2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Bende okuduğum kitaplardan hem bebeğe hemde anneye zararı olduğunu öğrendim. Eve şeker ölçüm aleti aldım ve her sabah açlık şekerimi olcuyorum gizli şeker olup olmadığını anlamak için. Ve yediğim şekerli şeylere çok dikkat ediyorum.
Canan Karatayda zararlı yaptırmayın , gebelikte zaten şeker çıkar , çıkması normal diyor . Tetenoz aşısına da karşı öff bu kadın benim kafamı çok karıştırıyor 😵‍💫

19.haftada göğüsten süt gelmesi normal mi kızlar yaşayan var mı ben uyurken gelmiş tişörtüm yapışmış bir bakarım ki süt 😱

Eklentiler

• 1000053311.jpg
    1000053311.jpg
    81,3 KB · Görüntüleme: 68
O kadar haklısın ki tanımadan beni anlatmissin 🤗 diyetisyen ile kilo almaya çabaladım aylarca ve onda da 3-4 kilo alabildim sadece. Bünyem bu diyip kabullenecegim sanırım ama işte annelik delilik hali olunca doktor gram olarak iyi desede acaba beslenemiyor mu soruları hep kafamda🙄. Bol cikolata ve gerekirse koşarak giricem detaylı ultrasona teşekkürler 🙏❤️
Öook kalp umarım yüzünü gösterir bu sefer 💕
Ben yıllar önce yaptırmıştım çok da memnundum hamile kalmadan önce hiç sıkıntım yoktu hamile kaldıktan sonra şoktayım inanılmaz şekilde arttılar sanki yaptırdığım epilasyon çöp oldu😂😂
Benimde çöp oldu artık bi daha gideceğiz napalım 😓

Ben de varım :) 10 kgye adım adım gidiyorum hamileliği yarılarken :) son ayları düşünemiyorum bebekler kaç gram?
hafta önce gittim sözde 150 Gr dedi şimdi nedir ne değildir bilmiyorum
Ayy ne güzel benim biraz tühlenme başladı ağdayla halletmeye çalılıyorum ama sanırım doğum sonrası yine gitmem gerekecek 🥲
Büyük bir ihtimal tekrardan ben de giderim canım ağda çok zor oluyor zaten

Canım ben de 18+5im, ben de henüz hiç kilo almadım aynı kilomla devam ediyorum doktorum da negatif hiçbir şey söylemedi ama kıyafetleri uzun bir süredir olmuyor çünkü karnım hemen belirdii pantolonlarıma giremiyorum😂
Ah yanlız olmamakk❤️ en zoru o pantalon derdi 😂 bir hafta önce olan pantalon artık olmuyor yaz gelsede efil efil elbiseleree geçsek 😍

Canan Karatayda zararlı yaptırmayın , gebelikte zaten şeker çıkar , çıkması normal diyor . Tetenoz aşısına da karşı öff bu kadın benim kafamı çok karıştırıyor 😵‍💫
Tetanoz aşısı ben olmayacağım bugün hemsiremde aradı tetanoza çağırdı yarın ama hayır dedim kan alalım o zaman dedi. Doktorumda onay verdi olmama kararima. Şeker yuklemesinde yabancı doktorlarinda olmayın diye yorumları var gözüm korktu benimde oyuzden şeker kontrolünü kendim yapıyorum 🙏

Günaydın kızlar 19. Haftanın sonlarına gelmek üzereyim yolun yarısı bitti diyor doktorum ancak ben hamilelik öncesinden bu zamana kadar 1,5 kilo alabilmisim sadece ona rağmen yüzüm yanaklarım şiş kıyafetlerim olmuyor. Doktorum kilo alımı ile ilgili bu sefer birşey demedi ama kafama çok takıldı. Şeker yukselmesin diye dikkatli besleniyorum acaba onun mu etkisi var yada eksik mi besleniyorum diye sorgulamaya başladım kendimi. Benim gibi çok az kilo alan ama şişen var mı?
Bu arada bebişin yüzünü hala goremedik hep eller yüzünde ay sonunda da ayrıntılı ultrason randevumuz var yüzünü görmek için ne yapmam lazım? Türk kahvesi çikolata önerdiler ultrason öncesi doktorum ama farklı önerilere de açığım yeterki minnosumun yüzünü göreyim ❤️🤗
Ben 3 kilo verdim ona rağmen kıyafetlerim olmuyor. Yüzüm de pek şişmedi. Ama bebeğim 3 - 4 gün geriden geliyor. O yüzden beslenmene çok dikkat et dedi. Bol bol et, süt ürünü ve kurıyemiş tüketmeye çalışıcam. Bu bebişi öne geçirmem lazım.

Ah yanlız olmamakk❤️ en zoru o pantalon derdi 😂 bir hafta önce olan pantalon artık olmuyor yaz gelsede efil efil elbiseleree geçsek 😍
Benim için en tuhafım ben çok çabuk kilo alan biriyimdir yani çoktan minimum 5 alırım diye bekliyordum ama sanırım enfeksiyonlar hastalıklar derken henüz kilo alamıyorum 😂

Arkadaşlar gebelikte şeker çok önemli hep söyleniyor hepimiz biliyoruz. Eğer şeker çıkmış gibi besleniyor arada kontrol ediliyorsa ve herşey yolundaysa yükleme yapılmayabilir ama kontrol edilmiyorsa hamur iii tatlı yeniyorsa yükleme yaptırmamak büyük risk bence.
Yaptırmayın diyen doktorlar şeker hastası gibi beslenin diye öneriyorlar.
Bu konuda fazlasıyla bilgim olduğu için paylaşmak istedim.

Ben 3 kilo verdim ona rağmen kıyafetlerim olmuyor. Yüzüm de pek şişmedi. Ama bebeğim 3 - 4 gün geriden geliyor. O yüzden beslenmene çok dikkat et dedi. Bol bol et, süt ürünü ve kurıyemiş tüketmeye çalışıcam. Bu bebişi öne geçirmem lazım.
İnşallah en kısa zamanda bebişin gününü de geçerek daha da gelişir 🙏 kaşar peynir ve muz bebise kilo aldırıyormuş onlarıda bol bol tüketmeye calis canım 🙏

Benim için en tuhafım ben çok çabuk kilo alan biriyimdir yani çoktan minimum 5 alırım diye bekliyordum ama sanırım enfeksiyonlar hastalıklar derken henüz kilo alamıyorum 😂
Bundan sonrası sağlıklı ilerlesin inşallah 🙏 böyle kilosuz gidip 3. Trimester da çok kilo alanlarda varmış 🙈 yeterki sagliklari yerinde olsunda diyorum artık bende 🙏

Günaydın canım, evet ben yaşıyorum lazerliydim şu an ağdaya gidiyorum 3 haftada bir öyle söyleyim. Hatta göbeğim bile biraz tüylendi benim orda hiç yoktu.
Ben hamile olduğumu öğrendiğimde lazer paketimi dondurdum doğumdan sonra devam etcem. Ama tüylenmem lazer yaptırmama rağmen çok oldu. Hiç çıkmayan yerlerimde çıktı. Ara ara jilet kullanıyorum. Braunun epilasyon aletini aldım onla yapıyorum ama uğraştırıcı artık doğuma kadar böyle böyle ağda galan bi şekilde geçircem sonra lazere devam ayyy büyük rahatlıkmış tekrar tekrardan anladım lazeri.

Kızlar ikinci gebeliği olup hala tam olarak bebeğin hareketi mi değil mi anlayamayan var mı. 18.haftamdayım hep tedirginim

X