Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Kaynanam beni çok üzüyor hanımlar :KK43: Zaten hamileliğim boyunca hiç yardıma gelmedi. Sadece iki kez gezmek için geldi. O kadar hizmet ettim ama minnet duymadı. Üstelik kasalarca domates almış. Eşime: "Sena gelsin de konserve yapalım." demiş. Sabah yine aradı. Eşim gelemeyeceğimizi söyleyince bir ton azarladı. Zaten karnım 32. haftadan beri çok düşmüş, korktuğumu biliyor ama eşimi azarlayıp evin huzurunu bozuyor. Eşimin tüm gün morali bozuktu ve ben kendimi suçlu hissettim. Şehir dışına sırf konserve yapmaya gitmemizi istemesi sizce normal mi yoksa hamilelik hormonlarım yüzünden bana mı anormal geliyor
Normal olur mu hiç, şaka gibi gerçekten. Eşiniz size bırakmadan gerekli sert cevabı vermiştir diye umuyorum. Çok mesafeli olunması gereken biri belli ki

Kaynanam beni çok üzüyor hanımlar :KK43: Zaten hamileliğim boyunca hiç yardıma gelmedi. Sadece iki kez gezmek için geldi. O kadar hizmet ettim ama minnet duymadı. Üstelik kasalarca domates almış. Eşime: "Sena gelsin de konserve yapalım." demiş. Sabah yine aradı. Eşim gelemeyeceğimizi söyleyince bir ton azarladı. Zaten karnım 32. haftadan beri çok düşmüş, korktuğumu biliyor ama eşimi azarlayıp evin huzurunu bozuyor. Eşimin tüm gün morali bozuktu ve ben kendimi suçlu hissettim. Şehir dışına sırf konserve yapmaya gitmemizi istemesi sizce normal mi yoksa hamilelik hormonlarım yüzünden bana mı anormal geliyor
Kaynana teroru her yerde boşver üzme kendini o yapıp sana getirsin onca zaman zor günler atlattık baslatmasin konservesi n e

Normal olur mu hiç, şaka gibi gerçekten. Eşiniz size bırakmadan gerekli sert cevabı vermiştir diye umuyorum. Çok mesafeli olunması gereken biri belli ki
Sert cevap vermesine gerek yok tavrını koysun yeter. Tavrını belli etse kaynanam bu kadar kızamaz zaten
Kaynana teroru her yerde boşver üzme kendini o yapıp sana getirsin onca zaman zor günler atlattık baslatmasin konservesi n e
"Biz çektik, biz de çektirelim." diyenlerden o da. İnşallah biz daha bilinçli oluruz. Çok teşekkür ederim hepinizs🥹❤️

Sert cevap vermesine gerek yok tavrını koysun yeter. Tavrını belli etse kaynanam bu kadar kızamaz zaten

"Biz çektik, biz de çektirelim." diyenlerden o da. İnşallah biz daha bilinçli oluruz. Çok teşekkür ederim hepinizs🥹❤️
Ben busene 8kilo domates aldım 5 günde anca zorla yaptım hatta aldigima pişman oldum eşime dedim oh dedim kaynanam tatilde demiyor kıza konserve yapım kendine yaptı dedim 😁

Sana anormal gelmiyor gerçekten düşüncesiz biri belliki. Ben kayınvalideme zayıfım diye beslen demesine kızıyordum ama Allah var yanına gittiğimizde bana tepsi bile taşıtmadı ya. Bir şey yapmaya çalıştığımda her defasında kızım sen bırak diyordu. Öpüp de başıma koycam.

Ben busene 8kilo domates aldım 5 günde anca zorla yaptım hatta aldigima pişman oldum eşime dedim oh dedim kaynanam tatilde demiyor kıza konserve yapım kendine yaptı dedim 😁
Anne evinde konserve nedir bilmiyordum inan evlenince öğrendim ki çok zormuş🥲 keşke tek başına yapmasaydın. Benim kaynana zaten tatile bize geliypr sonra geri dönünce eşimi arayıp ev tozluydu diyor😅

Sana anormal gelmiyor gerçekten düşüncesiz biri belliki. Ben kayınvalideme zayıfım diye beslen demesine kızıyordum ama Allah var yanına gittiğimizde bana tepsi bile taşıtmadı ya. Bir şey yapmaya çalıştığımda her defasında kızım sen bırak diyordu. Öpüp de başıma koycam.
Şu zayıflık konusunda gerçwkten sinir bozucu oluyorlar ama keşke sadece kilomu konuşsa🥲

Bekarken bir kez bile konserve yapmadım ama evlendiğimden beri ona yardım ettim zaten. İki senedir saatlerce domates doğratıyor, bir kez bile söylenmedim. Bu sene gitmedim diye dünyanın lafını etti. Karnım burnumda olmasa yine anlayacağım. Çok zoruma gitti

Demekki bundan sonraki yıllarda da gitmemen gerek konserveye canım.

