Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Bak ben 10 senelik evliyim, sana tavsiyem eş ailesi için sakın canını sıkma. Çünkü bilselerki sen evde mutsuz oluyorsun, eşinle aran açılıyor, vicdan azabı çekmeyi bırak zil takar oynarlar. Sen üzüldükcede daha fazla üzerine gelirler.
Ayrıca sen sen ol bir daha gidip kaynana evinde iş yapma. Iş yaparsam, yardım edersem bana değer verirler, Allah razı olsun derler diye düşünme. 100 kere yaparsın, 1 kere yapmasan dünyanın en kötü insanı olursun. Ben yaptım o enayilikleri zamanında ama Allah'tan gözüm çabuk açıldı.
Ben bilseydim önceki iki sene de yardım etmezdim konserveye. O kadar haklısın ki. Biraz da onlar düşünsün Allah'ın rızasını

abooo Hayy maşallahh beline bileğine kuvvet ellerine sağlık yapınca güzel oluyo ama bu halinle iyi cesaret iyiki bırakıp kaçmamışsın hevesini bayaa almışsındır umarım😁
Ya yapınca cidden cok ise yariyor ama bugune kadar annem yapar yapar verirdi, neredeyse yapildigi zamana bile dahil olmamistim evde. 😂 taze fasulye pisirip kavanozlamayi ilk kez denedik o da cok guzel oldu. Cok ugrastiriyor ama.
Eglendim aslinda yaparken tabi ben sadece onume gelen yikanmis ayiklanmis bölünmüş domatesleri rendeledim. hazirlamasi, pisirmesi, kavanozlamasiyla annem ugrasti hep :)
Kavanozlari da eski odamin gardrobuna yığdı. 😂😂

Eklentiler

• 1000051156.jpg
    1000051156.jpg
    58,6 KB · Görüntüleme: 38
Ay daha neleeerr. Bence ilk anda sessiz kalmak yerine senin baskin cikman gerekiyor boyle durumlarda yoksa sucsuzken suclu konumda gozukursun. Ben olsam nasil bana boyle birseyi teklif edebilir diye ilk tribi ben atardim😂 Eşinin de surat yapmasına fırsat bile olmazdı. Umarım sana yapmıyordur zaten ama annesine de morali bozulacak bir konu bile değil bu. Yetişkin insan ve baba olacak, annesinin kendisine ve eşine laf etmesine izin vermemeli. Muhtemelen yaşın küçük diye oluyor bunlar ama hiç alttan alma ki ileride daha da tepene çıkmasın. Pek ala saygısızlık yapmadan da kendini savunabilirsin
Çok mantıklı ağzına sağlık😂❤️ artık ilk tribi hep ben atacağım. Savunmadan anlamıyor o yüzden artık cevap vermemeyi tercih ediyorum🥲

Hayır demeyi bilmeyiz bırak surat yapsınlar konuşup dursunlar yapsanda aynı muamele görüyoruz bende 23 yaşlarımdayken başlarda saf salak gibi aman onlar yanlış anlamasın eşime kötü davranmasınlar diye hep evet dedim sustum baktım işler öyle işlemiyor. hayır diyorum geçiştiriyorum. 😄
Peki tavrının değişmesi işleri değiştirdi mi? Ben de ona göre tavır aliym

Kaynanam beni çok üzüyor hanımlar :KK43: Zaten hamileliğim boyunca hiç yardıma gelmedi. Sadece iki kez gezmek için geldi. O kadar hizmet ettim ama minnet duymadı. Üstelik kasalarca domates almış. Eşime: "Sena gelsin de konserve yapalım." demiş. Sabah yine aradı. Eşim gelemeyeceğimizi söyleyince bir ton azarladı. Zaten karnım 32. haftadan beri çok düşmüş, korktuğumu biliyor ama eşimi azarlayıp evin huzurunu bozuyor. Eşimin tüm gün morali bozuktu ve ben kendimi suçlu hissettim. Şehir dışına sırf konserve yapmaya gitmemizi istemesi sizce normal mi yoksa hamilelik hormonlarım yüzünden bana mı anormal geliyor
Hayır canım saçmalama kayınvalidenin isteği hiç bir şekilde normal olamaz yani karnın düşmüş vs geç normal çok rahat bi hamilelik bile olsa arayıp size salça yapıyorum doğum zamanı geldiğimde getirim demesi gerekir moral vermesi gerekir benim kayınvalidemlerin köyüyle evimiz arası 20 dk geçen gidecektik kayınvalidem yolda yorulmasın gelmeyin zaten biz gelicez diye istemedi bile salçaya eşim yardım edecekti başka gün gideyim dedi yok sen karınla kal biz babanla yaparız dedi yani olması gereken de bunlarmış gibi geliyo evim boyandı beni çalıstırmadı geldi kendi temizlik yaptı etti. Hiç üzülme boşver eşin en azından senin yanında bu sebeple kavga vs olmamış aranızda salçada verirse kesinlikle alma

