Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    236
Birde peş peşe olan çocuklarda genelde cinsiyet farklılığı oluyor galiba çevremde kim varsa peş peşe çocukların cinsiyeti farklı ben bu da kız olsun beraber oynasınlar istemiştim ama çevreye bakınca erkek olacak kesin dedim öyle oldu

Bende gizli takipçilerdenim. Benim de çarşamba günü gece suyum gelmeye başladı . Perşembe günü 05 te ancak doğum gerçekleşti. Allah yardımcınız olsun. Zorlu bir süreç. 24 saat boyunca 1 cm di ve sancım olduğu halde nst de gözükmüyordu . Daha sonra açılmaya başladı ama sancım (bence bu ağrılara sancıdan başka isim bulumalı :) ) çoğaldı . Neyse ki bitti gitti çok şükür . Sizlerde sağlıkla kucağınıza alın inş

Benim yaşımda geçiyor zaten. 34 yaşındayım. Çok erteleme şansım yok. Sezeryan olursa hemen yapmam ama normal olursa çok ara vermeden bir tane daha düşünüyorum. Allah bilir tabi, bunlar benim planlarım

Merak etmeyin sayıları oldukça az onların ama etkileri büyük. Bu kadar çok kötünün birleşmesi de ayrı bir şaşırtıcı durum. Allah çocuklarımızı korusun gerçekten. Çocuklarımızı neyden kimden koruyacağımızı şaşırdık

Kızlar ya yarın sezaryen olacağım ama dün grip oldum bugün de tam düzelemedim. Ayakta atlatıyorum ağır değil ama şansa tam gününden önce hastalık oldu. Başına gelen var mı bunun dezavantajını yaşar mıyım

Merhaba kızlar, 18 ekimde bebeğimiz hayatımıza giriş yaptı çok şükür. Spinal sezaryen oldum korkulacak bir şey yokmuş sadece toparlanma süreci biraz ağrılı oda ameliyat olmasından dolayıdır diye düşünüyorum ama cesaretli olup ayaklanmak ve hep yürümek gerekiyor ben öyle yapıyorum en azından. Doğurmamış olanlara hayırlı doğumlar diliyorum ilk çocuğumuz ve çok güzel bir duyguymuş Rabbim isteyen herkese nasip etsin

NEfes alip verme zorlugu olur ise..narkozla alakasi sknti olabilecegi dusuncesiyle ertelenebiliyor ama..seninki hafif sanirim.. dra soyle yine de.

Kızlar doğum yapanlara sorum var bebeğim 9 günlük oldu bebeğinizin beslenme düzeni nasıl? Ben hem anne sütü hem mama takviyesi veriyorum kaç saatte bir besliyosunuz bebeğinizi? Belli bi düzen oluşturabildiniz mi? Önce emziriyorum sonra 30 cc mama veriyorum ama 30 cc doyurmamaya başladı sanki.. Doyup doymadığına emin olamayıp stres oluyorum annelik hem çok güzel hem de bir o kadar zormuş gerçekten

Kızlar sezeryan agriları ortalama kaç günde geçiyor. Şuan sarılıktan hastanede yatıyoruz ve refakatçi olarak tek olduğum için her şeyi ben yapıyorum dolayisiyla sezeryan yerlerim aşırı agriyor
Benim üç dört günde geçmişti. 21 gün oldu bugün, ancak yatakta çoook ters bi hareket olursa (fazla gerinmek veya birden çok hızlı kalkmak gibi) acı oluyor

Bizimki de 20 günlük, iki haftadır mama takviyesi var. 3 saatte bir gibi bir emzirme süremiz var gündüzleri bazen 2 saat, gece 3 buçuk saat de oluyor arada. Mamayı da günde 4-5 defa 30 cc şeklinde veriyoruz doktor öyle demişti. Normalde günde 5-6 çişli bez varsa ağlamıyor ve huzurluysa doymuş demektir öyle deniyor ama kilo kontrolü önemli. Bizimki duymuyormuş mesela, günde 8-9 bez var oysa ve huzurlu ama doğum kilosu olan 4110’a ulaşamadık halen (yani 10 gün önce ulaşamamıştık yarın kontrol var bakalım)

Her emzirmeden sonra neden mama veriyorsunuz Dr mu dedi bende veriyorum ama bakıyorum ki süt kalmamis o zaman mama yapiyorum 14 günlük olduk 60 c c yapıyorum bazen bitiyor bazen yarışı bitmiyor günde iki kez falan sabah uyandığımda gece boyu aç olduğum için veriyorum birde akşam ya da akşam üzeri genelde

Evet doktor dedi Sarılık var biraz o düşene kadar mama takviyesi devam dedi zamanla mamayı azaltıp ileride hiç vermezsin dedi bakalım

Bizimki de 2.500 doğdu 2.550 olmuştu en son dilleri olsalar da konuşsalar keşke

Geçmiş olsun canım. Sorun olacağını sanmıyorum ama önceden doktorunu arayıp söyle istersen.

Ben de yarın olucam ve ben de sinüzit oldm ama çok yoruldum inşallah hayırlısı ile doğururum 41 hafta oldm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…