Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Anladim canim benim malesef 14 e 9-10 larda ama benim normalimde 12 ye 7 ydi.
Son 10 gunum kaldi benim doktor hergun hastaneye gelip ölçüm yapacaksin dedi bugun gittim ilk basta yuksek sonra dustu dengesiz baya o yuzden ilacta baslamadilar.
Tansiyona bagli odemin varmi peki? Benim bacaklarim cok sisti ve gobegimde sislik var🤷‍♀️
Ne zamandır böyle peki bana da söylediler bugün düştü biraz benim ama sabah 14-9 Du 12-8 lere geldi benim ama sanırım dengesiz olucak

Kızlar ana kucağı alan var mı dolap uygulamasından bakıyorum aslında ama hepsi aynı mantık galiba öyle pahalıya gitmeye gerek yok sanırım alan varsa araştıran bilgi verirse sevinirim 🤩
Ben de mamma aldım bugün geldi, kaliteli geldi bize kumaşı olsun malzemesi olsun. Pahalı markalara gerek yok bence aynı işlevi görüyolar

Baska bir durum var mi? Yani suyunda ya da plesanta damarlarinda bir sıkıntı yoksa hic sorunmus gibi dusunme bunu lutfen.
Benimki de hala 10 gun geride ama doktor artik bir sorun yok dedi. 2 haftalik takiplerde belli bir büyüme ivmesi saptadi çünkü. Az da olsa belli bir seviyede kilo alimi devam ettigi surece sorun yok dedi. Bol bol kasar peyniri, yumurta, ceviz tüketmeye dikkat et. Proteinden yüksek sevdigin ne varsa ye güzelce. Her sey yolunda merak etme 🌸
Diğer ölçümleri iyi gidiyor. Kilo alıyor ama yavaş alıyor sanki 34.haftada 1900 gr ölçüldü :KK43:
Şu an sorunumuz erken doğum riski onun dışında sıkıntı yok diyor doktor

Kızlar sezaryeni nasıl olmayı düşünüyorsunuz? Spinal mi? Ay valla bana hiçbir şey olmadı diyenler çok rahatlatıyor ama bir o kadarda baş ve bel ağrısından mahvoldum diyenler var. Onlarda çok korkutuyor beni 😣
Bas ve bel agrisindan mahvolanlar denk geldi hep bana iki tanesi de yan komsumuz. Korkuyorum o yuzden

fiyati kesinlikle cok gereksiz yüksek. Once idefix sitesinden babayjem markali olandan siparis etmistik digerl sitelerden 100 lira filan daha ucuzdu orasi ama Idefix stok hatasi deyip iptal etti siparisi. Su an hala stok gözüküyor sitede ama yok aslinda yollamiyor, sonra trendyoldan 100-150 lira daha fazlasina almak durumunda kaldım sevibebe galiba markasi. Ben de 1100 tl ödemiş oldum
Size zahmet olacak ama linkini paylaşabilir misin 🙈

Ben dee çok korkuyorum yaa 😞 Kahve içmeye ve su içmeye dikkat edince baş ağrısı olmuyor diyorlar ama çok kahve içti mi acaba komşularınız
Valla komsum belinden çok çekmiş her 3 ayda bir kocaman igne vuruluyordu belden. Diger komsumun da haftalarca bas agrisi olmus sakın haa olma dedi bana defalarca

Diğer ölçümleri iyi gidiyor. Kilo alıyor ama yavaş alıyor sanki 34.haftada 1900 gr ölçüldü :KK43:
Şu an sorunumuz erken doğum riski onun dışında sıkıntı yok diyor doktor
Bizim haftamiz da aynı sayılır. Benim doktorum haftada 100 gram da alsa yeter bize demişti. 2000 gr ölctü benimkini de. Erken almamiz icin bir sebep yok gibi duruyor simdilik dedi. Bir sonraki kontrolune kadar icini ferah tut bakalim o zaman kac gr almis olacak. Dkktorun en sagliklisi icin yonlendirecektir zaten

