Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Ya arada buraya kaynanalarınızın yardımlarını yazıyorsunuz cidden şaşırıyorum. Bir benimki böyle herhalde. "Torunum size gelmek istiyor, hayvanat bahçesine gideceğiz." dedi. Ben de birkaç iş vardı yardıma ihtiyacım olduğundan bahsettim. Yardıma gelirim dedi ama biz işleri bitirene kadar gelmedi. İşin bittiğini anlayınca hayvanat bahçesine geldiler. Sizinki maşallah yardım ediyormuş benimki üstüne yardım etmedim diye kızıyor
Eşinle aramızda 1 yaş var 1 yaş küçük hatta eşimle yasıt ben 92 liyim eşim 93lü ( daha zengin olmadık 6 ay da geçerli olmuyo sanırım kadın büyük olunca zengin olunur urafesi 😂) ama sanırım eşin daha tam anne baskısından kurtulamamış ilk zamanlar eşimde annesi ne derse olması gereken gibi görürdü ilk zamanlar cıldırıyodum evde gerginlikler sonra dedim ki ya sen sinir oluyorsun eşinle aran açılıyo onların umru değil sonra ben cvp vermeye başladıkça kaynanam daha uyumlu ılımlı oldu dün ütü yapıyorum diye telefonda eşime kızıyordu sen neden yapmıyorsun son haftaları diye biri yazmış ya hani ilk tribi sen at diye o kadar doğru ki ve demişler ya sen iyi oldukça kimse memnun olmuyo ne kadar diş gösterirsen o kadar kıymetlisin bu çok net

Insallah heyecandandir sen bari hayirlisiyla var niyet etmissiniz zaman emek harcamissiniz inssllah sag salim varip sag salim alirsiniz yavrunuzu dualarimiz size🥰🥰
Canım çok teşekkür ederim. Neredeyse 22 saat sürdü bir evden çıkıp diğerine girmemiz. Ama şükürler olsun gebeliğimi bol kıyafetlerle gizleyerek, pasaport kontrolden geçtik ve evimize varabildik.

Şu an inanılmaz sırt ağrısı çekiyorum, umarım bu yorucu süreç erken doğumu tetiklemez. Kesinlikle 34. Haftadan sonra bu kadar uzun süreli uçuşlar yolculuklae yapılmazmış, bir kez daha anladım. Şimdi buradaki saat farkıyla uyumamamız da lazım ama dayanamayacak gibiyiim.

Neyse ki sonunda evdeyiz. 🙏🏻

ssver ssver Canim bende 8 senelik evliyim kesinlikle arkadas doğru söylüyor. Nişanlı olduğumdan beri parcalardim kendimi kendi annemin evinde neyse onda da yapardım yardım ederdim. Baktım görümcem ve benle yaşıt diğer kuzenler oturuyor. Bende saldım gitti arkadaşın dediği gibi erken gözüm açıldı. Esine hiç sorma ailesi içinde hiç ikili diyologa girme seni zorlamazsa. Zorlarsa tabiki de gereken cevabı ver
Peki tavrın değişince onlar da değişti mi

Sen ondan önce trip at. Ayıp yaa herkes hamile gelininin dolabını dolduruyor, yardım etmeye çalışıyor senin annende benden iş bekliyor de, as suratını otur. Sen fazla iyi niyetlisin, böyle devam edersen çok ezerler seni. Sert ol biraz.
Çok haklısın ya keşke aynı dediğin gibi yapsaydım 🥲 Bir dahakine bunu yapacağım mutlaka

Bende böyle kaynanaları okuyunca çok şaşırıyorum. Bana kaynanam sofrayı bile kaldırtmıyor. Otur sen boşver ben yaparım diyor. Her akşam eltim ve eşlerimizle yemeğe ona gidiyoruz orda yemek yiyoruz. Köyden taze fasulye yapmış getirdi poşet poşet. Temizlik lazımsa gelirim diyor. Benimki öpüp başa koymalıkmış cidden 😅 Eşimde bir şey olsa banada laf söyletmez annesinede. Aradaki dengeyi kurmayı biliyor. Biraz eşlerinde bu konuda arabulucu olması lazım.
Ya maşallah Allah huzurunuzu daim etsin. Bilinçli insan nasıl da belli ediyor kendini 🥲 Biz de senin kaynanan gibi kaynanalardan oluruz inşallah

Ben de hayatimda yapmadığım kavanoz, konserve isine bu sene annemle heves edip giriştim. 80 kilo domates rendeledim bu halimle tek basima ahahah. 15 kilo da taze fasulye ayikladim. Heves etmek icin yanlış bir dönem sectik galiba ama otur otur sıkıldık karşılıklı 😂
Bizde 65 kilo yaptık ama biz rendelemiyoruz rondodan geciriyoruz çokta güzel oluyor

