Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Hayırlısı olsun diyelim bu grubun yaş ortalaması yüksek zaten baya sohbetlerden de çok belli oluyor herkesin aklı başında ☺️☺️ Bilinçli anneleriz zamanı gelince en doğru kararı vereceğimize eminim. 2 yıl geçmesi lazımmış zaten aradan tekrar sağlıklı bir hamilelik yaşamak için doktorum öyle söyledi. Tıpta çok gelişti benim doğum yaptığım gün 47 yaşında biri de doğuma girmişti. Her şey mümkün Allah nasip ettikten sonra. Bakacağız artık 🥰🥰
Ben de asla iki istemiyordum kendimi bildim bileli🙈 kuzenleriyle kardeş gibi büyütürüz diyorduk ama şimdi miniklerimi görünce iyi ki diyorum.😍 ben de 36 da doğum yaptım.

Eklentiler

• IMG_6314.jpeg
    IMG_6314.jpeg
    39,9 KB · Görüntüleme: 123
Çok doğru dedin canım. Biz zaten o kadar çok şey yaptılar ki aynı sehirdeyiz ayda 1 1.5ayda 1 falan 1 saatligine gider dönerdik. Evimize desen en son pandemi öncesi gelmişlerdir. Baya mesafeliydik aslında. 2.5 hafta önce bizi çağırdılar. Böyle birsey yapmak istiyoruz diye kendileri dediler hatta bize de araştırın dediler gidin gezin. Valla içimizden gelmedi kendimiz 1 yeri bile ne aradık ne baktık. Yine onlar aradı şura var bura var gelin Önemli olan sizin begenmeniz diye. Esimde dedi kafalarına taş düştü galiba. Ama dünkü olaydan sonra huylu huyundan vazgeçmez dedi bir kez baba gibi davranınca şaşırmıştım oğluma çok iyi baba olacağım dedi. Demin uyandik evimizi seviyorduk esime dedim ki cennet gözüktü bu ev bana hic sorma bana da diyor. Çekirdek ailelerimizle huzurlu olalım inşallah yavrum 💜
Mutluluğunuz daim olsun canım. Ne güzel kimseye ihtiyacınız yok 🤍 eşimin tarafıda ayrımcılık yapıyor. Diğerlerinin durumu bizden iyi hala onlara yardım ediyorlar kıyamıyoruz falan diyor. Biz hiçbir şey talep etmiyoruz etmemizden korktukları için siz iyisiniz tabi sizin paranız var vs diyorlardı 😂😂 eşim ayrımcılık yaptıklarını kabul etmiyor. Ben istesem banada yaparlar diyor bende içimden hehe diyorum 😂 8.aya geldik bebeğe 1 don getirmediler. Getirmeseler daha iyi ilerde lafını yaparlar diyorum

Hayırlısı olsun diyelim bu grubun yaş ortalaması yüksek zaten baya sohbetlerden de çok belli oluyor herkesin aklı başında ☺️☺️ Bilinçli anneleriz zamanı gelince en doğru kararı vereceğimize eminim. 2 yıl geçmesi lazımmış zaten aradan tekrar sağlıklı bir hamilelik yaşamak için doktorum öyle söyledi. Tıpta çok gelişti benim doğum yaptığım gün 47 yaşında biri de doğuma girmişti. Her şey mümkün Allah nasip ettikten sonra. Bakacağız artık 🥰🥰
Esimde su sira 2 diyip duruyor bende 1 incisini Allah 7 yilda nasip etti bir daha ugrassak 45 yasinda anne olurum ben dedim😁😁38 de anne oluyorum yaa ben cok korkuyorum 1 tane saglikli bir evlat yetistireyim topluma faydali biri olsun kendinide yetistiren sayan biri yetistirsem yeter gibi geliyor bana Allah bilir tabikii inancim cok yuksek

Ben de asla iki istemiyordum kendimi bildim bileli🙈 kuzenleriyle kardeş gibi büyütürüz diyorduk ama şimdi miniklerimi görünce iyi ki diyorum.😍 ben de 36 da doğum yaptım.
Allahım ne güzel bir tabloo içim eridi resmenn 😍😍 Maşallah kızlarıma şimdiden birbirine tutunmuşlar 🥰🧿 Hayatları boyunca birbirine yoldaş olsunlar inşallah 🙏🏼❣️❣️

