Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Kızlar bu vajina tıkacı/nişan gelmesi nasıl birşey? Tecrübeli annelerim bilgilendirebilir mi? ☺️
Benim çatı muayenesi sonrası geldi pembe sümüksü bi yapıydı ve sadece o gün o an geliyor sonra daha gümler gelmiyor o geldikten 1 hafta sonra doğum oldu benim bazıları ertesi gün bile olabiliyormuş doğum

Bende böyle kaynanaları okuyunca çok şaşırıyorum. Bana kaynanam sofrayı bile kaldırtmıyor. Otur sen boşver ben yaparım diyor. Her akşam eltim ve eşlerimizle yemeğe ona gidiyoruz orda yemek yiyoruz. Köyden taze fasulye yapmış getirdi poşet poşet. Temizlik lazımsa gelirim diyor. Benimki öpüp başa koymalıkmış cidden 😅 Eşimde bir şey olsa banada laf söyletmez annesinede. Aradaki dengeyi kurmayı biliyor. Biraz eşlerinde bu konuda arabulucu olması lazım.
Evet haklısın bende çok şanslıyım valla benimki de epey ilgili ve yardım sever çok yardımı oluyor sagolsun kızı gibi ilgileniyor benimle bunları görünce sinirleniyorum hamileyiz onların ds torunları yardım etmek bu kadar zor olmamalı . Hadi yardım etmiyorsun köstek olma bari çok tuhaf insanlar var .

Ben de dünden beri eşime yine gıcığım kızlar. Çook seviyorum esimi çok iyi biridir sagolsun ama biraz düz biri sevgisini dile getirmez gelip sarilip öpeyim demez temas sevmiyor yani.en son da 2 gun once annem carsida bir cay icelim mi dedi kadincagız esim gayet düz bir ses tonuyla kusura bakmayin evde islerim var dedi. Bir zoruma gitti bir uzuldum. 2 gundur trip atiyorum hic orali olmuyor yine bal gibi farkinda eminim. Uslup benim icin her seydir. Bana yapsa umursamam ama anneme boyle salakca ses tonuyla azarlar gibi cevap vermesi sinirlerimi ziplatti. Zaten tansiyon problemim var gunde 4 kez ilac aliyorum sinirden dusundukce tansiyonum cikiyor. Kac kez de uyardim ustelik tamam diyor yine yapiyor
Normalde de karakteri öyle mi yoksa tepkisi farklı mıydı? Ne olursa olsun kendini üzme lütfen stres tansiyonun artmasına neden oluyor. Bunlar geçer elbet sen kendinş ve bebeğini düşün❤️

Merhaba arkadaşlar, merak edenlerden Allah razı olsun. ssver ssver @Oyku22 @Perlitik 35+6 da doğum yaptım ben, iki gün evvel. Tansiyon yükselmesi ve idrarda protein sorunum vardı. 24 saatlik idrar takibimde riskli değerlerin ortaya çıkması nedeniyle yani gebelik zehirlenmesi riski sebebiyle ciğer geliştirici iğneleri olduktan sonra sezaryene alındım.

Ben giderek düzeliyorum şükür, ancak bebiş hala küvözde. Solunum sıkıntısı çekmiş, ertesi gün desteksiz solumaya başlamıştı Çok şükür ki. Gebelik diyabetimden ötürü kan şekerini regüle etmede zorlanıyormuş. Kan şekeri düşüyormuş sanırım. Yani drlar ona bağladı, ki şeker değerlerim kontrol altındaydı yine de kendimi suçluyorum ben mi bir şey yaptım diye. 2600 doğdu yavrum, ufacık bir şey. Taburculuğa ilişkin de net tarih verilmiyor. Yüreğim ağzımda günlerim zehir oldu. Hepinizden dua bekliyoruz.

