Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,2%
  • erkek

OY: 82 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    153
onun için de magnezyum şart herhalde ben magnezyumdan sonra rahat ettim valla
Günde 2 kez içtigim halim bu ama 4aylık civarında cok kötü uyanıyordum bildigin tüm grce beni dövmüşler gibi 15-20 dakka kendime gelemiyordum magnezyum içmeye başladıktan 1-2 hafta sonra gecmişti. Biraz stresliyim son zamanlarda belki o da etki ediyordur oramın buramın agrısına ya da işte karın büyüyor ya agırlık merkezimiz degişiyor sırt ondan agrıyor olabilir

Kuzum 30. haftada tek doz dedi bana doktor. Eczaneden aldırıp sağlık ocağına götürüp yaptırcam o şekilde konuştuk. Doktor yazdı ismini verdi. Sağlık ocağı tetanos bizde var demişti ama karışık olan her türlü ücretli zaten. Sen şu ana kadar hiç olmadın mı? Kaçıncı haftadasın?
28deyim 1.5 sene önce falan kedi ısırmıştı sokakta. Olmuştum tek doz yeter dediler sağlık ocağından 24ten sonra yapalım dediler sonra da kaç haftadır aşı yok diyor alırsan yapalım dediler bende alırsam diğeri daha mantıklı geldi. Anlam veremedim naısl aşı yok

Kardeşim bi şey demedi o ağzını açamadığından arada kalıyor. Eşi ne yapsa haklı ama bizim de mutlaka kusurumuz var hatta sulalenin hepsi kotu. Sabah konuştum söyleyeceğimi söyledim kapattım konuyu ama çok kötü bi akşam ve gece gecirdim
Yavrum kardeşin kız mı senin ikizin erkek mi?

Diyorum ya benimkinin bir türü yok, yeni bir oluşum. Anneme anlatıyorum koca kadın şok oluyor ne yapsak bilemedim diyor, annem bile işin işinden çıkamamış arkadaşına anlatmış ikisi aradı geçen gün beni kızım böyle yap diye 😂😂 çok cool takılıyordu aslında ama boşluğa düştü kancayı taktı bize. Tavrımız net onda bir sıkıntı yok da umarım anlar, anlamazsa artık bir sonraki aşama nedir bilmiyorum 😂
Anlar inşallah ya böyle uyuz mıy mıy bir tip canlandı gözümde😄

Aa biz de dün Taurustaki İşbir’e sormuştuk 🙈biz montessori yatak için sorduğumuz için galiba 5bin küsür bi fiyat söyledi o kalın olana. Siz anne yanı yatağı için mi sormuştunuz?
Aaa belki de aynı anda oralardaydık 😻 Evet canım biz 60*120 olanı sorduk 🙂

Şeker yüklemesi yaptırdım bende feleğim şaştı 😂😂 normalde şekerli içicek şerbetli tatlı tüketmem yaklaşık 10 yıldır 50lik şişe beni mafetti gerçekten ama şekerim çıkmadı. Bana sadece hamur ekmek un vs tüketme dedi 43 kilo hamile kalınca benim abartma seviyem biraz fazla oldu tabi kilo aldım 😂
Ben 75lik içmiştim çok kotu gercekten gazoz gibi değil😂😂43 ne kızzz bende zayıftım da aldım birazcık😊

Aaa belki de aynı anda oralardaydık 😻 Evet canım biz 60*120 olanı sorduk 🙂
Evet ya tesadüfe bak 😊 yatak demişken biz anne yanını Chicco Next2me forever aldık. İçinde bir yatağı var ama ince sert bir şilte, yatak denemez. İçine yatak almayın bu şekilde kullanılmaso gerekiyor dediler Babymallde. Bilemedim aynı modelden alan daha önce kullanan vs var mı? Analık hislerim buna yatak lazım diyor eşim hayır alınmamalıymış diyor kafam karıştı 🤔

Evet ya tesadüfe bak 😊 yatak demişken biz anne yanını Chicco Next2me forever aldık. İçinde bir yatağı var ama ince sert bir şilte, yatak denemez. İçine yatak almayın bu şekilde kullanılmaso gerekiyor dediler Babymallde. Bilemedim aynı modelden alan daha önce kullanan vs var mı? Analık hislerim buna yatak lazım diyor eşim hayır alınmamalıymış diyor kafam karıştı 🤔
Bende de maxi cosi iora var, iç yatağı var sünger ince bir şey ama çok yumuşak değil o yüzden olur gibi geldi bana. Zaten reflü yatağı da aldım onunla yatırırım diye düşündüm, içine gömülmeyeceği bir yataksa bence de alınmaması daha iyi

grubun şeker hamişleri sorum size, şeker ölçümü için strip hastanede yazdırılıyor mu acaba. SGK karşılıyor mu. Yükleme testim yüksek çıkınca ben kendim aldım eczaneden cihaz ve stripleri, günde 8 defa ölçüm istedi diyetisyen. Öyle olunca strip çok hızlı bitiyor . Şimdi aklıma geldi acaba yazdıran var mı diye size sorayım dedim
Raporun varsa gestasyonel diyabet raporu stripleri odüyor ama devletim odediği rakam cok düşük stripler pahalı baya fark cıkıyor hangi marka kullanıyorsun ona göre kuru basına ödeyecegin rakamı asagı yukarı söyleyebilirim yazdırsan dahi

X