Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    216
Özele gidiyorum bi de yani muamele gercekten can sıkıcı. Doktorumu değiştirmeyi bugün düşündüm cidden canım. Gerekirse devlete gecerim. Hayır yani kızarak diyor çok kilolusun nasıl doğum yapmayı düşünüyorsun. Sezeryan da normal de zor olur falan filan. Kendimi obez gibi hissettiriyor ki hiç öyle değil. Etrafımda görenler bile çok kilo almamışsın vs diyorlar normalde.
Ay doktora sinir oldum okudukça sinirim arttı resmen terbiyesiz ya.

Kağan kocatepenin videosunda görmüştüm idrarda protein kaçağı preeklampsi için en önemli gösterge dedi. Tabii sen günlük 3-4 kez ölçümlerini yap. Limonlu su iç, dinlen. İkizdi dimi senin? Artık ödemler doğal da olabilir. Bu arada benim de tansiyonum normalde ve hamilelik sürecinde hep en fazla 10-7 iken son günlerde 13-8, 12-8 civarında. Zannediyorum bebişlerin yukarı yaptıkları baskı da etkiliyor 🫠 drumun yorumu gebelik tansiyonu olsaydı hiç düşmezdi yani bir baktım 14-8 bir baktım 12-7 falan olmaz diyor. Yüksek seyreder diyor. Ayrıca yoğun baş ağrısı, görmede bulanıklık, sersemlik hissi gibi olursa da hastaneye gidersin canım. Allah korusun tabi. Bence bu konuda farkında olup takip etmek yeterli, Allah'a emanetler biliyorsun. Millet bilinçsiz 15/10 larla günlerini geçirebiliyor o zaman risk. Elin üstünde iken inşallah sıkıntı çıkmaz. Kaçıncı haftadasın?

Kızlar az çok hepimiz belli haftaları eşikleri atlattık inşallah. Hepimizin telaşsız, keyifli mutlu mutlu ilerlesin süreçleri, ama bir şey olacaksa da olacak korkunun faydası yok. Ben bu mübarek günde hepimize ya şafi esması ve inşirah suresi okuyacağım 😇🙏
Evet doktorumda oyle dedi tek basina bu sekilde gebelik zehirlenmesi diyemeyiz dedi ama
Iste moral bozuyor dunden beri evde olcuyorum bi iyi bi biraz yuksek ama dedigin gibi diger belirtilerede bakiyorum onlar olmadigi icin biraz ferahliyorum. Evet ikiz 35+3 teyiz 20 eylul sezeryan gunum insallah o gune kadar saglikla cikariz ama benim hic enerjim gucum kalmadi sancilarimda var ama duzensiz bakalim en hayirli vakitte en guzel sekilde kavusalim insallah hepimiz bebislerimize.💗

Kızlar gebelik dışında birsey yazacağım size. Esimin babasının durumu oldukça iyi. 8 senelik evliyiz hicbirsey beklemedik aldırmadık istemedik kesinlikle. 2 kardeşler.diger kardeşe evlenirken İzmirden lüks bir sitede ev ve Mercedes araba alındı hediye edildi iki tarafta yardım etti. Benim esimde bende kimseye minnet etmem. Bizim düğünümüz yapıldı iki tarafta ev eşyalarına yardım etti. Düğün altinlarimizla da arabamizi aldik. Surekli de elimize para gectikce yukselttik. Kardesinin her sey ailelerden hediye oldugu icin 6 senelik evli o da dugun altinlari duruyormus. Herkes sansli degil olabilir. Huzurum olsun. Benim ailem kendi yağı ile kavrulan insanlar. Ama kardeşlerim arasında hiçbir zaman ayrım yapmadılar. Bunlardan pandemi zamanı ev alalım dedik 50 bin tl peşinat istedi eşim ne gerek var dediler vermediler eşim 1 kez sordu bu cevabı alınca da hicbirsey söylemedi. 1 ay sonra rastgele ogrendikki esimin kardeşine 3. Evlerini alsınlar diye onlara 75 bin tl vermişler. Eşime dedim bosver zorunda değiller o tarafta karşı tarafta çok yardım ediyor belki o yüzden veriyorlardır kafana takma falan filan konuştum ama ara ara bir sürü yardım attıklarını duyduk eşimin bu durum zoruna gitmeye başladı ve araya mesafe koydu.

