Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Benim de kontrol iyi geçti Nst de 2 kere sancı çıktı ama doktorum normal dedi düzensiz çünkü artık görücez bunları. Demir ve kanım biraz düşük çıktı vitaminleri düzenledi yeniden. 35. Haftadayim oğluşum 2.860 çıktı doğru mu duydum emin değilim 49 boy baş aşağı duruş ama doğum kanalinda değil o sebep ile alttan muayene etmedi. Şuan her şey yolunca dikkat etmem gerekenlerin üstünden geçtik yine istirahat ediceksin dedi sancı çıkmaya başlamış yorulmak yok dedi. Her cumartesi artık kontrole Nst ye gireceğim
Oh çok güzelmiş yaa maşallah 😇🧿 doğum için tarih vs bir şey konuşulmadı mı? Alttan muayeneyi bebek doğum kanalına girince mi yapıyorlar? Kanala girme durumunu karından ultrason ile tespit edebiliyorlar mı? 🤔

Çok düşük değil ki canım ben 28+4 te gittim 1300 gr di 30+4 de gittim 1500 gramdi çok az almış dedi pazartesi tam 32 de rapor almak için gitcem aynı oranda aldı ise 1600 çıkar benimde tahminimce yazarım yine buraya bir anda alıyorlar canım son haftalarda hiç canını sıkma benimde moralimi bozdu 1 haftadır Dr
Evet insanın ister istemez canı sıkılıyor. Her zaman aynı almaz hazırlıklı ol demesine rağmen almadığını görünce yine canım sıkıldı. Neyse toparlarım artık yemeye devam. Sağlıkla doğarlar inşallah 🙏

Biraz canım sıkıldı kızlar. Geçen hafta 240 gram alınca diğer hafta az alır ama filan diye uyarmıştı bı hafta hiç almamış. Nst iyi çıktı. Doktor aynı bi değişiklik yok moralini bozma dedi ama işte. Zaten artık 33 e gelmişiz belki 34 te ciğer geliştirici iğne filanda yaparız dedi. Erken alıncak büyük ihtimalle ama hangi haftada bilemiyorum. İnşallah bu hafta alır bari kilo da alımı durmamış olur 😞🥺
Canım kan sulandırıcı olarak ne kullanıyordun ve ne zaman bıraktıın? Moral bozmamak, üzülmemek elde değil ama şöyle düşün organları sağlıklı bir şekilde geliştikten sonra doğun z anne sütüyle mismismis gibi büyüyecek tontikto olacaaak 🤩 Sen beslenmen için elinden geleni yap, modunu düşürmemeye çalış ki bebikto da etkilenmesin 🥹

Kızlar bu raporla ilgili bir şey soracağım. Ben çalışabilir raporu aldım da şimdi baktım sadece başlama tarihi var, bitiş tarihi yok. Arkadaşımın raporunda başlama ve bitiş tarihi var. Bir sıkıntı olur mu acaba?

Canim kasilma nasil bisey ya 34+3um bende bugun gun boyu karnim tasti doktora yazdim yarin mutlaka gorun dedi korkttum benim suyum fazlada birde
Benim çok uzun süredir oluyordu zaten. Doktoruma söylüyordum bebek hareketleri diyordu. Başlarda çok takıyordum ama doktorum öyle diyince bende umursamamaya başladım. Son zamanlarda çok sıklaşmıştı. İlk nstye girince zaten 80’ivuran sancılar çıktı. Sağ tarafta tümsek ve sertleşme oluyor kısa süreli. Öyle olduğunda alt tarafda ağrı oluyor, çişim geliyor gibi oluyor. Ayağa kalkmam falan çok zor oluyor.

Kızlar bu raporla ilgili bir şey soracağım. Ben çalışabilir raporu aldım da şimdi baktım sadece başlama tarihi var, bitiş tarihi yok. Arkadaşımın raporunda başlama ve bitiş tarihi var. Bir sıkıntı olur mu acaba?
Bence bir sıkıntı olmaaz. Başlama tarihi varsa bitiş herkes için aynı zaten. 37.hafta ya.

Kizlar farkındamisiniZ nerdeyse 25 gün sonra bir çoğumuz doğurmuş olacak benim 21 gün kaldı çok korkularım var tedirginim heycanliyim endişeliyim bir sürü duygu karmasasi var icimdbenimd
Benimde 24 gün kaldı hem bi an önce gelsin istiyorum hem çok korkuyorum ama sonu çok güzel olacak inşallah hepimiz için 🙏🌸

Benim çok uzun süredir oluyordu zaten. Doktoruma söylüyordum bebek hareketleri diyordu. Başlarda çok takıyordum ama doktorum öyle diyince bende umursamamaya başladım. Son zamanlarda çok sıklaşmıştı. İlk nstye girince zaten 80’ivuran sancılar çıktı. Sağ tarafta tümsek ve sertleşme oluyor kısa süreli. Öyle olduğunda alt tarafda ağrı oluyor, çişim geliyor gibi oluyor. Ayağa kalkmam falan çok zor oluyor.
Aynisini yasadim dun tum gun canim benim yazdiklarini senin suanda ne durumdasin sen

Oh çok güzelmiş yaa maşallah 😇🧿 doğum için tarih vs bir şey konuşulmadı mı? Alttan muayeneyi bebek doğum kanalına girince mi yapıyorlar? Kanala girme durumunu karından ultrason ile tespit edebiliyorlar mı? 🤔
Evet öyle dedi baş aşağı dönmüş ama kanalda değil o sebeple alttan muayene etmiycem dedi.

