Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Bizim bir akraba çok fena evlat ayrımı yapardı. Elinde avucunda ne varsa küçük oğluna verdi. En son oturduğu ev kaldı sadece, onuda ben ölünce büyük oğlumla gelinime pay düşmesin diyerek küçük oğlunun üstüne yaptı. Allah'ın işi küçük oğlu genç yaşta vefat etti, evde karısına kaldı. Kadın ilk iş kayınvalidesini evden çıkarıp evi sattı. Millet şok oldu, nasıl yapar böyle birşey, kadının kaç senelik evi, ölene kadar otursun diye ısrar ettiler, kabul etmedi. Ev bana kocamdan kaldı istediğimi yaparım dedi. O yaşta kadın kendi evladından mal kaçırmaya çalışırken şimdi onun evine sofrasına muhtaç oldu.

Ayyy Allah rahmet eylesin. Yaptığı da yaşadığı da korkunç resmen ibretlik. Evlat ayrımı çok kötü bir sey. Ben cok sukur yaşamadım dediğim gibi annem değişik yemek bile yapsa ayırır. Yurt dışından komşular çikolata getiriyor bazen onu bile eşim dahil herkese pay eder saklar. Eşim için üzülüyorum ben bazen ben p.c miyim diye söyleniyor bir şey olduğunda. Ben ne kadar yanında olursam olayım onun ruhunda anne baba sevgisizliginden doğan bir yaralı çocuk var görüyorum. Oğlumuz iyi gelecek ona

Canım benim ön yargi işte ne kadar kötü bir şey. Eşin de sığınacak seni ve aileni görmüş. Çok iyi yapmışsın ama baştan o vebali alamam diye konuşarak. Sağlıklı için rahat baslamissiniz en azından. Maşallah oglusunuzla da taclandiniz çok mutlu olun olalım inşallah 💜 benim de eşim benim ailemle maşallah çok iyidir. Her hafta kesin en az 1 kere görüşürüz mesela. Ben demem eşim der hadi gidelim mi diye. Anneme ana der. Babama sarılır. Kardeşlerime abilik eder. Ailem de onu yureklendirir ama her konuda bilir bunu. Zehirlenmeden dolayı 2 aydır hafta içi annemlerde kalıyoruz maşallah izliyorum onları bazen sanki ben gelinim o evin oğlu 😅
Ay maşallah kocaman kucak dolusu aile ona işte. Ben de kalabalık aileye gelin gittim çok severim kalabalık aileleri 4 kardeşler, benim de ailem olsun el üstünde tutulayım böyle ah çok isterdim. Bir anacuğum var kardeşim de yok babam ben küçük yaştayken rahmetli oldu. Önceden kızlar evlenince aileden gidiyor diye üzülürlermiş, devir tersine döndü şimdi erkek çocukları ele gidiyor sanki 😂😂 Ay benim de şimdi erkek evladım var düşündükçe bir tüylerim ürpermiyor değil o yüzden büyük büyük konuşup eleştirmek istemiyorum erkek analarını 😅😅

Benim sütüm geliyordu ara ara bu hafta çok gelmeye başladı, kaşıntı oluyor göğüs ucında çok fazla yani kabardı da ama kesinlikle dokunmuyorum göğüs uyarılınca rahim kasılıp doğum eylemini başlatıyormuş doktor sıkı bir sütyen tak dedi ona rağmen az da olsa gelmiş bence sende elleme canım ben doğumdan 1 gün önce falan krem sürmeyi düşünüyorum ancak
Benim sütüm gelmedi canım yarın 35. haftam bitecek ama yara olurda emzirmede sorun yaşarım diye kreme başlasam mı dedim . Yarın doktor randevum var unutmazsam sorayım. Şu iki gün içinde bedenimde bı şeyler olup duruyor yetişemiyorum 😅

Ay maşallah kocaman kucak dolusu aile ona işte. Ben de kalabalık aileye gelin gittim çok severim kalabalık aileleri 4 kardeşler, benim de ailem olsun el üstünde tutulayım böyle ah çok isterdim. Bir anacuğum var kardeşim de yok babam ben küçük yaştayken rahmetli oldu. Önceden kızlar evlenince aileden gidiyor diye üzülürlermiş, devir tersine döndü şimdi erkek çocukları ele gidiyor sanki 😂😂 Ay benim de şimdi erkek evladım var düşündükçe bir tüylerim ürpermiyor değil o yüzden büyük büyük konuşup eleştirmek istemiyorum erkek analarını 😅😅

