Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
İllaki yaparlar özellikle annem.. Acil gittik falan derim heralde bilmiyorum. Çünkü annem eşimin refakatçi olmasını istemiyor ben kalcam diyip duruyor 😒
Anneler kızlarına kiyamıyor evet ama hemen babayı dışlamak gibi olmasın da her şekilde bebek bakımı vs bir sürü şeyin içinde olmalı baba. Yarın öbür gün kalanlar kendi evine gidince anne tek kalıcak ee baba ben ne bilirim moduna girebilir

Bebekce92 Bebekce92 Hemen bir soruyla geliyorum. Bebiğin poposunu ıslak pamukla mı yoksa ıslak mendille mi siliyorsuun? 🤣 Ben ilk iki hafta pamuk sonra sleepy yenidoğan ıslak mendil düşünüyorum da. 🙈 Zaman daraldıkça bir şeyleri nasıl yapacağıma dair korkularım çoğalmaya başladı. 🥲
Pamukla siliyorum canım kaynamış ılıtılmış su ekleyerek günlük hazırlıyorum. Islak mendile 1 2 ay sonra geçerim benimki prematüre ya teni çok hassas. Senin düşüncen yenidoğan için mantıklı 😘😘

Kızlar iki gündür bacak aram ağrıyor. Özellikle yürürken. Böyle ağrısı olan var mı? Bir de bugün sağ alt bacak kasım ağrıyor
Benim çok ağrıyordu, yürümemi dahi engelleyecek kadar doktor arter venöz doppler istedi ve normalde kansulandırııcı içiyordum ama oksapar iğne kullanılan artık

Kızlar doğuma giderken ailelere söylemeyi düşünüyor musunuz? Biz eşimle şöyle bir karar aldık. Odaya çıkarız kendimize geliriz ve öyle söyleriz diye. Bu durumu kuzenimle paylaştım. O da çok yanlış çok ihtiyacın olacak vs gibi gözümü korkuttu açıkcası. Şimdi de buna kafa patlatıyorum. Annemde kayınvalidemde herşeyi çok abartıyorlar ve ben şimdiden bunalıma giriyorum. Birde sezaryen falan olursam bebek benden önce odaya çıktığında orda olabilecek şeyleride tahmin ettiğim için müdahale edemeyeceğim diye sonradan gelmelerini istedim. Tabi bu kararımızdan ailelerin haberi yok. Yanlış mı yapıyorum sizce?
Doğumun ne kadar süreceğni bilemeyiz, o yüzden doğumdan sonra gelsinler gibi bir ayarlama yapmak mümkün olmayabilir ama biz de hastaneye gidip yerleştikten sonra haber vermiştik. Bunun bir zararını görmedim. O an inanın ihtiyacınız olan tek insan grubu, profesyoneller oluyor. Eşiniz dahi değil. Zaten yiyip içmiyorsunuz, eşyanız yanınızda olduktan sonra size yapılabilecek tüm müdahaleler, sağlık çalışanlarına ait.
Benimkiler(anne-babalar) gelip odada kalmadılar. Beni görüp kantine indiler, dua ettiler. Yani bi zararları da olmadı bana. Ama çok karışan birileriyse en iyisi "he he" diyip geçmek, bildiğini yapmak. Doğumdan sonra da buna ihtiyacınız olacak. Baştan, çocuğun bakımı konusunda biraz mesafe koymak, sınırları belirlemek gerek. Yoksa iki taraf da yıpranıyor(ilişki yıprandığı için). Kendinize, annelik hislerinize güvenin ve tereddütlü değil, kendinizden emin davranın. Yoksa herhangi bir olumsuzlukta(bebek hasta olur, pişik olur, uyumaz, emmez, hepsi olağan şeyler) siz dahil kendinizi sorgulamaya başlarsınız. Bir insan yetiştireceğiz, her türlü ihtimali benimseyip doğru bildiğimizi yapalım. ❤️❤️❤️

33+4 den selamlar kızlar, oğluşum da ultrasonda son günlerde öpücük atıyordu, o yüzden Cüneyt beyle hepinizi öpüyoruz 😘😂

Eklentiler

• IMG-20240829-WA0010.jpg
    IMG-20240829-WA0010.jpg
    148,6 KB · Görüntüleme: 121
Kızlar birkaç gündür bembeyaz yoğun kıvamlı akıntım geliyor gün içinde baya fazla oluyor korkulacak bir durummudur yaşayanlar varmi
Canım benim de öyleydi doktor idrar tahlili, idrar kültürü ve kan tahlili vermemi istedi. Biraz enfeksiyon çıktı. Yazdığı ilaçları kullanınca geçti. Hani hamilelikte illaki geliyor ama azaldı baya. Doktoruna söyle istersen bi

Kızlar selam dün geceden beri damla damla sızıntı şeklinde su gelişi oldu şimdi hastaneye gideceğim 35+5 olduk ama çok korkuyorum acaba doğuma alırlar mı hemen yoksa bekletecekler mi doktorum da tatile gitmiş
Geçmiş olsun canım sanırım sancıya göre ve bebeğin kalp atımına göre belirliyorlar. Hemen doğuma alınan da var birkaç gün hatta birkaç hafta bekleyen de. Senin için hayırlısı kolayı en sağlıklısı ne ise o olsun inşallah. 35+5 çok iyi baya büyümüştür bebişin korkup hiç stres yapma

Geçmiş olsun canım sanırım sancıya göre ve bebeğin kalp atımına göre belirliyorlar. Hemen doğuma alınan da var birkaç gün hatta birkaç hafta bekleyen de. Senin için hayırlısı kolayı en sağlıklısı ne ise o olsun inşallah. 35+5 çok iyi baya büyümüştür bebişin korkup hiç stres yapma
Teşekkür ederim canım inşallah en hayırlısı olur 🙏🏻🙏🏻

Kızlar selam dün geceden beri damla damla sızıntı şeklinde su gelişi oldu şimdi hastaneye gideceğim 35+5 olduk ama çok korkuyorum acaba doğuma alırlar mı hemen yoksa bekletecekler mi doktorum da tatile gitmiş
Doğuma alıp alinmamayi doktorlar karar verir, stres yapma haftan iyi masallah bize de haberlerini ver dualarım seninle canım

X