Neyse hiç aklımızda yokken babası bir ev alayim oturun dedi. Ev benim üstüme olur siz oturursunuz dedi. Biz de mutlu olduk. Ev gezdik falan filan bugün de bir ev de karar kıldık. Babası demesin mi bana kira verirsiniz 😅🤣 Biz ev sahibimizden de evimizdende memnunuz. Neymiş diğer kardeşin de hakkı varmış bu evde ona göstereceklermis bak oturuyorlar ama kira veriyorlar diye. Ev zaten onun üzerine olacaktı. Biz de eşimle karar verdik. İlk söylediğinde şok olduk cevap veremedik arabalarimiza binip ayrıldık. Eve gelince konuştuk. Bu şekilde kabul etmediğimizi söyleyeceğiz. Kimseye minnet etmek istemem eşim de benim gibi. Çok zoruna gitti esimin bu durum. Biz bir şey istemedik. Karşı tarafa yapılan Dünya şey var. Eşime kalsa benim de hakkimdan gidiyor onlara verdikçe ama ne halleri varsa görsün diyor. Bende asla lafını ettirmedim hep bosver dedim. Ama bu da artık zoruma gitti. Hamile hamile kaç ev gezdik heves ettirdiler. Şimdi de üzmeyiz sizi dolar cinsinden kira verirsiniz diyorlar. Ee benim kiram tl keyfimde yerinde neden sana kira vereyim 🤣 burayı bu şekilde işgal etmek istemezdim ama zorumuza gitmedi desek yalan olur. İçimi boşaltmak istedim

Ayy kızlar kilo alımı yeme içme hakkında konuşulmuş herkesin sorunu farklı bende yemek yerken hep bir korkuyla suçluluk duygusu ile yiyorum içiyorum 😒😭 kendi kilom fazla değil +9 ile devam ediyorum ama oğluşum 2500 kg idi 34. Ayda ve suyum fazla maalesef 🥲 şimdi sürekli tatlı meyve yemek istesemde her yediğimde suçlu hissediyorum maalesef 🥹

Ben de 36+5'im. Son birkaç gündür coştu iyice bu durum. 😅
Bazen öyle tepkiler veriyorum ki herkes doğuruyorum sanıp korkuyor 😂 alışıcaz heralde doğana kadar bu süreçlere. Ben doktoruma her şey beni korkutuyor demiştim oda merak etme doğursan anlarsın evde bekleyemezsin öyle demişti 😀 o yüzden artık her şeyi takmamaya çalışıyorum

Kızlar gebelik dışında birsey yazacağım size. Esimin babasının durumu oldukça iyi. 8 senelik evliyiz hicbirsey beklemedik aldırmadık istemedik kesinlikle. 2 kardeşler.diger kardeşe evlenirken İzmirden lüks bir sitede ev ve Mercedes araba alındı hediye edildi iki tarafta yardım etti. Benim esimde bende kimseye minnet etmem. Bizim düğünümüz yapıldı iki tarafta ev eşyalarına yardım etti. Düğün altinlarimizla da arabamizi aldik. Surekli de elimize para gectikce yukselttik. Kardesinin her sey ailelerden hediye oldugu icin 6 senelik evli o da dugun altinlari duruyormus. Herkes sansli degil olabilir. Huzurum olsun. Benim ailem kendi yağı ile kavrulan insanlar. Ama kardeşlerim arasında hiçbir zaman ayrım yapmadılar. Bunlardan pandemi zamanı ev alalım dedik 50 bin tl peşinat istedi eşim ne gerek var dediler vermediler eşim 1 kez sordu bu cevabı alınca da hicbirsey söylemedi. 1 ay sonra rastgele ogrendikki esimin kardeşine 3. Evlerini alsınlar diye onlara 75 bin tl vermişler. Eşime dedim bosver zorunda değiller o tarafta karşı tarafta çok yardım ediyor belki o yüzden veriyorlardır kafana takma falan filan konuştum ama ara ara bir sürü yardım attıklarını duyduk eşimin bu durum zoruna gitmeye başladı ve araya mesafe koydu.

