2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Aynen gerçekten bende öncekinde 5 bucuk saat serum yedim çok iyi geldi bu sefer kötü değilim diye gitmedim sadece burnum aşırı tıkalı uyumak işkence nane yağı önerdiler onu alıcak eşim gelirken bide dün vicksin burun çubuğunu önerdi eczacı onu aldım dut kaynatıp içmeye meyve yemeye devam başka yapacak bişey yok 😞 kulak burun boğaza gözükücem bi bende normalde de hep geniz akıntısı vardı eczacı o tetikliyor bütük ihtimal bu yüzden hep hastalanıyorsun dedi gerçektende sürekli direk aynı boğazdan yakalayıp sesim değişiyor
Allahim sifa versin hepimize bir an önce karnımızdaki sabi subyanlarin yüzü suyu hürmetine

Deneyimli anneler ne der acaba bebek arabalarında büyük tekerlek mi daha rahat küçük tekerlek mi?? Kaldırımların sıkıntılı olduğu bir yerdeyiz düzensiz, kimisi yüksek kimisi alçak taşlar düzgün değil. Yarın bebek arabası bakalım diyoruz ama travel/baston kararı yanında tekerlek ye sanki çok önemli
buyuk tekerlek ozellikle ön tekerlekle arka tekerlek arasindaki fark nekadar fazlaysa bebek tasi yolu takirtiyi okadar az hissediyo ama tekerlekte suspansiyonda olmasi lazim tekerleklerin kolunda buna ek olarak bizim surusumuzude tekerlek buyuk olunca lastik alanida buyudugu icin kullanimimizda rahat oluyo

Kızlar selamlar!
12. Haftaya girmiş bulunmaktayım. İnanılmaz derecede kalça kemiğimin yanları ve diz kapaklarımın iç bölgeleri ağrısı mevcut. Gece kasılmalarından çok kez uyanıyorum. Sizde böyle bir durum yaşayan var mk?
Gece kasılmaları bende de oluyordu ama şu sıralar geçti gibi doktoruma sorduğumda normal olabilir demişti

Kızlar benim ilk bebeğim neler almalıyım şuan ya birsey almadım daha anne yani ki beşik mi emzik biberon falan sizler neler aldınız herkes şubat indirimi diyor
Bol zıbın, müslin örtü, ağız bezleri. Kanguru sevenlere öneririm ben kullandım ikincimde kullandım. Hastane çıkışı iki tane. Emzirme önlüğü, süt sağma makinesi çok kullandım. Depend emici külot doğumdan hemen sonra giymek için mutlaka gerekli külot ve pedle uğraşmıyoruz boşa

Allahim sifa versin hepimize bir an önce karnımızdaki sabi subyanlarin yüzü suyu hürmetine
Aminn canım. Zaten tek endişe ettiğimiz onların iyi olması hastalık çekilir. Hep aklımda iyi sağlıklı olsun ona zararı olmasında haftaya kontrolüm zor dayanıyorum

