2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Çook geçmiş olsun Rabbim şifalar versin inşallah çabucak atlatırsınız

Ben de tüm vücut yaptırmıştım ama pcosum var evlendikten sonra kilo alınca tekrardan tetiklendi ve genital bölgemde aynı şekilde tüylenmem oldu ne yazık ki 😔 doğumdan sonra braun un lazer cihazını alıp kendim evde yapmayı düşünüyorum tekrar bi yere gitmek yerine

Toplam 2 kilo almışım ben de ve göbüşüm bi çıkıp bi iniyor ama hala çok belli etmedi kendini 😀 hiç elimi karnıma koyup hamile pozu vermelik değilim 🤣
Braun nasıl acaba kullanan tanıdığınız var mı aynı etkiyi yapar mı acaba ?

evt yaklasık 10 yıl once yaptırmıstım ilk dogumumda pırıl pırıldım ama gelın gorunkı ıkınci gebeligımde hormonlarım farklı calısıyo sanırım genıtal bolgemde bı kaç tane cıkmaya baslamıstı oncesınde yoktu cunku
Çok ilginç cinsiyetle mi ilgili acaba dedim ama değil sanırım yazan arkadaşlarımın hepsi farklı cinsiyet bekliyor ben de anlamadım bu işi 🤷🏼‍♀️ mesela benim ikiside erkek ama her şey birbirinden garklı ilerliyor çok acayip aşermeler bile farklı 😅

Günaydın kızlar ben de bir şey soracağım biraz özel olacak daha önce lazer epilasyon yaptıran var mı ? hamilelik sürecinde tüylenme yaşadınız mı acaba

Of bende aynı şeyden muzdarip lazere gidiyordum artık bitti atış hatırlatması oluyordu ama sandı 1 haftadır çıkmaya başladı hormonlardan kaynaklı
Lazer sonrasi sır iyi olur mu bende merak ediyorum

Of bende aynı şeyden muzdarip lazere gidiyordum artık bitti atış hatırlatması oluyordu ama sandı 1 haftadır çıkmaya başladı hormonlardan kaynaklı
Lazer sonrasi sır iyi olur mu bende merak ediyorum
En iyisi ağda diye düşşnüyorum diğer epilasyon yöntemleri kıl kökünü yine güçlendirir çünkü benim de çok canım sıkıldı bu duruma bi de yaz annesi olacağız ağda falan yapış yapış puff 🥲

Tetanoz konusu bence çalışma şekli ile alakalı ev hanımları için kendilerine dikkat ettikleri sürece sıkıntı olmayabilir. Ben şantiyede çalışıyorum heran biyerde çivi batma ihtimali var. Gebelik öncesinde de zaten biz sürekli işyerinde zorunlu oluyoruz o sebeple şuanda da olmamda sıkıntı yok. Çalıştığı yerde tehlike olanlar kesinlikle yaptırmalı bence
Evet kesinlikle öyle benim doktorum da aynı şekilde söyledi bu aşı Türkiye’nin her yerinde yapılıyor her şehrinde doğum şekli çok önemli nerede doğum yapılacağı çok önemli çalışma şartı çok önemli tamamıyla bununla ilgili çok haklısın o yüzden

En iyisi ağda diye düşşnüyorum diğer epilasyon yöntemleri kıl kökünü yine güçlendirir çünkü benim de çok canım sıkıldı bu duruma bi de yaz annesi olacağız ağda falan yapış yapış puff 🥲
Bunu ben de düşündüm var ya sıcakta ne yapacağız hiç bilmiyorum hadi şimdi tamam ama doğuma yakın, bir de o kadar alışkınız ki epilasyon rahatlığına ağdacı bulmam gerekecek

Arkadaşlar gebelikte şeker çok önemli hep söyleniyor hepimiz biliyoruz. Eğer şeker çıkmış gibi besleniyor arada kontrol ediliyorsa ve herşey yolundaysa yükleme yapılmayabilir ama kontrol edilmiyorsa hamur iii tatlı yeniyorsa yükleme yaptırmamak büyük risk bence.
Yaptırmayın diyen doktorlar şeker hastası gibi beslenin diye öneriyorlar.
Bu konuda fazlasıyla bilgim olduğu için paylaşmak istedim.
Benim doktorum henüz hiç şeker bakmadı ya size her gittiğinizde bakılıyor mu kızlar ? Bende artık emin olamadım yarın kontrolüm var soracağım

Çook geçmiş olsun Rabbim şifalar versin inşallah çabucak atlatırsınız

Ben de tüm vücut yaptırmıştım ama pcosum var evlendikten sonra kilo alınca tekrardan tetiklendi ve genital bölgemde aynı şekilde tüylenmem oldu ne yazık ki 😔 doğumdan sonra braun un lazer cihazını alıp kendim evde yapmayı düşünüyorum tekrar bi yere gitmek yerine

