Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Kızlar 0-3 ay kaç tane takım ve tulum aldınız? Ben 4 takım 1 hastane çıkışı 4 tane tulum aldım bunlarin hepsi 0-3 ay. Fazla mı olmuş ne yapayım 3-6 ay ile degistireyim mi? bi bilgi verseniz.
Her ne kadar 3. Çocuğum olsa da inanın böyle sersemlemis gibiyim aradan 8 yıl geçti en küçüğüm 8 olcak ekimde. Unutmuşum 🤭
Canım ben daha fazlasını almışımdır bana yeni doğan çok az al hep 0-3 ay al kusması etmesi var diye bi 9-10 takım aldım ben

Canım kızlar, 35+4 teyim. Geceden beri hastanelerde koşturuyorum. Midemde yanma ağrı oluyordu arada ama dün iki büklüm hale gelince acile gittik. Hani sorun midede mi başka bir şey mi var anlamadık haliyle. Yapılan kan tahlilinde bazı karaciğer enzimleri yüksek çıktı. İdrar tahlilinde de protein kaçağı var. Tansiyonum normalde iyiydi ama gece 140-95 gördük. Nst normaldi. Eve yakın hastanedeki takipli olmadığım dr sende gebelik zehirlenmesi var acil takip edildiğin yere git doğuma alsınlar dedi. Drumu aradım gelin hastanede bakalım dedi o da.

Şu an ciğer geliştiricimin ilk dozunu oldum. Yarın sabah da 2. Doz yapılacakmış. 24 saatlik idrar toplanıyor protein kaçağı incelenecek. Her öğün nst bakılacak. Tansiyon yüksek çıkmadı, 12-8 gibi. Eğer böyle seyrederse 4 saatte bir, yükseliş gösterirse 2 saatte bir tansiyon kontrolüm olacak.

Drumun tek anlam veremediği husus protein olayı. 2 gün boyunca durum izlenip en kötü senaryoda 35+6 da salı günü sezaryen ile almak niyetinde. Takipler yüz güldürücü çıkarsa 37 ye dek bekletmek istiyor. Güya 25 eylül için, 38. Haftama gün almıştık, kader.

Heyecanlıyım. Ne düşüneceğimi bilmiyorum. Hastane çantamızı getirdik ama eşimin eşyaları yok bir şey var bir şey yok falan saçma sapan 🥹 önemli olduğu için değil, boş boş konuşuyorum şu an sanırım.

Lütfen dua edin bebeğim ve benim için en güzeli, hayırlısı ne ise öyle olsun🙏
İnşallah en güzeli, en hayırlısı ne ise o olsun 🙏🏻Semptomlarını önemseyip gitmekle çok iyi bişey yapmışsın, takip altındasın sağlıkla gelicek inşallah en uygun vakitte. Haftan da zaten gayet normal, sadece onu kucağına alacağın ana odaklan gerisini boşver 🥹

Kızlar 0-3 ay kaç tane takım ve tulum aldınız? Ben 4 takım 1 hastane çıkışı 4 tane tulum aldım bunlarin hepsi 0-3 ay. Fazla mı olmuş ne yapayım 3-6 ay ile degistireyim mi? bi bilgi verseniz.
Her ne kadar 3. Çocuğum olsa da inanın böyle sersemlemis gibiyim aradan 8 yıl geçti en küçüğüm 8 olcak ekimde. Unutmuşum 🤭
Ben de daha fazlasini aldim ya. Hatta yenidogan 2 tulum, 1 ay 7 tulum 1 takim, 0-3 ay 7 tulum 2 takim, 3-6 ay 8 tulum 2 takim seklinde su an benim. Surekli makine calistirmaktansa boyle daha iyi olur dediler bana hep. Bi de kirlenmese de bence sabah aksam degistirirsek tulumlari daha rahat eder sanki:) o zaman da iste 3 gunde bir yine makine caliscak benim sayilarda bile sanki

Ben kraft lima wb sipariş ettim bu sabah pusetiyle beraber 15000 eşimin kuzeninde var çok memnunum dedi ödüllü falanmış aldım bakalım
Bumu canim bunu aldim ben

