Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Oh şükür aman su olmadığını nereden anladı peki? Test mi yaptı, açıklığa mı baktı, yoksa ultrasondaki su miktarından mı yorumladı acaba? Bize de fikir oluyor
Ultrasondako su miktarindan anladi kuzum, su ici aktra bir test yaparim istersen bir sey yerlestiririm oraya dedi adini unuttum alttan muayene ile. Ben de ultrasonda iyiyse gerek yok dedim. Kendi doktorum izinli çünkü. Zaten dusta oldugum icin cok da emin degildim su olup olmamasindan. Akan şey ılıktı doktor idrar olabilir dedi

Evet kafamda kurup duruyordum stres oluyordum
Ben de gittim şüphelenince ve birşey çıkmamıştı. Ama yine de acildeki doktorlar ebeler şimdi birşey çıkmadı diye bir daha gelmemezlik yapma, benzer birşey olursa şüphelendiğin yine gel demişlerdi. O yüzden sen de çok iyi yaptın gitmekle

Evet farklı. Ben 6 sene sonra bebek sahibi oldum ve tüp bebekle hamile kaldım. Çok zor süreçlerden geçtim. Erken doğum yaptım bebeğim 1 ay küvesde kaldı. Ne korkular yaşadım. Ne kadar ağladım üzüldüm. Bebek eve gelince sabahlara kadar uyumadım bişey olacak diye. En yakın arkadaşlarımada tabiki dertlerimi anlattım. Eğer bu yüzden beni azarlasalardı bir daha asla onlarla konusmazdım. Sizle ben farkl taradlardayız su anda o yüzden anlaşamayız. Sizler mükemmel anneler olarak devam edin.

Hemsire de acildeki doktor da zaten dün neden gelmedin diye sordu hemen kızdılar. Kadin dogum uzmani doktor da en önemli sey bebek hareketi bizim icin yine boyle bir durum yasarsan hemen gel diye tembihledi. Esim cok elrahattir bir sey olmaz der durur hep. Kendi kulagiyla duymasi iyi oldu ona da kizdim zaten

Neyse size sağlıklı günler hayırlı doğumlar.

Evet benim karnim da sürekli sert hemsire onlar sancı dedi ağrı acı olmuyor ama dedim ki benim hep oluyordu öyle kasilmalarim son haftalarda daha da sıklaştı
Benimde 34 ten beri vardı ara ara 35 girince bu hafta daha da çoğaldı karnımda bir yere toplanıyor offf ama yamuk birşey oluyor günde kaç kere ooo

sanırım siz ilk konuyu yanlış anladınız. siz o zorlukları yaşadığınız dönemlerde yakın arkadaşınız olsaydım sizi daha fazla strese sokacak bir laf etmemek için çok dikkatli davranırdım. siz o zorlukları yaşarken gelip size bu daha ne ki bir de şu dönemleri gör diyerek gözünüzü daha da korkutmazdım. arkadaşın başına gelen böyle bir durum. yoksa konu zaten dertleşmek değil o çok ayrı. benim çevremde de öyle garip insanlar olduğu için biliyorum ki iyi niyetle söylemiyorlar. ben hamileyken sırtımda odun taşırdım diyen teyze de benimle dertleşmek anlamında söylemiyor mesela. her neyse içinde evlat sevgisi olan her anne mükemmel annedir bana göre yola devam.

Kızlaar peki sezaryen sonrası gecelik mi takım pijama mı? Hangisiyle rahat ettiniiz? berfuto @l3el3ekce @Chucky10
Kuzum benim acildi ben çanta hazırlayamadım eşim eve gitti ne bulduysa almış:) bana şort gömlek pijama takımı getirmiş ama rahat edemedim çok. Bence askılı gecelik en iyisi çünkü üstü kapalı olursa emziremiyorsun, altı lastikli olursa göbeğini sıkıyor.

Kızlar 34. Hafta kontrolümden çıktım bebeğin sadece kafası 2 hafta önde diğer değerleri 34+2 ile uyumlu çıktı ve ilk defa başıma geldi 2 hafta önce 64 kiloydum bugün 63 çıktım. Nst ye de girdim bebiş uyudu sürekli. Sancı çıkmadı. Bebeğin suyu fazlaydı geçen sefer bu sefer daha iyi dedi ama tatlı ve hamur işi yeme çok dedi. Rahim ağzı ölçün iyi erken doğum riskin yok dedi.

Oh oh masallah güzel haberler. Kilosu kaçmış

Benimde 34 ten beri vardı ara ara 35 girince bu hafta daha da çoğaldı karnımda bir yere toplanıyor offf ama yamuk birşey oluyor günde kaç kere ooo
Senin gene iyi 34ten beri imiş, ssver Gelse de söylese biz 17 18 lerden beri çekiyoruz yüreğimiz ağzımızda
Bazı doktorlar günde 10'u geçerse gelin diyorlarmış örneğin.. bir kez nst çekildi onda da sancılarım çook düşük çıktı. Sanıyorum braxton hicksi ben yoğun yaşıyorum..
İnşallah artık son 4-5 hafta diye sıklaşmıştır buradaki arkadaşlarımın da, hiçbirimizin bir riski yoktur zaten nstler çekilecek bir anormallik olursa fark edilir diye düşünüyorum

Bence de yarın bakalım neler diyicek, artık sancı çıkması normal yani

Kızlar ben de bugün çalışabilir almak için doktora gittim, bu doktora ilk defa gittim hastanede diye kendi doktorum önermişti. 32+1 günlüktüm ama kafası 2 hafta önde çıktı, diğer değerleri de 1 er hafta kilosu için de 2200 dedi. Rahim uzunluğunu karından 32mm ölçtü. Karnım birkaç haftadır sert oluyordu ara ara ama son birkaö gündür çok sık olmaya başladı, ultrasona baktığıöda ben de fatkettim somra biraz yumuşadı gibi dedi ilk Nst me girdim. 2 defa nabzım çok yükseldiği için makine uyarı verdi. Çok sabit çıkıyor bebeğin hareketsiz belki doktor bir kez daha gönderir nst ye dedi ama doktor güzel dedi kendi doktorumda güzel dedi bir sorun yokmuş. İdrarda hafif yanma vardı yine enfeksiyon çıktı bu akşam monurol şase shot yapacağım

Kızlar 1 ay aranızda yokum köye gidicem internet yok diyen ben ve 22 ekim doğum tarihi olan ben bugün aranızdayım çünkü internet çeken yerde yani hastanedeyim sancım vardı dün , bugünde hastanede yatışım yapıldı durdurmaya çalışıyorlar 32+3deyim daha bakalım ne olacak ama durdursalarda ekimi beklemeyecek benimki anlaşılan 1cm açıklığım da var

Canım korkma durdururlar çok arkadaşım 3-5 hafta durdu açıklık olmasına rağmen

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…