2023 agustos annesı olarak kızlar sıze bır ıkı tuyo vermeye geldım.
1. Dogdugunda yatırdık ları oda sıcak oluyor ve usur dıye muslın ortuyle bebeklerı sarıyorlar sarmayın. Bızde sıvı kaybı oldugu için cok cektık bu yuzden.
Doktorumuz 22 derece olan kuvezde bız bebeklerı cıplak tutuyoruz. Suan bu ortam 30 derece nerdeyse neden bu bebege bu kadar sardılar hatta dıyıp ebelere kızmıslıgı var.
Muslın takım yeterlı.
2. Uzun kollu yenıdogan zıbını ve uzun patikli tek altt yada takım yeterlı. Oda en fazla ıkı tane
Bol bol kısa zıbın alın uzunlar elınızde kalıcak
3. Mama ocu degıl. Ebeler verdırmek ıstemıycek ama sıcak havada sut arttmayınca 1,2 gun takıvıye verın bu konuda ınatcı olmayın. Yaz bebesı sıvı kaybı ve ates olur anlamassınız.
Mama yontemı 1 meme 15 dakka 2 meme 15 dakka emdıkten sonra kucuk biberona yapılıp verılcek. Yenıdogan zaten ac degılse ıcnez. Ac ıse ıçebıldıgı kadar içiyor.
Basımıza geldı ve kac bebek sarılık atlattı. Bız bu yontemle cok sukur yakalanmadık.
4. Harveys mom ma surup asırı sut arttırıyor. Dogurur dogurmaz için. Doktor onaylı kullndık tavsiyesi uzerıne zararı yok.
Hepınıze guzl mutlu hamılelıkler sormak ıstedıgızn olırsa seve seve yardımcı olırız
İlk bebeğimde mama vermedim emzirdim sütüm azdı vücudu sussuz kaldı hastanede yattı. İkincisinde mama verdim az az sütüm de geldi ve bebek gayet sağlıklı oldu. Mamaya ilk aşamada karşı değilim aynen . Bende pekmezli su çok süt yaptı

Hanımlar bebeğinize hiçbir eşya aldınız mı şimdiden. Ben çok sabırsızlanıyorum ama erken de olduğunu düşünüyorum ne yapsam bilemedim 🥲

Küvet ve kalın file çok kullanışlı, bu bebek arabası nasıl acaba canlı bakan var mı

Eklentiler

• IMG_2832.png
    IMG_2832.png
    135,4 KB · Görüntüleme: 83
  • IMG_2831.png
    IMG_2831.png
    249 KB · Görüntüleme: 68
Kızlar 14. Haftadayım göbek çıktı, göbek mi bebek mi hangisi bilemedim 😅😅 sizde durumlar ne, benim pantolonlar olmamaya başladı 🙈 sıpa büyüyor ama cinsiyetini öğrenemedik 😅🙈
Ben 11+2 yim şu ana kadar hiç kilo almadım ama bugün farkettim ayva göbeğim olmuş kesinlikle hamilelikten kaynaklı olduğunu düşünüyorum 😄

Hanımlar bebeğinize hiçbir eşya aldınız mı şimdiden. Ben çok sabırsızlanıyorum ama erken de olduğunu düşünüyorum ne yapsam bilemedim 🥲
Ben de aynı şekilde hem çook istekliyim hem de bi yandan kendimi tutmaya çalışıyorum. Sadece ana kucağı aldık, ama indirimler var diye de büyük bazı şeyleri almak istiyoruz. Yarın beşik bakacağız beğenirsek alırız dedik, bebek arabası da bakacağım ama kıyafet gibi şeyler için biraz daha bekleyeceğim

Ya kızlar ben bugün 13. Haftaya girdim. Daha önce ufak bir kanamam olduğu için progestan kullanmaya devam ediyorum. Sanki sürekli alt karnım ağrıyor gibi geliyor. Gaz mı acaba diyorum yoksa benim iyice piskolojim mi bozuldu :) normalinde hayatımı etkileyecek bir ağrım yok ama acaba ağrım varmı diye düşündüğümde bir sızlama hissediyorum sanki kasıklarımda. Hiç varmı kimsede bişey 😀

Ya kızlar ben bugün 13. Haftaya girdim. Daha önce ufak bir kanamam olduğu için progestan kullanmaya devam ediyorum. Sanki sürekli alt karnım ağrıyor gibi geliyor. Gaz mı acaba diyorum yoksa benim iyice piskolojim mi bozuldu :) normalinde hayatımı etkileyecek bir ağrım yok ama acaba ağrım varmı diye düşündüğümde bir sızlama hissediyorum sanki kasıklarımda. Hiç varmı kimsede bişey 😀
Ben de var kasıklarımda bazen solda bazen sağda ağrım genellikle hep oluyor

X