Neyse hiç aklımızda yokken babası bir ev alayim oturun dedi. Ev benim üstüme olur siz oturursunuz dedi. Biz de mutlu olduk. Ev gezdik falan filan bugün de bir ev de karar kıldık. Babası demesin mi bana kira verirsiniz 😅🤣 Biz ev sahibimizden de evimizdende memnunuz. Neymiş diğer kardeşin de hakkı varmış bu evde ona göstereceklermis bak oturuyorlar ama kira veriyorlar diye. Ev zaten onun üzerine olacaktı. Biz de eşimle karar verdik. İlk söylediğinde şok olduk cevap veremedik arabalarimiza binip ayrıldık. Eve gelince konuştuk. Bu şekilde kabul etmediğimizi söyleyeceğiz. Kimseye minnet etmek istemem eşim de benim gibi. Çok zoruna gitti esimin bu durum. Biz bir şey istemedik. Karşı tarafa yapılan Dünya şey var. Eşime kalsa benim de hakkimdan gidiyor onlara verdikçe ama ne halleri varsa görsün diyor. Bende asla lafını ettirmedim hep bosver dedim. Ama bu da artık zoruma gitti. Hamile hamile kaç ev gezdik heves ettirdiler. Şimdi de üzmeyiz sizi dolar cinsinden kira verirsiniz diyorlar. Ee benim kiram tl keyfimde yerinde neden sana kira vereyim 🤣 burayı bu şekilde işgal etmek istemezdim ama zorumuza gitmedi desek yalan olur. İçimi boşaltmak istedim
O neeee yaaa şaka gibi kesinlikle minnet etmeyin o kardeşe ev alınca gene kendi üzerine yapıp kira almış mı sizde bunu yapıyor ayıp cidden kabul etmeyin hatta kira istemeyiz şaka yaptık dedelerde kabul etmeyin o evi sizin üzerinize yaparsa anca öyle oturun yoksa ilerde sizden ne beklentileri olur belli olmaz sürekli bi minnet hırkası yüklerler üstünüze huzur bozarlar

Çıktım kızlar doktorum bilerek alttan bakmadı 4 cm bile olsa açılman tetiklemiyim ilerlemesin dedi. Kasılmalar güçlü istirahat dedi. İş güç yasak en azından 3 günü geçirelim 37. Hafta da olsun dedi. Parol iç yaticaksin dedi. 3200 ve 50 cm olmuş oğlum. Her şey yolunda şükür. Ağrı eşiğim yüksek doktorda ağrın yokmu diyor var ama idare ediyorum dedim 😂 eğer şiddetlenirse beklemek yok dedi. Hayırlısı bakalım kizlar dua edin bana
Vay be şu kahraman parola bak valla doğumda bile kendini gösteriyor 🥰 Canım kilosu vs herşeuğ maşallah çok güzel 37 de doğsa süper kolay normal yaparsın Allah’ın izniyle 🤲🏻🤲🏻

Özele gidiyorum bi de yani muamele gercekten can sıkıcı. Doktorumu değiştirmeyi bugün düşündüm cidden canım. Gerekirse devlete gecerim. Hayır yani kızarak diyor çok kilolusun nasıl doğum yapmayı düşünüyorsun. Sezeryan da normal de zor olur falan filan. Kendimi obez gibi hissettiriyor ki hiç öyle değil. Etrafımda görenler bile çok kilo almamışsın vs diyorlar normalde.
Normal 4 kilo üstü zor olabilir ama sezeryanda kendine güvenmiyor galiba benim iki arkadaşımda 4300 diğeri 4600 doğurdu sezeryandı zaten ama bi uzmanlıkta istiyor kilolu bebeği sezeryanla alırken o kendine güvenmiyorsa bu kadar seni darlıyor demek bnce değiştir gitsin onu başka doktora bi görün

O neeee yaaa şaka gibi kesinlikle minnet etmeyin o kardeşe ev alınca gene kendi üzerine yapıp kira almış mı sizde bunu yapıyor ayıp cidden kabul etmeyin hatta kira istemeyiz şaka yaptık dedelerde kabul etmeyin o evi sizin üzerinize yaparsa anca öyle oturun yoksa ilerde sizden ne beklentileri olur belli olmaz sürekli bi minnet hırkası yüklerler üstünüze huzur bozarlar

