2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Ağda yaptırırken kendimizi kasıyoruz ya canım o da sağlıklı bulunmuyor o yüzden tereddütteyim jilet yapıyorum ben çıktıkça
Hadi şimdi evet ama son aylarda göremeyeceğiz ki doğru düzgün nasıl olacak o iş, doğuma yakın bulmak lazım

Agdayi hamilelikte önermiyor doktorlar canım bende o nedenle jilete döndüm
Aaaa neden peki? Ben sormadım doktoruma

Aaaa neden peki? Ben sormadım doktoruma
Sıcaklık o bölge için pek istenen bir durum değil özellikle doğum öncesi doğumu başlatıcı görülen özelliklerden biri. sıcak ağda ve gerekli hijyenin sağlanmaması ile enfeksiyon riski de var o nedenle pek sıcak bakmıyor doktorlar. Bende kendi doktoruma sormadım ama benden önce hamile olan arkadaşım doktor önerisi ile bırakmıştı agdayi. Zaten hamilelikte o bölgemiz yeterince hassas ağda ile iyice hassaslastirma demişti doktoru.

Kızlar bebeğinize oda hazırlayacak mısınız ? Eşyalarını vs koymak için mobilya baktınız mı ? Yoksa bir sene falan idare edip sonrasında komple odasını almak mı mantıklı karar veremedim

Kızlar bebeğinize oda hazırlayacak mısınız ? Eşyalarını vs koymak için mobilya baktınız mı ? Yoksa bir sene falan idare edip sonrasında komple odasını almak mı mantıklı karar veremedim
Ben oda yapmayacağım. Evlenirken Ikea divan aldım ileride çocuğuma yatak olur diye odasında bir gardırop ve bir sifonyer var zaten şuan onları kullanırım birkaç yıl daha. Anneyani yatağı yatak odasında olacak o nedenle yürüyene tek başına uyuyabilecek zamana kadar oda düzenlemesi yapmayacağım

Hormonlar değişince oluyormuş bende son artık bebek istemem daha dersem ancak o zaman lazere başlarım

Kızlar şeker yüklemesi yapmasak ne olur? Tecrübeli annelerden çok kötü bir şey olduğunu duydum mideyi çok kötü ediyormuş
Diger iki gebeliğimde de yaptirdim normal zamanda kutu kola içmişseniz eger yabancilamazsiniz gazozun bir tık daha fazla şekerli hali oluyor sadece öyle abartılacak kadar kötü bir tadi yok eger çok hassas bir miden varsa bunu doktoruna sorabilirsin ben bu testlerin hic birinin keyfi olarak üretilmedigini düşünüyorum oluşabilecek bir sorunda tibben ve vicdanen rahat olabilmek adına hepsini yaptırıyorum iki çocuğumda da yaptırdım hic bir zararını görmedim. Tabi istemeyene de saygım var ama bu tıp karşıtlığının sebebini anlayamıyorum malesef.

Ev değiştirme ihtimali yoksa her sene fiyatlar artıyor almak mantıklı . Ama genelde ilk iki yaş o oda kullanılmıyor. Oyuncakla dolu alsa bile o oyuncakları taşıyıp oturma odasında oynuyorlar. Benim büyüklerin odası var uyumadan uyumaya giyinmeye kullanılıyor. Bebek için şifonyerim var yeni kocaman ve park yatak yeterli 2 sene böyle gider diye düşünüyorum kiracıyım zaten

Benim de 2 hafta önceydi kontrolüm iyiydi ama koşturmaca içindeyim sürekli birşey olmamıştır inşallah diyorum 16dan sonra ikinci gebeliklerde hissedilmeye başlanabilir yazıyor da ondan bir sorayım dedim kontrolden sonra yazar mısın ben de rahatlarım biraz 4 nisanda detaylı var o zamana kadar dra gitmeyi pek istemiyorum çok yoruyor

Ağda şekerli ya daha çok beslemez mi sir daha iyi sanki öyle duydum

Benim doktorum henüz hiç şeker bakmadı ya size her gittiğinizde bakılıyor mu kızlar ? Bende artık emin olamadım yarın kontrolüm var soracağım
Ben maalesef zaten diyabetliyim o yüzden sıkı takipte sürekli ölçümle endokrinle işbirliği içinde ilerliyorum.
Şeker düzeyi çok önemli son süreçte de riskli olabiliyor gebelik şekeri bilmeden olur da önlem alınmazsa diye yazmak istedim.
Bazı doktorlar yüklemenin olumsuzluklarından bahsediyor ama dediğim gibi onlar zaten hem arada kontrol hem de çok ciddi diyetle hamileliği geçirmeyi öneriyor. Bunu yapamam canım isteyince yerim diyenin bu konuda doktorundan tavsiye almasında fayda görüyorum
Hepimizin gebeliği sağlıkla geçsin evlatlarımızı sağlıkla kucağımıza alalım inş

Ayy kızlar benim gibi idrar kaçırma problemi yaşatan var milavaboya girip çıkıyorum öksürürken kaçıyor mesanede boş nerden kaciyor anlamiyorum

Ben odanın siparişini verdim bugün :) dört kapaklı dolap - 1x2 büyük yatak bir tane de çekmecelik yaptırıyorum

Odası var ama şu anlık çamaşır odası ☺ iki yaşına kadar falan oda yapmicam dolap alıcam sadece, park yatak benim yanıma o kadar

Bende oda yapacağım mayıs gibi başlamayı düşünüyorum. Haftasonu ikea gezdim, çilek mobilya ve bi kaç yerel mobilyacı baktım büyük yatak şifonyer ve dolap olursa 40 50 binleri buluyor. En uygun ikea gibiydi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…