Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Serum fizyolojiği ben de duydum ama nasıl kullanılır hiç bir fikrim yok :)
Bebeklerin hasta olmasalar da sıklıkla burunları tıkanabiliyor. Açmak gerekiyor o yüzden. Burnuna serum fizyolojikten sıkıp aspiratörle çekiyorsunuz. Çeşitli aspiratörler var. Biraz iğrenç gelebilir kulağa ama ben kendi nefesimizle çektiğimiz aspiratörlerden kullanmıştım, onlar çok pratik ve işe yarıyor.

Yani çocuğa göre değişir ama fırlatinca kırılacak şeklinde olmuyor biberonlar zaten eline verecek yasa gelince de bekliyorsun 2 dakikalık bir durum
Gerçi ben 1 bucuk yaştan sonra vermedim biberon hani 3 yaş çocuğa verilecekse kırabilir. Avent yoksa çok güzel biberon sterilizasyon falan için cam olması daha iyi . Ama benim tavsiyem alma başka belki hiç ihtiyacın olmayacak biraz çocuk belirliyor bu tarz şeyleri baktın ihtiyaç oldu alırsın sonra .
Haklı olabilirsin belki biberonda emzikte kullanmayacak bilemeyiz bir hevesle insan her şey almak istiyor :)

Bebeklerin hasta olmasalar da sıklıkla burunları tıkanabiliyor. Açmak gerekiyor o yüzden. Burnuna serum fizyolojikten sıkıp aspiratörle çekiyorsunuz. Çeşitli aspiratörler var. Biraz iğrenç gelebilir kulağa ama ben kendi nefesimizle çektiğimiz aspiratörlerden kullanmıştım, onlar çok pratik ve işe yarıyor.
Artık biz yeni anneler de deneyimledikçe öğreneceğiz bakalım :) Her ihtimale karşı ben de bir burun aspiratörü alırım :)

En iyisi bu olmuştu ben de kullanınca günlük temizlik yapardım diğer çocuğumda. Havalar soğuyup petekler de açılmaya başlayınca ztn ne kadar nemlendirsekte odaları tıkanıklık oluyor. Çekmek çok işe yarıyor

Selam kızlar bebek alışverişine başlayacağım ayın 15 inde 😁 büyük parçalar(bebek arabası puset park yatak banyo seti çöp kovasi) dışında kendimce şöyle düşündüm doğru mu sizce?
5 li kısa kollu zıbın (yenidoğan)
5li uzun kollu zıbın (0-3 ay)
Hastane çıkışı
Uzun kollu tulum 3-5 tane (0-3 ay)
Alt üst takım 1-2 tane
Fermuarlı kundak
Bol bol mendil
Çorap
Alt değiştirme matlari (kullan at olanlardan)
Muslin örtü
Temizlemek için pamuk
Bebek bakım seti( yağ krem şampuan deterjan)
Bebek bezi

Kendim için de;
Gümüş kapak
Lansinoh meme ucu şeyi
Gecelik (elbise şeklinde genelde ya da emzirmeye uygun)
Bı ped vardı adını unuttum doğumdan sonra kullaniyormusuz

Merhaba kızlar kontrolüm vardı 33 hafta olduk çok şükür kilosu boyu haftasına göre her şey iyiymiş. 24. Haftada suyun alt sınırda demişti doktorum o zamandan beri suya takılıyordum bol bol su içtim bu hafta da üst sınırda dedi doktorum 😅 Doğum pozisyonundaymış 36ya kadar sabit durmazlar genelde dedi takip ederiz dedi artık kaburgalarım acıyor tekmelerken. Nefes almak zorlaştı özellikle merdiven çıkarken 🥲 normal doğum gibi gözüküyor dedi bakalım gidişata göre bakarız dedi 2 hafta sonra tekrar kontrole çağırdı. 2 kere kusma ishal yaşadım salgın varmış aman dikkat edin kızlar. Beşiğini aldık kanz with me 2 tercih ettim anne yanı istediğim için. Alışverişi neredeyse tamamen bitti oğlumun çok şükür. Benim hastane ihtiyaçlarım falan kaldı sadece. Onlarda kısa vakitte hallederim. Hastane çantasını daha hazırlamadım ama bebeğin kıyafetlerini yakın zamanda yıkayıp hazır etmeyi düşünüyorum. Şuan önümüzde akrabamızın bir düğünü var onu atlatıp hastane çantasını da hazırlarım diye düşünüyorum. Bu arada ben daha hiç nstye girmedim ne zaman başlarım bilmiyorum. Gidenlere şeyi sormak istiyorum muayene olmadan önce mi nstye giriyorsunuz muayeneden sonra mı? Doktor mu söylüyor bunu nasıl yapacağımızı?

Selam kızlar bebek alışverişine başlayacağım ayın 15 inde 😁 büyük parçalar(bebek arabası puset park yatak banyo seti çöp kovasi) dışında kendimce şöyle düşündüm doğru mu sizce?
5 li kısa kollu zıbın (yenidoğan)
5li uzun kollu zıbın (0-3 ay)
Hastane çıkışı
Uzun kollu tulum 3-5 tane (0-3 ay)
Alt üst takım 1-2 tane
Fermuarlı kundak
Bol bol mendil
Çorap
Alt değiştirme matlari (kullan at olanlardan)
Muslin örtü
Temizlemek için pamuk
Bebek bakım seti( yağ krem şampuan deterjan)
Bebek bezi

Kendim için de;
Gümüş kapak
Lansinoh meme ucu şeyi
Gecelik (elbise şeklinde genelde ya da emzirmeye uygun)
Bı ped vardı adını unuttum doğumdan sonra kullaniyormusuz
Başka şeyler varsa da süreç içinde alırım diye düşünüyorum bebisin durumuna göre 😂yani ben acil alınması gerekenler bunlardir diye düşündüm aslında

Valla kızlar karışması karismamasindan daha beter 😆 ben büyük şeyler hariç ana kucağı , odası, bebek arabası, anne yanı yatağı ve mama sandalyesi dışında yorumunu bile sormadım diğer şeylere. Bunlarda bile çok yordu beni incigi cincigi her seyine bakiyor kiyas yapiyor arastiriyor video izliyor icimi sisiriyor😆
Yaaa 😁😁😁😁ne burcu esin ilgilenmesi iyimi ilgilenmemesi bilemedim

Yaaa 😁😁😁😁ne burcu esin ilgilenmesi iyimi ilgilenmemesi bilemedim

Kova canım. Bende kovayim😆 normalde hiç birseye karışmaz sorarsam en fazla kısa bir yorum yapar. Ama bebiste kafayı yedi 😅 ikisi de kötü ortası olsun 😅 Çok hayal kuruyor bir sürü konu sayıyor yetistirecem oğlumu diyor. Sağlıkla o günleri görürüz inşallah 💜 hayır benim oglusumda tekme atmıyor atmıyor beni panik yapıyor babası konuşuyor hemen tepki veriyor diyorum ohh babaci olacak galiba 🤣

X