Hayır canım saçmalama kayınvalidenin isteği hiç bir şekilde normal olamaz yani karnın düşmüş vs geç normal çok rahat bi hamilelik bile olsa arayıp size salça yapıyorum doğum zamanı geldiğimde getirim demesi gerekir moral vermesi gerekir benim kayınvalidemlerin köyüyle evimiz arası 20 dk geçen gidecektik kayınvalidem yolda yorulmasın gelmeyin zaten biz gelicez diye istemedi bile salçaya eşim yardım edecekti başka gün gideyim dedi yok sen karınla kal biz babanla yaparız dedi yani olması gereken de bunlarmış gibi geliyo evim boyandı beni çalıstırmadı geldi kendi temizlik yaptı etti. Hiç üzülme boşver eşin en azından senin yanında bu sebeple kavga vs olmamış aranızda salçada verirse kesinlikle alma
Ya arada buraya kaynanalarınızın yardımlarını yazıyorsunuz cidden şaşırıyorum. Bir benimki böyle herhalde. "Torunum size gelmek istiyor, hayvanat bahçesine gideceğiz." dedi. Ben de birkaç iş vardı yardıma ihtiyacım olduğundan bahsettim. Yardıma gelirim dedi ama biz işleri bitirene kadar gelmedi. İşin bittiğini anlayınca hayvanat bahçesine geldiler. Sizinki maşallah yardım ediyormuş benimki üstüne yardım etmedim diye kızıyor

Benim de düşük bana en az haftanın 3 günü kırmızı et yemen lazım, ilaçlar çok hızlı yükseltmiyor dedi. Bir de keçiboynuzu özünü söyledi bir yemek kaşığı. İlaçlarının yanısıra bunları yap dedi.
Aslında et tavuk balık tüketmeye çalışıyorum, bu arada kendi doktoruma ilettim panik yapılacak bir şey yok dedi anlamadım fazla mı rahat bana mı öyle geldi.

Bekarken bir kez bile konserve yapmadım ama evlendiğimden beri ona yardım ettim zaten. İki senedir saatlerce domates doğratıyor, bir kez bile söylenmedim. Bu sene gitmedim diye dünyanın lafını etti. Karnım burnumda olmasa yine anlayacağım. Çok zoruma gitti
Kıymet bilen insan sen evde yat bu yıl ben yapıp sana vereyim der. Kuzum yaşın çok küçükmüş, sana laf söylemeyi kendilerinde hak görüyorlar :KK43: hem bebekle ilgili olaylara yorum yapmak hem riskli durumda anneden iş beklemek çelişkili…
Sen eşinle kötü olma çünkü erkekler ailelerinin yanlışını görmek istemez. Kendi sağlığına odaklan diğerleri takmaya değmez

Kıymet bilen insan sen evde yat bu yıl ben yapıp sana vereyim der. Kuzum yaşın çok küçükmüş, sana laf söylemeyi kendilerinde hak görüyorlar :KK43: hem bebekle ilgili olaylara yorum yapmak hem riskli durumda anneden iş beklemek çelişkili…
Sen eşinle kötü olma çünkü erkekler ailelerinin yanlışını görmek istemez. Kendi sağlığına odaklan diğerleri takmaya değmez
Çok doğru söyledin. Kafası o kadar farklı çalışıyor ki. O hamileyken çalışmış ya benim dinlenmem bile zoruna gidiyor. Sürekli hamileyken yaptığı işlerden bahsediyor. Depremden sonra bizde kalmıştı bir süre. Eşimin doğum günümü kutlamasına bile izin vermedi. Annem sorunca da: "Bizim doğum günümüzü de kimse kutlamadı." dedi. Cidden çok garip. Neyseki eşim şu an daha iyi şükür. Günümüzü mahvetmekle kaldı

