Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Benim de 1 ay önce yatılı misafirlerim gelmişti Tr'den. İkisi de 3 çocuklu 5 kişilik aile, peş peşe geldiler. Eşim çok yardımcı oldu sağ olsun. Ben sadece 1 gün gezdim ınlarla(o da kuzenimdi). Diğer günler kendileri gezdiler, karışmadım. Evde de yardım ettiler. Ona rağmen acayip yorulmuştum. Zaten belim ağrıyordu, 2 büklüm olmuştum. Yatılı misafir ağırlamak çok zor iş. Kolay gelsin.
Sağol canım. Çok zor gerçekten. Bu kadar zorlanacağımı tahmin edebilseydim doğumdan sonra gelin derdim. Pazartesi dönecekler, doğuma kadar değil yatılı misafir kahve içmeye bile kimseyi kabul etmeyeceğim 🥴

Kendine bu eziyeti yapma zaten yatılı misafir zor.

Birde Avrupadaysan Google haritalar çok iyi orada rahat gezebilirler.
Dinlen biraz evde bebeği düşün kendini düşün 🪷
Pazartesi dönecekler. Kabul ettiğime çok pişmanım ama etmiş bulundum bir kere. Yatılı misafir zaten zor, hamilelikte hepten eziyet.

Allah kolaylık versin ben bu hamileliğimde kimseyi davet etmedim gücüm yok anneme bile zor gidiyorum birde gezdircem 🙈 benimde annem babam abim 2 günlüğe geldiler ev almıştım babam işinden dolayı anca gelebildi.uzaklıkta yok gelmişken kaldılar oğlum istiyo diye ailemde olsa çok yoruldum yorulmadım da karnım sık sık sertleşince yamuluyorum malesef😁
Benim de çok yorulunca karnım taş gibi oluyor. Bel ağrısından duramıyorum. Çok korkuyorum birşey olur diye. İki gündür namazımı sandalyeye oturarak kıldım. Pilim bitti resmen.

Biraz canım sıkıldı kızlar. Geçen hafta 240 gram alınca diğer hafta az alır ama filan diye uyarmıştı bı hafta hiç almamış. Nst iyi çıktı. Doktor aynı bi değişiklik yok moralini bozma dedi ama işte. Zaten artık 33 e gelmişiz belki 34 te ciğer geliştirici iğne filanda yaparız dedi. Erken alıncak büyük ihtimalle ama hangi haftada bilemiyorum. İnşallah bu hafta alır bari kilo da alımı durmamış olur 😞🥺
Ben anlayamadım canım. Ne kadar kilo almasi gerekiyorduki? 240 gram alması iyimi kötümü?

Biraz canım sıkıldı kızlar. Geçen hafta 240 gram alınca diğer hafta az alır ama filan diye uyarmıştı bı hafta hiç almamış. Nst iyi çıktı. Doktor aynı bi değişiklik yok moralini bozma dedi ama işte. Zaten artık 33 e gelmişiz belki 34 te ciğer geliştirici iğne filanda yaparız dedi. Erken alıncak büyük ihtimalle ama hangi haftada bilemiyorum. İnşallah bu hafta alır bari kilo da alımı durmamış olur 😞🥺
Bu gelişim sıkıntısının sebebi nedir canım? Rahimde çentik mi var? Geçen hafta tam olması gerektiği gibi almış aslında 😇Nstnin iyi çıkması güzel haber 🙏🧿 şimdi tam 33. haftanda mısın, bir dahaki kontrolün ne zaman?
Genelde ayakları yukarıda tutun, sola uzanın derler plasentaya giden kan akımını arttırmak için. Umarım hakkınızda en hayırlısı olur, doktoruna güven, her şey kontrol altında 🙏

IMG_1998.jpeg
IMG_2003.jpeg
IMG_2001.jpeg
IMG_2002.jpeg
IMG_2009.jpeg
813E69B1-7A7B-4DFD-B0A5-619933803221.jpeg

Bazı hazırlıklarımız☺️ seneye yaza kadar uzanıyor.. zıbınlar takımlar bitti, süslü şeylere geçtik teyzeleri🥰

