Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,2%
  • erkek

OY: 82 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    153
Hayirli aksamlar kizlae ben hep özel hastaneye gidiyordum muayneye hep gunumde cikiyodum ultrasyonda sadece 3.4 gun fazla cikiyirdu keza ayrintili ultrasyonda ayniydi ama bugun devlete gittim ilk defa muayneye devletde dogum yapcam icin ama devleteki doktor muayne ettikden sonra bebek 2 hafta onden gidiyor gunune gore dedi 28 ken 30 hafta cikdi ilk defa boyle oldu cok sasirdim anlamadim persembe bida konturol icin cagirdi sizce bu normal bi durum mu bu sekilde bebisi gununden ilerde olan varmi normal bi durum mu ya bi takildim nedense
Bizim de 22. Hafta civarı iki hafta ileride çıkmıştı, suyu fazla çıkmıştı biraz da. Farklı bir özel hastanede bakılmıştı ben rahatsızlanınca o gün. Şekerden şüphelendiler. 24. haftada şeker yüklemesi yapıldı ama sınırda çıktı çok yüksek çıkmadı şeker. Hala 1 hafta 10 gün önde çıkıyor iki hafta olmasa da. Çok problem değil sanırım ama biraz şekere dikkat etmek gerekiyor iri bebek ihtimaline karşı.

Prilam içicem bugün. Kus kus içim dışıma çıktı yine. İki gündür perişan etti beni sanarsın 10. haftadayım ya ne bu böyle.

Acıkcası omega 3 te içmesi daha zor evet ama en iyisi sıvı surup olanları. Kapsül haline getirilirken yararlanım biraz düşüyor. Möllers iyi su cocukların içtiklerinden ☺️ solgar aslında cok da öyle abartılcak bir marka diil. İlla kapsül olsun dersen new life efa iyidir, ocean plus iyidir
Teşekkürler , bakayım bunlara da 🌸

Bizim de 22. Hafta civarı iki hafta ileride çıkmıştı, suyu fazla çıkmıştı biraz da. Farklı bir özel hastanede bakılmıştı ben rahatsızlanınca o gün. Şekerden şüphelendiler. 24. haftada şeker yüklemesi yapıldı ama sınırda çıktı çok yüksek çıkmadı şeker. Hala 1 hafta 10 gün önde çıkıyor iki hafta olmasa da. Çok problem değil sanırım ama biraz şekere dikkat etmek gerekiyor iri bebek ihtimaline karşı.
Cnm suyu iyi doktor iyi gelisimi dedi kan felan aldi saat 4 de gitmisdim seker 79 cikmis ama tabi bu normal kanda bakilan bilmiyirum seker yuklemesi yapilmadi sorun yok dedi ama persembe gel konusalim dedi artik sonuclara goremi konusmak icin dedi bilmiyirum ilk defa boyle cikinca sasirdim hic boyle bise cikmamisdi detaylida detaylida da gunundeydi ama neden burda boyle cikdi anlam veremedim takildim kaldim oyle

Ben 50'lik yükleme yaptırdım 140'tı benim sınır. 130-139 yüksek değil ki anam kimin referans değeri o kadar düşük :KK43:
Benim bu günlük hayatta 2 saat sonraki tokluk. Mesela sana şeker var demişler ama senin 1. Saat tokluk bu değerlerde 2. Saat için tekrar 100-120 civarlarına düşmesi gerekmiyor mu. Yanlış da biliyor olabilirim

Ya bak görüşmesi konuşması umrumda değil ama şu işi evde yapma diyorum. Dün mağaza geziyoruz babası arıyor dışarı çıkıyor, yemek yiyoruz annesi arıyor hızlı hızlı yiyor ben nasılsa o kadar hızlı yiyemicem hemen dönüş yapıyor. Eskiden böyle değillerdi. Günde bir kere annesi ile konuşurdu. Babasını da ablasını da dediğim gibi ayda yılda bir arardı. Ne zaman şu hastalık olayını duydular buraya geldiler gittiler o gün bugün yapıştılar yakamıza. Bak biz 4.5 sene oldu evleneli kayınbabam ilk defa geldi bizim evimize düşün. Bunca senedir Ankara’ya bize bile gelmemişti hiç ben uzun yolculuk yapamıyorum dayanamıyorum diyerek. Hayatı boyunca da çocuklarına çok ilgili alakalı olmamış hani. Sadece maddi yönden bir de eğitim konusunda destek olmuş. Şimdi bir anda eşim sanki 5 yaşında o da 30 yaşında başa dönmüşler de ilgileniyor. Valla patlamak ne kelime o sırada kapı stoperi geçti elime nasıl fırlattıysam tuzla buz olmuş ahşap şey duvara çarpınca. Eşim de asla hoşlanmaz böyle hareketlerden yüksek sesten. Benim hoşlanmadığım hareketleri yaptığı için bile bile yaptım asla da toplamadım dağılanları. Ağlamak da iyi geldi açıldım biraz. Dün bir türlü ağlayamamıştım zaten.
Canım anlattıkların zaten benim için çok absürd ama bir erkeğin her gün annesiyle telefonla konuşması inanılmaz fazla bence. Sen iyi yapmışsın ohh indir biraz daha sefan olsun 😂