Toplam 2 kilo almışım ben de ve göbüşüm bi çıkıp bi iniyor ama hala çok belli etmedi kendini 😀 hiç elimi karnıma koyup hamile pozu vermelik değilim 🤣
Bende 3 4 kilo aldım zaten kilolu bir insanım işim çok zor olur nasıl dikkat edeceğim bilmiyorum da tüp bebek sürekli yatmam gerekiyor ye iç yat mal oldum iyice arada evde yürüş yapıyorum ama işte olduğu kadar
Ayrı bir cumhuriyet kurma boyutuna gidiyor 😂 pantalonlarim olmuyor,evde tişörtlerimin altından bakıyor resmen 😂😂 geçen gün oyun oynuyorum dalmışım eşim geldi kız aradan selam veriyor resmen diyor😂 dışarıda da belli etmemek için aşırı bol giymeye başladım 🙈
Benimde göbek bebek karışımı sarkık dururdu önceden şimdi bebek yukarı çekmeye mi başladı anlamadım yuvarlak durmaya başladı karnım anne pijaması giyiyorum evde en rahat nasılsa öyle yani kapalıyım Allah'tan dışarı çıkıca Mevlana ferace kapatıyor karnımı 🙈🙈🙈🙈

Bunu ben de düşündüm var ya sıcakta ne yapacağız hiç bilmiyorum hadi şimdi tamam ama doğuma yakın, bir de o kadar alışkınız ki epilasyon rahatlığına ağdacı bulmam gerekecek
Ağda yaptırırken kendimizi kasıyoruz ya canım o da sağlıklı bulunmuyor o yüzden tereddütteyim jilet yapıyorum ben çıktıkça

Ağda yaptırırken kendimizi kasıyoruz ya canım o da sağlıklı bulunmuyor o yüzden tereddütteyim jilet yapıyorum ben çıktıkça
Ayyy bende bunu soracaktım ben kendim yapmıyorum kuaföre gittim senelerce sonra epilasyon ama şimdi ister istemez gine çıkıyor Allah'tan çok değil🙈 sıkıntı olur mu ağda yapmakta yaaa

Benimde göbek bebek karışımı sarkık dururdu önceden şimdi bebek yukarı çekmeye mi başladı anlamadım yuvarlak durmaya başladı karnım anne pijaması giyiyorum evde en rahat nasılsa öyle yani kapalıyım Allah'tan dışarı çıkıca Mevlana ferace kapatıyor karnımı 🙈🙈🙈🙈
Bende kapaliyim ama ferace giymiyorum ama bu süreçte daha da bol kesim kıyafetlere düştüm. Eşimin kazakların falan giyer oldum normal hayatta😂 işe gelirken de olabildiğince bol şeylerle günleri geçirmeye çalışıyorum. Anne pijamasini duymamıştım bende araştırayım eski pijamalar sıkmaya başladı 🙈bebiş yukarı çıktıkça yuvarlaklasma oluyor gerçekten benimde bir anda göbek şeklim değişti 🙈 gobekliden bebekliye terfi ettim bi anda 😂

Bi de söyle bir durum var nerde ne zaman ne olacağını hiçbirimiz bilmiyoruz acil bir durumda erken doğum vs olursa hastaneye yetişemezsen göbek kordonu saçma bir şekilde kesilmek zorunda olursa ya da saçma bir plastikten elini keserse tetanoz kapabilirsin. Yani tetanoz sadece paslı demir çivi vs den kapılmıyor plastik yüzeylerden aşınmış tozlu yüzeylerden vs de bulaşabiliyor ben hiçbir zaman aşı karşıtı olmadım su covid aşısı tartışılır tabi ki çünkü denenmemişti maalesef ama tetanoz ve benzeri aşılar çok uzun yıllardır yapılıyor ve bir yakınımız da doğumda tetanoz kapmıştı vefat etti tabi ki yıllar yıllar önce o sebeple ben hep korkmusumdur. Bence olunmalı ya da bu konu üzerine iyi düşünülmeli herkesin kendi kararı.
Evet ve hamilelikte kaptığımızda bebek de riske giriyor. Ben 6 senedir senede 2 defa vuruluyorum nerdeyse bir zararını görmedim :)

Bende kapaliyim ama ferace giymiyorum ama bu süreçte daha da bol kesim kıyafetlere düştüm. Eşimin kazakların falan giyer oldum normal hayatta😂 işe gelirken de olabildiğince bol şeylerle günleri geçirmeye çalışıyorum. Anne pijamasini duymamıştım bende araştırayım eski pijamalar sıkmaya başladı 🙈bebiş yukarı çıktıkça yuvarlaklasma oluyor gerçekten benimde bir anda göbek şeklim değişti 🙈 gobekliden bebekliye terfi ettim bi anda 😂
Kız anne pjaması hani şu çiçekli annelerimizin giydiği var ya o 🤣🤣🤣🤣🤣 ben en hanımıyım çalışmıyorum sürekli evde olduğum için rahat etmek amaçlı yani

Evet ve hamilelikte kaptığımızda bebek de riske giriyor. Ben 6 senedir senede 2 defa vuruluyorum nerdeyse bir zararını görmedim :)
Evet böyle bir riskte var. Hamilelikte kapılan tetanoz büyük tehlike kimseyi yanlış yönlendirmek istemem ben kamuda çalıştığım için sahada çok işim olmuyor. disarida ve evde daha dikkat ederek süreci aşısız geçirmek istediğimi belirttim kimseyi yanlış yonlendirmeyeyim 🌸🤗

X