Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Herkes numarasını vermek istemeyebilir yazdığımı da geri alamıyorum artık yapacak bişey yok 😔 Zaten grubun aktifliği bitecekti doğum yaklaştı herkesin. Bebek bakımı için ordan konuşuruz yine burdan da devam ederiz ❣️❣️
Bu gruptan konuşmaya devam edilebilir ki, çok eski gruplar da hala devam ediyor aslında

baktım millet bayağı süslüyormuş bir ben mi anormalim dedim😅 onu yapacağımıza bir hayır kurumuna bağış yaparız bebek için daha iyi olur🥹 ben de kuru pasta mı aliym öyleyse iyi fikirmiş
Ben kuru pasta da almam. Hastaneye geliyorlar canım yemeye içmeye değil. Bir de zaten ilerde bebek görmeye gelirler o zaman yer içerler. Hiiç Bi de hastanede uğraşamam onlarla. Hem gelen hemen gider. Yeme içme faslı işi uzatıyor. Bi de ben ağrı acı çekeceğim insanlar orda sefa sürecek 😅 düşününce bile geriliyorum

Ya şöyle heralde karın çevresi geri ama kafa önde falan, femur boyu tam günüyle uyumlu. Heralde hepsinin toplamıyla yapıldığı için kilo öyle çıkıyor. Ama karın çevresi gelişim ve beslenmeyle ilgili en önemli belirti olduğu için yine de stres olunuyor biraz
Benimkinin de kilosu haftasına göre normal gibi ama karın çevresi biraz geri çıkıyor. 33+2 de karın çevresi 32+5 çıktı. Ama doktorum geri demiyor, senin yapın gibi ince diyor sadece 🙂. Bir hafta gerilik ilerlemezse çok önemli değil galiba. İlk ben de neden geri çıktı diye endişelendim ama stres yapmadan beslenmemize dikkat edelim biz.

Ben kuru pasta da almam. Hastaneye geliyorlar canım yemeye içmeye değil. Bir de zaten ilerde bebek görmeye gelirler o zaman yer içerler. Hiiç Bi de hastanede uğraşamam onlarla. Hem gelen hemen gider. Yeme içme faslı işi uzatıyor. Bi de ben ağrı acı çekeceğim insanlar orda sefa sürecek 😅 düşününce bile geriliyorum
Çok haklısın. Benim de çok zoruma gider😂 ama eşim kendi hastane arkadaşlarına söz vermiş zaten bir şeyler alır hastaneye de azıcık getirir. Bizi ziyarete gelenler 6-7 kişi olur ancak

Ben de hiç bişey yaptırmadım. Ben kalabalığa hiç gelemiyorum ztn bir de 5 çayı gibi aman aman gerilirim biliyorum kendimi. Bebeğe odaklanmak istiyorum o kadar.

Benimde dün 35+1 de kontrolüm vardı. Bebiş 37+5 uyumlu çıktı, 49 cm 3120 gr olmuş. 2,5 hafta önden gidiyor 🧿

Doktorum hep önden gitmesi iyi iyi derken dün artık biraz yavaşlasa iyi olur dedi 😂😂

Az yersem az mı kilo alır , biraz az mı yiyeyim dedim. Bu genetik dedi, sen ye gitsin dedi 🤣

2 hafta sonra 37+1 de kontrole gideceğim. 38. Haftada da çatı muayenesi, bebeğin kilosuna göre normal mi sezeryan mı karar veririz dedi.
Kağan Kocatepe diye bir doktor var takip ediyorum. O da diyor eğer farklı durumlar yoksa bebeğin kilo potansiyeli bellidir zaten diye.

Sağ ol bitanem haftasına göre az gibi aslında boyu da küçücük ama yine de küvöz için 2 kilo üstünü iyi değerlendiriyorlar sanırım. Senin minik bacıların süreci nasıl ilerliyor? İnsan başına gelince anlıyormuş tez zamanda kavuşun siz de inşallah. gebelik zehirlenmesi belaymış yaw

Amin canım hepimize sağlıklı günler olsun inşallah

Kuzum her daim desteğin için sağ ol çok tatlısın. Benim dr 35+4 te ciğer geliştirici yaptı iki doz. Ama belki de gebelik diyabeti var diye bendedir, solunum sıkıntısı olabilirmiş. Nitekim doğum gününde oksijene ihtiyaç duydu bebek iğnelere rağmen. Senin doğum şekli konusundaki kafa karışıklıklarını biliyorum hakkınızda en hayırlısı ne ise öyle olsun. O karnın ne öyle kızz kolay gelsin taşıması çok zor olmalı

