2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Yok ya benim doktorum da perinatolog 37 den sonra her hafta kontrole geçtik benim erken kasılmalarım olmasa nstye de cok girdirmezdi ona da ilk 35 te girdim sanırım. Kan testi falan da öyle cok istemedi gerek gormuyor ama ben sağlık ocağında baktırdım ayda bir. Bence normal kafama takılmasın arkadasim Hollanda’da doğum yaptı sadece 1 kere ultrasona girmiş mesela. Her yerin süreci farklı güvenmek lazım demek ki. İçin rahat olsun bence.

Keşke doğum kilosunu dert etmeseniz güzel anneler benim çocuk 4.360 gr doğdu, görümcem 2.500 filan ama bizimkini ikiye katladı resmen gelişimi bizimkinden çok ileride .. o da hep seninki kilolu diye diye nazar mı etti ne etti kendi yeğenini çırpı gibi kaldı oğlum boyu da kısa bizimkinin onun çocuğuna kıyasla . Niyeyse minik doğanlar daha hızlı gelişip boy atıyor

Kızlar kamuda çalışan var mı doğum yapınca bir ödenek alıyor muyuz? Aylık yatan miktar harici
Bir defaya mahsus süt parası (emzirme ödeneği olarak geçiyor) alıyoruz. Onun dışında maaşımız zaten kurum tarafından ödeneceği için doğum parası almıyoruz. Benim bildiğim başka yok.

Canım aynı süreci yaşadım seninle biliyorsun. Bak benim bebito 37+2'de 2250 Gr doğdu, hastaneden 2065 Gr çıktık. Sarılık değerini yüksek gördüler, dün gece ışın aldı bugün eve geldik ve herşey gayet yolunda çok şükür. Çok korkmuştum ben ama şunu anladım bebeğin doğum kilosu çok önemli değil, yapısı biraz etkiliyor bazı durumları. Bizimki çok zayıf doğdu ama güçlü bir bebek olarak doğdu. Doktor dedi protein ağırlıklı beslendin, kilo almadı bebek evet ama dirençli bir bebek oldu. Yani hamur beslenip 4 kg bebek doğurmak aslında iyi birşey değilmiş. İçin rahat olsun bak, beni düşün aklına kötü şeyler gelince. Aynı durumdayız ve korkulacak hiç birşey olmadı, seninde olmayacak Allah'ın izniyle

Kızlar bebeğim emerken iki üç kere çekince yoruluyor duruyor hızlı hızlı çok yorulmuş gibi nefes alıyor, emmede sıkıntı yaşıyoruz neden sizce ? Düzelir mi?

Canım ya seninki de emerken çok çabuk yorulup bırakıyor mu?? Benim bebiş de çıkarken 2120 gr idi çok çabuk yoruluyor sonrasındaki nefes alışları korkuttu bizi

Kızlar bebeğim emerken iki üç kere çekince yoruluyor duruyor hızlı hızlı çok yorulmuş gibi nefes alıyor, emmede sıkıntı yaşıyoruz neden sizce ? Düzelir mi?
Canım çok normal, emme refleksi gelişiyormuş o şekilde. Benim bebekte aynı durumda. Dinlene dinlene emiyordur, korkulacak birşey yok

Canım ya seninki de emerken çok çabuk yorulup bırakıyor mu?? Benim bebiş de çıkarken 2120 gr idi çok çabuk yoruluyor sonrasındaki nefes alışları korkuttu bizi
Aynı durumdayız canım, hatta sütüm çok yok diye memeyi istemedi, mamayla kandırıyorum. Sürekli emerken, mama yerken uyuyakalıyor. Küçükler çünkü çok normal, korkma

Ben türkiyedeyim ve benim doktorum da aşırı rahaat, bi kere olsun kilomu sormadı bu konuda yorum yapmadı. 28.haftadan beri kasılmalarım olduğu halde nst ye gerek duymadı, en son 34 haftalıkken gittim kontrole ve 3 hafta sonra gel dedi 38 haftanın içinde olucam yani o zamana kadar doğurcam diye korkuyorum valla ama bu rahatlığını seviyorum ben insanı kasmıyor ne gerekiyorsa onu uyguluyor başından beri gereksiz hiçbir müdahelemiz olmadı

Burnu tıkalı olabilir mi? Serum fizyolojik ve aspiratör kullanıp temizlemeyi denediniz mi? Belki nesef alamıyor emerken.

Nefes alışı sık ve hırıltılı oluyor mu canım en çok canımızı sıkan bu
Sık nefes alıyor evet ama hırıltı duymadım canım, nefes nefese kalıyor. Uzun tutuyorum biraz emme ve mama sürelerini, dinlendirip tekrar deniyorum. Hırıltı çok ise bir doktora göster ama korkulacak birşey yoktur bence, zayıf olduğu için bebiş yoruluyor

Mamada öyle olmuyor zaten minicik burnu nasıl temizlenir ki
Ben deneyimli değilim ama bir arkadaşım bebeğinin emerken çok zorluk yaşadığını burnunu günlük temizlemeye başlayınca çocuğun rahat rahat emmeye başladığını söylemişti. Bana da mutlaka bebeğin doğunca günlük ya da gün aşırı temizle dedi. Bu ağızla çekilen aspiratörlerden kullanmış serum fizyolojik ile beraber. Ben de aldım ama nasıl kullanılır bilmiyorum.

Yarın kontrolümüz var sorayım hepsini çok sağol canım ya

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…