Tabiki hepsi kardesinin üzerine.Aynen canım kabul etmeyecegimizi söyleyeceğiz. Eşime güzel bir kiracı bulsunlar dedim. Biz ağzımızı açmadıkki kendi teklif etti. Hatta şaşırdık. Oglumuzun şansına heralde dedik. Kira bir de dolar üzerinden isteyince şok olduk. Geldiğimizden beri keyfimiz yok. Hiç bir şey istemedik beklemedik. Esim asla böyle bir baba olmayacağım huylu huyundan vazgecmiyormus demekki dedi

Ya kardeşler arasında nasıl ayrım yapabiliyor bu aileler aklım almıyor. Ama çok da duyuyorum ve eşin aslnda mesafe koyarak en iyisini yapmış.
Bu son ev olayıysa aşırı ayıp bişey. Bi de dolar diyor ya😂 o baya kendine garanti kiracı arıyormuş herhalde.. ben de olsam asla kabul etmem muhtemelen de bozulduğumu belli ederim ya. Kira gelirine kendilerinin çok mu ihtiyacı var?

Ben de aynı şeyleri söyledim. Gebelikte artmasının sebeplerini aşağıdaki gibi sıraladı:

*Gebelikte enfeksiyona sebep olacak hormonlarda artış varmış.
*Enfeksiyon nemli bölgelerde daha kolay ürüyormuş. Gebelikten ötürü akıntı arttığı için bunu daha elverişli hale getiriyormuş.
*Bebek mesaneye sürekli baskı yaptığı için aslında biriken idrarımızı normalde yaptığımız gibi boşaltamıyormuşuz, mesane kıvrıldığı için orada ister istemez kalıyormuş, bu sebeple enfeksiyonda artış gözleniyormuş.
*Gebelik sebebiyle zaten enfeksiyonsuz akıntı da arttığı için günlük ped kullanımında artış oluyormuş. Bu da enfeksiyonun en büyük sebebiymiş. Bana yanıma 3 külot almamı ve bunları gün içinde akıntım oldukça değiştirmemi önerdi. Pedleri hayatımızdan en azından gebelikte çıkarmamız gerektiğini söyledi. Normalde de çok sağlıklı bulmadığını ekledi.
*Genital bölge daha çok kontrol edildiği için normalden daha fazla kıl temizliği yapılıyormuş. Bu da var olan dengeyi bozuyormuş. Hiç jilet kullanmayanlar bu dönemde kullanmaya başlıyormuş mesela. Bu da aslında istenmiyormuş.
  • Yine yaz dönemi gebelerinde duş alma sıklığı artıyormuş ama gebe özellikle son dönemde eskisi gibi eğilemediği için kurulanmakta zorluk yaşanıyormuş. Bu da bir sebepmiş.
  • Normal hayatında çok enfeksiyon geçirmeyen kadınlarda tanımadık bu kaşıntı hissi çok daha rahatsız edici oluyor ve kadınlar sırtını kaşır gibi kaşıyor dedi. O yüzden kanamalar yaşanıyor çok daha hassas bir bölge burası dedi. Bu kaşınmalar sırasında da varolan enfeksitona mikrop taşınıyor asla dokunulmamalı dedi.

Şunları önerdi;

*Kurulanmaya eşiniz yardım etmeli.
*Vajina içini yalnızca ılık suyla temizlemelisiniz. Bebek şampuanı, katkısız sabun bunlar florayı bozuyormuş.
*Günlük ped kullanılmamalı, temiz çamaşır ile değiştirilmeli.
*Asla çiş tutulmamalı, az yapıyoru diye biraz daha beklenmeye çalışılmamalı.
*Yaz dönemi su tüketimi 2 litre altına düşmemeli.
*Renkli renksiz tüm iç çamaşırları 80 derecede yıkanmalı. Mümkünse vajinaya temas yerleri giyilmeden ütülenmeli.
*Genital bölge kıl temizliği hangi yöntem ile yapılıyorsa ve şartlar elverişli ise o yöntemle yapılmalı. Sürekli jilet kullanımından kaçınılmalı.
*Evde mümkün olduğunca istirahat ederken iç çamaşırı giyilmemeli.

