Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Kızlar biberon olarak ne aldınız? Benim doktorumun yanında çalışan ebe lansinohun cam olanını tavsiye etti. Onu alayım dedim ama şimdi internetten bakıyorum bir sürü ml var. Siz neler aldınız
Ben Comotomo aldıım. Bir bak istersen. Yorumları bayağı iyi genelde. Antikolik ve temizliği de bayağı kolay. Cam olanı minnoklar tutmakta zorlanıyor.

Son düzenleme:
Öncelikle çok geçmiş olsun

26 yıl boyunca adını dahi duymadığım idrar yolu enfeksiyonunu gebelik sürecinde 2 ay arayla 2 kez yaşadım. 2. kez enfeksiyon şikayetiyle hastaneye gittiğimde crp’m 138’lerdeydi. Vajinal tablet kullandım bende. Başta nasıl olacak dedim, garip geldi ama yapamayacağımı düşündüğüm için eşimden yardım aldım ilk gün. Sonraki günde ben denedim ve inan ne acı ne de başka kötü bir hissiyat yaşamadım. Vücut olarak kasma kendini. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsin Fitili yerleştirdikten bir yarım saat sonraya kadar hareket etmemeye dikkat et, fitili yerleştir ve kalkma. Tekrardan geçmiş olsun

Allah allah çok garip, yüzlerce video izledim neredeyse hepsinde en iyi akışın avent yenidoğan olduğunu söylüyordu. inşallah hiç gerek kalmaz da...
Evet işte sıkıntı orda akışı çok iyi konforu güzel ben de ilk gebeligimde çok araştırıp almıştım ama özellikle 40 tan sonra bebek bilinçlenmeye başlayınca o konforu istiyor memeyi daha az tutuyor. Tercih sizin tabiki ama benim tecrübem ve arkadaşlarımın tecrübesi maalesef bu yönde

Sancı dediğin kasılmalar mı nasıl bir sancıydı. Ben biraz sancı çeksem korkar giderim herhalde tecrübelilik böyle bir şey demekki :bl
Belden başlayan kasılma, sertleşme oluyor ve ztn emin ol anlıyorsun farklı olduğunu ben evde cekme taraftariyim eğer doğum sancısı da olsa. Pilates topu ve masaj ise yarıyor hafifletmeye

Arkadaşıma dediler 2 hafta daha durdu sorun olmadı. Bebiş kendi sancısı ile geldi

Geçmiş olsuuun Artık dayan yüreğim dayan modundayız Bir hafta daha dursun bir hafta diyee diye sağ salim ışığa ulaşıcaz inşallah amin

Vallahi bana da herkes avent dedi küçükken cam olanı al büyüyünce fırlatıyorlar plastik olanı al dediler. Pejki lansinoh olan nasıl kullandınız mı hiç ? bari plastik olanları ondan alıyım .

Ben ilk çıktığında sinemada izlemiştim, kocasına sinir olmaktan ziyade kadının kendini bu kadar yıpratmasına çok sinir olmuştum. Yani her şeye yetişmek zorunda değiliz sonuçta bir canlıyı dünyaya getiriyoruz her şeyimiz değişiyor vücudumuz duygularımız hormonlarımız gibi gibi

Merhaba güzel anneler :) kaşık biberon , burun aspiratörü aldınız mı ? Lazım oluyor mu ? Bir de hastane çantasına emzik ve biberon koymalı mıyız sizce?
Burun aspiratöru aldım. Fakat kaşık biberon almadım. İhtiyaç dahilinde alınır diye. Kullanacak olanlar biberon ve emzik koydu çantaya sanırım. Ama ben kullanmıyorum diğer çocuklarım hiç tutmadı bunada almadım

Merhaba geçmiş olsun. Bu durumu ben kendimde çözdüm. Kendi çapımda birsürü nedeni var.
1-Jilet kullanımı
2- Banyoda sabun kullanımı.( Vajinaya köpük gelmemesi gerekiyor.)
3- Özellikle cinsel ilişkiden hemen sonra işememek.
4- Bir de tabiki iç çamaşırı temizliği ( Hamileliğimin başından itibaren idrarımı tutamadım. Özellikle iç çamaşırı bizleri hasta ediyor zaten.
Gelelim sonuçlara.
Hamileliğimin sonundayım 4 aydır sıkıntım yok. Geceleri iç çamaşır giymedim ve hala giymiyorum. Gündüzleri de depend kilot bez giyiyorum. Önceden ped takmayı denedim idrar kaçırma konusunda çözüm olsun diye hemen azıcık kaşıntı hissedince bidaha takmadım.

BİR DE ÖNEMLİ OLAN ŞEY GÜNDE 5L SU İÇİLMEZSE YİNE TEKRARLANIYOR.

Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah, sağlıkla kucağınıza alın bebişi

Bir de kesinlikle arıtma suyunda şifa buldum
Yaklaşık 20 yıldır arıtma suyu içiyorum. Arıtma dışındaki sular beni hemen hasta ediyor. Böbreklerim ağrıyor idrarım yanıyor. Herkese tavsiye ederim

Merhaba güzel anneler :) kaşık biberon , burun aspiratörü aldınız mı ? Lazım oluyor mu ? Bir de hastane çantasına emzik ve biberon koymalı mıyız sizce?

Merhaba canım ben kasık biberon babyjem Di sanırım e bebekten aldım doğum çantasına koydum. Burun aspiratör aldım ama doğum çantasına koymadım.

Normal biberon da aldım philips avent aldım 2 li 0+ ama arkadaşım 0+ da olsa aventin akışının çok olduğunu kendi bebeginde problem yaşadığını söyledi. Mamajoo anti kolik 0+ önerdi. Bende bir daha mamajoo aldım bunu da hastane çantasına koydum.

Emzik olarak philips avent soothie aldım. Bir de mamajoo set olarakti yanında emzik hediyeydi onu da aldım yanıma. Emzik tutmasını çok istiyorum. Tecrübeli arkadaşlarım önce emzik vermek istemediklerini sonra tutsun diye ugrastiklarini ve emzigin anne için kolaylık olduğunu söylediler bende hastaneye yanıma aldim

Canım fitili kullan ben de kaşımaktan kanattım . Benim de mantarım coştu bı anda ama ilaçları kullan mutlaka ben şu an antibiyotik ,xl tablet , travazol krem kullanıyorum iki gün oldu kaşıntım azaldı ama bitmedi

Ya kızlar benim bebek kafasını dayamıştı işte devam hala selvik uzunluğu iyi dedi aslında 20lerde bişi dedi unuttum sancı çıkmıyor suyu herşey iyi ama sırf işte bebek başı dayamış erken gelmesin diye hergün progesteron fitil kullan daha etkili falan diyor ama bn şu an nedense gereksiz buluyoruz sizce yani her kullandığımız gıda bile bebekte etki ediyor deniliyor tam bide fitil direk bebeğe geçmezmi bilmiyorum. Bu durum yaşayam fikri olan var mı ?

Benim de öyle eksikler çok yavaş yavaş alırım yaparım diye düşünüyorum kaburgalara baskı yapıyor diyorum dah büyüdükçe çok yapacak diyor rahatlama yok anlayacağın çalışmaya devam mı sende

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…