Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Kızlar kilo olayı da bence kilolu benek doğurmaktansa zayıf daha sağlıklı. Yani 3000/3200 ideal 1. Bebeğim erkek 3550 2. 2840 kız 3. Şuan 34+3 2550 graö erkek cinsiyet farkı sanırım ama kızımı çok kolay doğurdum dikiş filan olmadan miss. Sonrasında bir kilo aldı sütümle maşallah ayda 2000/1800 alıyordu ilk aylar öyle tosbik bir kız oldu ki anlatamam dpgum kilosuna çok takılmayın lütfen 🙏🏻
Resmen bana umut oldunuz ya. 2 haftadir düşün düşün çok üzülüyordum şu kilo işine. Kafana takma diyor herkes ama yine de... İnşallah benim bebiste doğduktan sonra hemen sağlıklı kilo alır...

Resmen bana umut oldunuz ya. 2 haftadir düşün düşün çok üzülüyordum şu kilo işine. Kafana takma diyor herkes ama yine de... İnşallah benim bebiste doğduktan sonra hemen sağlıklı kilo alır...
Yaa Canım ne mutlu bana umut olduysam ama inan takma alır tabi neden almasın doğunca 😍 doktorun bu konuda rahatlamadı mı seni ? benim kızımda doktorum 39. Haftaya geldik 2750 ancak olmuştu az alıyordu kilo aman boşver bebeğin gayet sağlıklı 2800/3 kg olsun pırt diye doğar kaporta sağlam kalır derdi gülerdik hatta .🤣 yani bir sağlık sebebinden dolayı besleneneme durumu vs yoksa. kilosu az Olan Bebek sorun demek değil ki hatta çoğu doktor kilolu olmasındansa zayıfı daha ideal bulur

Kızlar 34+1.ci haftadayım. Dün evi sildim süpürdüm. Banyoyu temizledim çamaşır astım derken çok yoruldum. Aslında rutin işler baktığımızda ama belim azcık iş yapsam aşırı ağrıyo. Hamlamış gibiyim topallayarak yürüyorum kemiklerim ağrıyor.. Herkeste mi böyle bende mi bi anormallik var 😕
Evet canım tıpkısının aynısıyım bugün ikeada yarım saat gezdim anammm perişan oldum ya tutuldum direk tövbeler olsun kilomda az yani karnımda normal haftamda 34+4 anlamadım garip haller 😩

Kızlar bebek ilk doğduğunda pişik önleyici kremleri hemen sürecek misiniz? Sudocrem aldım bi tek. Başka ne sürsem bilemedim. Bi de doğal olarak sarı kantaron yağı öneriyorlar ve zeytinyağı. Sizin düşünceniz nedir
O krem asla işe yaramıyor yaa cidden memnun Kalan var mı sadece popülerlikten satılıyor bence 🙂↔️ oğlumda yaramadı işe kızımda tekrar şans vermiştim yok attım çöpe. Bunda almadım tabiki

Yaa Canım ne mutlu bana umut olduysam ama inan takma alır tabi neden almasın doğunca 😍 doktorun bu konuda rahatlamadı mı seni ? benim kızımda doktorum 39. Haftaya geldik 2750 ancak olmuştu az alıyordu kilo aman boşver bebeğin gayet sağlıklı 2800/3 kg olsun pırt diye doğar kaporta sağlam kalır derdi gülerdik hatta .🤣 yani bir sağlık sebebinden dolayı besleneneme durumu vs yoksa. kilosu az Olan Bebek sorun demek değil ki hatta çoğu doktor kilolu olmasındansa zayıfı daha ideal bulur
Kaporta saglam kalır iyiymis. Aslında benimde öyle karnım catlamadi mesela. Belki doğururkende rahat olur ama o sağlam olsun. Benim tam 37de mecburi doğum çünkü gebelik kolestazım var ve işte kıloda almıyor. Doktor dedi de yine de kafama taktım. Doğunca kilo verecek ya yeterince besleyemezsem sarılık olrsa ve kuveze girerse falan gibi kendi kafamda kurdum. Aslında relax biriyim. Yani olmamış kaygı yapmam ama annelikten mıdır? Doğum yapacağım il ile yaşadığım il arası 3 saat ondan mıdır :/ bir kaygılar yigiliyor bazen ddjdj.

Ah az kaldı desene peşpeşe güzel haberler gelsin 🤲💙 sağlıkla gelsin bebişlee
Bizimde aynı... İş yoğunluğu VS. Ama mizaçlari bu demek ki belkide beklentilerimizi düzenlememiz gerekir. (Ama benim eşim ailem gelince aşırı bir temas bağımlısı oluyor bana. Çok şaşırıyorum neden acaba? Bunun konusunu açmayı düşünüyorum. Normalde hiç sarılmaz. Ailemin yanında eli omzumda, boynumda VS. Çok acayip djdj.)

Ya çok merak ediyorum benim sancılarım arttı ilk kez bugün. Normalde günde 1,2 kez regl sancısı olur geçerdi. Bugün 10 kez olmuştur. Ama yoracak, isyan edecek kıvama gelmiyorum. Ne noktaya gelirse artık doğum zamanı geldi diyeceğiz?

Ya ben aşırı merak ediyorum şu kılo işini. Benim bebis 36. Haftada 2200 kg çıktı. Doktor en iyi halde 2200 dedi. Yani kafaya taktım. Kuveze koyarlar mi diye VS. Ama 3,4 kiloda çok değil mi ya? Yani nasıl doğacak o?

Varis çorabı ne işe yarıyor?
Çok düşünme doktor iyi dediyse bebeğine, doğum sancısı geçmez ztn, dikkatli olucaz süreye bakacağız öyle selametle bekliycez

Kızlar bebek ilk doğduğunda pişik önleyici kremleri hemen sürecek misiniz? Sudocrem aldım bi tek. Başka ne sürsem bilemedim. Bi de doğal olarak sarı kantaron yağı öneriyorlar ve zeytinyağı. Sizin düşünceniz nedir
Bende sadece sudocrem aldım pişik kremine gerek yok dediler o yeterliymiş gerekirse alırım diye düşünüyorum

En iyisi bebeğin poposunu yıkamakmış canım daha önce forumda konuşulmuştu

Kızlar bu bebek odasına asılan raflardan var ya onlardan aldınız mı? Trendyolda filan var ama kötü yorumlarda var. Hangisine güvenip alacağımı bilemedim

Ben çoğu büyük işi yaptırdım bitti dün doktorum eğil yerleri sil dedi 😂 normalde diz çöküp yer silmişligim yok yarın yerleri sileceğim bu sebeple
Sezeryan dedi ya ne yürüyüş ne temizlik yapasım var ama bebişte hijyenik bir yere gelsin diye bir ablayı çağıracağım olduğu kadar artık 😁😁
Yer silmenin doğuma faydası olduğuyla ilgili bir yabancı video izlemiştim 🪷

X