Baban nurlar içinde yatsın canim. Allah annene de uzun ömürler versin. Huzursuz olacağına bosver 4 kişi paşalar kadar mutlu olun. Bizim ogluslarimiz öyle olmayacak çünkü hep arkalarında olacağız sevgi dolu buyutecegiz inşallah 💜 tabi ki de eşlerinin ailesi çok iui olsun onları da çok sevsinler ama kendi ailesinden alamadığı sevgiyi aramaya calismauacaklar Allah nasip ederse. 🙏

Allah bereketinizi arttırsın canım. Biz de ikimiz eşimle kenara atabildigimizi attik. Bir de araba yukselttik evlendigimizden beri 4 araba değiştirdik yatırım olarak baktık.
Oyuzden uzulsekte bazi seyleri kari koca yapmaninda mutlulugu icindeyz kirilmanda haklisin hayat onlarin istedigi gibide gitmiupr senin kapini kapasalarda Allah in adaleti var ve zamani var o tarti dogru calisiyor yarina kaliyor yanlarina kalmiyor oyuzden uzulme sen cok ailene esine sukret hamilesin bir dr bebegini uzmelerine izin verme

Bende ciddi anlamda kötüleştim. Cuma günü sabah işe gitmek için hazırlanmaya çalışıyorum ama bir gözümde yatakta hiç halim yoktu. Bebeğimiz için aldığımız ateş ölçer 37.5 gösterince doğru hastaneye gittik. Hemen parol serum olarak verdiler üzerinede boş serum. Kan sonuçlarım çıkmadan da göndermediler salgın baya varmış. Sonuçlarda kanımda yüksek oranda enfeksiyon çıkmış agumentin ve parol başlattılar. Kadın doğumcum kullanabilirsin dedi. Ciddi anlamda kendimi günlerdir çok kötü hissediyorum. Hasta olmak hiç bu kadar zorlamamıştı beni.. hasta olanlara acil şifa dilerken diğer arkadaşlar aman dikkat edin kendinize covid salgını da ciddi derecede artmış..

Senin doktorunun neden böyle dediğini inan anlamadım. Bugün 32+0 olarak çalışabilir raporu almaya gittim. Bebeğimin kilosunun 2300 olduğunu söyledi ve bunu ben endişeyle karşılamama rağmen kendisi çok rahattı. Hatta rahatlığı beni sinir etti, bugüne kadar kilomla hiç ilgilenmedi yorum yapmadı. Normal doğum istediğim için iri bebeklerde zorluk olduğunu biliyorum ve modum düştü. Normalde hep bu zamana kadar 1 hafta önden gidiyordu bu sefer bu kadar kilo artışı beklemiyordum açıkçası.
Çok geçmiş olsuun 🙏🏻 Enfeksiyondan 3 gün hastanede yattığım için ne kadar zorlayıcı olduğunu anlayabiliyorum. Şimdi de doğuma iki hafta kalmışken üşüttüm yalnızca parolla hayatta kalmaya çalışıyorum. 🥲 Kesinlikle dikkat etsin herkes 🙏🏻
Kızlar bugün tuhaf birşey oldu. Belimden yukarı doğru elektrik veriliyor gibi hissettim, hemen geçti. Daha 32. haftadayim. Doğum sancısı değildir dimi?
Bunun devamında karnında toplanıp sertleşme olduysa bu bir sancııı. Ama hemen geçtiği için problem değil. 36+5'im ve bana günde 2-3 kez oluyor artık 🥲 Sık ve düzenli olmadığı sürece sorun yok.

Aileler ile ilgili yazdıklarınızı okudum kızlar ve duygulandım. 🥹 İnsan hayatının her sürecinde bir şey öğreniyor. Ben de bu gebelik sürecinde öğrendim ki sevdiklerinden yardım almak, sen talep etmeden senin için bir şeyler yapabildiklerini görmek pahabiçilemez bir duygu. Böyle zamanlarda yardıma açık olmak da gerekiyor. Ama öte yandan bir şeyi kendin ya da yol arkadaşınla yapabiliyorsan yardım istememek de en güzeli. Hayatınız bir güzel sözü, yardımı, merhameti sizden esirgemeyen insanlarla dolsun umarım 🙏🏻 Esirgeyenleri de Allah'a havale edip yolumuza devam ederiz 🙏🏻
Muuusmutlu olun 🌹

