Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Kızlar biberon olarak ne aldınız? Benim doktorumun yanında çalışan ebe lansinohun cam olanını tavsiye etti. Onu alayım dedim ama şimdi internetten bakıyorum bir sürü ml var. Siz neler aldınız
avent aldım 0 ay için olandan. aslında set almayı düşünüyordum ama biberon kullanamazsak boşuna almış olurum diye sadece en küçüğünden aldım. ileride set olandan alabilirim gerekirse.

avent aldım 0 ay için olandan. aslında set almayı düşünüyordum ama biberon kullanamazsak boşuna almış olurum diye sadece en küçüğünden aldım. ileride set olandan alabilirim gerekirse.

Phillips avent cam olanı aldım bir de plastik olandan alacağım. :)
Teşekkürler cevap için. Bende emzik olarak philips avent almıştım ama ebe lansinoh diyince ne yapsam bilemedim. Ben bugün 33+6 oldum. Bana baştan 100 gün verseler eksikleri yine yetiştiremeyecek gibiyim. Napıcam ben ya

Kızlar dun akşam yarım saat sancı çektim devam etseydi doktora gidecektim. Geçti şükür fakat tüm gece belim ve bacaklarim ağrıdı yordu sancı beni. Günden güne daha çok hissettiriyor geleceğini 36+2 deyiz 1/2 hafta daha idare ederiz inşallah abisine çekerse 39 a kadar böyle sanciya beni alistiricak

Sağlıkla gelsin haftan kötü değil iyi düşün iyi olsun umarım durur ama durmasa da sağlıkla gelsin
İlk bebeklerde avent kullandım pişmanım akışı çok olduğu için memeyi bırakıyor bebek bir süre sonra
Phillips avent cam olanı aldım bir de plastik olandan alacağım. :)
Kuzum avent akışı fazla memeyi bırakıyorlar ben ilk bebeklerimde kullandım pişman oldum şimdi biberon ihtiyacı olursa antikolik olanlardan kullanırım onların çekişi çok zor meme daha kolay geliyor bebeğe

Bizim idareci calisamaza gerek yok dilekce verip izne ayrilabilirsiniz dedi

Ayy, annesine kavuşmak mı istiyor ne

rica ederim. olur hepsi olur stres yapma, zamanla tamamlanır her eksik. yeter ki sağlıkla gelsinler :) biz doğarken avent mavent mi varmış da

Nasılsın canım inşallah durur

Allah allah çok garip, yüzlerce video izledim neredeyse hepsinde en iyi akışın avent yenidoğan olduğunu söylüyordu. inşallah hiç gerek kalmaz da...

Sancı dediğin kasılmalar mı nasıl bir sancıydı. Ben biraz sancı çeksem korkar giderim herhalde tecrübelilik böyle bir şey demekki :)

Hamileliğin başından beri tek doktora gittim. Tatilde bir kere devlet hastanesine gittiğimde baktırdım başka bir doktora. Kafam rahattı :) kaç doktor olursa o kadar farklı sonuç olacak

Canım vallahi bende öyleyim . Sancılar kasılmalar epey arttı takip ediyorum kendimi bi süre sonra geçiyor 35+4 benimde insallah bi hafta daha en as dayanırız

Sagliklar sıhhatle gelsin inşallah. Bol bol dinlen havuc suyu tüket sabreder inşallah kuzucuk
Aminnn çok teşekkür ederim, doktor bebiş iyi dedi, artık şükür haftası da iyi gibi. Sadece sanırım tecrübesizliğimden kaynaklı biraz tedirginimmm. Bir de doktoruma sormayı unuttum bu sıvı kaybı nasıl oluyor diye, yani sızıntı oldu da ben mi fark etmedim acaba

Çok teşekkür ederim doktor hareket takibi yap olumsuzluk olursa hemen gel dedi. Ya olumsuzluğu hissetmezsem, anlamazsam diye biraz evham yaptım sadece Herkes anlarsın merak etme diyor

Günaydın kızlar, bugün tam 33 haftalık olduk ancak dün tüm süreç boyunca yaşadığım en korku dolu gündü.

Neredeyse gebeliğimin en başından beri idrar yolu enfeksiyonu yaşıyordum ama son iki haftadır idrarda yanma kaşıntı gibi şikayetlerim iyice arttı. Gebe kalana değin neredeyse hiç böyle bir problem yaşamadığım için ağrı da yangı hissi de beni çok rahatsız ediyordu. Tahlillerden sonra önce tek dozluk bir antibiyotik, sonrasında ise 10 tabletlik bir antibiyotik kullandım. Yaklaşık 2 gün önce antibiyotiklerim bitti ama özellikle kaşınma ve yanma şikayetlerim büyük ölçüde bitmedi. Dün iş yerinde kaşınan yerleri peçete ile kaşıyınca kan ile karşılaştım. Aklım çıktı ne olduğunu da anlamadım. Bir tersanede çalışıyorum, neredeyse ofisteki tek kadın olarak. O sebeple ne söylediğimi de hatırlamadan panikle önüme gelen ilk kişiye durumu söyledim, eşim de yakın bir hastanede çalışıyordu gelip hemen aldı.

Önce Nst çekildi, sonra vajinal muayene yapacağım dedi. Ben de kastınının vajinal ultrason ile pelvik uzunluğa bakmak olduğunu düşündüm. Çatala geçtiğimde kanattığım yerin yüzeysel olduğunu söyledi. Fakat şimdi adının spekulum olduğunu öğrendiğim bir aletle önce vajinayı açıp sonra da içime doğru batikon uygulandı. Kendi hekimim yıllık izindeydi, nöbetçi hekimin tavırlarını ise konuşmuyorum dahi, işlem çok ağrılı olduğu için titreyip kendimi çekmeye çalışınca acil doğuma gideceğim seni böyle bırakırım dedi. Masadan inerken hala titriyordum. Belki benim acı eşiğimle ilgilidir ancak çok ağrılı oldu. Sonrasında ise vajinal ultrason ile baktı, o işlemi hiç hissetmedim dahi. Muayene sonunda bebek iyi hareketleri iyi, rahim ağzı uzunluğunda da kısalma yok dedi ve bana fitil verdi.

Ancak şu an neredeyse çiş yapmaya ağlayarak gidiyor ve titremelerimi durduramıyorum. Özellikle o kaşıyarak yara olan yerime idrar ya da su dediğinde çok ama çok canım yanıyor. Fitili dün almamıza rağmen resmen çocuklar gibi ağladığim için kullanamadım. Dünki çektiğim acıyı çekmekten çok korkuyorum.

Nitekim böyle bir fitili daha önce kullanmış olan bir arkadaşım var mı? Acı veren bir tedavi midir?

Kızlar biberon olarak ne aldınız? Benim doktorumun yanında çalışan ebe lansinohun cam olanını tavsiye etti. Onu alayım dedim ama şimdi internetten bakıyorum bir sürü ml var. Siz neler aldınız
Canım cam olanlar kırılıyor kullanımı iyi değil diyorlar hani kaynamış suya filan atıyoruz ya hijyen için hemen çatlıyormuş ben plastiğini aldım hatta e bebekte indirim vardı %20 hala da devam ediyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…