Bunlar hatırladıklarım canım. Tabiki bir de verdiği ilaçları düzenli kullanmamı tembihledi. Vajinanın dış dudakları için travazol krem verdi, bir de 2 günde 1 kullanmam gereken toplam 6 tabletlik bir fitil verdi.
Hayy masallah coguna dikkat ettim ama yinede edeyim hepsine canim coook sagol nasil guzel yazmissin ellerine saglik

Ben evlendikten sonra aileden yardım alma olayına karşıyım ya hastalık olur bsey olur Allah korusun o zaman belki istenebilir ama diğer türlü kök ailelerin her şeye müdahale etme ve söz hakkına sahip olma gibi durumları oluyor.Ki artık siz ayrı bir ailesiniz eşiniz ve çocugunuzla.O sınır cekilmedigi sürece de ayrısmamış olursunuz.Bende de tam tersi ailenin uzerine düşülen ne dese yapılacak olan ogluyla evliyim ama asla ufacık dahi olsa bsey istemesine izin vermedim eşimin.Bu taşınma sıfırdan eşya alma konusunda bize hazır nakit para vereceklerdi asla dedim alamayiz biz kredi kartıyla kendi paramızla taksitle bir şekilde alırız dedim.Hatta bu tarz konular konuşulmasını da sevmiyorum yanımda.Hepsini uyardım benim yanımda para mevzusu konuşmayın diye.Kendi ailemden de öyle gördüm,benm ailem de kendi yavinda kavrulan insanlar bu zamana kadar hiç bsey istemedim onlardan aksine ben para kazanmaya basladgmdan beri onlara yardim ettim hep ta ki evlenene kadar.Kök ailelerden ayrismak çok önemli özellikle erkek çocukları açısından

Ya kızlar ben doğuma girdiğimde yazdıklarınızı tek tek okudum dün gece o kadar duygulandım ki resmen gözleri. Dolu dolu okudum çoğu gözümden kaçmış. İyi ki varsınız sizin dualarınız sayesinde böyle güzel sonuçlar aldığıma inanıyorum 🙏🏼🥰 Bir kaç soru görmüştüm onlara da cevap vereyim; Evet hastane çantam hazırdı çünkü 2 hafta öncesinde doğumum başlamıştı ve durdurmuşlardı ondan sonra hemen hastane çantamı hazır etmiştim 😁😁 Evet çocuk Aslan burcu oldu hahahah hiç aklımda yoktu. İstemeden eşimle manifestlemişiz sanırım ☺️Ben başak mı terazi mi olacak acaba diye bekliyordum kısmet böyleymiş 😅 6. Gün yoğun bakıma yattık sarılıktan 19.5 çıktı değeri fototerapi gördü 24 saat Barloş. Ben o sırada tabi üzüntüden sütüm çok azaldı. Şimdi anne sütü mama takviyesi olarak devam ediyoruz. Üzüntü stres sütü gerçekten çok etkiliyormuş bilginiz olsun kızlar ama olsun buna da razıyım 🥰🥰 Anne sütü önemli ama beslenip büyümesi daha da önemli benim için ❣️
Canim elde degil kendini suclama emin ol hepimizde olurdu ayni sey ,bende aslan burcuyum vee aslanlar ailesine asiri bagli oluyor tek sorunumuz egomuz oluyor zaman zaman o biraz sinir bozucu ve merhametli vicdanli asiri comertler🥰

Ya kardeşler arasında nasıl ayrım yapabiliyor bu aileler aklım almıyor. Ama çok da duyuyorum ve eşin aslnda mesafe koyarak en iyisini yapmış.
Bu son ev olayıysa aşırı ayıp bişey. Bi de dolar diyor ya😂 o baya kendine garanti kiracı arıyormuş herhalde.. ben de olsam asla kabul etmem muhtemelen de bozulduğumu belli ederim ya. Kira gelirine kendilerinin çok mu ihtiyacı var?