Eklentiler

• Screenshot_20240908_181301_Trendyol.jpg
    Screenshot_20240908_181301_Trendyol.jpg
    57,9 KB · Görüntüleme: 48
Hahaha esimin annesi de Allah tan yetenekli orgu var oruyor surekli biseyler oyle biseylrr yapiyor yoksa almiyor oda durumumuz yok ayagina giriyor aldigi takiyi soyluyor bana durumlari cok iyi ,buyuk ogluna vermekten bize vermek icinden gelmiyor😁😁 yeni eve tasindik eksigi bile almak icinden gelmedi aslinda degeri bana vermiyorlar ogullarina veriyorlar benjm ailemin durumu cok iyi sureklide annem aliyor bana biseyler onunda altinda eziliyor ama yapmakta istemiyor bende esimi ezmemeye calisiyorum ailemr diyorum esimin ailesi kadar yapin ezilmesin yapilanlarda kendini kotu hissetmesin
Senin ailenin durumu iyi olduğunu için böyle yapıyor olabilirler. Benim ailemin malvarlığını sürekli belirtiyorlar çekemedikleri için böyle yaptıklarını düşünüyorum 🤨
benim beklentim yok lafla sizin durumunuz daha iyi falan demeleri komik oluyor 😂😂😂 biz diğerleri gibi savursak paramız yetmez yılda kaç defa tatile çıkıyorlar falan. Yine de ailelerinden para istiyorlar 🤷🏻‍♀️

Ya bende öyle düşünüyorum canım, bebek kusar, kakası çişi taşar vs. Diye düşünerek almıştım ama bi kaç arkadaş çok almışsın giydiremezsin 3 4 tane yeter dedi benimde kafam karıştı 😐
4 tane nasıl yetecek anlamadım 😀 bebekler bazen günde 4 kıyafet değiştiriyor diye biliyorum. Elde yıkayıp kurutmayı düşünüyor sanırım arkadaşın -.-

Ben de daha fazlasini aldim ya. Hatta yenidogan 2 tulum, 1 ay 7 tulum 1 takim, 0-3 ay 7 tulum 2 takim, 3-6 ay 8 tulum 2 takim seklinde su an benim. Surekli makine calistirmaktansa boyle daha iyi olur dediler bana hep. Bi de kirlenmese de bence sabah aksam degistirirsek tulumlari daha rahat eder sanki:) o zaman da iste 3 gunde bir yine makine caliscak benim sayilarda bile sanki
Ben de bu civarda aldım vala. Bebek minik doğacak gibi diye 5 takım yeni doğan var. Yeni doğan pijama aldım 2 tanede 🤣🤣
Ben rezil olacağıma param rezil olsun 😀 Kolay eskimiyor zaten ikinci bebek olursa saklarım yoksa yakınlarıma veririm dedim. Şey gibi hissediyorum ama çoğunu giydirmeden yaz gelecek

Bence degistirme canım. Anca yeter. İlk zamanlar çok kirletiyorlar birde kış günü hemen yıkayıp kurutmakta zor olur.

Senin ailenin durumu iyi olduğunu için böyle yapıyor olabilirler. Benim ailemin malvarlığını sürekli belirtiyorlar çekemedikleri için böyle yaptıklarını düşünüyorum 🤨
benim beklentim yok lafla sizin durumunuz daha iyi falan demeleri komik oluyor 😂😂😂 biz diğerleri gibi savursak paramız yetmez yılda kaç defa tatile çıkıyorlar falan. Yine de ailelerinden para istiyorlar 🤷🏻‍♀️
Yaa beni istemeye geldiler abisi hirslandi ailemin sartlarini gorunce hirs yapti bir baktim.2 3 yil icimde adam.mustakil ev yapti arsa aldi filan ,ama ben kardesinin sartlarina gore yasiyorum ailemin ekonomisini evliligime hic bir zaman yasatmadim esimi ezmis olurum onu degersizlestirmis olurum diye okadar zekalari var esimde cok gururlu sukur 1 gun olsun ailemden gram beklentisi olmadi ailemin onunde benide muhtac ettirmedi ben hep gurur duydum kendisiyle ve bende onu uzecek maddi beklentiye girmedim sukurler olsun biz 7 yilda kari koca cok sey yaptik ve aileside esimin abisinin yaninda calisan biriyle bir anda ,isini kurmasini mal varligi yapmasina sasiriyor nasil oldu diye😁😁 hayat iste sukurler olsun bugunumuze biz bu yasantimizdan coook memnumuz ben hep diyorum sevinmesinler biseu almamiza ama kostekte olmasinlar yolumuza .

