2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Kızlar şeker yüklemesi yapmasak ne olur? Tecrübeli annelerden çok kötü bir şey olduğunu duydum mideyi çok kötü ediyormuş
Canım ben ilk gebeliğimde yaptırdım hiç öyle korkulacak bir şey değil. Alt tarafı şekerli su içiyorsun bekleyip kan veriyorsun. Yaptırmazsan ve gebelik şekerin çıkar farketmemiş olursun ve bebeğini kaybetmeye kadar gidiyor sonu. Böyle bir riske gerek var mı sence? Bence yok içerim o an midem bulanır ama bilir ona göre beslenirim en azından. Ben yine yaptıracağım

Kızlar şeker yüklemesi yapmasak ne olur? Tecrübeli annelerden çok kötü bir şey olduğunu duydum mideyi çok kötü ediyormuş
Canım benim kendi doktorum kendi doktor tavsiye etmedi bende yapmadım gerekli bir şey değil dedi hata dedim detaylı mecbur mu hayır dedi hamilelikte hiç bir şeye mecbur değilsin dedi ben etrafımda yaptiran duymadım tavsiye etmeyen oldu ama.yapan olmadı Ben kontrole gittiğimde bir bayan vardı bebeğin suyu azalmıştı doktor demişti git şekerli yüklemesi yap yani aslında bu doktorun tavsiyesine bağlı benim kendi doktorum önermedi

Canım bende henüz 1 kg aldım ama kıyafetlerim olmuyor ilginç aynı kaygıyı bende yaşıyorum doktoruma soracağım

Bende pcos var ve dengeli beslenmeye takık olduğum için doktor yaptırma dedi. Evde arada açlık tokluk kendim ölçüyorum cihazla sonra da doktora söylüyorum, öyle takip edicez. Ama normalde kahvaltıda portakal suyu, reçel, ekmek falan tuketiyosan bence yaptırman çok da kötü etkilemez mideni.

Günaydın kızlar ben de bir şey soracağım biraz özel olacak daha önce lazer epilasyon yaptıran var mı ? hamilelik sürecinde tüylenme yaşadınız mı acaba
Ben gittim canım ama aman aman bi tüğlenme olmadı seyrek daha öncesi ağlda kullandığım için avantaj oldu sanırım

Günaydın kızlar ben de bir şey soracağım biraz özel olacak daha önce lazer epilasyon yaptıran var mı ? hamilelik sürecinde tüylenme yaşadınız mı acaba
Günaydın canım, evet ben yaşıyorum lazerliydim şu an ağdaya gidiyorum 3 haftada bir öyle söyleyim. Hatta göbeğim bile biraz tüylendi benim orda hiç yoktu.

Canım 4. Ayım 5 gün sonra bitecek iki kilo aldım sadece kıyafetlerim bana da olmuyor ama sağlıklı olan bizimki merak etme, ne kadar az kilo o kadar iyi.

Canım lazer yaptırdım seanslarımı tamamlamıştım ama hamilelikte üst bacak ve çene altımda yine çıkmaya başladı malesef

O kadar haklısın ki tanımadan beni anlatmissin diyetisyen ile kilo almaya çabaladım aylarca ve onda da 3-4 kilo alabildim sadece. Bünyem bu diyip kabullenecegim sanırım ama işte annelik delilik hali olunca doktor gram olarak iyi desede acaba beslenemiyor mu soruları hep kafamda. Bol cikolata ve gerekirse koşarak giricem detaylı ultrasona teşekkürler

Canım 4. Ayım 5 gün sonra bitecek iki kilo aldım sadece kıyafetlerim bana da olmuyor ama sağlıklı olan bizimki merak etme, ne kadar az kilo o kadar iyi.
O kadar sevindim ki yorumunu görünce yanlız değilim diye teşekkürler canım hayırlısı ile hepimiz sağlıkla alalım inşallah kucağımıza bebişlerimizi

Bende okuduğum kitaplardan hem bebeğe hemde anneye zararı olduğunu öğrendim. Eve şeker ölçüm aleti aldım ve her sabah açlık şekerimi olcuyorum gizli şeker olup olmadığını anlamak için. Ve yediğim şekerli şeylere çok dikkat ediyorum.

Çok çok geçmiş olsun, hamileyken en en zoru sanırım sağlıkla sınanmak çünkü akıllarımız hep bebeklerimizde hemen iyi olun inşallah

Her gittiğimde sorarım zaten hatta doğuma kadar soracak gibiyim evet ona göre kızımın kıyafetlerini ayarlıcam işte

Canım ben de 18+5im, ben de henüz hiç kilo almadım aynı kilomla devam ediyorum doktorum da negatif hiçbir şey söylemedi ama kıyafetleri uzun bir süredir olmuyor çünkü karnım hemen belirdii pantolonlarıma giremiyorum

Ben yıllar önce yaptırmıştım çok da memnundum hamile kalmadan önce hiç sıkıntım yoktu hamile kaldıktan sonra şoktayım inanılmaz şekilde arttılar sanki yaptırdığım epilasyon çöp oldu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…