2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Sen gene dikkat et canım izleme doğum da geçsin lohusalıkta geçsin bu dönemler sıkıntılı malesef canım Allah'ın izniyle inşallah herşey yolundadır canım su Ağustosu bı gorebilsem ay

Kızlar daha önce de yazdım bu süreçte aman kayinvalidem üzülmesin annem üzülmesin eşim üzülmesin diye kendinizi feda etmeyin. Sonra ne süt kalıyor ne psikoloji kalıyor ama o bebeğin en çok ihtiyaç duyduğu tek kişi sizsiniz sizi biliyor çünkü. Stresinizi mutsuzlugunuzu hissediyor. Üstelik bebeğinizi kucağınıza aldığınız en güzel günlerinizi hep kötü hatırlıyorsunuz. Maalesef degistiremiyorsunuz geriye dönüp. Ben 10 yıldır hala keske böyle herkesi alttan almasaydim, keske bu yapılanlara ses cikarsaydim diye kendime kızarım. Onların sizi düşünmesi lazım sizin onları değil. Özellikle kadınların yaptıklarına çok şaşırıyorum aynı süreçten geçtiler ama umurlarında değil herkes kendini düşünüyor. Ben bu doğumda eşimin ailesi gelmeyecek şartıyla 3.cocuga ikna oldum. Geldiklerinde çok kalıyorlar uzakta yaşıyorlar çünkü ve eşimin annesi tam bir despot. Simdi bazen hamile duygusallığı ile acaba eşim üzülüyor mudur sonucta onun da annesi bebeği görsün ister fln diye düşünürken kızıyorum kendime. Onların derdi bebeği gormek değil gelip burda herkese herseye karışıp kendi hakimiyetini kurmak. Neden benim çekirdek ailem mutsuz olsun eşimle surekli tartışıyoruz annesi burdayken. 2 çocuğum daha var artık yaşları büyük anlıyorlar herseyi. Önce kendi ailem diyorum ve bu defa çok üzgünüm bebek birkaç aylık olmadan kabul etmedim evime. Bunun suçlusu da ben değilim zamanında kötü davranarak bu muameleyi kendisi haketti kayinvalidem. Annemler zaten kalmaz hatta 1 hafta sonra tekrar yazlığa donecekler. Çekirdek aile olarak zorluk da çeksek hiç değilse yeme içme uykusuzluk gibi psikoloji bozmayacak kalp kirmayacak unutulacak zorluklar. Size tavsiyem asla taviz vermeyin sonra aradan yıllar da geçse pişman olursunuz en güzel günlerimiz böyle geçti diye.

Geçmiş olsun canım ve gözün aydın, mutluluk huzur ve sağlıkla büyüt bebişini inşallah
Bu söylediğiniz o kadar doğru ki, 3 yıl boyunca hatta nişanlılık dönemi dahil kv min her türlü absürt yersiz hareketini idare ettim aman huzursuzluk olmasın diye ama hamilelikte yaptıklarına dayanamadım ve bi gün telefonda patladım neye uğradığını şaşırdı yaptıklarından hiçbirinden haberi bile yoktu çünkü bizi güllük gülistanlık geçiniyoruz sanıyordu sayemde. Bi daha bunu yapmayacağıma kendime söz verdim artık eyvallahım yok valla her türlü sıkıntımı dile getiriyorum o da dikkat etsin davranışlarına tek taraflı bi yere kadar çünkü

O kadar haklısın ki eminim bıktırmıştır seni, bizimki tüp bebek epey zorlukla oldu, riskli gebelik geçirdim kalbimiz ağzımızda geldik doğuma e bunların sonucunda çok şükür kızımızı aldık geldik eşim de üstüne titriyor her şeyiyle ilgileniyor diye kendi oğluna "iyi ki bebeğin oldu" Diyor neyse ki eşim de "yapıcam tabi anne" Diye çıkıştı. Kendileri ne zorluk yaşadıysa aynısı bize olsun istiyorlar gerçekten

Olsun canım bak bebişinize kavuşacaksınız çok şükür. Eşin var bak bebeğin geliyor. Hormonlar fena anlıyorum seni çok ama strese girme bebiş de etkilenmesin her şey çok güzel olacak eminim

Kızlar selam, bugün tam 35.haftam idi gittim doktor baktı her şey süper falan dedi. 2500-2600 civarı kg olarak da heralde kendi bakmıyor prof un hemşiresi bakıyor net söylemedi biraz fazla hareketliymiş. Dedim NST yapılıyor Türkiyede, yok dedi doktor ultrasonda her şey yolunda gerek yok.Bir sonraki randevu 37. Hafta dedi haftaya da çağırmadı ağustosun 7sine verdi doğuma net karar veririz ya 13 ya 20si deriz dedi. Kan değerlerim vs sordum yok her şey yolundaydı senin hazirandaki testte gerek yok dedi. Ben anlamadım bunlar mı çok rahat resmen bi sonraki randevuda doğurcam strese girdim şimdi böyle olunca

Canım ben yarım kollu zıbın giydiriyorum üstüne kundak gibi 3-4 katlı müslinler var ya onlara sarıp yatırıyorum ama emzirirken pencereler kapalı sadece zıbınla duruyor
Simdiden boyleyse ben dogurana kadar don atlet kalacak desene

Eşlerin desteği çok önemli zaten. Bir de onlar anneden taraf olursa ya da arada kalıp sessiz dururlarsa iyice kötü oluyor. Eşinizin yanınızda olması çok güzel hepimiz sağ salim çıkalım bu lohusalik sürecinden insallah ya

Yeni dogum yapmus annislerr eve geldiyse bebislerinz ne giydiriosnz acaba☺
Doktorumuza da danıştik bizim ev çok sıcak 29-30 derece min. 26 derece üstünde askılı zıbın sadece dedi. Askılı gündüz akşam kısa kollu zıbın ve ayakları üşümesin diye çorap sadece üstüne de incecik bir muslin ortuyorum onda bile yanıyor çocuk arada açıyoruz falan ilk zamanlar uzun kollu giyer diye almışım bol bol ama hepsi elimde patladı

O kadar güzel anlatmışsın ki canım çok çok haklısın.

Yorulmuştur annesi. O da doğum sürecinde enerji harcamıştır. Dinlenince cuk cuk emer inşallah.

normalde nst 40 hafta dolduğunda ya da riskli gebeliklerde yapılıyomuş ve yanılma oranı da yüksek bi testmiş (%30 sanırım). ayrıca bebek sağlığıyla ilgili de bi katkısının olmadığını okudum bi çalışmada. ama ucuz ve az ilgi gerektiriyo diye bizde böyle erkenden ve gereksiz sıklıkta yapıyolar. yani bence oranın rahatlığının tadını çıkarabilirsin. beni biraz bunalttı mesela buradaki sistem

Gözünaydın Allah' analı babalı büyütsün canım.

Kızlar bunlar karaciğer enzimlerimi ben kaşınıyorum ya sürekli duş alıyorum ama yine kaşıntı.var

Eklentiler

• Screenshot_2024-07-22-12-46-48-042_com.android.chrome.jpg
    63,4 KB · Görüntüleme: 45
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…