Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Çatı ağrısı yaşayan var mı dün çok yürüdüm bugün adım atamıyorum böyle vajina bölgesinin bütün kemikleri ağrıyor sanki kopcak gibi ay dogurmam inşallah 😟 şimdi de dışarıdayım yürüyemedim bi cafeye oturdum kalkamadım 🙁
dışarı çıkmayı bırak yataktan kalkıp 10 adımlık bahçeye gittim geldim sanki maraton koştum. karnımın alt kısmı sanki morarmış gibi ağrıyor, daha fenası da kemik ağrısı. baya arttı ağrılar. şikayet etmek istemiyorum ama gerçekten çok fena bir ağrı. yürürken bir şeyler kopacak gibi oluyor.

Kızlar 32 haftanın içindeyiz kontrole gittiğimde bebeğin başı yukarı çıkmış. Bu zamana kadar genelde baş aşağı duruyordu. Bu saatten sonra döner mi baş aşağı tekrar gelir mi ? Normal doğum istediğim için önemli bir konu yolsa mecbur sezaryen olacak ama bu saatten sonra dönme ihtimali nedir? Doktoruma endişemi söylediğimde doğum şekline sen karar vermeyeceksin bende veremem, kendisi seçecek dedi. Sizin fikrinize ihtiyacım var
32’de benim de baş yukarıdaydı. 34’te aşağıya dönmüştü

Kızlar sezaryeni nasıl olmayı düşünüyorsunuz? Spinal mi? Ay valla bana hiçbir şey olmadı diyenler çok rahatlatıyor ama bir o kadarda baş ve bel ağrısından mahvoldum diyenler var. Onlarda çok korkutuyor beni 😣

Kızlar tecrübesizliğimden soruyorum, tuvaletim yok ama afedersiniz böyle ishal sancısı gibi adet sancısı gibi bir ağrı yaşıyorum. Sancı denen şey bu mu, benim gibi yaşayan var mı :KK43:

Kızlar tecrübesizliğimden soruyorum, tuvaletim yok ama afedersiniz böyle ishal sancısı gibi adet sancısı gibi bir ağrı yaşıyorum. Sancı denen şey bu mu, benim gibi yaşayan var mı :KK43:
Sıklığı nedir? Geçip yeniden başlıyor mu? Dinlenince hafifleme oluyor mu? Sancı anlattığın gibi de olabilir ama aralıklarına bak ne kadar sürdüğüne bak

Sıklığı nedir? Geçip yeniden başlıyor mu? Dinlenince hafifleme oluyor mu? Sancı anlattığın gibi de olabilir ama aralıklarına bak ne kadar sürdüğüne bak
Biraz sürüyor 4 5 dakika kadar, ama uzanınca hafifleyip geçiyor çok alakasız ilerleyen dakika ya da saatlerde bir daha başlıyor. Düzensiz yani. Bu ağrıların eşliğinde bide ağrı bacağıma gelip vuruyor yürüyemeyecek hale getiriyor. Düzensiz diye sakin kalmaya çalışıyorum:KK43:

Kontrolümüz güzel geçti kızlar. Şükürler olsuun. 🙏🏻 Gelişimimiz normal. 3400 ölçtü kiloyu ama doktorumuz cihazın yaklaşık 200 fazla ölçtüğünü, 3200 demenin daha sağlıklı olduğunu söyledi. Birkaç gündür kafasıyla baskı yaptığını söyledim, uzun olduğu için sıkışmaya başladığını, normal gününü yani 23'ünü bekleyemeyebileceğini söyledi 😅 19 ya da 20 Eylül'de alacak. 🥹 Pazartesi netleşecek. Oksapara devam. Bu ay boyunca miiiis gibi sıralı ve sağlıklı doğum haberlerini yazalım umarım amin 🌹

Biraz sürüyor 4 5 dakika kadar, ama uzanınca hafifleyip geçiyor çok alakasız ilerleyen dakika ya da saatlerde bir daha başlıyor. Düzensiz yani. Bu ağrıların eşliğinde bide ağrı bacağıma gelip vuruyor yürüyemeyecek hale getiriyor. Düzensiz diye sakin kalmaya çalışıyorum:KK43:
Kaçıncı haftan canım

Kontrolümüz güzel geçti kızlar. Şükürler olsuun. 🙏🏻 Gelişimimiz normal. 3400 ölçtü kiloyu ama doktorumuz cihazın yaklaşık 200 fazla ölçtüğünü, 3200 demenin daha sağlıklı olduğunu söyledi. Birkaç gündür kafasıyla baskı yaptığını söyledim, uzun olduğu için normal gününü yani 23'ünü beklemeyebilir dedi 😅 19 ya da 20 Eylül'de alacak. 🥹 Pazartesi netleşecek. Oksapara devam. Bu ay boyunca miiiis gibi sıralı ve sağlıklı doğum haberlerini yazalım umarım amin 🌹
Maşallah maşallah güzel haberler ikinizinde iyi olması çok iyi