Yaa beni istemeye geldiler abisi hirslandi ailemin sartlarini gorunce hirs yapti bir baktim.2 3 yil icimde adam.mustakil ev yapti arsa aldi filan ,ama ben kardesinin sartlarina gore yasiyorum ailemin ekonomisini evliligime hic bir zaman yasatmadim esimi ezmis olurum onu degersizlestirmis olurum diye okadar zekalari var esimde cok gururlu sukur 1 gun olsun ailemden gram beklentisi olmadi ailemin onunde benide muhtac ettirmedi ben hep gurur duydum kendisiyle ve bende onu uzecek maddi beklentiye girmedim sukurler olsun biz 7 yilda kari koca cok sey yaptik ve aileside esimin abisinin yaninda calisan biriyle bir anda ,isini kurmasini mal varligi yapmasina sasiriyor nasil oldu diye😁😁 hayat iste sukurler olsun bugunumuze biz bu yasantimizdan coook memnumuz ben hep diyorum sevinmesinler biseu almamiza ama kostekte olmasinlar yolumuza .

hayat hikayenden ne zaman bahsetsen biraz bizimkine benzetiyorum. biraz farklı tabi. benim ailemin durumu şükür iyi, eşimin ailesinin durumu hiç yok ve zaten başka ülkedeler. yapamadılar hiç bir şey, hiç beklentim de olmadı. 1 yıl eşimin ülkesinde yaşadım, onun ailesine yakın olayım diye, iyi ki de yapmışım. uzun hikayeler aslında da anlatsam sığmaz buralara :KK70: 2 sene önce biz de kendi şirketimizi kurduk büyük zorluklarla, tezgahta el yapımı küpeler yapıp satıp ordan kazandığımla iş kurma ücretlerini ödüyordum falan :KK70: çok şükür binbir emekle sahip olunan her şeyin kıymeti daha çok oluyor. yavaş yavaş hayallerimizi gerçekleştiriyoruz, inşallah 7 sene sonunda ben de senin gibi başardık diyebileceğim. zorluklar çekilir, aşılır. önemli olan beraber yürüyebilmek her türlü yolda. kızıma güzel bir hayat verebileyim başka bir şey istemem.

Ben de bu civarda aldım vala. Bebek minik doğacak gibi diye 5 takım yeni doğan var. Yeni doğan pijama aldım 2 tanede 🤣🤣
Ben rezil olacağıma param rezil olsun 😀 Kolay eskimiyor zaten ikinci bebek olursa saklarım yoksa yakınlarıma veririm dedim. Şey gibi hissediyorum ama çoğunu giydirmeden yaz gelecek
Zaten bazıları o kadar tatlı oluyor ki almadan duramıyorum ben de 😄 0-3 ay olanlarda yenidoğanla aynı sayılmaz mı yaa. Yenidoğan 50 cm. 0-3 ay olanlar 56 cm miydi ?

Bunu da gördüğümü hatırlıyorum ama araya kaynamış sepetimdekilere tekrar bı bakmam lazım alışverişten önce , ama bunu canlı görüp denemedim o e bebektekini denedim baya hafif çok iyiydi manevraları falan da güzeldi bilemedim.Valla daha araştıracak da gücüm kalmadı herhangi bseyi zaten gidip alicam neyse 😂
Araştırdıkça insanın kafası karışıyor zaten bir de benim gibi kararsız bir insan söz konusu olunca daha beter hal alıyor her şey. Karar verip babymalla almaya gittik ordaki satıcı kafamı karıştırdı ne kendi beğendiğimi aldım ne onun önerdiğini çıktık mağazadan 🤣 Bir daha kafam karışmazsa da kraft minorca alacağım artık. Direk kabin boy alcam.

X