Eklentiler

• IMG_2005.jpeg
    IMG_2005.jpeg
    134 KB · Görüntüleme: 30
  • IMG_1727.jpeg
    IMG_1727.jpeg
    184,7 KB · Görüntüleme: 26
  • IMG_1719.jpeg
    IMG_1719.jpeg
    165,7 KB · Görüntüleme: 28
  • IMG_1715.jpeg
    IMG_1715.jpeg
    179,8 KB · Görüntüleme: 29
  • IMG_1713.jpeg
    IMG_1713.jpeg
    134,1 KB · Görüntüleme: 30
  • IMG_1712.jpeg
    IMG_1712.jpeg
    95,2 KB · Görüntüleme: 29
  • IMG_1729.jpeg
    IMG_1729.jpeg
    179,1 KB · Görüntüleme: 30
  • IMG_1725.jpeg
    IMG_1725.jpeg
    135,6 KB · Görüntüleme: 30
  • IMG_1720.jpeg
    IMG_1720.jpeg
    125,6 KB · Görüntüleme: 30
  • IMG_1725.jpeg
    IMG_1725.jpeg
    135,6 KB · Görüntüleme: 34
  • IMG_1736.jpeg
    IMG_1736.jpeg
    124,5 KB · Görüntüleme: 32
  • IMG_1714.jpeg
    IMG_1714.jpeg
    146,5 KB · Görüntüleme: 34
  • 10B38B4F-D5C4-40BF-803A-08D2844881A4.jpeg
    10B38B4F-D5C4-40BF-803A-08D2844881A4.jpeg
    53,9 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleme:
Bu gelişim sıkıntısının sebebi nedir canım? Rahimde çentik mi var? Geçen hafta tam olması gerektiği gibi almış aslında 😇Nstnin iyi çıkması güzel haber 🙏🧿 şimdi tam 33. haftanda mısın, bir dahaki kontrolün ne zaman?
Genelde ayakları yukarıda tutun, sola uzanın derler plasentaya giden kan akımını arttırmak için. Umarım hakkınızda en hayırlısı olur, doktoruna güven, her şey kontrol altında 🙏
Evet canım bir damarda darlık var. Kan sulandırıcıyı kestik ondan mı oldu acaba :/ Bakalım inşallah diğer hafta almış olur. Her hafta kontrole gidiyorum bir sonraki haftaya cuma günü.

Bizim bebişler kilolu olcak Pınarcım ☺️ sevindim bir şey olmamasına 🙏 şeker bende de yok ama bu su neden fazla neden bebek şişko ben anlamıyorum 🥹
Bende anlamiyorum seninkine olumlu konusuyor azalma oomus bende oda yok kasilma o yapiyormus yeride daralmis baya herhalre ,kg su gercek degil mi bizimkilerin seker nasil bakiyorsun sen ben alet aldim eczaneden pahali iyi parada verdim aclik tokluk hergun bakiyorum dogrumu o acaba

Canim bebusler neye gore kg aliyor bilmiyorum ama benim neolursa olsun yedigim surekli kefir ceviz avakoda et muz kasar peyniri surekli yiyorum hicbisey yemesem bile bunlar kg aldiriyormus ama benimkine sisko bebek dedi suyum fazla ondan mi oluyor cozemedik bir turlu

Ne kadar dedi canım bebeğin kilosuna bebeğin kilosu içinmi erken alacağını söyledi

Benim de kontrol iyi geçti Nst de 2 kere sancı çıktı ama doktorum normal dedi düzensiz çünkü artık görücez bunları. Demir ve kanım biraz düşük çıktı vitaminleri düzenledi yeniden. 35. Haftadayim oğluşum 2.860 çıktı doğru mu duydum emin değilim 49 boy baş aşağı duruş ama doğum kanalinda değil o sebep ile alttan muayene etmedi. Şuan her şey yolunca dikkat etmem gerekenlerin üstünden geçtik yine istirahat ediceksin dedi sancı çıkmaya başlamış yorulmak yok dedi. Her cumartesi artık kontrole Nst ye gireceğim

Ben 3 dogumumda da ilk suyum geldi su gelene kadar hiç birşey başlamıyor hiç korkma tabi kasılma ağrı önce başlarsa su coook sonra da gelebilir o ayrı ama su gelir gelmez doğum olmuyor ilk gebelikte suyum geldikten 2 gün sonra doğum yaptım ikinci ve üçüncü de 5-6saat sonra
Merhaba benimde gece bacak aram komple ıslandı doğum sandık 40+4 teyim hemen acile gittik elle muayane etti suyun falan gelmemiş dedi enfeksiyonun var belki ondan kaynaklı bir ıslanmadır dedi nst ye aldı onda da birşey çıkmadı gidip yarın gel kontrole tekrar dedi ama halen ara ara küçükte olsa ıslaklık oluyor tekrardan hastaneye gitsem mi tüp bebekten sonra olunca birşey olur korkusuyla diken üstündeyim