Çok teşekkürler arkadaşlar, hepimizin hakkında hayırlısı.
Perlitik Perlitik öncelikle sana sorayım ama bilen varsa yazarsa çok makbule geçer. Yarın sabah 8 de idrarda protein 24 saat dolmuş olacak inşallah. Ne zaman sonuçlanır peki dedim en fazla 1 hafta içinde gibi absürt bir cevap aldım. Sonra da lab ile konuşuruz falan dediler. Ne zaman belli oluyor bu yahu 1 haftaya kim öle kim kala öyle saçmalık mı olur

Yok kuzum aynı gün çıktı. Cumartesi sabahtan 24 saatlik idrarimi vermiştim 28 haftalikken. Sonra eşimle çok iyi hatırlıyorum kahvaltı yaptık bebek arabası almaya gittik. Sürekli sonucu kontrol ediyordum. Ebebekteyken hatta sonucu gördüm çok üzüldüm süreci henüz o zaman bilmediğim için aglamistim bebeğimi alacaklar diye. Ama dediğim gibi 1100 gramdi o zaman bebeğim. Neredeyse hepimiz çok şükür riskli haftaları atlattik şimdi 🙏

Canım kızlar, 35+4 teyim. Geceden beri hastanelerde koşturuyorum. Midemde yanma ağrı oluyordu arada ama dün iki büklüm hale gelince acile gittik. Hani sorun midede mi başka bir şey mi var anlamadık haliyle. Yapılan kan tahlilinde bazı karaciğer enzimleri yüksek çıktı. İdrar tahlilinde de protein kaçağı var. Tansiyonum normalde iyiydi ama gece 140-95 gördük. Nst normaldi. Eve yakın hastanedeki takipli olmadığım dr sende gebelik zehirlenmesi var acil takip edildiğin yere git doğuma alsınlar dedi. Drumu aradım gelin hastanede bakalım dedi o da.

Şu an ciğer geliştiricimin ilk dozunu oldum. Yarın sabah da 2. Doz yapılacakmış. 24 saatlik idrar toplanıyor protein kaçağı incelenecek. Her öğün nst bakılacak. Tansiyon yüksek çıkmadı, 12-8 gibi. Eğer böyle seyrederse 4 saatte bir, yükseliş gösterirse 2 saatte bir tansiyon kontrolüm olacak.

Drumun tek anlam veremediği husus protein olayı. 2 gün boyunca durum izlenip en kötü senaryoda 35+6 da salı günü sezaryen ile almak niyetinde. Takipler yüz güldürücü çıkarsa 37 ye dek bekletmek istiyor. Güya 25 eylül için, 38. Haftama gün almıştık, kader.

Heyecanlıyım. Ne düşüneceğimi bilmiyorum. Hastane çantamızı getirdik ama eşimin eşyaları yok bir şey var bir şey yok falan saçma sapan 🥹 önemli olduğu için değil, boş boş konuşuyorum şu an sanırım.

Lütfen dua edin bebeğim ve benim için en güzeli, hayırlısı ne ise öyle olsun🙏
Çok geçmiş olsun canım sen başka şeyleri düşünme. Ben de doğuma girdiğimde eksik şeyler vardı bebiş doğduktan sonra gece eşim eve gidip aldı sorun değil onlar. Sen kendine ve bebeğine odaklan en hayırlı zamanda olsun inşallah 🙏🏼🙏🏼 Doğsa bile riskli haftayı çoktan atlattın, bebiş karar verecek bundan sonrasına. Bizi habersiz bırakma ❣️❣️

Canım kızlar, 35+4 teyim. Geceden beri hastanelerde koşturuyorum. Midemde yanma ağrı oluyordu arada ama dün iki büklüm hale gelince acile gittik. Hani sorun midede mi başka bir şey mi var anlamadık haliyle. Yapılan kan tahlilinde bazı karaciğer enzimleri yüksek çıktı. İdrar tahlilinde de protein kaçağı var. Tansiyonum normalde iyiydi ama gece 140-95 gördük. Nst normaldi. Eve yakın hastanedeki takipli olmadığım dr sende gebelik zehirlenmesi var acil takip edildiğin yere git doğuma alsınlar dedi. Drumu aradım gelin hastanede bakalım dedi o da.

