Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Bnmde bütün temizliğim bitti. Bu arada kendimi bildim bileli yerleri elle silerim hala daha elle silerim 😅 38.haftadayım düşünün bütün evi kaldırdım eşimle birlikte. Bi koltuklar kaldı temizler ama sileceğim yine de

Buzluğa birkaç şey kaldı onları da bu hafta yapıp atacağım 5 yaşında kızım var en azından elimin altında hazır olurlar
. Valla artık hepimizin Allah yardımcısı olsun 🫶💙🙏
Ne güzel ya çok özendim valla. Ben çok üşeniyorum niye böyleyim😭😭😭 eşinize hangi görevleri verdiniz😅

Kızlar bebek ilk doğduğunda pişik önleyici kremleri hemen sürecek misiniz? Sudocrem aldım bi tek. Başka ne sürsem bilemedim. Bi de doğal olarak sarı kantaron yağı öneriyorlar ve zeytinyağı. Sizin düşünceniz nedir
Zeytinyağı önerilmiyor asitli olduğundan, kantaron hiç bilmiyorum ama risk almazdım sanırım ya. Mustelanın kremini aldım ama bepanthol de iyi diye duydum

Ne güzel ya çok özendim valla. Ben çok üşeniyorum niye böyleyim😭😭😭 eşinize hangi görevleri verdiniz😅
Eşim mutfak dolaplarını sildi yukarı kısmı ben aşağı Buzdolabını makineleri arkasını çekti mutfağın pimapenlerini cifledi. Ben giysi dolaplarını halettim diğer küçük camlar bende idi

Banyom zaten temiz o her hafta duşa kabini temizlerim 😅 manyağım.

Üşenmek olmuyor ki inan bana çocuk varken evde zaten hep tempolu Bi hayatımız var koşturma sürekli..

İlk hamileliğim de bende çok üşenirdim😅

36 . Haftadan selam kızlar şükür bu haftalri gördük 😊 yoğun geçen bir temizlik haftasından sonra bugün ilk kez yatış modunda takilicam inşallah dün camlar halılar hepsi bitti şükür artık bebeğimi bekleyebiliriz 🙏🏻ufaktan da bı heyecan sarmadı değil 🧿yarında kontrol var bu hafta o kadar yoruldum ki kesin dogururum diyordum ama vakti saati var herşeyin herkese güzel hayırlı doğumlar diliyorum 🤗❤️
Ay bu hafta hep aynı moddaydim sadece biberon kaynatacagim sagma makinesi falan
Gerçi beşiği kurmadım daha 🙈

Ben yemek bile yapasım gelmiyor aslında o kadar şey yapasım var ki elim kolum kalkmıyor kalksada yorulup oturuyorum.anca kıyafetlerini yıkadım ütülencek dolabı silincek canta duruyo ev temizliği vs.🙈

Bnmde bütün temizliğim bitti. Bu arada kendimi bildim bileli yerleri elle silerim hala daha elle silerim 😅 38.haftadayım düşünün bütün evi kaldırdım eşimle birlikte. Bi koltuklar kaldı temizler ama sileceğim yine de

Buzluğa birkaç şey kaldı onları da bu hafta yapıp atacağım 5 yaşında kızım var en azından elimin altında hazır olurlar
. Valla artık hepimizin Allah yardımcısı olsun 🫶💙🙏
Ben dizlerimi çok zorlayamiyorum. Ama mecburiyet olunca yapacağım artık. Ben hiç dolap kışlık vs yapmadim, bu sene annem halletti sağolsun her şeyi. Benim biran evvel doğmak ve diğer oğluma da vakit ayırmak istiyorum. Sancılı ve halsiz olunca hiç bişeye adapte olamıyorum. Üzülüyorum da kuzuma

Kızlar bebek ilk doğduğunda pişik önleyici kremleri hemen sürecek misiniz? Sudocrem aldım bi tek. Başka ne sürsem bilemedim. Bi de doğal olarak sarı kantaron yağı öneriyorlar ve zeytinyağı. Sizin düşünceniz nedir
Aslında yeni doganda önerilmiyor hemen krem sürmek. Geçen bir çocuk doktorunu dinledim en güzeli büyük tuvaletini yapmasa bile 2 saatte bir kontrol edip değiştirmek havalandırmak iyi demişti. Uyanıp beslenmesine de yardımcı olur rahatsız eder diyordu mantıklı geldi. Bende sarı kantaron yağı var aklımda o mecburiyet olursa. Krem de daha almadım.