Eşinle aramızda 1 yaş var 1 yaş küçük hatta eşimle yasıt ben 92 liyim eşim 93lü ( daha zengin olmadık 6 ay da geçerli olmuyo sanırım kadın büyük olunca zengin olunur urafesi 😂) ama sanırım eşin daha tam anne baskısından kurtulamamış ilk zamanlar eşimde annesi ne derse olması gereken gibi görürdü ilk zamanlar cıldırıyodum evde gerginlikler sonra dedim ki ya sen sinir oluyorsun eşinle aran açılıyo onların umru değil sonra ben cvp vermeye başladıkça kaynanam daha uyumlu ılımlı oldu dün ütü yapıyorum diye telefonda eşime kızıyordu sen neden yapmıyorsun son haftaları diye biri yazmış ya hani ilk tribi sen at diye o kadar doğru ki ve demişler ya sen iyi oldukça kimse memnun olmuyo ne kadar diş gösterirsen o kadar kıymetlisin bu çok net
Tavırlarının değişebileceğini okumak bile içimi ferahlattı çok teşekkür ederim🥹 Ben çocuğuma karışmasından çok korkuyordum ona göre tepkimi koyacağım. Eşinin olgunlaşmasının da etkisi var bence. Huzurunuz daim olur inşallah❤️

Hazır kayınvalidelerden laf açılmışken ben de biraz içimi dökmek istiyorum kızlar benim kayınvalidem de aşırı negatif bi kadın zaten tedaviyle hamile kaldım onda da sürekli tutmaz çok heveslenmeyin hayal kırıklığına uğramayın diyip eşimle benim moralimi bozardı çok şükür ilk sefer de oldu da çenesinden kurtulduk şimdide çocuk doğucak neredeyse neden oda yaptınız diye söyleniyor neymiş efendim çocuk doğmadan eşya mı alınırmış bez ıslak mendil mi alınırmış ya çocuğa bi şey olursa hayal kırıklığı olurmuş zaten kendisi de kaç aydır bir çift çorap bile alamadı çocuğuma
Bu düşünce tarzı ne kadar tuhaf ya başlarda da yazmışlardı ama o zaman daha haftalarımız küçüktü diye yine tolere edilebilirdi. O zaman doğunca da: "Bezleri tekli şekilde satın al, yarın ne olacağı bilinmez." mi diyecek? Sen sakın onun olumsuz düşüncelerine kulak asma. Hepimiz bebişleri sağlıkla kucağımıza alacağız inşallah

Çok geçmiş olsun canım. Bebeklerinde sorun olmaz korkma. 7 aylık doğan ve sağlıklı olan onca bebek var. Doğumdan sonra hastanede gereken yapılır, sende güzelce bakarsın hemen toparlanır kiloları. Stres yapıp kendini yıpratmaki bebeklerine daha iyi bakabilesin. Bol bol da dua et. Allah kolaylık versin 🌺
Allah razı olsun 💕

Kaynanam beni çok üzüyor hanımlar :KK43: Zaten hamileliğim boyunca hiç yardıma gelmedi. Sadece iki kez gezmek için geldi. O kadar hizmet ettim ama minnet duymadı. Üstelik kasalarca domates almış. Eşime: "Sena gelsin de konserve yapalım." demiş. Sabah yine aradı. Eşim gelemeyeceğimizi söyleyince bir ton azarladı. Zaten karnım 32. haftadan beri çok düşmüş, korktuğumu biliyor ama eşimi azarlayıp evin huzurunu bozuyor. Eşimin tüm gün morali bozuktu ve ben kendimi suçlu hissettim. Şehir dışına sırf konserve yapmaya gitmemizi istemesi sizce normal mi yoksa hamilelik hormonlarım yüzünden bana mı anormal geliyor
Anormal canım sen haklısın. Bu dönemde sana yardımcı olması gerekli yardım beklemek ne demek… sen kafana takma sinirlenme ama kendini de sakın yorma canım sen ve bebeğin çok daha önemli

Ya yapınca cidden cok ise yariyor ama bugune kadar annem yapar yapar verirdi, neredeyse yapildigi zamana bile dahil olmamistim evde. 😂 taze fasulye pisirip kavanozlamayi ilk kez denedik o da cok guzel oldu. Cok ugrastiriyor ama.
Eglendim aslinda yaparken tabi ben sadece onume gelen yikanmis ayiklanmis bölünmüş domatesleri rendeledim. hazirlamasi, pisirmesi, kavanozlamasiyla annem ugrasti hep :)
Kavanozlari da eski odamin gardrobuna yığdı. 😂😂
Valla annelerin hakkı ödenmez😍benimkisi biterse senden isterim gönder bana yee yee bitmez maşallah🤪