2 saat için sınır bende 153 görünüyordu ama bunlar tabi 75lik şekere göre. Normalde tokluk şekerinin de 140 olması lazım en fazla ama yüklemede 180miş, çok yüksek şeker verildiği İçin heralde. 2 saat sonra 130lar bence çok yüksek değil ama sanki normalden biraz fazla gibi.
Heh aynen bende sen gibi düşündüm. 75 lik Yüklemede 1 saat değerim sınırı 180 iken 154 2. saat tokluk sınırı 153 ken benim 141 çıktı. İkinci saat sonucu Mükemmel bi sonuç değil bence. Doktora bunu bi hatırlatayım suyum belki şekerden fazladır 🤔

Cnm suyu iyi doktor iyi gelisimi dedi kan felan aldi saat 4 de gitmisdim seker 79 cikmis ama tabi bu normal kanda bakilan bilmiyirum seker yuklemesi yapilmadi sorun yok dedi ama persembe gel konusalim dedi artik sonuclara goremi konusmak icin dedi bilmiyirum ilk defa boyle cikinca sasirdim hic boyle bise cikmamisdi detaylida detaylida da gunundeydi ama neden burda boyle cikdi anlam veremedim takildim kaldim oyle
Ultrason farklılığından da kaynaklanıyor olabilir canım. Şekerin de yokmuş zaten anladığım kadarıyla. Perşembe günü git bakalım bi ne dicek? Sonra kendi doktoruna da görün mutlaka. Normal mi şekerden falan olma ihtimali var mı diye bir sor. Bir tık iri bebekler işte. Son haftalarda normale dönebilirmiş iri de doğabilirmiş benim doktorum öyle dedi. Biz şu an 28+3üz. Bebek 29+6 falan. 1350 gr. Ve bu bir tık fazlaymış olması gerekenden.

Ultrason farklılığından da kaynaklanıyor olabilir canım. Şekerin de yokmuş zaten anladığım kadarıyla. Perşembe günü git bakalım bi ne dicek? Sonra kendi doktoruna da görün mutlaka. Normal mi şekerden falan olma ihtimali var mı diye bir sor. Bir tık iri bebekler işte. Son haftalarda normale dönebilirmiş iri de doğabilirmiş benim doktorum öyle dedi. Biz şu an 28+3üz. Bebek 29+6 falan. 1350 gr. Ve bu bir tık fazlaymış olması gerekenden.
Tm cnm sagol kendi doktoruma gidince bide onda yine ne cikcak sorim normaldir inslh sag saglim dogsalardi hayirlisiyla bi bebiskolar 🤲😘

Valla dışarıdan dünyanın en anlayışlı ailesi gibi görünürler çok ince düşünce yapısına sahip çok nazik insanlardır ama bu detayı fark edebilen yok. Biri de demiyor ki ya tamam daha aramayalım ayıp oluyor karısı yanında akşam akşam yeni geldiler işten falan. Her zaman mı arıyorlar? Toplasan kaç dk konuşuyorlar ki? Bir gündem var da arıyorlar yoksa aramazlar? Mesela ablanın bebeği 9 aylık oldu. Devamlı bize bebek falan gösterdiği yoktu hani önceden. Arada bir aile grubuna foto atıyordu o kadar (aile dediğim tabi ki kendisi eşim ve anneden oluşan). Yine bu hastalık meselesinden beri o da her gün bebek gösterme bahanesiyle arıyor size moral olsun size moral olsun diyerek. Oysa yalnız ve kendi halimize bıraksalar en güzel moral olacak da işte.
Eşin onların bu sınır aşan yakınlığını memnuniyetle karşılıyorsa onlar da artırarak devam ediyor olabilirler. Her halükarda iş eşine düşüyor. Umarım bir an önce önceliğinin sen ve bebeğiniz olması gerektiğini anlar. Sen kalbini ferah tutmaya çalış. Belki eşin bebekle tanışınca işler değişir kök ailesine bu kadar vakit ayırmak istemez belli mi olur.

