Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Bizim seminerler başladı bugün, saat 9.15’ten beri sabit oturmaktan öleceğim 🥲 ayaklarım çok fena şişti ya aşağı doğru kalmaktan. Evde olmak büyük nimetmiş
@hermionegranger- bende öğretmenim canım bugün tam 32 hafta çalışamaz raporu aldım benim için program değiştirmek zorunda kalacaklardı gidecek halimde yok 🙂doğum sonrası izinin 1 yıla çıkarılması gündemde inşallah bize yetişir
Benim ilk günden pertim çıktı. Alerji oldum okul toz içinde. Burnum tıkandı hapşuruyorum. Ve 37ye kadar çalışcam. Allah yardımcımız olsun 😔

Ters bi zamana denk gelmiş, hem okul hem gebeliğin son zamanlarııı 🤦🏼‍♀️ Gerçekten büyük meziyet, hem anne olmak hem de halihazırda hamile olup her şeyi aynı anda idare etmeye çalışmak 👏🏻

Ben de artık mecbur kalmadıkça ne temizlik ne başka bişey yapmıyorum, kötü oluyorum sonrasında çünkü. Bir de sanki doktor sana dinlenmen lazım mı demişti sanki? Yanlış da hatırlıyor olabilirim. Geçmiş olsun :KK43: ❤️ 🙏🏻
Evet yorulmak yok, istirahat dedi. Sancı çıktığı için ama bugün bile halletmem gereken şeyler vardı mecburen yoruldum. Evdekiler çok yardımcı eşim, büyük oğlum küçüğüm bile ama bazı şeyleri mecbur ben yapmalıyım işte Allah kolaylık verir diyelim hepimize

Ben insülin başladım ağustosun 21 inden beri vurunuyorum akşamları hergün aynı saatte. 4 ünite levenmir insülin. Açkıklarım 95 altı olması gerekirken 100-110 civarı çıkıyordu. Şimdi 4-5 gündür 75-85 arası çıkıyor. Kontrolde bugün diyabet hemşirem aynen böyle 2 hafta daha devam edeceğimizi söyledi. Artırmadı dozumuzu ve yemek öncesi vurulan insüline başlatmadı. Benim bebeğim yaklaşık 3 hafta önden gidiyor.
Bende başlarım büyük ihtimalle yarın. Yememe dikkat edebilsem gerek kalmayacaktı ama canım çok çekince yiyorum napıyım 🥲

Sancım en fazla 15 filan çıktı. Nst deykende karnım şişti indi filan sanırım bebek ittiriyordu. Doktor ama yalancı olabilir. Dediğin o kasılma bi saat filan hiç geçmezse doğum sancısı olabilir filan dedi. Sıvı azlığındanda olabilir dedi şimdi bi serum verdi onu olacağım rahatlatmak için
Ah canım Allah kolaylık versin, şifa olsun vakti ile güzellik ile gelsinler

Maşallah çok güzel bir haftaya gelmişsin, 1 hafta sonra artık kafan tamamen rahat olur umuyorum🫠🙏 drun izin vermiş ama bu hafta çok yüklenme, ufaktan başla spora ve yeme içmeye derim canım. 37den itibaren sıkılaştırırsın 🫶

Yurt dışı ölçümler bizden değişik, aynen. Senin açlıklar iyi tokluk mu sıkıntılı? Kaçamak yaparsan yanına alakasız da olsa ayran ya da yoğurt takıl derim, bir de öyle dene. Çok az kaldı artık ya sabır, sonra pişman olmayalım tarçınlı süt falan iç nefsini köreltsin 170 yüksekmiş çünkü dikkatli ol 🙏😇
Amin kuzumm sag sağlım bebislerimizi kucağimiza alip saglicakla buyutelim insallah. Ben de ufaktan yemeye ve hareketlere baslarim cok yüklenmeden 🌺🌺

Doktorun ne dediği önemli biz ne desek boş. Ha hurma yedin çay ictin hemen bebeğin geleceğini düşünmüyorum bu da kolay doğuma hazırlık sonuçta belki squat çok yapmasan olur ama yiyicek içecek ile hop yarın doğuruyorum olmaz sanırım. Doktorun bir tehliken olsa yapma tetikleme derdi. Benim ki baş aşağı ama kanalda değil mesela
Benimki de bas asagi ama kanalda degil henuz ve cok sukir erken dogum riskim yok doktorum o yuzden baslayabilirsin demistir nasilsa hurma anans ve cayla hemencik gelmez diye 😁 ben de cok abartmam ya her gün 1 hurma 1 dilim ananas 10 squat yaparim yavas yavas

Ya bu b grubu streptokok testi fix herkese yapılıyor mu? Gördüm birkaç yerde de. Ya da normal doğum düşünenlere mi yapıyorlar 🙄
Fransada herkese yapılıyor 32. Haftadan sonra. Çok önemsiyorlar bebeğe normal doğumda bulaştığı için ve burada normal doğuma çok ağırlık verildiği için. Sezaryen oranı yüzde 25 gibi falan toplamda

Çok olmaz sanırım 7 hurma yiyenler var. Onu son haftalara doğru çoğaltırim, cumartesi gidince ben de izin alıyım da basliyim şuan 3 hurma yeter
Ananas ve hurma aldim ahududuyaprağı cayi hicbir yerde bulamadim. Gunde 10 squat 3 hurma 1 dilim ananas ile yavas yavas baslarim son haftalarda hareketi artiririm

Kızlar drdan çıktım şimdi 32.haftanin ilk günü 1800 gr 45 cm ince uzun dedi 12 günde 300 gr almış yavaş büyüyor dedi canım sıkıldı şimdi nstye bağladı 2 hafta sonraya çağırdı 32 hafta bebek kiloları nasıldı sizlerin benim erken oluyor doğumlarım o yüzden tedirgin oldum
canım 30 agustosta 32 haftalık olmustumm rapor için gittiğimde 1900 gr 42 ya da 43 cm demişti normal demişti

X