuş yakin arkadasim da beyinde su birikimi tanısıyla doğuma kadar kafayi yedi amniyosenteze kadar yaptırdı . Bu rahatsızlıkları tetanoz yaptı diyen de var hayır ne alakasi var tetanoz mutlaka yapılması gereken yararli bi aşı diyende var. Saglik ocağı ve doktorum beni aşıya zorlayacak bence . Siz ne yaptınız bu aşı meselesini
Ay kusura bakmayın sizin özelinizde değil sadece ama bu felaket tellalları riskli gebelik geçiren biri olarak beni bezdirdi artık. Ben 1 ay önce yaptırdım hem perinatolog hem de doktorumun önerisiyle. Çok şükür bebeğim gayet iyi. Bu hafta da ikinci dozu yaptıracağım. Doktorunuz tavsiye etmiyorsa yaptırmayın ama böyle şeylere de inanmayın ve yaymayın lütfen. Bu tarz bilimsel gerçekliği olmayan felaket olasılıklarının gruplarda konuşulması çok rahatsız edici. Faydalı paylaşımlar için buradayız. Allah hepimize sağlıkla bebeklerimizi kucağımıza almayı nasip etsin. 🙏🏻

Son düzenleme:
Canım bende olmadım daha haftaya olacağım sanırım doktorum tek doz olmalısın dedi . Bebekle alakası yok seni koruyan bisi dedi bana

ben riskli gebelikler dısında hic bir doktorun ası olma dediğini duymadım yani kulaktan duyma haberlerle biri kuyuya tas atıp devamı gelmesii durumu yani bunun cevabını herkese en iyi doktoru verir burda yastan dolayı riskli olup olma diyende oldu genel olarak herkesede ol denildi yani bu saydıklarını doktorlar bilmiyo mu anlamıyo mu da öneriyo benim için suan yanlıs bi tabir olmasın ama devlette hükümette doktorum o ne derse o olmalısın 2 doz dedi ondan iyi bilicek halim yok olucam şeker için de daha konusmadık 20+3 deyim seker yükmelemesi istiyorum derse yine ondan iyi bilicek halim yok olucam

ben riskli gebelikler dısında hic bir doktorun ası olma dediğini duymadım yani kulaktan duyma haberlerle biri kuyuya tas atıp devamı gelmesii durumu yani bunun cevabını herkese en iyi doktoru verir burda yastan dolayı riskli olup olma diyende oldu genel olarak herkesede ol denildi yani bu saydıklarını doktorlar bilmiyo mu anlamıyo mu da öneriyo benim için suan yanlıs bi tabir olmasın ama devlette hükümette doktorum o ne derse o olmalısın 2 doz dedi ondan iyi bilicek halim yok olucam şeker için de daha konusmadık 20+3 deyim seker yükmelemesi istiyorum derse yine ondan iyi bilicek halim yok olucam
Kesinlikle öyle. Yani zaten gebeyiz ve ekstra hassasız. Belki panik atak hastasıyım, belki aşıyı bugün oldum. Şu yazılanlara inanıp güvenip atak geçirebilirdim ya da başka bir olumsuzluk yaşayabilirdim. Endişelerimizi böyle felaketlerden bahsetmeden de belirtebiliriz. "Endişelerim var yaptırmak konusunda" demek çok daha sağlıklı olur. Zaten o zaman her zamanki gibi birbirimizin endişelerini gidermek, paylaşmak için konuşuruz. Doktorlarımızın bize aşı ile ilgili anlattıklarını söyleriz vs. 🙏🏻

Kesinlikle öyle. Yani zaten gebeyiz ve ekstra hassasız. Belki panik atak hastasıyım, belki aşıyı bugün oldum. Şu yazılanlara inanıp güvenip atak geçirebilirdim ya da başka bir olumsuzluk yaşayabilirdim. Endişelerimizi böyle felaketlerden bahsetmeden de belirtebiliriz. "Endişelerim var yaptırmak konusunda" demek çok daha sağlıklı olur. Zaten o zaman her zamanki gibi birbirimizin endişelerini gidermek, paylaşmak için konuşuruz. Doktorlarımızın bize aşı ile ilgili anlattıklarını söyleriz vs. 🙏🏻
aynenn öyle ki olan arkadaşlarımızda var dediğin gibi de hassasız 1 gün hissetmesek vesvese yapıyoruz hoş değil onlar okudugunda aklına neler neler gelicek şimdi

Arkadaşlar bsey soracağım malum konumuzla ilgili değil ama dikey şarjlı süpürge almayı düşünüyorum, Dyson alacağız galiba ama hangisini alacağımıza karar veremedik bir fikriniz var mı
Merhaba, V12 absolute kullanıyorum haznesi biraz küçük ama benim Evimde 80 metrekare olduğu için yetiyor.
Lazerli parke başlığı, halı başlığı, toz alma, koltuk altı aparatı, koltuk yatak vs süpürme aparatı bir de dar olan yerler için ince bir başlığı var.
Genel olarak memnunum baya işimi kolaylaştırıyor ama çekim gücü olarak hepsi hemen hemen aynı diye biliyorum.

Bende bugün korka korka oldum sezaryen olacağım diye tek doz oldum o kadar iğne oldum aşırı acıdı yandı zorlamaz imza atarsınız istemiyorum diye herkesin aklında aynı seyler oldu ama coğu kişi sormuştu doktoruna herkes yaptır dedi cok riskli gebeliklerde sanıeım yaptırma demişti bir doktor canını sıkma yüreğini dinle doktoruna soe güveniyorsan

Açıkçası olumluzluk yaşayanlardan biride benim. Ama hiçbir doktor bugüne kadar aşıyla alakalı demedi. Hatta alakası yok kesinlikle diyorlar. Bilmiyorum. Belki bir tesadüf belki bazılarımıza yan etki yapıyor bilemiyorum ki. Herhangi ispatlanmış bir şey olmadığı için bir şey söylenmiyor. Olumsuzluk yaşayan insanlar içinde zor çünkü bazı şeyler çok iyiyken birden bozulunca inanılmaz bir güven problemi ve neye inanacağını şaşırma yaşıyorlar. Başkalarınında canı yanma ihtimaline engel olmak istiyorlar ancak işte herhangi bir dayanağı yok. Kimseyi bugüne kadar öyle “aay kesinlikle olma ben şunu şunu yaşadım” diye korkutmadım çünkü ben yaşadım diye herkes yaşayacak diye bir şey yok çoğu kişi oldu ve grupta hepsi sağlıklı çok şükür. Sadece çok erken haftalarda olmamalarını tavsiye ettim. Doktorunuz ve içinizdeki sesi dinleyin her şey güzel olur inşallah 🙏

Bende bugün korka korka oldum sezaryen olacağım diye tek doz oldum o kadar iğne oldum aşırı acıdı yandı zorlamaz imza atarsınız istemiyorum diye herkesin aklında aynı seyler oldu ama coğu kişi sormuştu doktoruna herkes yaptır dedi cok riskli gebeliklerde sanıeım yaptırma demişti bir doktor canını sıkma yüreğini dinle doktoruna soe güveniyorsan
Evham yapma canım bir şey olmamıştır Allah'ın izniyle

X