Sütüm geldi ilk günden, tabii az miktarda ama git gide artıyor inşallah. lansinoh makinem vardı ama hastanedeki tipi kullanıyorum şimdilik pratik geldi. Sezaryen ağrım çok yok, beklediğimden kolay gerçekleşti doğum da. Epidural spinal kombine aldım sıfır baş ve bel ağrısı, 10 dk da falan doğurdum yani.
Hastaneye giderken her ihtimali düşünüp her şeyi fazla fazla alın derim. Kıyafetler, kremler, ilaçlar bolca yanınızda olsun. Depend çok kullanışlı, 2 paket bile alınabilir. Ben pijama kullanmadım, gecelik ile çok rahat ettim.

Psikolojim hiç yerinde değil duygularımı kontrol etmekte güçlük çekiyorum. Foruma çok uğramıyorum, Allah hepinize kolaylık versin, sağlıklı sıhhatli içinize sinen şekilde süreciniz devam etsin inşallah. Minik meleklerimize bolca sağlık diliyorum 🙏🧿
Canım benim Allah yardımcın olsun sağlıklı çok şükür bebis iyice hersey yoluna giricek sen güzel düşün annesi onlar hisseder . Bide bebislerimiz çok güçlü unutmayın 🤗❤️❤️

Merhaba arkadaşlar, merak edenlerden Allah razı olsun. ssver ssver @Oyku22 @Perlitik 35+6 da doğum yaptım ben, iki gün evvel. Tansiyon yükselmesi ve idrarda protein sorunum vardı. 24 saatlik idrar takibimde riskli değerlerin ortaya çıkması nedeniyle yani gebelik zehirlenmesi riski sebebiyle ciğer geliştirici iğneleri olduktan sonra sezaryene alındım.

Ben giderek düzeliyorum şükür, ancak bebiş hala küvözde. Solunum sıkıntısı çekmiş, ertesi gün desteksiz solumaya başlamıştı Çok şükür ki. Gebelik diyabetimden ötürü kan şekerini regüle etmede zorlanıyormuş. Kan şekeri düşüyormuş sanırım. Yani drlar ona bağladı, ki şeker değerlerim kontrol altındaydı yine de kendimi suçluyorum ben mi bir şey yaptım diye. 2600 doğdu yavrum, ufacık bir şey. Taburculuğa ilişkin de net tarih verilmiyor. Yüreğim ağzımda günlerim zehir oldu. Hepinizden dua bekliyoruz.

Sütüm geldi ilk günden, tabii az miktarda ama git gide artıyor inşallah. lansinoh makinem vardı ama hastanedeki tipi kullanıyorum şimdilik pratik geldi. Sezaryen ağrım çok yok, beklediğimden kolay gerçekleşti doğum da. Epidural spinal kombine aldım sıfır baş ve bel ağrısı, 10 dk da falan doğurdum yani.
Hastaneye giderken her ihtimali düşünüp her şeyi fazla fazla alın derim. Kıyafetler, kremler, ilaçlar bolca yanınızda olsun. Depend çok kullanışlı, 2 paket bile alınabilir. Ben pijama kullanmadım, gecelik ile çok rahat ettim.

Psikolojim hiç yerinde değil duygularımı kontrol etmekte güçlük çekiyorum. Foruma çok uğramıyorum, Allah hepinize kolaylık versin, sağlıklı sıhhatli içinize sinen şekilde süreciniz devam etsin inşallah. Minik meleklerimize bolca sağlık diliyorum 🙏🧿
Canım benim hoşgelmiş Rüzgar bebek 🥰 Allahım tez zamanda sana kavuştursun tez zamanda taburcu olursunuz inşallah 🙏 dualarımız seninle 🙏

Bu düşünce tarzı ne kadar tuhaf ya başlarda da yazmışlardı ama o zaman daha haftalarımız küçüktü diye yine tolere edilebilirdi. O zaman doğunca da: "Bezleri tekli şekilde satın al, yarın ne olacağı bilinmez." mi diyecek? Sen sakın onun olumsuz düşüncelerine kulak asma. Hepimiz bebişleri sağlıkla kucağımıza alacağız inşallah
İnşallah canım ama insan ister istemez etkileniyo ben de senin gibi bi şey diyemedim ama bu tavırları devam ederse gerekirse sert bi şekilde uyarıcam ne hakları var bizi böyle üzmeye bu halimizle