1600 civarı şu anda. Damarımda darlık var o yüzden kilo alımı yavaş oluyor. Net belli bir şey yok şu anda ama işte 39’ları filan bekleyemicez
Beslenmen için birşey dedi mi? Ben de diğer anneler gibi her gün muz, ceviz, yoğurt, kaşar peyniri, tahin pekmez, somon hatta doktorun OMEGA verdi bunlara dikkat edersen belki etkili olur

Kabul ettiğime çok pişman oldum bende. Gelenler her gün çıkıp gezmek istiyor, benim adım atmaya takatim yok. Hamile kadın günde 15000 adım atarmı 😥
Yeterince yapacağını yapmışsın. Bugün artık git yat erkenden hafif ağrım var falan diye de bahane et. Ayıp mayıp olur diye düşünme canım, hiçkimse senden değerli değil. Yarın falan da şuna binip şuraya gitceksiniz buralara uğrayın diye yap planlarını ver ellerine, kusura bakmayın ben gezemicem diyerek.
Ben çok kızıyorum insanların artık yurtdışında yaşıyoruz diye bize otel/rehber muamelesi yapmasına, beni düşünmeyen için ben niye fedakarlık yapayım, kuzen kardeş vs bile olsa.
Her yıl 4-5 yatılı arkadaş ağırlamaktan fenalık gelmiş bana, belli oluyodur😂

Kabul ettiğime çok pişman oldum bende. Gelenler her gün çıkıp gezmek istiyor, benim adım atmaya takatim yok. Hamile kadın günde 15000 adım atarmı 😥
Kız 15 bin adım nee eğer günlük rutinin degilse o kadarı sağlıklı değil bir anda bahane fln bul ağrım var dinlenmem lazım de hamilesin mazallah

Bende anlamiyorum seninkine olumlu konusuyor azalma oomus bende oda yok kasilma o yapiyormus yeride daralmis baya herhalre ,kg su gercek degil mi bizimkilerin seker nasil bakiyorsun sen ben alet aldim eczaneden pahali iyi parada verdim aclik tokluk hergun bakiyorum dogrumu o acaba
ben şeker bakmıyorum ama ilk açlık tokluk verdiğimde şekerin yok şeker yüklemesine gerek yok dedi ama anlamıyorum benim birde bir ara suyum azdı suyu fazla iç demişti ama o zamanlar bu kadar yemiyordum canımda bir şey istemiyordu. 3. Trimestera geçince sürekli tatlı ve meyve yemek istedim ve yedimde ondan oldu diye düşünüyorum bir de sanırım pilates derslerim bitti onada bağlıyorum bilemiyorum suyun hala var dedi bana gösterdi hadi oraya saymayalım dedi benim doktorum biraz olumlu konuşmayı seviyor ama net bir şekilde hamur işi ve tatlı yok dedi🥹

Benim de kontrol iyi geçti Nst de 2 kere sancı çıktı ama doktorum normal dedi düzensiz çünkü artık görücez bunları. Demir ve kanım biraz düşük çıktı vitaminleri düzenledi yeniden. 35. Haftadayim oğluşum 2.860 çıktı doğru mu duydum emin değilim 49 boy baş aşağı duruş ama doğum kanalinda değil o sebep ile alttan muayene etmedi. Şuan her şey yolunca dikkat etmem gerekenlerin üstünden geçtik yine istirahat ediceksin dedi sancı çıkmaya başlamış yorulmak yok dedi. Her cumartesi artık kontrole Nst ye gireceğim
Maşallah canım 🙏

1600 civarı şu anda. Damarımda darlık var o yüzden kilo alımı yavaş oluyor. Net belli bir şey yok şu anda ama işte 39’ları filan bekleyemicez
Çok düşük değil ki canım ben 28+4 te gittim 1300 gr di 30+4 de gittim 1500 gramdi çok az almış dedi pazartesi tam 32 de rapor almak için gitcem aynı oranda aldı ise 1600 çıkar benimde tahminimce yazarım yine buraya bir anda alıyorlar canım son haftalarda hiç canını sıkma benimde moralimi bozdu 1 haftadır Dr

X