Kızlar bir sorum daha olacak ben doğumdan sonra magnet yaptırmak istiyorum sadece yakınlarimiza vermek için. Darüşşafakaya yaptıranlar vardı memnunlar mi, bide sadece ordaki örneklerden mi seçmek gerekiyor , bide sayı sınırı var mı Max 20 tane falan yaptıracağım çünkü

Kızlar sezaryeni nasıl olmayı düşünüyorsunuz? Spinal mi? Ay valla bana hiçbir şey olmadı diyenler çok rahatlatıyor ama bir o kadarda baş ve bel ağrısından mahvoldum diyenler var. Onlarda çok korkutuyor beni 😣
Ya ben asla sormadım sezaryen detayını doktoruma 🙈 Ona çok güveniyorum o yüzden naapacaksa yapsın diye düşünüyorum 🤣

Hafta ilerledikçe şeker yükseliyor bence. Bir de açlık şekeri bir gün önce yediklerimizle çok ilgili. Ben bi kere pirinç yedim akşam, ertesi gün 110 çıktı açlığım. Esmer pirinç deneyin, o etkilemiyor pek(yine de miktarlı yemek gerek). Meyvede de çok şeker var, onu da küçük porsiyonlarda tüketmek gerekiyor. Bir de açıkçası ben hafiften kaçamak da yapmaya başladım(yasaklıları yemiyorum yine ama miktar olarak az tüketmem gereken şeyleri fazla yiyorum). Bu da etkiliyor.
Evet kesinlikle zaten bı gun önce yedigimizle ilgili açlık ben işte pirinç yemiştim bolca ondan mı acaba diyorum

Kızlar bir sorum daha olacak ben doğumdan sonra magnet yaptırmak istiyorum sadece yakınlarimiza vermek için. Darüşşafakaya yaptıranlar vardı memnunlar mi, bide sadece ordaki örneklerden mi seçmek gerekiyor , bide sayı sınırı var mı Max 20 tane falan yaptıracağım çünkü
Oradaki örneklerden seçmek gerekiyor. Minimum da 50 adet yaptırılabiliyordu diye hatırlıyoruum. Bir güzelliğe vesile olduğu için de fazlasıyla memnun olursun bence. ☺️

Cok şükur ikimizde iyiyiz. Carsmba gece doguk yaptim cumartesi hastaneden ciktim. Ciger gelsitirici vuruldu ama 24 saati tamamlayamadan aldilar. Bebis kuvezde genel durumu iyi. bu hafta veririz die dusunuyor doktorlari. Saglikla gelsin insallh😇2450 kg 49 cm dogdu😇
Hayırlı olsun, Allah analı babalı büyütsün 🥰🥰🤲🏻

Bu söylediklerinin hiç birini yapmamıştım 🙊
Eğer doktor şekerin var diyet yapman lazım diyorsa bunlara dikkat etmen lazım ve fazla aç kalmaman lazım mesela kahvaltidan 2 saat sonra ara öğünüm var ondan 2 saat sonra öğle yemeğimiz var ondan 2 saat sonra tekrar ara öğün gibi tabi benim listem diyetisyen tarafından ayarlandı

Evet hamilelik ilerledikçe daha da bozuluyormuş benim doktorum öyle söyledi normalde patates beni 135 falan yapıyordu bu sabah yedim tokluk 162 çıktı ben şok artık bir daha yemem herhalde
Bide şeyi anlayamadım benim tokluklar çok şükür hep 140 altında iyi gayet ama bu açlık 90 nin altına çok nadir düştü.Hamilelikte tokluk mu açlık mi daha önemli diye bı şey var mıdır acaba.İnsulin için sanrm baya yüksek olması lazm degl mi değerlerin duyduğum kadarıyla 140 üstü gibi mesela

Oradaki örneklerden seçmek gerekiyor. Minimum da 50 adet yaptırılabiliyordu diye hatırlıyoruum. Bir güzelliğe vesile olduğu için de fazlasıyla memnun olursun bence. ☺️
Aynen sorun değil 50 de yaptırırız ama hiç daha önce duymamıştım çok güzel fikirmis burda duydum teşekkür ederim o yüzden herkese😍 Doğumdan sonra yaptırırız dedik tarih de yazabiliriz hem gelene gidene veririz bize de hatıra olur onlara da 😊

X