Kaynanam beni çok üzüyor hanımlar :KK43: Zaten hamileliğim boyunca hiç yardıma gelmedi. Sadece iki kez gezmek için geldi. O kadar hizmet ettim ama minnet duymadı. Üstelik kasalarca domates almış. Eşime: "Sena gelsin de konserve yapalım." demiş. Sabah yine aradı. Eşim gelemeyeceğimizi söyleyince bir ton azarladı. Zaten karnım 32. haftadan beri çok düşmüş, korktuğumu biliyor ama eşimi azarlayıp evin huzurunu bozuyor. Eşimin tüm gün morali bozuktu ve ben kendimi suçlu hissettim. Şehir dışına sırf konserve yapmaya gitmemizi istemesi sizce normal mi yoksa hamilelik hormonlarım yüzünden bana mı anormal geliyor
O ne yaaaa ben o kadına bi laf söylerdim varya şaka gbi hala böyle tipler var mı gerçekten 😡

Evet aslında eşim telefonu kapattıktan sonra zorlar diye korktum ama sadece moralini bozdu. Tüm gün gülmeyince suçlu hissettim. Başka şehirden evimizin huzurunu bozdu resmen
Eşinde saçmalamış ne kendini azarlatıyor ne yüz veriyor bu kadar konserveleri kendi yapacak bi de güzel size gönderecek yiyin diye üstüne de kimseden beklentide bulunmayacak ona haddini yerini bildirmesi kocana düşüyor en başta sınır koysaydı keşke

Bizim huzurumuzu bozmadan rahatlamıyor bence. İnşallah baba olduktan sonra eşime daha da bir olgunluk gelir, ağırlığını koyar. Yoksa annesi beni hep ğzecek. Dediğin gibi aslında ben hiçbir şey olmamış gibi davranırsam bilinçaltında huzuru annesinşn bozduğunu anlar. Çok teşekkür ederim abla inşallah annesinin tavrı değişir🥺
Bence orada suratı bozulup moral bozuk takılacak sen olmalıydın rolünü çalmış kocan. Sen üstte çıkmazsan ezilirsin cano

Dualarım seninle iyi olmanıza sevindim. Allahın izniyle doktorların da gayreti ve dualar ile bebeğin sağlıkla kucağına gelicek

Bir Ekim bebesi daha sabırsız davranıp Eylülde doğmuş maşallah kilosu iyi en kısa sürede toparlar inşallah 🙏 🧿 Sende de ağrı vs. Olmamasına çok sevindim. Sağlıkla kavuşun yavrunuza inşallah 🌸

Normalde de karakteri öyle mi yoksa tepkisi farklı mıydı? Ne olursa olsun kendini üzme lütfen stres tansiyonun artmasına neden oluyor. Bunlar geçer elbet sen kendinş ve bebeğini düşün❤️
Hep böyleydi eşim ama ben hamileyken sanki daha düz soguk ve umursamaz oldu. Bilmiyorum ama bana batiyo sürekli hareketleri laflari umursamaz tavirlari

Tavırlarının değişebileceğini okumak bile içimi ferahlattı çok teşekkür ederim🥹 Ben çocuğuma karışmasından çok korkuyordum ona göre tepkimi koyacağım. Eşinin olgunlaşmasının da etkisi var bence. Huzurunuz daim olur inşallah❤️
Sen kendini ezdirme sen gerekli cvbı ver kocanada ama huzurunu bozma kimsenin umru olmuyor sen üzüldüğünle kalıyorsun maalesef

Hep böyleydi eşim ama ben hamileyken sanki daha düz soguk ve umursamaz oldu. Bilmiyorum ama bana batiyo sürekli hareketleri laflari umursamaz tavirlari
Şuan sende de hormonlar yüksek iyice batar hâliyle ha evet hos bir üslup değil. Bebeğe de umarım bu şekil düz kalmaz. Allah yardımcın olsun canım

X