Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Hiç üzülme lütfen, çünkü senin aldığın kilo ile çok alakalı bir durum değil bu. Öyle olsa 30 kilo alan insanlar 2.5 kilo bebek doğurmaz.
Bende 29 haftada 8 kilo aldım bebek 1.150 gram yani bu kadar kafana takma lütfen

Ya ben şeyi sorucam, şimdi altını silmek için pamuk aldık onu ıslatıp kullanacağız. Peki kurulamayı neyle yapmalıyız? Ve bu pamukları bi kutuya mı koyalım nasıl bi şeyin içinde muhafaza edelim?
Bir de pamukları nasıl ıslatacağız, normal su mu, kaynamış su mu, ılık mı? Ben de bunları merak ediyorum :))

Yani ilk önce kilo alimin ile alakalı değil bu durum . İkincisi bebeğin sağlığı yerindeyse kilo alımı çok da sorun değil aşırı bir gerilik yoksa. Çünkü bu tamamen bunyesel ben ve arkadaşım hamile iken aynı şeyleri aynı porsiyonda yedik neredeyse ben iki kilo doğurdum o 3.5 . Yani yapı meselesi bu kadar takılma çünkü doğduktan sonra da öyle gr gr gidiyor ki o zman daha önemli. İçini ferah tut uzulme stres daha çok etkiler
Yani kendimi iyi hissediyorum isem giderdim
Yani tabiki her ailenin yaşantısı başka ama bebeklere yün yatak pek onerilmiyor . Bizim oralarda da yün çok kullanılır ama bebekler için uygun değil demişti doktorumuz çünkü tozu bitmiyor alerjiye sebep olabiliyormus . Bir de yatak yatak üstüne çok mantıklı değil sanki . Dediğim gibi her ailenin yasantisi alışkanlıkları başka sizin bileceğiniz bir durum ama ben olsam bebeklere uygun güzel bir yatak alırdım yün kullanmazdım

seninn önerinle bende texası almıstımm aklımdaydıda gaza ihtiyacım varmıs

Amiin canım. Sizler çok güzel desteksiniz bana ne mutlu. Yakınlarında böyle olması lazımken işte suçlayıcı konuşmayı tercih ediyorlar. Sağlıkla büyüsünler inşallah
Hemen hemen hepimiz aynı şeyleri yaşıyoruz maalesef öyle en yakınlarımız böyle yapıyor oda bizleri üzüyor ama burda birbirimize destek olunca geçiyor canını sıkma bende simdi kilo için muz avokadoya filan yükleneceğim güzel canını sıkma

Ben her doktoruma yemek yiyemiyorum, bebek nasıl beslenecek vah tuh dediğimde afrikalı anneleri örnek gösteriyor bana. Bir de sürekli hiç kilo almadan hamileliğini tamamlayan hastalarını övüyor. Bebişiniz her şekilde kilo alıyor/alacaktır.

Canım ben 36 kilo aldım önceki hamileliğimde bebek 35 haftada doğdu 2400 gr küçücüktü hemşireden utandım :) sonra tosun gibi oldu 2 kilo üstü olsun yeterli annesi sen onu besler büyütürsün.Alınan kilo ile bebeğin kilosunun hiç ilgisi yok.Stres ve üzüntünün etkisi çok ama kendini üzmemen gerekiyor.İleriki haftalarda bebeiş toparlar sen üzüldüğün ile kalırsın lütfen kendine ve bebeğine stres yükleme sağlıkla kucağına al inşallah

Öyle cidden. Ben de cybex gazelle s twin aldım. Burda 80 bin küsürdü sanırım. Yunanistan’dan 45.000 e geldi
Çok iyiye almışsınız siz de güle güle kullanın
Bende aynısını Almanyadan aldım canım cloud t pusetinide aldım,mama hazırlayıcı brezza,stokke küvet,chicco forever beşik 2 katından daha fazla pahalı maalesef türkiye çok iyi yapmışsınız
Maalesef çok üzücü ama öyle. Valla ben de ana kucağını ordan söyledim bagaj problemi ve ayıp olmasa ben de baya bir şey sipariş ederdim daha çok iyi yapmışsınız güle güle kullanın siz de

Kızlar ya ağrılar sızılar baya arttı bende özellikle geceleri dönerken bile çok ağrım oluyor leğen kemiğim fena ağrılı ara ara belimde de olmaya başladı gaz sancılarım arttı ben anlamadım yahu bi anda bu kadar ağırlaşmak .. sizlerde var mı benzer şeyler

Bende pek iyi değilim gaz kaburga ağrıları sırt bel ağrıları nefes alamamak en berbatı gece dön dur wc sürekli iyi ce zorlaştı artık

Kızlar şimdi kontrolden çıktım 32+1 1908 gr 42 cm herşey yolunda nst girdim sancı çıkmadı rahim ağzı uzunluk 42 cm herşey yolunda doktora çok sertleşme lerim oluyor gün içinde özellikle akşam kendini hi yorma dedi aşagı dönmemiş hala makat pozisyonundaymış bu pozisyon sana rahatsızlık verir dedi ağlayıp durdum orda da hormonlardan dedi eşime destek olacaksınız başka yapcak bişe yok dedi

Olmaz mı nereye yatsam orası ağrıyor dönüyorum sürekli yanların batıyor diyorum yaşlı neneler gibi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…