Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Canım benim de 13 gün kaldı ve ben de çok fena üşütmüşüm, aynı yolun yoldaşıyız 😅 Kişiden kişiye değişir ama tuzlu suyla temizlik yaptım burum akıntım 4. günde geçti, suyumu limonsuz içmiyorum, her sabah pekmez yiyorum ama boğaz ağrım her gün daha kötü oluyor, kas kemik ağrılarım da 2. günde hafifledi. Doktoruma ne yapabilirim diye sordum, ılık su, limon ve parolu önerebildiii. Geçmiş olsun ❤️
Canm 17 eylül e mi verdi günü 🤩 kaçıncı hafta da olmuş oluyor

Merhaba güzel anneler :) kaşık biberon , burun aspiratörü aldınız mı ? Lazım oluyor mu ? Bir de hastane çantasına emzik ve biberon koymalı mıyız sizce?
Kaşık biberon de burun aspiratörü de aldım bir de eczanemden serum fizyolojik aldım (üst kat komşum doktor, o gösterecek kendi başıma yapamam ilk başta)

Hastane çantama kaşık biberon ve ucu meme ucuna benzediği için aldığım mamajoo biberon koydum. Emzik almadım vermeyi düşünmüyorum

Benim de öyle eksikler çok yavaş yavaş alırım yaparım diye düşünüyorum kaburgalara baskı yapıyor diyorum dah büyüdükçe çok yapacak diyor 😂 rahatlama yok anlayacağın çalışmaya devam mı sende
Devam. Ama bir gör nasıl gidip geliyorum. Nefesimi zor alıyorum resmen. Sırf doğum sonrasına bir ayım kalsın diye kendimi sürüklüyorum. Nabzım 140 lara çıkıyor. Çok aşırı zorlanıyorum 🤦🏻‍♀️ belli ki sende devam ediyorsun 😔

Hiç mide sorunum yoktu. 4-5 gündür öldüm midemden. Yanıyor. Yukarı geliyor. Heralde bebek büyüdükçe midem sıkışıyor 🙄istifra etsem rahatlayacağım sanki ama onu da yapamıyorum korkudan ☺️

Ben yine eve gelince yatıp yuvarlanıyorum. Senin bir tane daha bebişin var. Sonsuz kolaylıklar diliyorum. Bu arada en son ne zaman kontrole gittin, bebiş büyümüş mü 🥰

Merhaba güzel anneler :) kaşık biberon , burun aspiratörü aldınız mı ? Lazım oluyor mu ? Bir de hastane çantasına emzik ve biberon koymalı mıyız sizce?
Ben hiç biberon koymayacağım. Ebe istemiyor. Mamaya ihtiyaç olursa biz başka yöntemle besleyeceğiz dedi. Ama ev için almak istiyorum tabi

Teşekkürler cevap için. Bende emzik olarak philips avent almıştım ama ebe lansinoh diyince ne yapsam bilemedim. Ben bugün 33+6 oldum. Bana baştan 100 gün verseler eksikleri yine yetiştiremeyecek gibiyim. Napıcam ben ya 😂
Bende bugün 33+6 yim 🥰 erken doğum riskim olmasına rağmen eksik çok, nasıl bir kafadayım bilmiyorum 😃 oğlumda ve kızımda philips avent kullandım meme reddi hiç yaşamadım bu bebegimde yine avent aldım

Ya kızlar benim bebek kafasını dayamıştı işte devam hala selvik uzunluğu iyi dedi aslında 20lerde bişi dedi unuttum sancı çıkmıyor suyu herşey iyi ama sırf işte bebek başı dayamış erken gelmesin diye hergün progesteron fitil kullan daha etkili falan diyor ama bn şu an nedense gereksiz buluyoruz sizce yani her kullandığımız gıda bile bebekte etki ediyor deniliyor tam bide fitil direk bebeğe geçmezmi bilmiyorum. Bu durum yaşayam fikri olan var mı ?
Progestan fitilin zararı yok, aksine faydası var. Vücudunuzun gebeyken ürettiği hormonu destekliyor erken doğum düşük vb önlemi olarak.
Ben 7 ay boyunca kullandım düşük riskimden dolayı. Doktor önerdiyse kullanın bence.

Burun aspiratöru aldım. Fakat kaşık biberon almadım. İhtiyaç dahilinde alınır diye. Kullanacak olanlar biberon ve emzik koydu çantaya sanırım. Ama ben kullanmıyorum diğer çocuklarım hiç tutmadı bunada almadım ☺️
Ben de emzik ve biberon aldım ama hastane de ihtiyaç duyar mıyım bilemiyorum :) burun aspiratörü alayım ben de teşekkürler :)

Kızlar dun akşam yarım saat sancı çektim devam etseydi doktora gidecektim. Geçti şükür fakat tüm gece belim ve bacaklarim ağrıdı yordu sancı beni. Günden güne daha çok hissettiriyor geleceğini 36+2 deyiz 1/2 hafta daha idare ederiz inşallah abisine çekerse 39 a kadar böyle sanciya beni alistiricak
ben de dün gece akşam yemeğini sindiremediğim için uyuyamadım ya allahım bir yemek sindirmek bile çok zor bu haftalarda :KK43: 34+5 olduk bugün . Her gece bizi farklı maceralar bekliyor :)

