Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Kızlar merhaba kısmetse ekimin 18 i gibi doğumun olacak yaklaşık 1 hafta önce annem ve babam gelecekler inşallah belki ablamın da gelme ihtimali var izin ayarlayabilirse ama doğuma kayınvalidem de gelmek istiyor ben kayınvalidemin daha sonra gelmesini istiyorum hem kendimi biraz toplamak istiyorum hem de ablam gitmiş olur evde fazla kalabalık olmaz diye düşünüyorum çünkü evim 2+1 öyle geniş bir ev değil bunu uygun bir dille eşimle nasıl konuşabilirim eşimi de kırmak üzmek istemiyorum bir annem mi fazlalık diye düşünsün istemiyorum ama kayınvalidemin yanında ne bebeği emzirebilirim ne de ondan bir şey isteyebilirim çekinirim her türlü, o yüzden kendimi toparladıktan sonra gelmesini istiyorum
Benim kayınvalidemde eylül 23 ünden sonra geliyor doğumum 11 Ekimde. bende çok istemiyorum annemler İstanbulda yaşıyor onlar bende kalmayacak ama eşim annesini çağırdı ben işteyken doğum olursa falan annesi yanımda olsun istıiyor bende bir şey diyemiyorum aynı şekilde eşimi kırmak istemiyorum 😑 Allahtan diğer oğlu da İstanbulda arada ona da gider orada da kalır diye düşünüyorum ama işte ne denir bende bilmiyorum eşimi kırmamak için bir şey demeyeceğim:)

Kızlar merhaba kısmetse ekimin 18 i gibi doğumun olacak yaklaşık 1 hafta önce annem ve babam gelecekler inşallah belki ablamın da gelme ihtimali var izin ayarlayabilirse ama doğuma kayınvalidem de gelmek istiyor ben kayınvalidemin daha sonra gelmesini istiyorum hem kendimi biraz toplamak istiyorum hem de ablam gitmiş olur evde fazla kalabalık olmaz diye düşünüyorum çünkü evim 2+1 öyle geniş bir ev değil bunu uygun bir dille eşimle nasıl konuşabilirim eşimi de kırmak üzmek istemiyorum bir annem mi fazlalık diye düşünsün istemiyorum ama kayınvalidemin yanında ne bebeği emzirebilirim ne de ondan bir şey isteyebilirim çekinirim her türlü, o yüzden kendimi toparladıktan sonra gelmesini istiyorum
Şöyle diyebilirsin toparlanma değilde, kayınvalidenin izin almasını gerektiricek durum yok önce gelenler gelsin ailen hem rahat ederim hem de onlar gidince de benim yine birine ihtiyacim olur kayınvalidem de baştan yorulmamış olur oda torununa bana yardımcı olmaya devam eder gibi söyle rica etme böyle olması lazım de doğum yapan sensin rahatlık çok önemli anne için ama ilişki dinamiginiz nasıl bilemem ev küçük ise o kadar kalabalık bebek için ztn sağlıklı olmaz

Son düzenleme:
Benim kayınvalidemde eylül 23 ünden sonra geliyor doğumum 11 Ekimde. bende çok istemiyorum annemler İstanbulda yaşıyor onlar bende kalmayacak ama eşim annesini çağırdı ben işteyken doğum olursa falan annesi yanımda olsun istıiyor bende bir şey diyemiyorum aynı şekilde eşimi kırmak istemiyorum 😑 Allahtan diğer oğlu da İstanbulda arada ona da gider orada da kalır diye düşünüyorum ama işte ne denir bende bilmiyorum eşimi kırmamak için bir şey demeyeceğim:)
Umarım iyi geçer senin adına olumlu düşünmek lazım, baktın sorun oluyor belirtirsin eşine öbür kardeşe geçer fln stres iyi gelmez son haftalar çünkü bazı insanlar yardımdan çok yardım istiyor

Uzulmuslerdir sana kizlarisin yaa el degilsin kuzenden ablandan dosttan beklemiyorsun anneden babadan bekliyorsun ama genel olarak hayatta su var tirnagin varsa kendin kasiyacaksin bu kesin canimmm benim dost dedigim bir arkadasimla bu surecte mesafe koydum bir tek o uzdu beni ablam kuzenim teysem degilde o cok uzdu sacma sapan seyler anlatarak en zor zamanimda bile gelmedi sonra aradi bir gun geliyim mi dedi yok dedim kimseyle gorusecek psikolojide degilim evimiz yanyanaydi hic ne kapimi caldi ne geldi surekli degisik bahaneler bende dedim dost arkadas raki sofralarindaymis okadar
İnan ben neredeyse herkesi eledim eş dost akraba meğer körmüşüm aptalmışım karnım burnumda herkese koştum hamileyim demedim etmedim sımdı bakıyorum benim ihtiyacım da kimse yok yanımda Allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin daha bir bardak su içmem kimsenin elinden tamamen değişti bakış açım herkese

Canim bebusler neye gore kg aliyor bilmiyorum ama benim neolursa olsun yedigim surekli kefir ceviz avakoda et muz kasar peyniri surekli yiyorum hicbisey yemesem bile bunlar kg aldiriyormus ama benimkine sisko bebek dedi suyum fazla ondan mi oluyor cozemedik bir turlu
Kaçıncı haftada kaç kilo çıktı canım? Bu kilo işinin normali ne acaba?

Kızlar canım sıkıldı. Normalde tansiyonum 10-7, 9-7 falandır. Hamilelikte de öyle seyrediyordu. Haftada birkaç kez ölçüyorum. Bugün 130 82 gibi çıktı. Dr 140-90 ve üstü olursa haberleşelim dedi.