Ne yazık ki aileler bu ayrımı isteyerek ya da istemeyerek yapıyorlar. Benim eşimin ailesi de çok muhafazakar bir aile beni ilk başta hiç istemediler sırf açığım diye. Diğer gelinlerini kendileri seçmiş evlerini takılarını her şeylerini özene bözene yapmışlar. Allah yukarda hiç biri gözümde değil ben sadece eşim üzülmesin istedim. Eşim çok diretti annesi eve almadı 1 hafta arabada yattı, sonra evini ayırdı bana geldi. Ben tekim her şeyi ben üstlenicem ailem senle evlenmeme razı değil var mısın yok musun. Dedim yokum ben anne baba ve çocuk arasına giremem vebalini taşıyamam. Bana 5 10 yıl sonra dönüp senin yüzünden demeni yüreğim kaldırmaz. Ya ailenin rızasını alacaksın ya da ben yokum dedim. Neyse sonunda bir şekilde ikna etti ama nasıl desem, Bir istemeye bir nikaha geldiler misafir gibi, hatta babası istemeye bile gelmedi. Ne bir iğne bişey aldılar, ne düğünümüze geldiler. Her şeyi benim ailem ve eşim yaptı. Gel zaman git zaman sandıkları kadar öcü bir insan olmadığımı anladılar çok sevmeye başladılar ama o kalp kırıklığı hep kalıyor insanın içinde. Doğumdan 12 gün sonra bebeği görmeye geldiler mesela. Mesafeliyiz ama küste değiliz. Senede 1 kere evime ya gelirler ya gelmezler. Belki de böylesi daha iyidir. Diğer oğulları gelinleri torunları hep yanındalar. Uzun süre bebeği görmeye gelmeyinceler baktım eşim çok üzülüyor dedim yalnız mı hissediyorsun kendini yok dedi siz varsınız ya. O zaman anladım o da ailesi olarak kendine beni ve annemi seçmiş benim de başka kimsem yok zaten. Bizim de böyle bir hikayemiz var gece gece içimi dökmüş oldum ☺️☺️
Agladim hikayene cok uzuldum esine ozellikle 🥹🥹2 inci cocuk istiyormusun diyorlar bazen dusunmuyorum diyorum gorduklerimden dolayiw evlat ayrimi cok agjr bir sey bence bunu bizde yasadjgimiz icin korkuyorum bende 😢

Gece gece aksiyon yaşadık kızlar ya. 36 hafta olduk bugün. Saat 1 gibi yatacakken acayip mide bulantısı ve karın/bel ağrısı (sancı/zonklama gibi bi şey) oldu. Bi de üstüne kustum gebeliğim boyunca ilk kez, ağrı daha da arttı. Hastaneye gittik, acilde girişe söyledim doğumhaneye yönlendirdiler. Açılma yoktu neyse ki, nst’de sancı da çıkmadı. Serum bağladılar bulantı ağrı vs için. Biraz rahatladım.

Sonra acilden çıkarken demezler mi 1200 tl ödeme, e benim doğum paketli tamamlayıcı sigortam var. İşte mesai saati dışı, dış işlem girdik filan saçmaladılar. Dedim tabii ki ödemeyeceğim, çözeceksiniz bunu, müdürünü aradı kız, pazartesi doktoruma randevum vardı zaten, o güne aktarmaya çalışacaklarmış vs. Dedim artık nasıl çözersiniz bilmiyorum ben ödeme yapmayacağım bana baştan bilgi vermediniz işlem yaparken soru da sormadınız sigortama dair. Neyse çıktık bakalım pazartesi göreceğiz. Valla gece gece hem gerildim hem sinirlendim.
Coook gecmis olsun canim acillerde saglik gecerli degilmis herhalde kuzum bende yasadim odedim hamilelikte

Gece gece aksiyon yaşadık kızlar ya. 36 hafta olduk bugün. Saat 1 gibi yatacakken acayip mide bulantısı ve karın/bel ağrısı (sancı/zonklama gibi bi şey) oldu. Bi de üstüne kustum gebeliğim boyunca ilk kez, ağrı daha da arttı. Hastaneye gittik, acilde girişe söyledim doğumhaneye yönlendirdiler. Açılma yoktu neyse ki, nst’de sancı da çıkmadı. Serum bağladılar bulantı ağrı vs için. Biraz rahatladım.