Sağ ol canım seninle aynı gündü sezaryen tarihimiz kısmet işte. İnşallah seninki planlandığı gibi gider
@Perlitik canım benim değer korkunç yükselmişti proteinde, 150 ideal, 300 üstü risk iken benimki 3 bindi tam. Ayrıca alt ast gibi kan değerlerim de bozulmaya başlamıştı. Tansiyon arada 12/8 falan oluyordu ama protein o düzeye gelince durumun geri dönülmez seviyeye gelmesini beklemediler.
Ekstra bir sağlık sorunu yoksa emmeyi de kavrayınca veriyorlar 2 kilo üzerinde diye biliyorum 🥹 çabuk kavuşursun. Bizim 2 kiloya var daha 2-3 hafta sürermiş. Sağlıkları iyi olduğu için dayanıyoruz🤍🤍

Hanımlar hastane kapısını süsleyecek misiniz? Sadece çekirdek aileler gelir diye hediyelik eşya bile yaptırmadjm. Sadece orada dağıtmaya çikolata yaptıracağım. Kapı süsüne gerek var mı? Şu ev için yaptığımı götürüp assam saçma olur mu?
Benim hastane süslüyormuş kapıyı. Canım oğlum ya da canım kızım yazan kapı süsü asıyormuş. Bence yaptığını götür niye saçma olsun. Ben de balon yastık almayı düşünüyorum, alırsam yapışkanlı askı ile kapıya asarım ya da bebeği koydukları yatağa bağlarım. Ya da isimli kapı süsü falan bilmiyorum artık.

Çok haklısın. Benim de çok zoruma gider😂 ama eşim kendi hastane arkadaşlarına söz vermiş zaten bir şeyler alır hastaneye de azıcık getirir. Bizi ziyarete gelenler 6-7 kişi olur ancak
Ya bende oturup yerlerse filan dellenirim 😅 Ama arkadaşımınkine gitmiştik odada ikram ettiler bi tane aldık çıktık dışarda yedik öyle işte. Zaten anne emzirmeye çalışıyordu. Hastanedede öyle uzun uzun kalmıyorlardır herhalde ya. Gelip bi nasılsın iyi misin tmm çıkıp gidiyorlar. Tabi düşüncesiz insanlarda vardır. Alınsa da oluur alınmasada çokta elzem bir şey değil

Banada doktor ters bişey söylemedi. Ama internetten izlediğimde genetik rahatsızlıklarda belirteç olduğunu söylemişler. Ama tek bulgu ise bu risk düşüyormuş sorun olmuyormuş genelde
İnternete çok bakmamak lazım en kötü halini yazıyorlar. Genişlemenin boyutuna bağlı, benim ebe benim kızda 6mm vardı dedi doğumdan sonra çocuk ürolojisi bakıyor zaten normale dönüyormuş çoğunlukla.

Ekstra bir sağlık sorunu yoksa emmeyi de kavrayınca veriyorlar 2 kilo üzerinde diye biliyorum 🥹 çabuk kavuşursun. Bizim 2 kiloya var daha 2-3 hafta sürermiş. Sağlıkları iyi olduğu için dayanıyoruz🤍🤍
İki kardeş birbirlerine de güç ve moral veriyorlar ben eminim 🙏 ayrıca hastanenizin yeni doğan bakımı çok çok iyi, her şeye titizlikle bakılıyordur için ferah olsun. Biz de maslak şubesindeyiz ben de o açıdan kafamı rahat tutuyorum Allah biliyor. Evde en ufak aksilikte panik olmamızdansa, her şeyleri tastamam olunca geçelim evimize, bu kdr dayandınız zor kritik zamanlar atlatıldı, bundan sonrası daha kolay olacak inşallah canım.
Kendin de yorulmuş, yıpranmışken duygusal desteğini esirgememen benim için çok kıymetli Allah gönlüne göre versin 🙏🤗❤️

Kızlaar selaaamm🥰 bizim de bugün 36. Hafta kontrolümüz vardı oğluşum artık şüşko değil 2800 kg olmuş suyu da normale dönmüş 🙏 erken doğum riski yok serviks iyi kanala da girmemiş ben 40 dan önce doğuramam sanırım 🤣 sadece ben çok ödemliyim 56 kg olmuş gözüküyorum ama bu hafta zaten ayaklarım terliklere bile sığmadı şişmekten, doktorum da artık baskı yapıyor bütün dolaşım sistemine ondan ödem yapar dedi dinlen dedi ayaklarını uzat falan öyle şişliğin geçer dedi 🥲☺️

X