2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Hanımlar bebeğinize hiçbir eşya aldınız mı şimdiden. Ben çok sabırsızlanıyorum ama erken de olduğunu düşünüyorum ne yapsam bilemedim
Ben aldım ya, çevrem hep erken daha alma dediler ama Allah nefes verdiyse ve yiyecek ekmeği varsa sağlıkla doğar bebişim diye umursamadım kimseyi. Aldığıma pişman değilim, geçen ay 2 bine aldığım ana kucağının fiyatı 4500 olmuş. Her gün zam geliyor herşeye, uyguna alıp tüm ihtiyacını almayı tercih ettim.

Kızlar 14. Haftadayım göbek çıktı, göbek mi bebek mi hangisi bilemedim sizde durumlar ne, benim pantolonlar olmamaya başladı sıpa büyüyor ama cinsiyetini öğrenemedik
Benim de gobegim cikti cinsiyet ogrenemediyseniz hala kizdir bence pipi olunca hemen gozukuyor
Ama yinede ilk giyeceği kıyafetlerin hepsi sıfır olsun örtüsüne kadar.
Daha duzenlemedim yeni dogan kiyafetimiz cok vardi bir gozden gecirmem lazim

Bugun okula basladm. Son 7 ayde hep esofman giyiyordm kot giydm. Normal kotlarm baya fermuari da rahat kapanio. Ben anlamadm bisi

Benim vücudum aşırı kuruyor zaten normalde de kuru cildim ama hamilelikte her yerim kaşınıyor aciyor yanıyor o sebeple bioderma atoderm balm aldım onu tüm vücuduma sürüyorum sonra badger oil aldım onu da sabah akşam göbek basen ve belime sürüyorum. Özellikle banyo sonrası resmen pehlivan gibi tum vücut yağlanıyorum. Ancak ise yarıyor. Bir de banyo temizleme için mustelanin vücut temizleme jelini aldım köpürmüyor biraz nemlendiriyor gibi bakalım artık.

Hanımlar bebeğinize hiçbir eşya aldınız mı şimdiden. Ben çok sabırsızlanıyorum ama erken de olduğunu düşünüyorum ne yapsam bilemedim
Ben cinsiyetini öğrenmeyi bekliyorum ya ilk kızımın eşyaları zaten duruyor. Ama geçen gün heves ettim müslin örtü aldım

Küvet ve kalın file çok kullanışlı, bu bebek arabası nasıl acaba canlı bakan var mı
Bu küvet gerçekten çok güzel oluyor ben bimden almıştım filede çok iş görüyor cidden. Bence bu tarz eşyalar erkenden/indirimden alınabilir

Cevap için çok sağol Lenos yarın bakarken bunu hatırlicam

Benimde dudak ve cene arsinda pullanma ve kizarma oldu. Cildiyeden randevu aldim ama daha cok var. Hamilelikten mi oldu bilmiyorum. Umarım boyle kalmaz. Sürekli nemli tutmaya çalışıyorum. Gerçi ne iyi gelir onu da bilmiyorum ama.

Benim de gobegim cikti cinsiyet ogrenemediyseniz hala kizdir bence pipi olunca hemen gozukuyor
Kendi doktorum kız dedi ama sabredemediğim için bu süreçte farklı bir doktora tekrar gittim o da erkek dedi en başa döndük tekrar. Haftaya cumartesi kontrolüm var artık 16. Haftada oluyor, öğreniriz diye umutlanıyorum

Tam sıcak yaz bebegı susuz kalıyor malesef hemen. Ve hastanede ebeler agladıkca normal dkgum senın sutun var gaz dır dıye gecıstırdıler. Sabah hastaneden cıktıgım gıbı kendı cocuk doktoruma gıttım. Hatta sıra da yoktu rıca ettım. Esım bıle abartıyoun dedı. Doktoru duyunca oda anladı.
Doktorumuz hatta mama öcu degıl. Ilk gunden bu sııstemle bebk mamaya alısmaz. Anne memesıne yakın bıberon kullnma klasık bıneron ver dedı. Hem bebege ezıyet neden. Kısın degılde yazın zorlamaya gerek yok hıc

Merhaba benim oldum olası vücudumda egzama var doktoruma sormadım ama biodermanın atoderm duş jelini kullanıyorum banyo sonrası vücudumu cerave kremle nemlendiriyorum. Yüzümde pul pul dökülmeler oluyor ara sıra onun için biodermanın ds kremi var onu kullanıyorum la roche posay markasının yine ds kremi var önceden kullanmıştım. Saç derisi için vichy dercos şampuan kullanıp baya memnun kalmıştım. Vaktinde baya çektiğim için bu çareleri buldum. Kaşıntının tek çaresini su ile temastan sonra mutlaka yüzümü vücudumu nemlendirmekte buldum.

benim de kasık ağrılarım var bir de çikolata kistlerim var ondan mı yoksa bebekten çok ayırt edemiyorum ama mümkün olduğunca kendimi dinlememeye çalışıyorum. Allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah.
Eşya konusunda ben de kendimi zor tutuyorum sadece ilk kalp atışını duyduğumda bir heves zıbın aldım bir tane şimdilik kendimi durduruyorum en azından cinsiyetini öğreneyim diye :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…