Herkese selam❤️ Umarım hepiniz iyisinizdir. Buradan ve özelden soran herkese çok teşekkür ederim🥹 İyi ki varsınız. Siz de benim aklımdaydınız. Vakit bulunca okumaya çalışacağım ama herkes iyidir inşallah🌸
Merak edip soranlar için başıma gelenleri kısa bir özet geçiym. Birkaç hafta önce gelen misafirler: "Karnın düşmüş birkaç güne doğurursun." diye tutturdu. Tabii çok panik oldum çünkü doktora göre daha 33 bile olmamıştım. Doktora gittim. Bebek doğum kanalına girmişti. "Bir şey olmaz ama kendini çok yorma." dedi. Ben de karnın düşmüş diyenlere doktorumun söylediklerini aktardım ama ne fayda. İnsanlar o kadar düşüncesiz ki :KK43: Benim kaygı seviyeleri ne kadar yüksek biri olduğumu da biliyorlar ama durmadılar: "Doktorun seni rahatlatmıştır, birkaç güne doğuracaksın." diye tutturdular yine. Psikolojik destek almam gerekti. Aynısı kasılmalarım çok erken başladığında da başıma gelmişti. 18. haftalarda stresten yemeden içmeden kesilmiştim. Uyuyamıyordum bile. Doktorum: "Kasılma olabilir." diyordu ama çevredekiler: "Kasılma son ayda olur." diyordu. Birkaç haftam zehir olmuştu 🥲 O yüzden bu tip endişeleri olanları hep rahatlatmaya çalışıyorum ve ileride de denk geldikçe rahatlatacağım inşallah.
Konuya dönecek olursam: baktım ki ne yiyebiliyorum, ne uyuyabiliyorum, midem felaket durumda🥺 yardım aliym dedim. Danışanım hobilerime yönelmemin çok iyi geleceğini söyledi. Fakat stresten hobilerime bile dönemedim. Bir süre sonra tavsiyelerine kulak asmam gerektiğini anladım çünkü bedenimi mahvettim. Bebişe de yazık 🥺 Aldım elime evde bulduğum eşyaları, bebişe bir şeyler yapmaya başladım. Başta işe yaramıyordu ama toparladım çok şükür. Bedenimi dinlendirmiş oldum ve bebişe de çok tatlı şeyler yapmış oldum🥹❤️ Size de fotoğraflarını atmak isterim çekip mutlaka sizinle paylaşacağım.
Genel durumuma gelecek olursak. Kasılmalar saatte 5 kere olursa şükrediyorum🥲 Özellikle bazı günler aşırı fazlalar. Bebek doğum kanalına gireli 3 haftadan fazla oldu ama sorun olmadı çok şükür. Kasılmalarda yanıldıkları gibi yanıldılar. İnşallah sorun çıkmadan birkaç haftayı daha atlatırız da sağlıkla gelir bebişim. Doğum kanalına girmesi ekstra sırt ağrısına neden oldu ve pelvis kemiklerim acıyor 🥲 Yatakta sağa - sola dönmek bile işkence ama buna da şükür.
Sizler de iyisinizdir umarım. Hepimiz evlatlarımızı sağlıkla ve sağlıklarıyla kucağımıza alırız inşallah🥹❤️

Peki sen ne düşünüyorsun. Normal doğum düşünüyorsun galiba olaki sezaryen olursa genel anestezi mi tercih edersin
Normal istiyorum inşallah. sezeryan olursa da hicbir fikrim yok ya baygin olmazsam panik yapar miyim diye dusunuyorum. Yuksek tansiyon var bende korkumu yonetemezsem tansiyonum yukselir diye korkuyorum. Ve epidural ve spinal hic istemiyorum ama en korktugum o. Normalde de en korktugum kesi ve dikis of of

Bizim haftamiz da aynı sayılır. Benim doktorum haftada 100 gram da alsa yeter bize demişti. 2000 gr ölctü benimkini de. Erken almamiz icin bir sebep yok gibi duruyor simdilik dedi. Bir sonraki kontrolune kadar icini ferah tut bakalim o zaman kac gr almis olacak. Dkktorun en sagliklisi icin yonlendirecektir zaten
Yani gamsız gibi görüneceğim ama iyiyim çünkü benlik bir şey yok. Bir de üzülmenin faydası yok bebek hissediyor bakalım toparlar inş dua ediyorum 🙏🏻