Canım anlattıkların zaten benim için çok absürd ama bir erkeğin her gün annesiyle telefonla konuşması inanılmaz fazla bence. Sen iyi yapmışsın ohh indir biraz daha sefan olsun 😂
Az önce dedim ki bir psikolog arkadaşımla konuştum senin her gün ve bu kadar çok ailenle konuşman hiç normal bir durum değilmiş. Aile bağları ve duygu durumunuzla ilgili sıkıntı olduğunun göstergesiymiş dedim. Kim arkadaşın dedi sen tanımazsın dedim kim bi göster ya instagramdan mı falan dedi. Yok dedim. Boşver sen kimsenin dolduruşuna gelme diyor. Hala benim dolduruşa geldiğimi ya da kendimi doldurduğumu düşünüyorsan ve kendinde kusur bulmuyorsan benden bu kadar ya sana artık bir şey anlatmak için çabalamayacağım, doğum izni girer girmez giderim memlekete orada doğururum sen de al ananı dananı burada beraber yaşayın dedim. Yok tamam ben anladım o konuda hatalı olduğumu açmicam bir daha ararlarsa ama sen de dolduruşa gelme gitme bir yere diyor. Cidden aklım almıyor dalga geçer gibi ya. Bulantım da hat safhada valla elimden kaza çıkacak da çocuğuma bir şey olacak diye korkuyorum. Zaten bir anlık sinirle tabureye çıktım uzana uzana valiz indirdim harıl harıl onu doldurdum falan bayağı bi akrobatik hareket denedik bugün üstüne de ağladım kötü kötü konuştum duydu her bir şeyi. Bir kaza daha çıkmamalı yani.

Eşin onların bu sınır aşan yakınlığını memnuniyetle karşılıyorsa onlar da artırarak devam ediyor olabilirler. Her halükarda iş eşine düşüyor. Umarım bir an önce önceliğinin sen ve bebeğiniz olması gerektiğini anlar. Sen kalbini ferah tutmaya çalış. Belki eşin bebekle tanışınca işler değişir kök ailesine bu kadar vakit ayırmak istemez belli mi olur.
Bu sefer de sürekli bebek sormak bebeği merak etmek bebeği görmek için aramak isteyeceklerinden o kadar eminim ki. Ya bizi unutturacak dert diyeceğim de başlarına ne gelse bize daha çok sardıkları için sağlam bir uğraş çıksa de gerçekten bizden uzaklaşsalar, bıktım valla.

Bizimki de daha ilk defa son kontrolde bebek iri duruyor normal doğuramazsın iri bebek riskli doğum falan filan diye korkuttu işte. 32 hafta kontrolündeki kilosuna göre / kiloma göre / doğum izni sonrası dikkat edeceğim artık her şeye inşallah 😂
Ya benim doktor da 4.5 kg normal doğuran bile var diyor. Ne gerek var 3.5 yeter dedim 🤦‍♀️ Baya korktum ya öyle mi olacak ki öyle söyledi anlamadım. Acaba bizim bebişlerin belli bir haftada haftasına dönme ihtimali var mıdır? Yoksa önde giden hep önde mi gidecek 🙄

Ya benim doktor da 4.5 kg normal doğuran bile var diyor. Ne gerek var 3.5 yeter dedim 🤦‍♀️ Baya korktum ya öyle mi olacak ki öyle söyledi anlamadım. Acaba bizim bebişlerin belli bir haftada haftasına dönme ihtimali var mıdır? Yoksa önde giden hep önde mi gidecek 🙄
Yok durabilirmiş bir yerden sonra kilo alımı. Ya da daha yavaş alabilirmiş. Çünkü bana sona doğru anlarız daha belli olmaz dedi doktor kilosu yüzünden. Bizimkini biliyorsun işte imza atarsam tüm sorumluluğu alırsam normal doğurturmuş yoksa yanaşmazmış iri bebeğin normal doğmasına.

Tm cnm sagol kendi doktoruma gidince bide onda yine ne cikcak sorim normaldir inslh sag saglim dogsalardi hayirlisiyla bi bebiskolar 🤲😘
İnşallah canım. Normaldir ya iki haftaya kadar genelde normal kabul ediliyor. Üç ve üzeri haftalar sıkıntı sanırım. Hem ilerilikte hem de gerilikte .

X