Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Benim ki kritik düzeydeydi canım katı meyve sıkacağın varsa kendin havuç al sık ama yoksa migrosta havuc portakal karısımı var ondan kullandım kritik düzeyin üstüne cıktı karpuzda suyunu artırıyormus ama sekerli olduğu için doktor önermedi. Havuc suyunun resmini de bırakıyorum buraya mutlaka al iç 🤍
Aa çok tşkler canım evet ya ben de normal Havuç mu yesem diyordum katı meyve sıkacağım yok çünkü
Evet bu çok etkili benimde bununla arttı 🙂 İçindeki portakalda şekere biraz etki edebilir ama çok etki edeceğini sanmıyorum. Tabi bol suda iç

Günaydın kızlar dün kontrolüm vardı. 32 + 0 olarak hem çalışabilir raporu almaya hem de kontrolüme gittim. Kilosunu 1927 gram boyunu ise 42 cm olarak söyledi. Hep baş geliş durumundaydı dönmemiş hala o durumda. Yanı sıra geçen hafta idrar yolu enfeksiyonu olduğum için antibiyotik kullanmaya başlamıştım, kasılmalarımın ve ağrılarımın en büyük sebebinin bu olduğunu henüz servikal uzunluğunun 25 mm altına inmediğini söyledi ki bu erken doğumun da sınırıymış sanırım. NSTye ilk kez bağladılar, onun da normal olduğunu söylediler. TOCO değeri olarak en fazla 45 gördüler, yine bu da bu hafta için çok kabul edilebilir bir durummuş. Yolculuğa çıkmadan önceki hafta tekrar kontrol edilmek üzere vedalaştık. Bu da 9 Eylül yani 33 + 5. günümüze denk geliyor. Her şey yolunda giderse uçuş için uygundur raporunu da alıp 2 gün sonra uçacağız.

Tüm bu insanların patavatsızlık ve hadsizlikleri ile, kendini bilmezlikleri ve mobbingleri ile ilgili konuştuklarınızı okurken ülkenin neresinde, hangi kesimde, hangi şartlarda yaşıyor olursak olalım, muhakkak herkesin büyüklü küçüklü bu tavırlara maruz kaldığını gördüm ve sahiden çok üzüldüm. Gebelik süreci boyunca mental olarak çok zor bir durumdan da geçerken hayatımda çok büyük bir temizlik yaptım. Buna aileler de dahil. Bakıyorum bir konu beni kıracak, yıpratacak bir noktaya mı gidiyor, sizi dinlemiyorum herkesin fikri kendine kalsın diyorum. İsim konusundan tut, doğum sonrasında çalışıp çalışmama, emzirip emzirmeme, doğum şekli, çocuğuma aldığım kıyafetin miktarından tut da, doğum öncesindeki buzluk hazırlığına kadar herkesin her şey için bir fikri var. Rahatsız olduğumu söylememe rağmen ilerleten olursa konuşmayı, ki oluyor inanılmaz ama oluyor, isteyen doğurabilir ya da doğurduklarında bunları uygulayabilir diyorum. Kendi ailem de dahil olmak üzere tahammülüm neredeyse hiç kimseye kalmadı. Ama bunu aslında hayatımızın her evresinde yaşıyoruz. Okul tercih ederken, evlenirken, ev yerleştirirken, gebelikte, doğurunca, büyütürken... Kendime verdiğim en büyük söz; kıymet verdiğim insanlar hamilelik sürecindeyken onlar soru sormadıkça bir yorum yapmamak ve yine rahatsızlık vermeden bir şeye ihtiyacı olup olmadığını teyit etmek olacak...

