Popüler Konu 2025 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bende de aynı durum canım. Doktoruma sordum, 3 öğün yemek yediğimi söyleyince tamam normal dedi. Ama az yiyorum işte. İştahım yok.
Bi benim mi dünyaları yiyesim geliyor ya :)

Baya meyveler, kuruyemişler, etler, balıklar, tavuklar hiç bi şeyden tiksinmiyorum. Aşırı iştahım var ya. Hiç öyle salata ile geçiştirdiğim olmadı korkuyorum ucunu alamayacağım diye. Dikkat etmeye çalışıyorum artık

Canım e nabıza düşüyor sonuç eşinin otomatik yine normal kan testleri gibi. Orada taşıyıcı veya değil yazıyor. Bizimki şükür taşıyıcı çıkmadı 🥰

Benim doktorum bana yirminci haftaya detaylı ultrason için randevu verdi. Nıpt de yaptırdım hatta dedi ki bir saat kadar sürecek bu seferki ultrason tüm organlara bakacak galiba. Sadece renkli olacak mı onu merak ediyorum ben 🥰 özelde benim doktorum normal prosedür nedir bilmiyorum ama 🥰
Gözünüz aydın bizim hala çıkmadı bugün tam 10 gün oldu yarın arayıp soracağım bende bakalım 🙏🏻

Bakalım umarım banada başlatır. Şifa olsun sanada🙏

Bende içmeye gayret ediyorum canım.Hergun 1tane. Aslında dikkat edilmesi gereken ne varsa etmeye çalışıyorum ama yinede yeterli gelmiyor sanırım. Bakalım canım doktorla görüşeceğim Perşembeye az kaldı 🙏
Güzel sonuçlar inşallah canım 🙏🏻 Benim bazen zararlılara da yer verdiğim oluyor 🥲

Çok teşekkürler dr falan da hiç bi şey sormadı bana ya.. bize test yapmadıkları aklıma gelince düştüm peşine. İşten izin alalım çarşamba günü halledelim o zaman. İnşallah her gün sağlık ocağı kan alıyordur. Telefonla ulaşmak ta sıkıntı
Aslında sormaları lazım özellikle ilk gebeliği olanların yaptırması lazım Allah korusun öyle de çok ki genelde artık evlenmeden önce test yapıyorlar ya ondan mı sormuyorlar gerek duymuyorlar acaba

Canım kızlaar biz bu

Yapma yapma 🫣 mesela ne yapıyorsun canım?
İşte cips falan yiyorum , sonra çikolata yiyorum bugün 2 tane yedim 🤦🏻‍♀️ çiğ köfte yedim okulda paketli bir şeyler ikram diyorlar geri çeviremiyorum 😁 bulantımı genelde hamur işi bastırıyor diye onlardan tüketiyorum simit mesela çok yerim :KK43: Bunlar neyse de cips ve paketlilere karşı iradesizliğim canımı sıkıyor 😁

Çok teşekkürler dr falan da hiç bi şey sormadı bana ya.. bize test yapmadıkları aklıma gelince düştüm peşine. İşten izin alalım çarşamba günü halledelim o zaman. İnşallah her gün sağlık ocağı kan alıyordur. Telefonla ulaşmak ta sıkıntı
Bizim pazartesi günleri aliyolardi yinede biri sorsun telefonla ulaşma şansınız varsa iyi olur işten izin aldım daha gelemem falan derseniz alırlar belki bizim alacaklardı ama kapanış saati geliyo diye pazartesi gelin demişlerdi

Aslında sormaları lazım özellikle ilk gebeliği olanların yaptırması lazım Allah korusun öyle de çok ki genelde artık evlenmeden önce test yapıyorlar ya ondan mı sormuyorlar gerek duymuyorlar acaba
Vallahi bende anlamadım. Panoroma nipt testi yaptırdım. Orayı arayıp sordum siz yapıyor musunuz vs diye. Kadın dedi ki bizim yaptığımız hastalıklar sma dan daha çok görülen hastalıklar. Sma son zamanlarda çok fazla sosyal medya aracılığı ile yayılmaya başladı ama görülme riski çok daha düşük dedi. Yine de yaptırmak isterseniz yaptırabilirsiniz vs dedi. 5 bin dediler fiyat ama sağlık ocağında yaptırayım dedim ücretsiz olarak yani kimse ne sordu ne etti şimdiye kadar. Benim aklıma geldi test yapılmadığı keşke hamile kalmadan önce falan gidip verseydik müsait zamanda. İşten pek fırsat olmuyor kalınca da kalıyor böyle

İşte cips falan yiyorum , sonra çikolata yiyorum bugün 2 tane yedim 🤦🏻‍♀️ çiğ köfte yedim okulda paketli bir şeyler ikram diyorlar geri çeviremiyorum 😁 bulantımı genelde hamur işi bastırıyor diye onlardan tüketiyorum simit mesela çok yerim :KK43: Bunlar neyse de cips ve paketlilere karşı iradesizliğim canımı sıkıyor 😁
Bende yiyorum onları 🫣😂😂😂😂😂 arada kaçamak cips çok nadir çikolata bir lokma. Çok arada kola azıcık oda iki üç haftada bir. Bir çay bardağı kadar 🤗 simit yiyorum valla bayılırım 🤗 çiğ köftenin dükkanların önünden bile hala geçemem inanılmaz tiksinti oluşmuştu ilk aylardan itibaren o yüzden onu yemiyorum hiç 🤗