Hazır kayınvalidelerden laf açılmışken ben de biraz içimi dökmek istiyorum kızlar benim kayınvalidem de aşırı negatif bi kadın zaten tedaviyle hamile kaldım onda da sürekli tutmaz çok heveslenmeyin hayal kırıklığına uğramayın diyip eşimle benim moralimi bozardı çok şükür ilk sefer de oldu da çenesinden kurtulduk şimdide çocuk doğucak neredeyse neden oda yaptınız diye söyleniyor neymiş efendim çocuk doğmadan eşya mı alınırmış bez ıslak mendil mi alınırmış ya çocuğa bi şey olursa hayal kırıklığı olurmuş zaten kendisi de kaç aydır bir çift çorap bile alamadı çocuğuma

ssver ssver Canim bende 8 senelik evliyim kesinlikle arkadas doğru söylüyor. Nişanlı olduğumdan beri parcalardim kendimi kendi annemin evinde neyse onda da yapardım yardım ederdim. Baktım görümcem ve benle yaşıt diğer kuzenler oturuyor. Bende saldım gitti arkadaşın dediği gibi erken gözüm açıldı. Esine hiç sorma ailesi içinde hiç ikili diyologa girme seni zorlamazsa. Zorlarsa tabiki de gereken cevabı ver
1 aylık evliyken memleketlerine el öpmeye gittik, kapıdan girer girmez başladı; evin süpürülmesi lazım, camların silinmesi lazım, ütüler de birikti... Bende saf gibi demiyorum ki benle yaşıt bekar kızın var, neden beraber yapmadınızda benim gelmemi beklediniz? Giristim güzelce evini temizledim, ütünlerini yaptım, dönene kadar yemek bulaşık herşeyi üstlendim. Ertesi sene bir haftalık lohusayken evime geldi, sözde bana bakmaya, akşama kadar televizyon izledi bende yemek yaptım, ona ve kızına hizmet ettim. Asla bir işe elini sürmedi.Üstelik sezeryan olmuştum. Kendi kendime dedimki kadının bir suçu yok, sen eşek olursan o da sana semer vurur haklı olarak. O gün bugündür evinde bir bardak çay bile doldurmam. Gidince söylüyor yine yapılacak işler var diye, bir temizlikçi çağırında yapsın o zaman diyorum. Bir annelik görmüş olsam evlatlık yaparım ama en ufak bir yardımını destegini görmediğim insana da kendimi kullandıracak değilim.

Çok doğru söyledin. Kafası o kadar farklı çalışıyor ki. O hamileyken çalışmış ya benim dinlenmem bile zoruna gidiyor. Sürekli hamileyken yaptığı işlerden bahsediyor. Depremden sonra bizde kalmıştı bir süre. Eşimin doğum günümü kutlamasına bile izin vermedi. Annem sorunca da: "Bizim doğum günümüzü de kimse kutlamadı." dedi. Cidden çok garip. Neyseki eşim şu an daha iyi şükür. Günümüzü mahvetmekle kaldı
Kötüniyetli olduğu ortada sen bından sonrasında dikkat et. Çocuğuna karıştırma derim

Eşim o kadar çabuk dolduruşa geliyor ki 🥲 Bütün erkekler mi böyle acaba diye düşünğyorum bazen
Sen ondan önce trip at. Ayıp yaa herkes hamile gelininin dolabını dolduruyor, yardım etmeye çalışıyor senin annende benden iş bekliyor de, as suratını otur. Sen fazla iyi niyetlisin, böyle devam edersen çok ezerler seni. Sert ol biraz.

Ya arada buraya kaynanalarınızın yardımlarını yazıyorsunuz cidden şaşırıyorum. Bir benimki böyle herhalde. "Torunum size gelmek istiyor, hayvanat bahçesine gideceğiz." dedi. Ben de birkaç iş vardı yardıma ihtiyacım olduğundan bahsettim. Yardıma gelirim dedi ama biz işleri bitirene kadar gelmedi. İşin bittiğini anlayınca hayvanat bahçesine geldiler. Sizinki maşallah yardım ediyormuş benimki üstüne yardım etmedim diye kızıyor
Bende böyle kaynanaları okuyunca çok şaşırıyorum. Bana kaynanam sofrayı bile kaldırtmıyor. Otur sen boşver ben yaparım diyor. Her akşam eltim ve eşlerimizle yemeğe ona gidiyoruz orda yemek yiyoruz. Köyden taze fasulye yapmış getirdi poşet poşet. Temizlik lazımsa gelirim diyor. Benimki öpüp başa koymalıkmış cidden 😅 Eşimde bir şey olsa banada laf söyletmez annesinede. Aradaki dengeyi kurmayı biliyor. Biraz eşlerinde bu konuda arabulucu olması lazım.

X