Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Canm 17 eylül e mi verdi günü kaçıncı hafta da olmuş oluyor

Merhaba güzel anneler :) kaşık biberon , burun aspiratörü aldınız mı ? Lazım oluyor mu ? Bir de hastane çantasına emzik ve biberon koymalı mıyız sizce?
Kaşık biberon de burun aspiratörü de aldım bir de eczanemden serum fizyolojik aldım (üst kat komşum doktor, o gösterecek kendi başıma yapamam ilk başta)

Hastane çantama kaşık biberon ve ucu meme ucuna benzediği için aldığım mamajoo biberon koydum. Emzik almadım vermeyi düşünmüyorum

Devam. Ama bir gör nasıl gidip geliyorum. Nefesimi zor alıyorum resmen. Sırf doğum sonrasına bir ayım kalsın diye kendimi sürüklüyorum. Nabzım 140 lara çıkıyor. Çok aşırı zorlanıyorum belli ki sende devam ediyorsun

Hiç mide sorunum yoktu. 4-5 gündür öldüm midemden. Yanıyor. Yukarı geliyor. Heralde bebek büyüdükçe midem sıkışıyor istifra etsem rahatlayacağım sanki ama onu da yapamıyorum korkudan

Ben yine eve gelince yatıp yuvarlanıyorum. Senin bir tane daha bebişin var. Sonsuz kolaylıklar diliyorum. Bu arada en son ne zaman kontrole gittin, bebiş büyümüş mü

Merhaba güzel anneler :) kaşık biberon , burun aspiratörü aldınız mı ? Lazım oluyor mu ? Bir de hastane çantasına emzik ve biberon koymalı mıyız sizce?
Ben hiç biberon koymayacağım. Ebe istemiyor. Mamaya ihtiyaç olursa biz başka yöntemle besleyeceğiz dedi. Ama ev için almak istiyorum tabi

Bende bugün 33+6 yim erken doğum riskim olmasına rağmen eksik çok, nasıl bir kafadayım bilmiyorum oğlumda ve kızımda philips avent kullandım meme reddi hiç yaşamadım bu bebegimde yine avent aldım

Progestan fitilin zararı yok, aksine faydası var. Vücudunuzun gebeyken ürettiği hormonu destekliyor erken doğum düşük vb önlemi olarak.
Ben 7 ay boyunca kullandım düşük riskimden dolayı. Doktor önerdiyse kullanın bence.

Ben de emzik ve biberon aldım ama hastane de ihtiyaç duyar mıyım bilemiyorum :) burun aspiratörü alayım ben de teşekkürler :)

ben de dün gece akşam yemeğini sindiremediğim için uyuyamadım ya allahım bir yemek sindirmek bile çok zor bu haftalarda 34+5 olduk bugün . Her gece bizi farklı maceralar bekliyor :)

Dün benim de öyle oldu 35+2.. yarım saat aralıkla belden giren tüm karna yayılan sancım oldu ve baya korktum panik oldum.. haftası erken diye 2 saat dinlendim su içtim hafifledi, şuan daha iyiyim

Merhaba, ben de biberon avent aldım 0 olanı ama burada bir kaç kişi daha önermediğini söyledi bari plastik olanları lansinoh ya da mamajo o bakıyım teşekkürler :) emzik olarak bende avent aldım . Emzik tutmasını ben de çok istiyorum. O zaman her ihtimale karşı emzik ve kaşık biberonda alayım yanıma :)

Serum fizyolojiği ben de duydum ama nasıl kullanılır hiç bir fikrim yok :)

Vallahi bana da herkes avent dedi küçükken cam olanı al büyüyünce fırlatıyorlar plastik olanı al dediler. Pejki lansinoh olan nasıl kullandınız mı hiç ? bari plastik olanları ondan alıyım .
Yani çocuğa göre değişir ama fırlatinca kırılacak şeklinde olmuyor biberonlar zaten eline verecek yasa gelince de bekliyorsun 2 dakikalık bir durum
Gerçi ben 1 bucuk yaştan sonra vermedim biberon hani 3 yaş çocuğa verilecekse kırabilir. Avent yoksa çok güzel biberon sterilizasyon falan için cam olması daha iyi . Ama benim tavsiyem alma başka belki hiç ihtiyacın olmayacak biraz çocuk belirliyor bu tarz şeyleri baktın ihtiyaç oldu alırsın sonra .

Canım 19. Haftadan beri kullanıyorum sabah akşam fitil. Onu ilaç gibi düşünme eksik olan hormonu tamamlıyor riskleri engelliyor olarak düşün. Tiroit hapı nasıl hormonu düzeltiyor içmemek daha kötüyse progestan fitilde aynı şekilde. Gönlün ferah olsun bi sıkıntı olursa yaz bana

Cesaret ederek ben de deneyeceğim bu akşam, zaten mecburum. Ağızdan alınanlar ile ne yazık ki bir iyileşme görmedim çünkü. Sizin de tekrarını yaşamamanızı diliyorum, teşekkür ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…