Geçen gün tam kan sayımı yaptırmıştım, normal. Bugün de korktum idrarda protein mi var acaba diye idrar tahlili yaptırdım o da normal çıktı şükür. 34+3'teyim ya yükselirse, erken doğum olursa diye kafayı yiyorum şu an. Hafif baş dolgunluğum var, ödem yok. Ne diyorsunuz, yorumlarınızı almak isterim 😟

Kızlar canım sıkıldı. Normalde tansiyonum 10-7, 9-7 falandır. Hamilelikte de öyle seyrediyordu. Haftada birkaç kez ölçüyorum. Bugün 130 82 gibi çıktı. Dr 140-90 ve üstü olursa haberleşelim dedi.

Geçen gün tam kan sayımı yaptırmıştım, normal. Bugün de korktum idrarda protein mi var acaba diye idrar tahlili yaptırdım o da normal çıktı şükür. 34+3'teyim ya yükselirse, erken doğum olursa diye kafayı yiyorum şu an. Hafif baş dolgunluğum var, ödem yok. Ne diyorsunuz, yorumlarınızı almak isterim 😟
Canım hiç kafana takma 13 8 de normal o an sinirli endişeli falan olursan da yükseliyor zaten ya da sıcak havalar etkilemiş olabilir 14 9 u geçmediği sürece sıkıntı yok kendini strese sokma

Bir tık yükselmiş sadece korkma. Korkulcak bir değer değil bence. Limonlu su filan iç istersen hemen düzelecek bir değer. Canını sıkma. Bu korkular endişeli ruh halleri maalesef peşimizi bırakmıyor içimizden atamıyoruz. Nefes alıp dua etmek lazım 🙏🌸

Canım hiç kafana takma 13 8 de normal o an sinirli endişeli falan olursan da yükseliyor zaten ya da sıcak havalar etkilemiş olabilir 14 9 u geçmediği sürece sıkıntı yok kendini strese sokma

Bir tık yükselmiş sadece korkma. Korkulcak bir değer değil bence. Limonlu su filan iç istersen hemen düzelecek bir değer. Canını sıkma. Bu korkular endişeli ruh halleri maalesef peşimizi bırakmıyor içimizden atamıyoruz. Nefes alıp dua etmek lazım 🙏🌸
Teşekkür ederim arkadaşlar, yükselme olursa da bir ilaç vs verilir herhalde bilemiyorum ki. Sanki S Simsimm92 arkadaşımızda vardı tansiyon problemi? Sürekli dua ediyoruz zaten, hayırlısıyla kavuşsaydık her birimiz..

Teşekkür ederim arkadaşlar, yükselme olursa da bir ilaç vs verilir herhalde bilemiyorum ki. Sanki S Simsimm92 arkadaşımızda vardı tansiyon problemi? Sürekli dua ediyoruz zaten, hayırlısıyla kavuşsaydık her birimiz..
14e 9 sınır canım ben de günde 3 defa tansiyon ilaci kullaniyorum 12ye8 13e 8 genelde benim hep. Nabzim da 110un üzerinde. hep doktorum normal diyor. Yukseldigi zaman limonlu su iç uzan kuzum

Benim de kayınvalidem gelmek istiyor. Tedirginim. Annem yanımda olsun istiyorum ama ikisi aynı anda olsun istemiyorum. Çünkü ikisi de baskın karakter, ikisi de ben bilirimci. Şimdiden geriliyorum. Kayınvalidemle yalnız kalmak istemiyorum o ilk zamanlarda. Onunla ve davranışlarıyla ilgili birtakım çekincelerim var.

Annen annemler gittikten sonra gelse ben daha uzun bir süre destek almış olurum diyebilirsin. Atıyorum annenler 10 gün kalır döner, hemen arkasından kayınvaliden gelir, bir 10 günde o kalırsa 20 gün boyunca sana destek olmuş olurlar. Öbür türlü hepsinin birden gelip 10 gün sonra seni tek bırakmalarının bir anlamı yok. Üstelik evde iki anne aynı anda olursa ben çok arada kalırım da diyebilirsin. Biri birşey diyecek öbürü beğenmeyecek, sen kimse kırılmasın küsmesin diye çabalayacaksin... Onun yerine ayrı ayrı gelmeleri çok daha mantıklı.

Benim de kafa haftasıyla uyumlu karın 1 bacaklar 1,5 hafta geride doktor normal değerler olduğunu minyon bir bebek doğuracağımı söyledi öyle 3,5 4 kilo bir çocuk doğurmayacaksın dedi 1630 gr mış gelişim geriliği var diyemem bu değerlere dedi 35. Haftada kontrol ve nst için çağırdı
Yaa benim bebeğimin ölçüleri haftasıyla uyumlu karın çevresi giderek geri düştü. 11 gün geri çıktı. Günlerdir kendimi perişan ettim gelişim geriliği varsa diye :KK43:

Yaa benim bebeğimin ölçüleri haftasıyla uyumlu karın çevresi giderek geri düştü. 11 gün geri çıktı. Günlerdir kendimi perişan ettim gelişim geriliği varsa diye :KK43:
Arkadaşımın da karın çevresi geri çıkmıştı. Doktoru her yemekten sonra en az 1 saat soluna yat kalkmadan demiş. Onun kontrolü de 10 gün sonra. Eğer faydasını görürse yazarım sana da

Bunu sana doktor mu dedi ? Yoksa Olmayan birşey icin mi sıkıntı yapıyorsun. Son haftalarda bu kadar stres asıl iyi değil. Bol bol dinlen, Kendine ve bebeğe endişe yükleme canım doktorun ile görüş bilgi al baktın için rahat etmedi başka doktora git cihazdan cihaza bile fark var ama kaygı yukleme kendine

X