Masallah helal sana yaaaa biz daha biri cikaramadik birdr korku ile ugrasiyoruz😁😁😁
Canim inan ki her gebelik ilk gebelik gibi yani benim için öyle oldu hepsi birbirine özel, hepsinde farklı as erme farklı bulantı vs. Bide ben hiç bu kadar zorlanmamistim 2 hamileligimde çok rahat geçmişti ama son numaram sagolsun bütün tuşlara bastı hep panik ve yüreğim ağzımda geçti 🫠 2013 Aralık annelerindeydim ilk gebeligimdi hala eski konusmalarima bakarım hiç böyle dert yakindigim ağrım var dediğim bir gün olmamış maşallah bide ozaman 23 yaşındaydım 😄😄 hepimiz birbirine özel en güzel doğumlar yapacağız inanıyorum 🥰🙏🌸

Canım ben halihazırda kullanıyorum, doğuma kadar ve sonrasında da 6 hafta devam edeceğim, hiç kesmeyeceğim. Ama herkesin durumu kendine özgü, sen ilk fırsatta sor en güzeli. Artık karnım beze oldu, kola geçtim ben de 🥹

Eneee boşuna professional mom yazmıyor adında desene 😆 yok yok unutmamışsındır, bisiklete binmek gibi düşün 😃 benim büyük ihtimalle sezaryen 3 tane ciddi bağırsak operasyonum var, 2 si açık ameliyat falan. Yani hızlıca 4 5 cm açılma ile pırt diye doğacak gibi olmazsa, sezaryen olacağım. Eski doktoruma da danıştım, aslında keşke mümkün olsa da kesisiz normal doğursam ama onun da fıtık mıtık riski var 😩 biraz işler karışık hatta yatay mı dikey mi sezaryen kesisi atacaklar diye genel cerrahlar da durumumu değerlendirecek, herkesin duasına talibim biraz karmaşık benim işler 🥹
E tabi boşuna yazmadık canım 😄 ama bu minik kız ne profesyonellik bıraktı ne bisey resmen amatör lige geri düşürdü beni canı sagolsun 🙏😁 en güzel şekilde doğum yapman nasip olsun normal sezeryan hiç farketmez sağlıklı Bi şekilde kucağa alinca doğum şekli insanın aklına bile gelmiyor 🥰

Bizim kapı süsümüz hazır🥹 Kuzenim ben yaptıracağım demişti, renkleri tarif etmiştim sadece böyle bi şey çıktı çok beğendim 🥹

Eklentiler

• e294fc67-6a31-403f-ad8f-6cbe22bbad0a.jpeg
    e294fc67-6a31-403f-ad8f-6cbe22bbad0a.jpeg
    119,6 KB · Görüntüleme: 75
Günaydın kızlar dün kontrolüm vardı. 32 + 0 olarak hem çalışabilir raporu almaya hem de kontrolüme gittim. Kilosunu 1927 gram boyunu ise 42 cm olarak söyledi. Hep baş geliş durumundaydı dönmemiş hala o durumda. Yanı sıra geçen hafta idrar yolu enfeksiyonu olduğum için antibiyotik kullanmaya başlamıştım, kasılmalarımın ve ağrılarımın en büyük sebebinin bu olduğunu henüz servikal uzunluğunun 25 mm altına inmediğini söyledi ki bu erken doğumun da sınırıymış sanırım. NSTye ilk kez bağladılar, onun da normal olduğunu söylediler. TOCO değeri olarak en fazla 45 gördüler, yine bu da bu hafta için çok kabul edilebilir bir durummuş. Yolculuğa çıkmadan önceki hafta tekrar kontrol edilmek üzere vedalaştık. Bu da 9 Eylül yani 33 + 5. günümüze denk geliyor. Her şey yolunda giderse uçuş için uygundur raporunu da alıp 2 gün sonra uçacağız.