Kızlar dün kontrolüm vardı, 35+6
Kilo 3068 gr
Boy 49 cm
Prematürelikten çıktı bebek artık dedi
Ben sezaryen talep ettim, Normal doğumda kasılırım bebeğe zarar veririm gibi korkularım var dedim
Doktor da hiç zorlamayalım o zaman bebek de kilosu da iyi zaten dedi
26 28 Eylül arası olabilir dedi
Biz de 27 Eylül istiyorduk, eşimle tanışma günümüz olduğu için 🥰
Çok güzel denk geldi, doktor da kabul etti 27 eylülü
Sezaryen için tahlilleri yaptırdı
Haftaya da anestezi uzmanı ile görüştürecek
38+1de Yekta'mızla da tanışacağız inşallah 🧿💙
Masallah masallah ne guzel 😇😇😇haberler

Kuzum cok sabirlisin, hala sert gerek yok demissin. Belli ki guzel bir kalbin var. Umarim sabrinin karşılığını bebişinin iyiligiyle, sagligiyla al. Gerisine de gercekten hakettikleri neyse onunla muamele et. Eşin de su donemde sana iki domates pesine sehir degistirmedin diye surat yaptiysa önce onun agzinin payini vermekle basla. Annesinin tavri yüzünden morali bozulduysa da olayin seninle zaten alakasi yok, icini ferah tut. Bebiş hissetmesin stresi 🩷🌸

Benimde bu sene gözüm kesmedi yapmaya 15 kavanoz hazır aldım menemenlık ve domates sos.yaprakta koymadım onuda tokatlı arkadaşım var 10 kilo aldım mis😁 ben anca fasulye koydum buzluğa birazda barbunya yeter😎

Riskli gebelik diyorum, risk sadece ilk üç ay olur diyor. Eşim sana kızmadım diyor ama triplendiği çok belli. Annesi mutlu mudur acaba şu an
Bak ben 10 senelik evliyim, sana tavsiyem eş ailesi için sakın canını sıkma. Çünkü bilselerki sen evde mutsuz oluyorsun, eşinle aran açılıyor, vicdan azabı çekmeyi bırak zil takar oynarlar. Sen üzüldükcede daha fazla üzerine gelirler.
Ayrıca sen sen ol bir daha gidip kaynana evinde iş yapma. Iş yaparsam, yardım edersem bana değer verirler, Allah razı olsun derler diye düşünme. 100 kere yaparsın, 1 kere yapmasan dünyanın en kötü insanı olursun. Ben yaptım o enayilikleri zamanında ama Allah'tan gözüm çabuk açıldı.

Benimde bu sene gözüm kesmedi yapmaya 15 kavanoz hazır aldım menemenlık ve domates sos.yaprakta koymadım onuda tokatlı arkadaşım var 10 kilo aldım mis😁 ben anca fasulye koydum buzluğa birazda barbunya yeter😎
Ben de hayatimda yapmadığım kavanoz, konserve isine bu sene annemle heves edip giriştim. 80 kilo domates rendeledim bu halimle tek basima ahahah. 15 kilo da taze fasulye ayikladim. Heves etmek icin yanlış bir dönem sectik galiba ama otur otur sıkıldık karşılıklı 😂

Son düzenleme:
Ay daha neleeerr. Bence ilk anda sessiz kalmak yerine senin baskin cikman gerekiyor boyle durumlarda yoksa sucsuzken suclu konumda gozukursun. Ben olsam nasil bana boyle birseyi teklif edebilir diye ilk tribi ben atardim😂 Eşinin de surat yapmasına fırsat bile olmazdı. Umarım sana yapmıyordur zaten ama annesine de morali bozulacak bir konu bile değil bu. Yetişkin insan ve baba olacak, annesinin kendisine ve eşine laf etmesine izin vermemeli. Muhtemelen yaşın küçük diye oluyor bunlar ama hiç alttan alma ki ileride daha da tepene çıkmasın. Pek ala saygısızlık yapmadan da kendini savunabilirsin

Çok haklısın benim suçum. Hamileliğimde beni o kadar üzdü ki bundan sonra tavrım senin dediğin gibi olacak. İnşallah düzelir
Hayır demeyi bilmeyiz bırak surat yapsınlar konuşup dursunlar yapsanda aynı muamele görüyoruz bende 23 yaşlarımdayken başlarda saf salak gibi aman onlar yanlış anlamasın eşime kötü davranmasınlar diye hep evet dedim sustum baktım işler öyle işlemiyor. hayır diyorum geçiştiriyorum. 😄

Ben de hayatim da yapmadığım kavanoz, konserve isine bu sene annemle heves edip giriştik. 80 kilo domates rendeledim bu halimle tek basima ahahah. 15 kilo da taze fasulye ayikladim. Heves etmek icin yanlış bir dönem sectik galiba ama otur otur sıkıldık karşılıklı 😂
abooo Hayy maşallahh beline bileğine kuvvet ellerine sağlık yapınca güzel oluyo ama bu halinle iyi cesaret iyiki bırakıp kaçmamışsın hevesini bayaa almışsındır umarım😁

Bak ben 10 senelik evliyim, sana tavsiyem eş ailesi için sakın canını sıkma. Çünkü bilselerki sen evde mutsuz oluyorsun, eşinle aran açılıyor, vicdan azabı çekmeyi bırak zil takar oynarlar. Sen üzüldükcede daha fazla üzerine gelirler.
Ayrıca sen sen ol bir daha gidip kaynana evinde iş yapma. Iş yaparsam, yardım edersem bana değer verirler, Allah razı olsun derler diye düşünme. 100 kere yaparsın, 1 kere yapmasan dünyanın en kötü insanı olursun. Ben yaptım o enayilikleri zamanında ama Allah'tan gözüm çabuk açıldı.

ssver ssver Canim bende 8 senelik evliyim kesinlikle arkadas doğru söylüyor. Nişanlı olduğumdan beri parcalardim kendimi kendi annemin evinde neyse onda da yapardım yardım ederdim. Baktım görümcem ve benle yaşıt diğer kuzenler oturuyor. Bende saldım gitti arkadaşın dediği gibi erken gözüm açıldı. Esine hiç sorma ailesi içinde hiç ikili diyologa girme seni zorlamazsa. Zorlarsa tabiki de gereken cevabı ver

X