Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Canım selam çok beter bisey yaşadığın hamilelik boyunca hiç kramp yaşamadım çok şükür ama ya acaba aldığın kalsiyum yetersiz geliyor olabilir mi bak benim kullandığım şu ama gerçekten hiç eklem ağrısı görmedim henüz maşallahım var. Bunu istersen bi sor doktoruna belki sende de ise yarar

Eklentiler

• 1000099035.jpg
    86,2 KB · Görüntüleme: 36
Bunu doktoruma sorayim mutlaka. Gunde 2 tane iciyorum ama bu yasadigim 4. Kramp ve felaket bir acı. Eşim bile uyandı sesime resmen kıvrandırıyor

selaaam, iyi olmana çok sevindim şeker maalesef bir çok kişide problem ama çözümü olan bir şey allahtan, geçmiş olsun sana. biz 31 haftalık olduk bugün. her şey yolunda çok şükür

Birkaç gün ağrır o. Ben çözümü gün içinde o kasları esnetmekte buldum.

Bizim alışverişler tamamen bitti kızlar. Dün ebebekte lastikli çarşaflar sarı etikette 99 tl idi bilginiz olsun, birçok yatağa ölçüsüne de uyumlu sanırım üstünde yazıyordu. 70x110 yatağımıza tam uydu iki tane aldım bi tane de evde vardı yeter işte. Bi tane de yedek siveno deterjan aldım 179 TL’ye düşmüştü. Süt saklama poşeti filan da alıp alışveriş faslımızı kapattık

O kadar çok ağlayasım var ki ya. Bu kilo meselesine bu kadar takıntılıyken vertigo oldum ve resmen hiçbir kilo alamadım bir haftada. Bebeğimde ya hiç alamadıysa ve durduysa kilo alımı diye çok moralim bozuk. Biliyorum bıkkınlık geldi bu kilo meselesinden ama o kadar üzülüyorum ki yazmak istedim. Bebeğim kilo almış olabilir mi acaba umarım almıştır

Canım bebeğin almıştır hiç endişelenme. Ne güzel işte koruyorsun kilonu. Valla hep hayalim. 8 kilo aldım 29 haftada ben çok aldım diye üzülüp duruyorum kendimi frenleyip az yemeye çalışıyorum. Bebiş senin vücudundan alır gerekli olanı hiç korkma

Üzüntü de vertigoyu kötüleştiriyor. Sakin ol lütfen. Sen elinden geldiği kadar beslenmeye çalış, sen kilo almasan da bebeğin alacaktır. Zaten günden güne iştahın normale dönecek.
Baş dönmelerini dediğim gibi yavaş hareket ederek engellemeye çalış. Baş dönmeleri bitince\azalınca iştahın artacak.

Ben de kilo almayayim diye korumaya calisiyorum. Sen kilo almasan da bebisin alıyordur merak etme. Muz ceviz avokado yulaf ye süt iç bebege en fazla kilo aldiran seyler bunlar

Ben daha hiç kilo almadım 3 kilo verdim hatta hamile kaldığım kilodan zayıfım bebek 2 hafta önden gidiyor, bizim kiloyla onun hiçbir alakası yok, beslenme önemli ama senin yerine bebek kilo alıyor olabilir takılacak hiçbir şey yook

Aaa benim asıl almak istediklerim dışındaki her şey indirimdeymis ben daha yatak bebek arabası vs almadım önce onları alayım diyordum.Artik eylüle kadar hangisi indirime girerse onu alırım teşekkürler

Ben de kilo almayayim diye korumaya calisiyorum. Sen kilo almasan da bebisin alıyordur merak etme. Muz ceviz avokado yulaf ye süt iç bebege en fazla kilo aldiran seyler bunlar
Çok sağolun kızlar iyi ki varsınız

Sen kilo almasan bile bebek alabilir bu takıldığın en son şey olsun kendine dert etme, gelişir Allahın izniyle. Sağlığına odaklan sen iyi ol ki bebeğin de iyi olucak. Takıntılı olduğun için kendine olumsuzlukları çekiyor olabilirsin. Unutma karnında ne kadar sana ihtiyacı varsa doğduktan sonra da sana ihtiyaci var zayıf olsa ne olucak kuzum aldırılir kilo sağlıklı olunda canına dert etme Vertigo zordur ztn sağlıkla doğurmaya odaklan sen

Merhabalar, stresli bir dönem mi geçiriyorsunuz Vertigo bı şeyi çok kafaya taktiginda stresli olduğunda çıkabiliyor diye biliyorum.Bebeginiz ile ilgili endisenizi de anlıyorum düşünmemeye çalışın desem de insan dusunuyo Ama gerçekten bebişler öyle mucizevi bsey yapıyor ki sizin çok da bsey yapmanıza gerek kalmiyor sağlıksız beslenmediginiz sürece onlar bir şekilde yolunu buluyor ve tüm besinleri sizden sağlıyor.Hatta bir ebeden duydum yediğiniz hiç bsey bebeginizin kilosuna etki etmez demişti şaşırmıştım bilemiyorum.Yediklerimiz belki sadece damak tatlarını geliştirmemiz sagliyordur.Bebegin sağlıklı olması önemli gelişimiyle ilgili bir sıkıntı var mı mesela yoksa sadece kilosu mi az deniyor onu bilmiyorum. Ama yediğiniz ya da yemediginiz şeylerden daha çok sizin mutlu ve rahat olmanız daha çok etkiler bebeğinizi,bunları düşünmeye çalışın.Etrafinizdaki insanlar mi etkiliyor sizi bilemiyorum kilo konusunda ya da bazı doktorlar da abartıyor acımasız konuşuyor.Kafanizi dağıtacak bseyler bulun kitap dizi film bı yürüyüş sevdiğiniz insanlarla vakit geçirin olumsuz konuşan birileri varsa etrafımızda mesafe koyun.Nacizane tavsiyem tabi bana düşmez ama piskoloji şuan beslenmenizi bile etkileyen bsey ona odaklanın daha çok kilo almış miyim ne olmuş diye düşünmekten çok daha önemli

Ben neredeyse 2 aydır sabit kilodayım ve bebişin gelişimi devam ediyor. Hatta sağlık ocağındaki hemşiremize sormuştum ben sabitim, bebiş kilo almıyor mu acaba diye, ne güzel işte kilo almıyorsun yediğin içtiğin de bebeğe gidiyor diye cevap vermişti. Sıkma canını, bir sonraki kontrole dek üzme sıkma kendini

Kızlar sizin fikrinizi sormak istiyorum. 34. Haftama gireceğim zaman bir konser var gitmekte istiyorum emin olamıyorum da ama doğumdan önce kendime vakit ayırıp eğlenmekte istiyorum. Bebekli olunca belli bir zamana kadar sınırlı olucak haliyle bir şeyler. Ayakta değil konser onu da belirtiyim sizin fikriniz ne olurdu ??

Aaa benim asıl almak istediklerim dışındaki her şey indirimdeymis ben daha yatak bebek arabası vs almadım önce onları alayım diyordum.Artik eylüle kadar hangisi indirime girerse onu alırım teşekkürler
Düşündüğün marka modelleri at ben geceleri uyumuyorum denk gelirsen haber veririm fiyat araştırması yapmayı da çok severim çünkü işe yarasın bari

Dün arkadaşımın kınasında 4 saat oynadım 3 kere elbise değiştim terden ayaklarım mayalı poğaça gibi şişti onun dışında iyiyim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…