Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Kızlar gebelik zehirlenmesi sebebiyle 28. Haftada dr um rapor verdi. İse gitmeni istemiyorum stresli bir ortamda olmanı istemiyorum dedi. Bebeğim daha önemli tabiki. Ama ben maddi olarakta rahat olmak açısından 36. Haftaya kadar çalışmak istiyordum gönlümden geçen buydu. Ekran yasağı vermese dr um home ofis çalışacaktım aslında

Neyse demem o ki zaten üzgünüm raporumdan yiyecegim bebeğimle daha fazla vakit geçirmek istiyordum. Bir de sürekli ücretsiz izne çıkarsın en az 1 yıl gitmezsin ise diyenler var. Şu an bile rapordan dolayı hesaplattirdim ik ya mevcut maasimdan15.5 bin tl daha düşük maaş alacağım. Bunu bile dert ediyorum eşim kiziyor ama ben 12 senedir yıllık izin hariç hiç fire vermedim hep çalıştım mezun olduğumdan beri. Ayrıca herkesin bir hayat standardı var. Ben ağzımı açmadan sürekli yok işi bırak yok en az 1 sene gitme diye boş boş konuşanlara sinirlerim bozuluyor ben mi abartıyorum olması gereken mi bu bilmiyorum bende isterdim tabiki 2 yaşına kadar oğlumu büyütmek ama şartlar maalesef. Yaşarız tabiki bir şekilde ama evin büyük geliri maaş olarak bendeydi yaşam standardımiz ciddi düşer.

Bir de çok ani izne ayrıldım is yerinde lekelenmem oldu perşembe günü. Arabayla gitmiştim o gün ise. Hemen çıktım dr um gel dedi. Bir gittim bir daha ise dönemedim. Ayrıca ben ciddi iskolik bir insanim. Raporlu olmama rağmen günde 2 saate yakın hala çalışıyorum çok ani çıktım projeler hep kaldı bunun psikolojik yükü de üzüyor beni.

Annemlere taşındık tansiyonum çok oynuyor tek başıma duramıyorum ayağa kalkınca düşüyorum 13 ken birden 7 oluyor tansiyonum. Yani birden tüm düzenimiz yerle bir oldu. Cuma akşamları evimize gidiyoruz pazar tekrar annemlere dönüyoruz eşimle.

Dertleşmek istedim biraz. Herkesin küçük büyük bir sıkıntısı var. Rabbım sağlıkla kucagimiza almayı nasip etsin inşallah

Bir yandan şu gebelik zehirlenmesi canımı sıkıyor.

Kızlar bebek arabası ve puset olarak bunları aldık mağazadan. Sürüsü kolay beğendik indirimde var ikisine 13 kusur verdik.

Eklentiler

• Screenshot_20240804_121921_ebebek.jpg
    57,3 KB · Görüntüleme: 96
  • Screenshot_20240804_121906_ebebek.jpg
    53,5 KB · Görüntüleme: 91
Çok geçmiş olsun canım inşallah geçer, doktorunu dinle yüzdün yüzdün sonuna geldin. Seni anlıyorum insanın düzeni, rutinleri belli hayat ritmi varken biranda altüst olması psikolojiyi etkiliyor. Ama gerçek şu ki bebekler sürpriz yumurtalık gibi daha karnımızda bize izin vermiyorlar onlar karar veriyorlar olacaklar için sen dinlenmene bak evet maddiyat önemli ama öyle şeyler yaşayan arkadaşlarim oldu ki örnek vermiycem gerek yok ne paralar kazandıkları işleri gözü kapalı bıraktılar. Önce sağlığın iyi ol ki bebeğin iyi olsun bulunduğun ortamda kendine dikkat et

Ya ne kadar cahilce yorum yapmışlar, direkt sert tepki verip çenelerini kapatın bence, onlar verecek sanki işi bıraksanız maaşınızı insan memuriyeti hele öğretmenliği bırakır mı hiç çocuğu oldu diye, tam tersi çocuğumuz için çalışıyoruz artık standartları yükselsin diye

İlk doğumda ben 3 kere aldım heyet 45 her defasında. Kendi doktoruma rica ettim verdiler . Deneyeyin kendi doktorunuzu verebilir
Ben ailemin yanına geldim doğum için, doğumdan sonra da geri dönücem eşimi doğuda tek başına bıraktım. Heyet için burda kalmam gerekiyor sanırım eşimde çocuğuyla olmak istiyor. Bi de doktorla konuştuğumda bana biz ceza yedik bu yüzden kimse imza atmak istemiyor dedi. Çok olumlu bakmadı. Sanırım birazda en baştan beri burda muayene olmadığım için çok yanaşmıyorlar.

Herşey çok zor gerçekten uzun yıllar çalış mış birinin işi bırakması nedir çok iyi bilirim zor şeyler düzenin alt üst olmuş hep iyi tarafından bakmaya çalış demekten başka çare gelmiyor aklıma

Aynen canım herkes yaşıyor iyi kötü birseyler. Umarım Rabbım sağlıkla evlatlarimizi dogurmayi nasip eder bu günler kefareti kalır.

Kiloyu takmayın derim 3 gün arayla bana 1400 ve 1800 dediler , biliyorsunuz mümkün değil 3 günde 400 gr alması. Yani diyeceğim o ki makinalar hep farkli farkli ölcuyor

Aynen öyle canım planli olsaydı bu kadar üzülmezdim zaten de çok ani oldu etkilenmedim diyemem o yüzden. Ama buna bin şükür. Ailelerle aynı şehirdeyiz. Allah im hepimize sağlık kuvvet kolaylık versin. Kedime de üzülüyorum annemlere götürdük durmadı çok huysuzlandi. Köpek ve kediler de var çünkü yazliktalar baktık psikolojisi gidecek eve bıraktik eşim 2 günde bir bakmaya gidiyor. Cuma da zaten eve dönüyoruz. Kamera var izliyoruz. Çok tüy dökmeye başladı strese girdi kızım.

Ah kıyamam o yavrucaklarin da düzeni bozuluyor alışması zor ama sonu güzel olucak bak gör kalbini ferah tut

Ben de İskandinav tarzı bir halı bakıyorum. Bunlar gibi yani. Ama bebek odası için açık renkli halı mantıklı olur mu bilemiyorum. Tecrübeli anneler beni bu konuda aydınlatabilirse çok sevinirim

Eklentiler

• IMG_1066.png
    556,7 KB · Görüntüleme: 60
  • IMG_1067.png
    654,7 KB · Görüntüleme: 65
Son düzenleme:
İlk kızımızı gezdirdik evde hoşuna gitti
Çoook güzel Böyle şeyleri görmeye bayılıyorum. Dün biz de annemlerden alıp getirdik bebek aramızı, önce bizimkilere denettik

Eklentiler

• IMG_9303.png
    475,1 KB · Görüntüleme: 64
  • IMG_9304.png
    564,8 KB · Görüntüleme: 75
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…