Şu an ciğer geliştiricimin ilk dozunu oldum. Yarın sabah da 2. Doz yapılacakmış. 24 saatlik idrar toplanıyor protein kaçağı incelenecek. Her öğün nst bakılacak. Tansiyon yüksek çıkmadı, 12-8 gibi. Eğer böyle seyrederse 4 saatte bir, yükseliş gösterirse 2 saatte bir tansiyon kontrolüm olacak.

Drumun tek anlam veremediği husus protein olayı. 2 gün boyunca durum izlenip en kötü senaryoda 35+6 da salı günü sezaryen ile almak niyetinde. Takipler yüz güldürücü çıkarsa 37 ye dek bekletmek istiyor. Güya 25 eylül için, 38. Haftama gün almıştık, kader.

Heyecanlıyım. Ne düşüneceğimi bilmiyorum. Hastane çantamızı getirdik ama eşimin eşyaları yok bir şey var bir şey yok falan saçma sapan 🥹 önemli olduğu için değil, boş boş konuşuyorum şu an sanırım.

Lütfen dua edin bebeğim ve benim için en güzeli, hayırlısı ne ise öyle olsun🙏
Dualarımız seninle.. tüm bu yaşananlar ilerde çocuğuna anlatacağın heyecanlı bir hikaye olur inşallah🙏🏻 Allah’ım yükünü hafifletsin, kalbine ferahlık versin ve hayırlısı sen ve bebeğin için ne ise o olsun.. kollarına aldığında hepsi geçmiş olacak canım🤗

Mutluluğunuz daim olsun canım. Ne güzel kimseye ihtiyacınız yok 🤍 eşimin tarafıda ayrımcılık yapıyor. Diğerlerinin durumu bizden iyi hala onlara yardım ediyorlar kıyamıyoruz falan diyor. Biz hiçbir şey talep etmiyoruz etmemizden korktukları için siz iyisiniz tabi sizin paranız var vs diyorlardı 😂😂 eşim ayrımcılık yaptıklarını kabul etmiyor. Ben istesem banada yaparlar diyor bende içimden hehe diyorum 😂 8.aya geldik bebeğe 1 don getirmediler. Getirmeseler daha iyi ilerde lafını yaparlar diyorum

Esin de farkindadirda üzmek üzülmek istemiyordur belki canım. Hepimizin mutluluğu daim olsun inşallah 💜❤️

Esimde su sira 2 diyip duruyor bende 1 incisini Allah 7 yilda nasip etti bir daha ugrassak 45 yasinda anne olurum ben dedim😁😁38 de anne oluyorum yaa ben cok korkuyorum 1 tane saglikli bir evlat yetistireyim topluma faydali biri olsun kendinide yetistiren sayan biri yetistirsem yeter gibi geliyor bana Allah bilir tabikii inancim cok yuksek
Benim ilk bebegim 26da ikinci 34 yaşında oldu. Bazen diyorum 3. de olsamı acaba diye 🤭

Hahaha esimin annesi de Allah tan yetenekli orgu var oruyor surekli biseyler oyle biseylrr yapiyor yoksa almiyor oda durumumuz yok ayagina giriyor aldigi takiyi soyluyor bana durumlari cok iyi ,buyuk ogluna vermekten bize vermek icinden gelmiyor😁😁 yeni eve tasindik eksigi bile almak icinden gelmedi aslinda degeri bana vermiyorlar ogullarina veriyorlar benjm ailemin durumu cok iyi sureklide annem aliyor bana biseyler onunda altinda eziliyor ama yapmakta istemiyor bende esimi ezmemeye calisiyorum ailemr diyorum esimin ailesi kadar yapin ezilmesin yapilanlarda kendini kotu hissetmesin

Ben de 32 yaşındayım. Gebeliğim zoroğluzor geçmiş olmasına rağmen ikinci olsun isterim, eşim de tek çocuk. Ama kısmet tabii 🙏🏻 Bakalım ilkiyle nasıl başa çıkacağız, duygularımız değişecek mi bu konuda zaman gösterecek 🥲

X