Benim de çok yorulunca karnım taş gibi oluyor. Bel ağrısından duramıyorum. Çok korkuyorum birşey olur diye. İki gündür namazımı sandalyeye oturarak kıldım. Pilim bitti resmen.
Bende coğu seyi oturarak yapıyorum.gece hiç yatamıyosun bel ağrısı kramp giriyo çiş geliyo sola yatmaktan kusacam 3 4 yastık bile fayda etmiyo sag düz yatınca nefes alamıyorum söylene söylene ya sabır ya şafi diyerek sabahı sabah ediyorum 4den sonra uyuyabiliyorum😌

Beslenmen için birşey dedi mi? Ben de diğer anneler gibi her gün muz, ceviz, yoğurt, kaşar peyniri, tahin pekmez, somon hatta doktorun OMEGA verdi bunlara dikkat edersen belki etkili olur
Yemeye dikkat ediyorum canım en başından beri. Hep 100 120 filan gidiyorduk bakalım bu hafta evdeydim çok yiyemedim herhalde. Bu hafta biraz daha arttırcam bakalım inşallah almış olur haftaya

Canım kan sulandırıcı olarak ne kullanıyordun ve ne zaman bıraktıın? Moral bozmamak, üzülmemek elde değil ama şöyle düşün organları sağlıklı bir şekilde geliştikten sonra doğun z anne sütüyle mismismis gibi büyüyecek tontikto olacaaak 🤩 Sen beslenmen için elinden geleni yap, modunu düşürmemeye çalış ki bebikto da etkilenmesin 🥹
Ecopirin 100 lük kullanıyordum. 32 de bıraktım bu hafta içmedim hiç kilo da almamış. Limon filan mı çok tüketsem acaba. ☺️ Sağol canım inşallah sağlıkla doğsunlarda 🙏 bakalım miniğim kendine bi tarih ve kilo seçti ama bir tek kendi biliyor ☺️

Canim bebusler neye gore kg aliyor bilmiyorum ama benim neolursa olsun yedigim surekli kefir ceviz avakoda et muz kasar peyniri surekli yiyorum hicbisey yemesem bile bunlar kg aldiriyormus ama benimkine sisko bebek dedi suyum fazla ondan mi oluyor cozemedik bir turlu
Canım benimde bebişim tosbik. Ama benim şekerim var suyumda fazlaydı. Diyete başlayınca suyum normale döndü. Ama kilo alımı yine fazla oğluşumun. Doktorum en son genetik olabilir dedi. Benim eşimde iri yapılıdır.

Bende coğu seyi oturarak yapıyorum.gece hiç yatamıyosun bel ağrısı kramp giriyo çiş geliyo sola yatmaktan kusacam 3 4 yastık bile fayda etmiyo sag düz yatınca nefes alamıyorum söylene söylene ya sabır ya şafi diyerek sabahı sabah ediyorum 4den sonra uyuyabiliyorum😌
Dün gece oturarak uyudum, benimde zor geçiyor geceleri alıştırıyorlar iyice ufakliklar uykusuzluga

Ecopirin 100 lük kullanıyordum. 32 de bıraktım bu hafta içmedim hiç kilo da almamış. Limon filan mı çok tüketsem acaba. ☺️ Sağol canım inşallah sağlıkla doğsunlarda 🙏 bakalım miniğim kendine bi tarih ve kilo seçti ama bir tek kendi biliyor ☺️
Ben de coraspini 32'de bıraktım ama oksapar iğne kullanıyorum, düşük oranlı bir pıhtı sorunum da vardı. Artık iğne yaparken ağlıyorum bazen, karnım çok acıyor son iki haftadır. 🥲
Bir ara burada konuşulmuştu kan sulandırıcıyı bırakmak isteyenler limonlu su içiyordu sanki ama bilemediiim ben. Merak etme doğacak sağlıklaa, sonra sütle de büyüyecek ☺️ Yulaf ve kefir de tüketmeye çalış.
Hemen sana bir sabah tontiktolaması tarifi bırakıyorum bak 🤩

Domates rendesine azıcık salça ve bir diş sarımsak koyup pişir onu, öyle güzel oluyor sosu 🙊 Graam gram kilo olsun 🌹

X