İhtiyaçları olsa zaten direkt ben teklif ederdim. 5 milyonluk evi direkt nakit alabilecek kredi çekmeyecek kadar durumları iyi canım. Benimde aklım almıyor. Bizim aile de annem özel bir yemek yapsa en basitinden birimiz olmayalım dondurucuya atar saklar. Pandemi zamanı gorusemeyince çok kapıya gelip 2 dk verip gitmislerdir ki evimiz arası arabayla 20 dakika yakın değil. Annem der boğazımdan geçmiyor. Yani en basit örnek verdim. Burayı da bu konuda rehin aldığım için çok üzgünüm ama gerçekten çok etkilendik. 2 haftadır hevesle ev bakıp yürümeye halim yok elimizde tabure ev ev gezdik. Yani baştan de değil mi niyetini. Bizi hele de bu halde beni doğumuma kalmış 21 gün ne peşinden sürüklüyorsun😅 eşim oldukça mesafeli çünkü değişik bencil insanlar. Ben mesela kayinvalidemin evinde rahat yemek yiyemem dolabını asla açmam. 1 yıllık anca evliydim eşimle diyet yapıyorduk. 2 aile dostunu çağırmış kayinvalidem bizi de yemeğe cagirmislardi. Köfte vardı ortada valla saymamistim kaç tane yediğimi ama kayinpederim diyetinde kaç tane vardı 5 tane köfte yedin ohhh bıraktın diyeti demekki demisti o kadar zoruma gitmişti ki yediğim köfteyi sayması. Tamam yemiyorum diyip bırakmıştım geri kofteyi kayinvalidem yalvardı aile dostlaru ne kadar ayıp dedi babasına. Saçma sapan bir halde kaldım. Baktım konu uzayacak yuttum o kofteyi ama nasıl geçti boğazımdan bir de bana sorun. Eşim mesaideydi masada yoktu. Anlattigimda çok sinirlenmisti uzun bir süre gitmemisti ailesine. Mesela bunlar benim ailemde ayıptır. Tam tersi diyetteyim dese eşim annem diyetini evinde yap oğlum der. İçim çok dolu kızlar burayı rehin aldım hakkınızı helal edin daha da yazmiyim en iyisi

Ben evlendikten sonra aileden yardım alma olayına karşıyım ya hastalık olur bsey olur Allah korusun o zaman belki istenebilir ama diğer türlü kök ailelerin her şeye müdahale etme ve söz hakkına sahip olma gibi durumları oluyor.Ki artık siz ayrı bir ailesiniz eşiniz ve çocugunuzla.O sınır cekilmedigi sürece de ayrısmamış olursunuz.Bende de tam tersi ailenin uzerine düşülen ne dese yapılacak olan ogluyla evliyim ama asla ufacık dahi olsa bsey istemesine izin vermedim eşimin.Bu taşınma sıfırdan eşya alma konusunda bize hazır nakit para vereceklerdi asla dedim alamayiz biz kredi kartıyla kendi paramızla taksitle bir şekilde alırız dedim.Hatta bu tarz konular konuşulmasını da sevmiyorum yanımda.Hepsini uyardım benim yanımda para mevzusu konuşmayın diye.Kendi ailemden de öyle gördüm,benm ailem de kendi yavinda kavrulan insanlar bu zamana kadar hiç bsey istemedim onlardan aksine ben para kazanmaya basladgmdan beri onlara yardim ettim hep ta ki evlenene kadar.Kök ailelerden ayrismak çok önemli özellikle erkek çocukları açısından

Canım benim biz de aynı şekilde. 8 senedir en ufak birsey istemedikki. Hatta eşimle hep konuşuruz bu sebeple minnetimiz yok kimseye diye. Kendileri durup dururken teklif ettiler ve ısrar da ettiler. Emlakcilarla randevulasip bizi çağırdılar. Bize ev bakın demelerine rağmen biz kendimiz bakıp bulup gezmedik kesinlikle. Ama en baştan bu şekilde söylemesi iyi oldu, normalde doğru yolda olduğumuzu gorduk

Tabiki hepsi kardesinin üzerine.Aynen canım kabul etmeyecegimizi söyleyeceğiz. Eşime güzel bir kiracı bulsunlar dedim. Biz ağzımızı açmadıkki kendi teklif etti. Hatta şaşırdık. Oglumuzun şansına heralde dedik. Kira bir de dolar üzerinden isteyince şok olduk. Geldiğimizden beri keyfimiz yok. Hiç bir şey istemedik beklemedik. Esim asla böyle bir baba olmayacağım huylu huyundan vazgecmiyormus demekki dedi
Dalga geçer gibi ya dolar bi de resmen üzerlerinden atmak istemişler millete biz telif ettik kabul etmedik diyip vicdan rahatlatacaklar

X