Herkese selam❤️ Umarım hepiniz iyisinizdir. Buradan ve özelden soran herkese çok teşekkür ederim🥹 İyi ki varsınız. Siz de benim aklımdaydınız. Vakit bulunca okumaya çalışacağım ama herkes iyidir inşallah🌸
Merak edip soranlar için başıma gelenleri kısa bir özet geçiym. Birkaç hafta önce gelen misafirler: "Karnın düşmüş birkaç güne doğurursun." diye tutturdu. Tabii çok panik oldum çünkü doktora göre daha 33 bile olmamıştım. Doktora gittim. Bebek doğum kanalına girmişti. "Bir şey olmaz ama kendini çok yorma." dedi. Ben de karnın düşmüş diyenlere doktorumun söylediklerini aktardım ama ne fayda. İnsanlar o kadar düşüncesiz ki :KK43: Benim kaygı seviyeleri ne kadar yüksek biri olduğumu da biliyorlar ama durmadılar: "Doktorun seni rahatlatmıştır, birkaç güne doğuracaksın." diye tutturdular yine. Psikolojik destek almam gerekti. Aynısı kasılmalarım çok erken başladığında da başıma gelmişti. 18. haftalarda stresten yemeden içmeden kesilmiştim. Uyuyamıyordum bile. Doktorum: "Kasılma olabilir." diyordu ama çevredekiler: "Kasılma son ayda olur." diyordu. Birkaç haftam zehir olmuştu 🥲 O yüzden bu tip endişeleri olanları hep rahatlatmaya çalışıyorum ve ileride de denk geldikçe rahatlatacağım inşallah.
Konuya dönecek olursam: baktım ki ne yiyebiliyorum, ne uyuyabiliyorum, midem felaket durumda🥺 yardım aliym dedim. Danışanım hobilerime yönelmemin çok iyi geleceğini söyledi. Fakat stresten hobilerime bile dönemedim. Bir süre sonra tavsiyelerine kulak asmam gerektiğini anladım çünkü bedenimi mahvettim. Bebişe de yazık 🥺 Aldım elime evde bulduğum eşyaları, bebişe bir şeyler yapmaya başladım. Başta işe yaramıyordu ama toparladım çok şükür. Bedenimi dinlendirmiş oldum ve bebişe de çok tatlı şeyler yapmış oldum🥹❤️ Size de fotoğraflarını atmak isterim çekip mutlaka sizinle paylaşacağım.
Genel durumuma gelecek olursak. Kasılmalar saatte 5 kere olursa şükrediyorum🥲 Özellikle bazı günler aşırı fazlalar. Bebek doğum kanalına gireli 3 haftadan fazla oldu ama sorun olmadı çok şükür. Kasılmalarda yanıldıkları gibi yanıldılar. İnşallah sorun çıkmadan birkaç haftayı daha atlatırız da sağlıkla gelir bebişim. Doğum kanalına girmesi ekstra sırt ağrısına neden oldu ve pelvis kemiklerim acıyor 🥲 Yatakta sağa - sola dönmek bile işkence ama buna da şükür.
Sizler de iyisinizdir umarım. Hepimiz evlatlarımızı sağlıkla ve sağlıklarıyla kucağımıza alırız inşallah🥹❤️
Su insanlarin ozellikle saglik konusunda ordan burdan duydukları seylerle insanlari korkutma ozguvenlerine sinir oluyorum. Hastanelerde doktorlar ebeler hemsireler bircok bilimsel veri elde etmesine ragmen kimseye sen su kadar güne dogurursun, yok efendim kasilma olmaz vs. gibi seyler söylemiyor. Bir sey soylerken 50 kere önünü arkasini düşünüp cumle kuruyoruz. Bildikleri seyin dogru olup olmadigini bile sorgulamadan konusuyorlar. Herkesin kaygi seviyesi cevreden gelen bircok olumsuz uyarana karşı koyacak durumda olmayabilir ustelik hamile bir kadinin. Süreci yonetmek icin kendinize uygun bir yol bulmus olmaniza cok sevindim. Dinlemeyin artik canınızı sıkan kim varsa, en yakinlariniz bile olsa. Bebisinizle yolculuğunuzun tadını cikartin, iyisiyle kotusuyle sizin yolunuz. 🌸💕

X