Tüm bu insanların patavatsızlık ve hadsizlikleri ile, kendini bilmezlikleri ve mobbingleri ile ilgili konuştuklarınızı okurken ülkenin neresinde, hangi kesimde, hangi şartlarda yaşıyor olursak olalım, muhakkak herkesin büyüklü küçüklü bu tavırlara maruz kaldığını gördüm ve sahiden çok üzüldüm. Gebelik süreci boyunca mental olarak çok zor bir durumdan da geçerken hayatımda çok büyük bir temizlik yaptım. Buna aileler de dahil. Bakıyorum bir konu beni kıracak, yıpratacak bir noktaya mı gidiyor, sizi dinlemiyorum herkesin fikri kendine kalsın diyorum. İsim konusundan tut, doğum sonrasında çalışıp çalışmama, emzirip emzirmeme, doğum şekli, çocuğuma aldığım kıyafetin miktarından tut da, doğum öncesindeki buzluk hazırlığına kadar herkesin her şey için bir fikri var. Rahatsız olduğumu söylememe rağmen ilerleten olursa konuşmayı, ki oluyor inanılmaz ama oluyor, isteyen doğurabilir ya da doğurduklarında bunları uygulayabilir diyorum. Kendi ailem de dahil olmak üzere tahammülüm neredeyse hiç kimseye kalmadı. Ama bunu aslında hayatımızın her evresinde yaşıyoruz. Okul tercih ederken, evlenirken, ev yerleştirirken, gebelikte, doğurunca, büyütürken... Kendime verdiğim en büyük söz; kıymet verdiğim insanlar hamilelik sürecindeyken onlar soru sormadıkça bir yorum yapmamak ve yine rahatsızlık vermeden bir şeye ihtiyacı olup olmadığını teyit etmek olacak...
Yaa çok doğru, ben KPSS’ye hazırlandığım yılı bi hatırladım o kadar çok şöyle yorum vardı ki “çok zor değil mi, atama olmayacak, doğuya mı gideceksin, lisede çalışılır mı, şöyle çok yorucu olacak, böyle çok yıpratıcı”… bir sürü saçma sapan yorum hayatımızın her aşamasında 🤦🏼‍♀️ ben de sizin gibi yapıyorum susturuyorum ama bi yerlerde daha nazik olup bunlara maruz kalmaya devam eden anneler var çok üzülüyorum

Wc den ziyade anlamsız kabuslar görüp görüp uyanmaktan sıkıldım. Bir gecede 2 3 tane korkunc rüya görmeden kapatamıyorum geceyi :) bir de hamilelegin başında böyleydi, cok net rüyalar görüyordum ama onlar güzeldi. 2. Trimesterda standart haline döndü. Şimdi yine detayli, gerçekçi ve korkunç sekilde geri döndü. 🥺
Bir doktor bahsetmişti, son dönemde detaylı rüyalarınız artabilir diyordu. Ben rüya görmüyorum hiç, demek ki doğruymuş dediği :KK70:

Kızlar iki gündür bacak aram ağrıyor. Özellikle yürürken. Böyle ağrısı olan var mı? Bir de bugün sağ alt bacak kasım ağrıyor
Benim bacak aram sağ bacağım tarafı 2 haftadır falan ağrıyor geçen doktora sordum normal dedi magnezyum yazdı yarın başka bir doktora daha gideceğim o da onaylarsa magnezyuma başlayacağım özellikle uzun süreli oturursam daha çok ağrıyor

Kızlar benim bebek arabası ve puset almam gerekiyor ama öyle bir dünyaki ne alacağımı şaşırmış durumdayım bana yardımcı olabilir misiniz acabaa🫶🏻🫶🏻

Çok haklı bi yazı herkes yerini bilecek zaten yeterince kafamızın içi susmuyor… benim bu süreçte en büyük dersim bundan sonra hamilelere ekstra özen göstermek oldu olumsuzluk katmadan destek olunmalı sadece.

Kızlar bugün 32+0 oldum. Çalışabilir raporu için devlet hastanesine geldim. Doktor suyu biraz az dedi. Böyle bi durum yaşayan var mı? Suyumu ne artırır? Bol su içmek harici ne yapıyım
Benim suyum fazla çıkmıştı canım doktor sebebinin çok kavun karpuz tüketmem olduğunu söyledi onlarda arttırıyormuş tabiki havuç suyuda buna dahil.

X