Kızlar 34+1.ci haftadayım. Dün evi sildim süpürdüm. Banyoyu temizledim çamaşır astım derken çok yoruldum. Aslında rutin işler baktığımızda ama belim azcık iş yapsam aşırı ağrıyo. Hamlamış gibiyim topallayarak yürüyorum kemiklerim ağrıyor.. Herkeste mi böyle bende mi bi anormallik var 😕
O haftalarda bana doktor iş vs yok, yorulmak yok demişti belime ve kalçama ağrı verdiği için. Yorulmuşsun dikkat et uzan oldukça sol tarafa bir süre sonra geçer inşallah

Kızlar 34+1.ci haftadayım. Dün evi sildim süpürdüm. Banyoyu temizledim çamaşır astım derken çok yoruldum. Aslında rutin işler baktığımızda ama belim azcık iş yapsam aşırı ağrıyo. Hamlamış gibiyim topallayarak yürüyorum kemiklerim ağrıyor.. Herkeste mi böyle bende mi bi anormallik var 😕
Ben de böyleyim ya iki iş yapıyım hemen belim ağrıyor, ayak tabanlarım acıyor. Aynen ben de öyle yürüyorum

Ben dizlerimi çok zorlayamiyorum. Ama mecburiyet olunca yapacağım artık. Ben hiç dolap kışlık vs yapmadim, bu sene annem halletti sağolsun her şeyi. Benim biran evvel doğmak ve diğer oğluma da vakit ayırmak istiyorum. Sancılı ve halsiz olunca hiç bişeye adapte olamıyorum. Üzülüyorum da kuzuma
Sağlık söz konusu olunca herşey önemsiz canım. Üzülme hepsi gelip geçecek büyük olan yavrularımızla da ilgileneceğiz Allahın izni ile.

Bende bana yardım edecek Bi tek eşim var bide kendim. Yuvarlanıp yapıyoruz bişiler işte. 🙏

O haftalarda bana doktor iş vs yok, yorulmak yok demişti belime ve kalçama ağrı verdiği için. Yorulmuşsun dikkat et uzan oldukça sol tarafa bir süre sonra geçer inşallah
Bugün de eşimle avm’ye gittik hiç giyecek kıyafetim kalmadı diye 😅 5 ten 9’a kadar avmde durduk üstüne bunun yorgunluğu eklendi. Yarın da okul var öğretmenim hadi bakalım geçmiş olsun bana 🥲

Zeytinyağı asidik olduğu için önerilmiyor bilginiz olsun, doğal olması iyi gelecek anlamına gelmiyor maalesef, doktorunuza sormadan kullanmayın bu tür şeyleri. Sudocream ben de aldım ama kullanmayacağım içeriği iyi değil bebek için, sonradan öğrendim. İncia pişik önleyici krem ve pişik olursa diye hametan aldım (doktor yazdı)

Benim esimin de isleri biraz sıkıntıda şu sıralar cok yogun 1 ay izin aldi evde ama surekli pc basinda. Ben de daha bi ilgilensin benle duygularini dile getirsin vs istiyorum ama o pek belli etmez sarilip öpmez yani
Bizimde aynı... İş yoğunluğu VS. Ama mizaçlari bu demek ki belkide beklentilerimizi düzenlememiz gerekir. (Ama benim eşim ailem gelince aşırı bir temas bağımlısı oluyor bana. Çok şaşırıyorum neden acaba? Bunun konusunu açmayı düşünüyorum. Normalde hiç sarılmaz. Ailemin yanında eli omzumda, boynumda VS. Çok acayip djdj.)
Ağlamak istiyorum bazen aynı sen gibiyim isyan etmiyorum ama sancılı geçmesi çok yoruyor Allah sağlıkla biran evvel kucağımiza aldirsin. Bugün kontrolüm var bakalım ne diyecek
Ya çok merak ediyorum benim sancılarım arttı ilk kez bugün. Normalde günde 1,2 kez regl sancısı olur geçerdi. Bugün 10 kez olmuştur. Ama yoracak, isyan edecek kıvama gelmiyorum. Ne noktaya gelirse artık doğum zamanı geldi diyeceğiz?
doktor 4 kilo mu doğurmanı istiyor anlamadım. Belki başı falan ileride diye kilosu normak çıkmıştır ama karın çevresi de 1 hafta geride olsa ne olacak sanki🥲 Bazı doktorlar korkutmayı seviyor
Ya ben aşırı merak ediyorum şu kılo işini. Benim bebis 36. Haftada 2200 kg çıktı. Doktor en iyi halde 2200 dedi. Yani kafaya taktım. Kuveze koyarlar mi diye VS. Ama 3,4 kiloda çok değil mi ya? Yani nasıl doğacak o?

Ben varis çorabı aldım hastaneden vermezler diye. İlk doğumumda takılmıştı işe yaramıştı
Varis çorabı ne işe yarıyor?

X