2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Merhabalar bende bugün 17. Haftama girdim sabah tartıldım 3 kilo almışım şimdiye kadar. 58 Le hamile kalmıştım şimdi 61 kiloyum. Bence bebek sağlıklıysa kilo almamanın hiçbir zararı yok. Bide araştırdığım kadarıyla son aylarda alınıyor kilolar.

Ben de Tetanoz olmayacağım, doktorum da gerekli olmadığını söyledi.
Bundan sonrası sağlıklı ilerlesin inşallah böyle kilosuz gidip 3. Trimester da çok kilo alanlarda varmış yeterki sagliklari yerinde olsunda diyorum artık bende
O biz olabiliriz

Ben şeker konusunda bilgili değilim canım . Evde takip yapabileceğim aletimde yok . Hamilelik sürecinde 2 kere açlık kan şekerime bakıldı 70 çıktı . Bir kere de HBA1C bakıldı oda sınırın altında . Sen bu konuda bilinçlenmişsin ya o yüzden soruyorum sence bende yükleme yaptırmamalımıyım ?
ve tetanoz aşısı neden olmama kararı aldın bebeğe zararı olduğunu düşünüyor musun

Benimde şeker konusunda daha önceden bilgim yoktu ancak kitaplarla gözüm korktu yüklemeden. Canan Karatayin anne adayları ve hamileler için Karatay diyeti kitabını okudum ve okuduğum diğer kitaplarda da şeker yuklemesinden hep kötü bahsedilmisti çünkü bir anda çok fazla glukoz şurubu veriliyor ve bu bebegide etkiliyor diyor okuduğum tüm kitaplarda tabi bu kişinin vereceği bir karar ama şeker yuklemesinden hep korktum nedense ve eczaneden şeker ölçüm cihazı aldım her sabah olcuyorum ve meyveyi şekerli gıdaları dikkatli tüketiyorum ki aşırı kilo ve şeker yukselmesin diye. Açlık tokluk şekeri dengesi çok çok önemli. Yükleme yapanlarda bebek doğumdan sonra şeker hastası olabiliyor yada anne yükleme sonrası şeker hastası olabiliyor deniyor hep. Ama gizli şekerde çok çok tehlikeli bilinmez ve o şekilde doğuma gidilirse çok büyük olumsuz sonuçlar ortaya çıkartabiliyor o nedenle ne yaptır nede yaptırma diyemem canım ama şahsi görüşüm şekerini takip et ve doktoruna yükleme öncesi açlık tokluk değerlerini söyle gerekli görürse yaptırır ama belkide gerekli görmez şekerin olmadığına güvenir. Tetanoz aşısı hakkında da yıllardır tetanoz vakaları olmuyormuş ve okuduğum diğer kitaplarda eğer köyde doğum yapmayacaksaniz tetanoza gerek yok zaten hastanelerde steril malzeme kullanılıyor diyordu. Ben hemşirenin bana ısrarla 20. Haftada tetanoz sonra doktorun isterse ikinci aşıyı vuracağız demesi üzerine şüphelendim ve araştırdım. Oldum olası aşı karşıtı biriyim korona aşısı da olmadım. Ama 2019 yılında kursun mecburiyeti üzerine tetanoz olmuştum. Doktoruma olmak istemiyorum dedim olmak zorunda değilsin dedi 2019 yılında olmuştum dediğimde o zaman hiç gerek yok olma dedi. Çevremde alerjik bebeği olan tüm anneler tetanoz aşısı olmuşlar bu ilginç tesadüf bana fazla geldi ve net kararı verdim biraz uzun oldu

Kızlar ikinci gebeliği olup hala tam olarak bebeğin hareketi mi değil mi anlayamayan var mı. 18.haftamdayım hep tedirginim
Ben canım gece bazen yatınca bişeyler oluyor ama tam emin değilim gün içinde pek hissetmiyorum zaten çok hareketliyim dinlemeye de pek vakit bulamıyorum yarın kontrolüm var ben de çok meraktayım 17+1 im 18. Haftaya girdim yani

Çook geçmiş olsun Rabbim şifalar versin inşallah çabucak atlatırsınız
Günaydın kızlar ben de bir şey soracağım biraz özel olacak daha önce lazer epilasyon yaptıran var mı ? hamilelik sürecinde tüylenme yaşadınız mı acaba
Ben de tüm vücut yaptırmıştım ama pcosum var evlendikten sonra kilo alınca tekrardan tetiklendi ve genital bölgemde aynı şekilde tüylenmem oldu ne yazık ki doğumdan sonra braun un lazer cihazını alıp kendim evde yapmayı düşünüyorum tekrar bi yere gitmek yerine
Kızlar göbüşleriniz çıkmaya başladı mı ben burada hiç resim göremedim ya kimse resim atmadı mı göbüşünü
Toplam 2 kilo almışım ben de ve göbüşüm bi çıkıp bi iniyor ama hala çok belli etmedi kendini hiç elimi karnıma koyup hamile pozu vermelik değilim

Kızlar göbüşleriniz çıkmaya başladı mı ben burada hiç resim göremedim ya kimse resim atmadı mı göbüşünü
Ayrı bir cumhuriyet kurma boyutuna gidiyor pantalonlarim olmuyor,evde tişörtlerimin altından bakıyor resmen geçen gün oyun oynuyorum dalmışım eşim geldi kız aradan selam veriyor resmen diyor dışarıda da belli etmemek için aşırı bol giymeye başladım