Kızlar dun akşam yarım saat sancı çektim devam etseydi doktora gidecektim. Geçti şükür fakat tüm gece belim ve bacaklarim ağrıdı yordu sancı beni. Günden güne daha çok hissettiriyor geleceğini 36+2 deyiz 1/2 hafta daha idare ederiz inşallah abisine çekerse 39 a kadar böyle sanciya beni alistiricak
Dün benim de öyle oldu 35+2.. yarım saat aralıkla belden giren tüm karna yayılan sancım oldu ve baya korktum panik oldum.. haftası erken diye🥹 2 saat dinlendim su içtim hafifledi, şuan daha iyiyim

Merhaba canım ben kasık biberon babyjem Di sanırım e bebekten aldım doğum çantasına koydum. Burun aspiratör aldım ama doğum çantasına koymadım.

Normal biberon da aldım philips avent aldım 2 li 0+ ama arkadaşım 0+ da olsa aventin akışının çok olduğunu kendi bebeginde problem yaşadığını söyledi. Mamajoo anti kolik 0+ önerdi. Bende bir daha mamajoo aldım bunu da hastane çantasına koydum.

Emzik olarak philips avent soothie aldım. Bir de mamajoo set olarakti yanında emzik hediyeydi onu da aldım yanıma. Emzik tutmasını çok istiyorum. Tecrübeli arkadaşlarım önce emzik vermek istemediklerini sonra tutsun diye ugrastiklarini ve emzigin anne için kolaylık olduğunu söylediler bende hastaneye yanıma aldim
Merhaba, ben de biberon avent aldım 0 olanı ama burada bir kaç kişi daha önermediğini söyledi bari plastik olanları lansinoh ya da mamajo o bakıyım teşekkürler :) emzik olarak bende avent aldım . Emzik tutmasını ben de çok istiyorum. O zaman her ihtimale karşı emzik ve kaşık biberonda alayım yanıma :)

Kaşık biberon de burun aspiratörü de aldım bir de eczanemden serum fizyolojik aldım (üst kat komşum doktor, o gösterecek kendi başıma yapamam ilk başta)

Hastane çantama kaşık biberon ve ucu meme ucuna benzediği için aldığım mamajoo biberon koydum. Emzik almadım vermeyi düşünmüyorum
Serum fizyolojiği ben de duydum ama nasıl kullanılır hiç bir fikrim yok :)

Vallahi bana da herkes avent dedi küçükken cam olanı al büyüyünce fırlatıyorlar plastik olanı al dediler. Pejki lansinoh olan nasıl kullandınız mı hiç ? bari plastik olanları ondan alıyım .
Yani çocuğa göre değişir ama fırlatinca kırılacak şeklinde olmuyor biberonlar zaten eline verecek yasa gelince de bekliyorsun 2 dakikalık bir durum
Gerçi ben 1 bucuk yaştan sonra vermedim biberon hani 3 yaş çocuğa verilecekse kırabilir. Avent yoksa çok güzel biberon sterilizasyon falan için cam olması daha iyi . Ama benim tavsiyem alma başka belki hiç ihtiyacın olmayacak biraz çocuk belirliyor bu tarz şeyleri baktın ihtiyaç oldu alırsın sonra .

Ya kızlar benim bebek kafasını dayamıştı işte devam hala selvik uzunluğu iyi dedi aslında 20lerde bişi dedi unuttum sancı çıkmıyor suyu herşey iyi ama sırf işte bebek başı dayamış erken gelmesin diye hergün progesteron fitil kullan daha etkili falan diyor ama bn şu an nedense gereksiz buluyoruz sizce yani her kullandığımız gıda bile bebekte etki ediyor deniliyor tam bide fitil direk bebeğe geçmezmi bilmiyorum. Bu durum yaşayam fikri olan var mı ?
Canım 19. Haftadan beri kullanıyorum sabah akşam fitil. Onu ilaç gibi düşünme eksik olan hormonu tamamlıyor riskleri engelliyor olarak düşün. Tiroit hapı nasıl hormonu düzeltiyor içmemek daha kötüyse progestan fitilde aynı şekilde. Gönlün ferah olsun bi sıkıntı olursa yaz bana 😄😘

Öncelikle çok geçmiş olsun ❤️‍🩹

26 yıl boyunca adını dahi duymadığım idrar yolu enfeksiyonunu gebelik sürecinde 2 ay arayla 2 kez yaşadım. 2. kez enfeksiyon şikayetiyle hastaneye gittiğimde crp’m 138’lerdeydi. Vajinal tablet kullandım bende. Başta nasıl olacak dedim, garip geldi ama yapamayacağımı düşündüğüm için eşimden yardım aldım ilk gün. Sonraki günde ben denedim ve inan ne acı ne de başka kötü bir hissiyat yaşamadım. Vücut olarak kasma kendini. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsin 🙏🏻 Fitili yerleştirdikten bir yarım saat sonraya kadar hareket etmemeye dikkat et, fitili yerleştir ve kalkma. Tekrardan geçmiş olsun ❣️
Cesaret ederek ben de deneyeceğim bu akşam, zaten mecburum. Ağızdan alınanlar ile ne yazık ki bir iyileşme görmedim çünkü. Sizin de tekrarını yaşamamanızı diliyorum, teşekkür ederim❤️

X