Hello.
İyiyiz biz. Bugün tam 1 aylık olduk. Tüm hayati riskleri atlattık. Tüm muayenelerimiz temiz. Bugünümüze çok şükür.
Doktorumuz da çok memnun. Sütü de güzel kabul ediyor. Bu hafta ilk kez kucağıma aldım ve ten tene temas ettik. Öyle güzel bir his ki. Öyle sıcak ve yumuşacıktı ki. İnanamadım.
haftaya oksijenden çıkma çalışmaları yapacak. Son hafta da beslenme ve uyum eğitimimiz var. Allahın izniyle son 2 haftamız.
1 ay önce neredeydik şimdi neredeyiz.
Şükürler olsun🙏🏻🙏🏻
Ohohohoh 🌹🥹 İki hafta sonra yumoşla evde booool bol sarılırsınız umarım 🙏🏻☺️ Kooocaman bir ay geçmiş, iki hafta da su gibi geçiveriiir. 💃🏻

Hazır kayınvalidelerden laf açılmışken ben de biraz içimi dökmek istiyorum kızlar benim kayınvalidem de aşırı negatif bi kadın zaten tedaviyle hamile kaldım onda da sürekli tutmaz çok heveslenmeyin hayal kırıklığına uğramayın diyip eşimle benim moralimi bozardı çok şükür ilk sefer de oldu da çenesinden kurtulduk şimdide çocuk doğucak neredeyse neden oda yaptınız diye söyleniyor neymiş efendim çocuk doğmadan eşya mı alınırmış bez ıslak mendil mi alınırmış ya çocuğa bi şey olursa hayal kırıklığı olurmuş zaten kendisi de kaç aydır bir çift çorap bile alamadı çocuğuma
Bir daha öyle derse çok haklısın annecim, sende bundan sonra kendine alışveriş yapma, malum yaşlandın artık, yarın birgün ölür gidersen aldiklarin boşa gitmesin de.

1 aylık evliyken memleketlerine el öpmeye gittik, kapıdan girer girmez başladı; evin süpürülmesi lazım, camların silinmesi lazım, ütüler de birikti... Bende saf gibi demiyorum ki benle yaşıt bekar kızın var, neden beraber yapmadınızda benim gelmemi beklediniz? Giristim güzelce evini temizledim, ütünlerini yaptım, dönene kadar yemek bulaşık herşeyi üstlendim. Ertesi sene bir haftalık lohusayken evime geldi, sözde bana bakmaya, akşama kadar televizyon izledi bende yemek yaptım, ona ve kızına hizmet ettim. Asla bir işe elini sürmedi.Üstelik sezeryan olmuştum. Kendi kendime dedimki kadının bir suçu yok, sen eşek olursan o da sana semer vurur haklı olarak. O gün bugündür evinde bir bardak çay bile doldurmam. Gidince söylüyor yine yapılacak işler var diye, bir temizlikçi çağırında yapsın o zaman diyorum. Bir annelik görmüş olsam evlatlık yaparım ama en ufak bir yardımını destegini görmediğim insana da kendimi kullandıracak değilim.

En iyisini yapmışsın canım. Ben de aynı baktım görümcem yaşıt kuzenleri finfin geziyor oturuyor kahve içiyor keyif takılıyor. Bende saldım gitti aynı şekilde elimi surmuyorum.

Bende böyle kaynanaları okuyunca çok şaşırıyorum. Bana kaynanam sofrayı bile kaldırtmıyor. Otur sen boşver ben yaparım diyor. Her akşam eltim ve eşlerimizle yemeğe ona gidiyoruz orda yemek yiyoruz. Köyden taze fasulye yapmış getirdi poşet poşet. Temizlik lazımsa gelirim diyor. Benimki öpüp başa koymalıkmış cidden 😅 Eşimde bir şey olsa banada laf söyletmez annesinede. Aradaki dengeyi kurmayı biliyor. Biraz eşlerinde bu konuda arabulucu olması lazım.
Ben de çok şaşırıyorum benim kaynanamda yardım ederim şey yaparım ama bana asla büyük iş yaptırmaz köyden her şeyimi yapar yollar falan. hatta görümcem yapmış bu sene domates demiş Cansularada ver 2 kavanoz yapan herkesten verir bana da kendisi de yapar. Ben evlendim evleneli hiç yapmadım hep annem kaynanam görümcemden aldım vallahi

X