Bende yiyorum onları 🫣😂😂😂😂😂 arada kaçamak cips çok nadir çikolata bir lokma. Çok arada kola azıcık oda iki üç haftada bir. Bir çay bardağı kadar 🤗 simit yiyorum valla bayılırım 🤗 çiğ köftenin dükkanların önünden bile hala geçemem inanılmaz tiksinti oluşmuştu ilk aylardan itibaren o yüzden onu yemiyorum hiç 🤗
Tatilde bende 2 kere hamburger 1 kere pizza falan yedım. Patates kızartması ranch ve barbekü sos çabası. Paketli gıda tüketmiyorum pek cips, çikolata vs. Ama simit falan yiyiyorum yani. Hamileyiz diye ölelim mi :) dr abartmamak kaydı ile yiyebilirsin dedi. Midye, sakatat, çiğ et yumurta ve içecek kısmına çok dikkat ediyorum ben.. cola, ice tea vs tüketmiyorum hiç onun dışında her şeyi yiyiyorum

Baya meyveler, kuruyemişler, etler, balıklar, tavuklar hiç bi şeyden tiksinmiyorum. Aşırı iştahım var ya. Hiç öyle salata ile geçiştirdiğim olmadı korkuyorum ucunu alamayacağım diye. Dikkat etmeye çalışıyorum artık
Bir yerde okumuştum, hamilelikte iki kişilik yenecek diye bir kural yok 🤭 normal zamanlardan 400 - 500 kalori fazla yemek yeterliymiş 😅 ben de sizin aranıza katılacağım diye ümit ediyorum, yoksa iştahsızlıkla zevk alamıyorum. Normalde çok yerim, çok mutlu eder beni 😅😅 ama hamilelikte yok, iştahım kapalı sıfır yani

Tatilde bende 2 kere hamburger 1 kere pizza falan yedım. Patates kızartması ranch ve barbekü sos çabası. Paketli gıda tüketmiyorum pek cips, çikolata vs. Ama simit falan yiyiyorum yani. Hamileyiz diye ölelim mi :) dr abartmamak kaydı ile yiyebilirsin dedi. Midye, sakatat, çiğ et yumurta ve içecek kısmına çok dikkat ediyorum ben.. cola, ice tea vs tüketmiyorum hiç onun dışında her şeyi yiyiyorum
Bugün sucuk yedim canim cok çekti ama sonra pişman oldum

Hiiiç 🤗 Valla bende seninle aynı kafadayım.Valla bende yiyorum ölçülü canım aşırı isterse tadımlık kolada içtim ama çok minimal nefsim körelsin diye. O da çok nadir. Bugün pizza yedim ama 4ayda ilk kez yedim. Soslar çiğ et yumurta vs bende asla yemiyorum. Patates kızartması ve simit yiyorum🤗 yiyorum işte bazı şeyleri 😂

Kızlar benim kilom aynı ama görüşünüm aynı değil biraz popom büyüdü sanki ve bel çevrem kalınlaştı kilom aynıyken nasıl olabiliyor bu
Ya benim de öyle, artı

Dilini ısır aman tiksinme. 😅 ben 1 haftadır falan rahatım
Ya bugün sebze somon salata yaptım. Herşey çok güzel giderken balığın yanında yarım bardak kola içtim. 🥲 kocam çabuk yiyip kalkıyor o olsa içemezdim. Vicdan yaptırıyor bana ndjdjd

Hiiiç 🤗 Valla bende seninle aynı kafadayım.Valla bende yiyorum ölçülü canım aşırı isterse tadımlık kolada içtim ama çok minimal nefsim körelsin diye. O da çok nadir. Bugün pizza yedim ama 4ayda ilk kez yedim. Soslar çiğ et yumurta vs bende asla yemiyorum. Patates kızartması ve simit yiyorum🤗 yiyorum işte bazı şeyleri 😂
Bu kadardan da bi şey olmaz ya bazen çok abartı yorumlar görüyorum burda. Çok kendimi kasmiyorum ya hasta değiliz hamileyiz sadece. Afiyet olsun pizza :)

Ya benim de öyle, artı

Dilini ısır aman tiksinme. 😅 ben 1 haftadır falan rahatım

Ya bugün sebze somon salata yaptım. Herşey çok güzel giderken balığın yanında yarım bardak kola içtim. 🥲 kocam çabuk yiyip kalkıyor o olsa içemezdim. Vicdan yaptırıyor bana ndjdjd
Ayy aman nazar değmesin de çok şükür. Çok kilo da almak istemiyorum ama şimdiden aldım yuvarlanmam inşallah :)

Bugün sucuk yedim canim cok çekti ama sonra pişman oldum

Pişman olacak bi şey yok ya gerçekten hiç öyle düşünme. Yedin bitti gitti. Yediğin iki lokma sucuk sana hiç bi şey yapmaz. Yarasın bebişe :) bu işte psikoloji yediğin şeylerden daha önemli bence o yüzden hiç sıkmayın canınızı

X