Sonra acilden çıkarken demezler mi 1200 tl ödeme, e benim doğum paketli tamamlayıcı sigortam var. İşte mesai saati dışı, dış işlem girdik filan saçmaladılar. Dedim tabii ki ödemeyeceğim, çözeceksiniz bunu, müdürünü aradı kız, pazartesi doktoruma randevum vardı zaten, o güne aktarmaya çalışacaklarmış vs. Dedim artık nasıl çözersiniz bilmiyorum ben ödeme yapmayacağım bana baştan bilgi vermediniz işlem yaparken soru da sormadınız sigortama dair. Neyse çıktık bakalım pazartesi göreceğiz. Valla gece gece hem gerildim hem sinirlendim.
Geçmiş olsuun ya böyle zamanlarda özel hastanelerin bu tavrı insanı çıldırtıyor cidden 🤦🏻‍♀️
Daha iyisindir umarııım 🙏🏻

Coook gecmis olsun canim acillerde saglik gecerli degilmis herhalde kuzum bende yasadim odedim hamilelikte
Çok teşekkür ederim, yok ya kaç kere acile gittik başka hastanelerde de kaç senedir, burası işgüzarlık yapıyor ben çatır çatır çözdürürüm onlara sinir oldum vallahi ağrılı ağrılı

Oyuzden uzulsekte bazi seyleri kari koca yapmaninda mutlulugu icindeyz kirilmanda haklisin hayat onlarin istedigi gibide gitmiupr senin kapini kapasalarda Allah in adaleti var ve zamani var o tarti dogru calisiyor yarina kaliyor yanlarina kalmiyor oyuzden uzulme sen cok ailene esine sukret hamilesin bir dr bebegini uzmelerine izin verme

Aynen canım zaten kimseden bir beklentimiz yoktu. Kendileri çalıp kendileri oynadılar o garip geldi. Dediğin gibi su akar yolunu bulur

Ayyy Allah rahmet eylesin. Yaptığı da yaşadığı da korkunç resmen ibretlik. Evlat ayrımı çok kötü bir sey. Ben cok sukur yaşamadım dediğim gibi annem değişik yemek bile yapsa ayırır. Yurt dışından komşular çikolata getiriyor bazen onu bile eşim dahil herkese pay eder saklar. Eşim için üzülüyorum ben bazen ben p.c miyim diye söyleniyor bir şey olduğunda. Ben ne kadar yanında olursam olayım onun ruhunda anne baba sevgisizliginden doğan bir yaralı çocuk var görüyorum. Oğlumuz iyi gelecek ona

Çok geçmiş olsuun 🙏🏻 Enfeksiyondan 3 gün hastanede yattığım için ne kadar zorlayıcı olduğunu anlayabiliyorum. Şimdi de doğuma iki hafta kalmışken üşüttüm yalnızca parolla hayatta kalmaya çalışıyorum. 🥲 Kesinlikle dikkat etsin herkes 🙏🏻

Bunun devamında karnında toplanıp sertleşme olduysa bu bir sancııı. Ama hemen geçtiği için problem değil. 36+5'im ve bana günde 2-3 kez oluyor artık 🥲 Sık ve düzenli olmadığı sürece sorun yok.
Evet karnım taş gibi oldu 🙀 ama sancı için daha çok erken degilmi yaa. 32. haftadayim daha.

Kızlar gebelik dışında birsey yazacağım size. Esimin babasının durumu oldukça iyi. 8 senelik evliyiz hicbirsey beklemedik aldırmadık istemedik kesinlikle. 2 kardeşler.diger kardeşe evlenirken İzmirden lüks bir sitede ev ve Mercedes araba alındı hediye edildi iki tarafta yardım etti. Benim esimde bende kimseye minnet etmem. Bizim düğünümüz yapıldı iki tarafta ev eşyalarına yardım etti. Düğün altinlarimizla da arabamizi aldik. Surekli de elimize para gectikce yukselttik. Kardesinin her sey ailelerden hediye oldugu icin 6 senelik evli o da dugun altinlari duruyormus. Herkes sansli degil olabilir. Huzurum olsun. Benim ailem kendi yağı ile kavrulan insanlar. Ama kardeşlerim arasında hiçbir zaman ayrım yapmadılar. Bunlardan pandemi zamanı ev alalım dedik 50 bin tl peşinat istedi eşim ne gerek var dediler vermediler eşim 1 kez sordu bu cevabı alınca da hicbirsey söylemedi. 1 ay sonra rastgele ogrendikki esimin kardeşine 3. Evlerini alsınlar diye onlara 75 bin tl vermişler. Eşime dedim bosver zorunda değiller o tarafta karşı tarafta çok yardım ediyor belki o yüzden veriyorlardır kafana takma falan filan konuştum ama ara ara bir sürü yardım attıklarını duyduk eşimin bu durum zoruna gitmeye başladı ve araya mesafe koydu.