Bende corona aşısı olmadım canım hiçte pişman değilim. Cuma günü kontrolüm var şeker yüklemesini bir sorayım doktoruma . Sen 2019 da olmuşsun zaten tetenoza gerek yok, son 10 yılda olunmuşsa olmayın , olunmadıysa 1 doz yeterli diyor YouTube da dinlediğim bir doktor . Gerçi doktora sorarım diyorum ama doktorlarında %95 i , ikili taramadır , şeker yüklemesidir , aşıdır bu rutinlerin destekçisi oluyor

Hemşire bana mutlaka tek doz yapicam 20. Haftada diyordu ama doktorum sağolsun benim düşünceme onay verdi. Şeker yuklemeside 28. Hafta gibi bir zamanda oluyor diye biliyorum. insanın gönlüne göre doktor bulması gerçekten çok çok önemli sağolsun doktorum ikili tarama bile önermedi bana durumun varsa fetal DNA eğer yaptiramam dersen hiç tarama yaptırma dedi. Umarım senin doktorunda senin içini ferahlatır

Benim de göbekte ve çenemde tüylenme başladı annem dökülür onlar diyor ama bilemedim.Ben Hiç sevmedim hamileliği arkadaşlar önce bulantıdan çektim,şimdi ağrımayan yerim kalmadı.bebişimi sağlıkla doğursam da bitse diyorum

Ama zaten doğrusu da o değil mi taramadır fetal dnadır bunlarda bilgi sahibi olduk . Doğrusu ya fetal DNA yaptır , ya da hiç birini yaptırma . Benim ki ikili tarama test soncu riskli çıkınca doktorum ; bu testler zaten çok eski , yakında bunlar tamamen kalkacak vs dedi . E ben o kadar canımı sıktım baştan söyleseydin yapmasaydık .. bu birde iyi olan doktor önceki berbattı . Sen iyi doktora denk gelmişsin canım , rutinlerden sıyrılabilen yanlış yönlendirmeyen doktor gerçekten şans

Ben de Tetanoz olmayacağım, doktorum da gerekli olmadığını söyledi.

O biz olabiliriz
Tetanoz konusu bence çalışma şekli ile alakalı ev hanımları için kendilerine dikkat ettikleri sürece sıkıntı olmayabilir. Ben şantiyede çalışıyorum heran biyerde çivi batma ihtimali var. Gebelik öncesinde de zaten biz sürekli işyerinde zorunlu oluyoruz o sebeple şuanda da olmamda sıkıntı yok. Çalıştığı yerde tehlike olanlar kesinlikle yaptırmalı bence

1 doz sadece 1 ay korur dozları tamamlamazsak 10 yıl geçerliliği olmuyor.

Kesinlikle haklısın canım neden bosyere canını sıkmana izin verdi insan ne kadar hassas oluyor zaten hamilelikte birde kötü yorum kötü şeyler duymaya tahammülümüz yok zaten. Bende hamilelik öncesi iki doktor gezdim ve üçüncüde doktorumu bulunca ben bu doktorla eğlenceli şekilde dogururum dedim neşesini sevmiştim neyseki kendide benimle aynı görüşlerde çıktı bu tamamen kızımın şansı diyorum bende randevulara araştırarak okuyarak gidiyorum tarama haftalarında doktor bana ikili taramayı anlatırken dedim hiç yormayın kendinizi fetal hakkında bilgi verin öyle diyince doktorumda rahatladı şahsi görüşlerini rahatça paylaştı ya fetal yada hiç biri diye. ( belkide hastane tarama testinden para kazanabilmek için önce taramayı anlatmasını istemişti bilmiyorum).

Amiin alınır bir şekilde yaa sağlık olsun da. Sizinde kesin bellidir ya benim doktorum 14 e kadar değişebilir 14 de gel demişti.

Günaydın kızlar ben de bir şey soracağım biraz özel olacak daha önce lazer epilasyon yaptıran var mı ? hamilelik sürecinde tüylenme yaşadınız mı acaba
evt yaklasık 10 yıl once yaptırmıstım ilk dogumumda pırıl pırıldım ama gelın gorunkı ıkınci gebeligımde hormonlarım farklı calısıyo sanırım genıtal bolgemde bı kaç tane cıkmaya baslamıstı oncesınde yoktu cunku

Bi de söyle bir durum var nerde ne zaman ne olacağını hiçbirimiz bilmiyoruz acil bir durumda erken doğum vs olursa hastaneye yetişemezsen göbek kordonu saçma bir şekilde kesilmek zorunda olursa ya da saçma bir plastikten elini keserse tetanoz kapabilirsin. Yani tetanoz sadece paslı demir çivi vs den kapılmıyor plastik yüzeylerden aşınmış tozlu yüzeylerden vs de bulaşabiliyor ben hiçbir zaman aşı karşıtı olmadım su covid aşısı tartışılır tabi ki çünkü denenmemişti maalesef ama tetanoz ve benzeri aşılar çok uzun yıllardır yapılıyor ve bir yakınımız da doğumda tetanoz kapmıştı vefat etti tabi ki yıllar yıllar önce o sebeple ben hep korkmusumdur. Bence olunmalı ya da bu konu üzerine iyi düşünülmeli herkesin kendi kararı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…