Neyse hiç aklımızda yokken babası bir ev alayim oturun dedi. Ev benim üstüme olur siz oturursunuz dedi. Biz de mutlu olduk. Ev gezdik falan filan bugün de bir ev de karar kıldık. Babası demesin mi bana kira verirsiniz 😅🤣 Biz ev sahibimizden de evimizdende memnunuz. Neymiş diğer kardeşin de hakkı varmış bu evde ona göstereceklermis bak oturuyorlar ama kira veriyorlar diye. Ev zaten onun üzerine olacaktı. Biz de eşimle karar verdik. İlk söylediğinde şok olduk cevap veremedik arabalarimiza binip ayrıldık. Eve gelince konuştuk. Bu şekilde kabul etmediğimizi söyleyeceğiz. Kimseye minnet etmek istemem eşim de benim gibi. Çok zoruna gitti esimin bu durum. Biz bir şey istemedik. Karşı tarafa yapılan Dünya şey var. Eşime kalsa benim de hakkimdan gidiyor onlara verdikçe ama ne halleri varsa görsün diyor. Bende asla lafını ettirmedim hep bosver dedim. Ama bu da artık zoruma gitti. Hamile hamile kaç ev gezdik heves ettirdiler. Şimdi de üzmeyiz sizi dolar cinsinden kira verirsiniz diyorlar. Ee benim kiram tl keyfimde yerinde neden sana kira vereyim 🤣 burayı bu şekilde işgal etmek istemezdim ama zorumuza gitmedi desek yalan olur. İçimi boşaltmak istedim
Ya insanları anlamak cidden zor. O zaman diğer kardeşe alınan 3 evde de eşinizin hakkı var onlar kira ödüyor mu? Muhtemelen hayır.
Kabul etmeyin, etmediyseniz de zaten çok iyi yapmışsınız, anne baba bile olsa herkes bi yerde haddini bilmeli.

Eşinin yerinde olsam bende çok üzülürdüm. Ama sessiz kalmayın bence, çıkıp söyleyin siz bizimle dalgamı geçiyorsunuz diye. En azından dertleri neymiş onu öğrenirsiniz.

Ya insanları anlamak cidden zor. O zaman diğer kardeşe alınan 3 evde de eşinizin hakkı var onlar kira ödüyor mu? Muhtemelen hayır.
Kabul etmeyin, etmediyseniz de zaten çok iyi yapmışsınız, anne baba bile olsa herkes bi yerde haddini bilmeli.

Sormadık ama evler zaten onların üstüne odemiyorlardir. Yok canım etmedik söyledik kabul etmedigimizi

Eşinin yerinde olsam bende çok üzülürdüm. Ama sessiz kalmayın bence, çıkıp söyleyin siz bizimle dalgamı geçiyorsunuz diye. En azından dertleri neymiş onu öğrenirsiniz.

Laftan anlayan insana soru sorulur canım. Bunlar cahil bencil kendini çakal sanan insanlar. Kabul etmedigimizi söyledik direkt

Canım kızlar, 35+4 teyim. Geceden beri hastanelerde koşturuyorum. Midemde yanma ağrı oluyordu arada ama dün iki büklüm hale gelince acile gittik. Hani sorun midede mi başka bir şey mi var anlamadık haliyle. Yapılan kan tahlilinde bazı karaciğer enzimleri yüksek çıktı. İdrar tahlilinde de protein kaçağı var. Tansiyonum normalde iyiydi ama gece 140-95 gördük. Nst normaldi. Eve yakın hastanedeki takipli olmadığım dr sende gebelik zehirlenmesi var acil takip edildiğin yere git doğuma alsınlar dedi. Drumu aradım gelin hastanede bakalım dedi o da.

Şu an ciğer geliştiricimin ilk dozunu oldum. Yarın sabah da 2. Doz yapılacakmış. 24 saatlik idrar toplanıyor protein kaçağı incelenecek. Her öğün nst bakılacak. Tansiyon yüksek çıkmadı, 12-8 gibi. Eğer böyle seyrederse 4 saatte bir, yükseliş gösterirse 2 saatte bir tansiyon kontrolüm olacak.

Drumun tek anlam veremediği husus protein olayı. 2 gün boyunca durum izlenip en kötü senaryoda 35+6 da salı günü sezaryen ile almak niyetinde. Takipler yüz güldürücü çıkarsa 37 ye dek bekletmek istiyor. Güya 25 eylül için, 38. Haftama gün almıştık, kader.

Heyecanlıyım. Ne düşüneceğimi bilmiyorum. Hastane çantamızı getirdik ama eşimin eşyaları yok bir şey var bir şey yok falan saçma sapan 🥹 önemli olduğu için değil, boş boş konuşuyorum şu an sanırım.

Lütfen dua edin bebeğim ve benim için en güzeli, hayırlısı ne ise öyle olsun🙏

X